KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 29/6/2013, 15:54

misic ::Vil, jel se secas mozda koju si stimulaciju imala kod Ivanovica sa PCOS jajnicima ?
Da li si radila nekad analizu na vitamin D ?
I koliki ti je bio TSH kad si usla u FET postupak ?

112,5 gonal inekcije svaki dan, ispalo je 25 jajnih celija, a samo 6 blastocisti...
Vitamin D nisam radila nikad.......cesto se suncam i jedem ribu
Nisam radila TSH godinu i po, niko mi nije rekao da treba,
jos pre godinu i po je bio 1,5, ali sada na dan kad sam otisla da vadim betu uradila sam i TSH ponovo i bio je 3,3 (Bilja kaze da nije to razlog zasto se nije uhvatilo) ?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 29/6/2013, 16:54

Vilhelmina ::U ponedeljak idem kod Jelene interniste na pregled pa cu znati da li i sta treba da uzimam za TSH i PAI heterozigot....  
Vili, da li ti je Jelena da uradiš nešto pre tog prvog pregleda posle vto? I ja trebam da se vidim sa njom sledeće nedelje, dala mi je da pre pregleda uradim OGTT (nisam ga ranije radila, rekla je da ne treba ali mi je pokrila sioforom), trombofilije imam, tu sam bila pokrivena, i dala mi je da uradim sada znači: HbA1c i OGTT sa 75g glukoze i određivanjem glikemija i insulinemija u 0,60 i 120,min i C peptid u 0.min.

Ja bi to uradila u Biomedici, jel mislite da je ok?

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 29/6/2013, 17:11

Mozda se i sretnemo, dunjas Very Happy 
Meni je trazila da uradim samo kompletnu krvnu sliku.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 29/6/2013, 17:18

Zaboravih da vas pitam, rade li negde kod nas privatno kiretazu?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 29/6/2013, 17:20

Sofi, mislim da to radi svaka privatna klinika. Znam da je jedna devojka radila kod Ivanovića, cena 40.000 (srce stalo bebi u 8. nedelji), malo pre mene radila VTO. Ja sam radila kiretažu u Frontu, kod dr. Tošić, vraća se sa domora u ponedeljak.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 29/6/2013, 17:22

d77 ::Mozda se i sretnemo, dunjas Very Happy 
Meni je trazila da uradim samo kompletnu krvnu sliku.

Dacika kada ideš? Ja ću OGTT verovatno raditi u utorak, pa onda kod Jelene sreda ili četvrtak, u stvari kada bude mesta, ne znam kada zakazuje. Zakazaću ja u ponedeljak pa ću videti koji termin. Da li vam je baš Jelena zakazala ili ste zvali ordinaciju?


Poslednji izmenio dunjas dana 29/6/2013, 17:37, izmenjeno ukupno 1 puta

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 29/6/2013, 17:25

dunjas ::Sofi, mislim da to radi svaka privatna klinika. Znam da je jedna devojka radila kod Ivanovića, cena 40.000 (srce stalo bebi u 8. nedelji), malo pre mene radila VTO. Ja sam radila kiretažu u Frontu, kod dr. Tošić, vraća se sa domora u ponedeljak.

Hvala Dunja cvet 

Razmatram samo sve opcije za svaki slucaj :)

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 29/6/2013, 17:31

Dunja, ne znam...cekam da dobijem, pa da zakazem i kod Bilje i kod Jelene...ali, vestica zeza...mislim da mora doci sutra.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 29/6/2013, 17:41

Sofija, samo da se sve što pre okončai što laganije za tebe!

Niny, nemam odgovor na tvoje pitanje, ali znam da treba propisno da se zamrznut materijal prebaci na drugo mesto, a nisam čula da to neko radi kod nas, mada, možda i može. Da tvom mužu hemoterapije pomognu, i da vas posle ozari sunce!

Stenli, nadam se da je hematom, ili nešto slično, beta je bila super, pa nekako ne mogu da poverujem da je nešto loše, a i neću da verujem, nadam se da je sa bebicama sve ok!

Lafe, kraljice, kako me nasmeja za betu! Drago mi je da si zadovoljna hematologom i da je detaljan, takve najvolim. A bila sam ubedjena da ti imaš odradjenu pai mutaciju?! kako da je nisi ranije radila?! Anti X a možeš na transfuziji uraditi, pri najbližoj bolnici, ako ima to odeljenje, a trebalo bi da ima!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 29/6/2013, 17:43

Sofi, mislim da ti je bolje da radiš u Frontu, ipak za ne daj Bože da budeš na klinici. A opet, kod tebe se još ne zna tačno šta se dešava (ja se iskreno nadam da nije vanmat), tako bolje ti ostani tu, bićeš mirna. Odmori sada od svega, čitaj ako imaš neku knjigu. Ja u bolnici nekako uvek odmorim .. Jel si na 3. spratu?

Drži se vršnjakinjo!

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 29/6/2013, 17:45

Dunja, a da li Ivanovici uvazavaju misljenje dr Jelene i njenu terapiju?
Sofi, drzi se... zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 29/6/2013, 17:45

Tu sam, citam, cimerka hrce pa ne spavam Wink 

Nego mi smor sto ne rade nista vikendom, a sve se bojim sta ce mi reci kada stigne nova beta ko bude slicna, i ultrazvuk isti...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 29/6/2013, 17:50

d77 ::Dunja, a da li Ivanovici uvazavaju misljenje dr Jelene i njenu terapiju?

Ja sam pitala Bilju da li nema ništa protiv da konsultujem Jelenu, rekla je da je Jelena vrhunski stručnjak, i da nisam pitala sama bi me uputila na Jelenu. Tako da no sikiriki, dr. Jelena će nas najbolje pripremiti.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 29/6/2013, 17:57

Ok.dunja...Very Happy 
Po, Jeleni, secer mi je sada odlican...bar nesto da sam resila...ostaju anti tpo:cry: 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Stenli 29/6/2013, 18:12

zagrljaj zagrljaj Hvala vam puno na podrsci.
Bila na UZ, dr kaze nista se nije videlo sto bi povezala sa krvarenjem, koje je stalo u toku dana. Vidi 1 mesak bez embio eha i to je to. Rekla mi je da mirujem i dala injekciju prog depo (mislim da je ovo uradila vise da me psihicki umiri).Stomak me i dalje boli, ali cutim i lezim.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 29/6/2013, 18:20

Stenli, dobro je sve, i mene je dugo boleo stomak, bolovi kao menstrualni! Bravo za mešak, za još nedelju dana ili dve će se čuti i srce, samo polako, što više odmaraj!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 29/6/2013, 18:44

Stenli, dobro je zagrljaj 
vv vv vv 
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 29/6/2013, 19:22

Odlicno Stenli!!!!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 29/6/2013, 22:09

Mislim da svakodnevno bavljenje sportom (trcanje, plivanje, aerobik...), pozitivan stav i kontrola tezine mogu da prirodno regulisu TSH, cirkulaciju i mozda i ostale reproduktivne hormone? Sta vi mislite?
Mozda?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/6/2013, 22:24

Vil ne znam za TSH,ali sam ja skoro negde procitala da preterano bavljenje sportom moze lose da utice na hormone,npr.smanjuje se nivo estrogena,a povecava progesteron pa dolazi do neuravnotezenosti hormona,pise kako devojke koje se aktivno bave sportom(misli se na devojke kojima je sport profesija) cesto gube ciklus mesecima,a neretko i zauvek.Ko bi ga znao...ali mislim da bilo kakvo vezbanje jednom ili dva puta nedeljno ne moze nikom da skodi,naprotiv...
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 29/6/2013, 23:53

Vilhelmina ::
misic ::Vil, jel se secas mozda koju si stimulaciju imala kod Ivanovica sa PCOS jajnicima ?
Da li si radila nekad analizu na vitamin D ?
I koliki ti je bio TSH kad si usla u FET postupak ?

112,5 gonal inekcije svaki dan, ispalo je 25 jajnih celija, a samo 6 blastocisti...
Vitamin D nisam radila nikad.......cesto se suncam i jedem ribu
Nisam radila TSH godinu i po, niko mi nije rekao da treba,
jos pre godinu i po je bio 1,5, ali sada na dan kad sam otisla da vadim betu uradila sam i TSH ponovo i bio je 3,3 (Bilja kaze da nije to razlog zasto se nije uhvatilo) ?

Vil, Pitam ovo, jel sam videla u tvom potpisu PCOS, pa me zanima kako su ti PCOS dijagnostikovali i kada (pre stimulacije ili u toku stimulacije),
jer ja sam imala slican problem.
Jel se secas koliki ti je bio, FSH, LH i AMH pre postupka?
Ja sam slicno odgreagovala kao ti. Imala sam 13 zrelih jajnih celija, 10 ne zrelih folikula, i od onih 13 zrelih, sam imala 7 blasti.
Ali ni jedna nije bila tog kvaliteta da bude zamrznuta.

Znam, da dosta inostranih klinika nece ni da ulaze u postupak VTO, a ni FET ako TSH nije ispod 2.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 30/6/2013, 08:51

misic ::

Vil, Pitam ovo, jel sam videla u tvom potpisu PCOS, pa me zanima kako su ti PCOS dijagnostikovali i kada (pre stimulacije ili u toku stimulacije),
jer ja sam imala slican problem.
Jel se secas koliki ti je bio, FSH, LH i AMH pre postupka?
Ja sam slicno odgreagovala kao ti. Imala sam 13 zrelih jajnih celija, 10 ne zrelih folikula, i od onih 13 zrelih, sam imala 7 blasti.
Ali ni jedna nije bila tog kvaliteta da bude zamrznuta.

Znam, da dosta inostranih klinika nece ni da ulaze u postupak VTO, a ni FET ako TSH nije ispod 2.

Meni su PCOS dijagnostikovali jos pre godinu i po dana, tj. godinu dana pre VTO i od tada pijem gluformin uz svaki obrok po 500 mg, 3 puta dnevno.
Zbog toga su mi i, kako sam razumela, davali najmanju dozu gonala.
FSH mi je bio oko 5-6, LH oko 11, AMH je bio 12, ali mi je doktorka rekla da je to normalno za PCOS...ALi sve ovo nisam radila pre postupka, nego jos pre godinu i po kad sam podnosila dokumenta za prvu komisiju, znaci hormone sam radila skoro godinu dana pre VTO, samo sam estradiol radila nesto na samom pocetku postupka...
To sto kazes - nisu ti bile blaste kvalitetne za zamrzavanje - mozda ima veze sa tim da svi mi sa PCOS generalno imamo slabiji kvalitet jajnih celija. Nazalost.

Meni ni za VTO ni za FET i prvi i drugi niko nije rekao da proverim TSH. NIko. Proverila sam na dan kad sam vadila BETU , jer mi je dr. Jelena rekla da proverim to i antitela, koja su srecom ok.
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 30/6/2013, 09:18

Da, sa PCOS je kvalitet j.c. losiji. Ima mnogo j.c sa na zalost losijim kvalitetom.
Ja nesto razmisljam da slucajevi sa PCOS problemima, ukoliko je spermogram koliko toliko zadovoljavajuci, mozda je bolje leciti hormonima i raditi insemenacije.
Mozda VTO nije potrebna, s obzirom da kod PCOS-a maltane uvek dovede do hiperstimulacije, a j.c. nisu toliko kvalitetne za zamrzavanje...
Ne znam, ali imam neki osecaj da se vise nista ne leci, samo udri odmah VTO , a pitanje da li je to uvek najbolje resenje ....
Jesi ponavljala FSH i LH , jel su ti se hormoni popravili posle godinu dana gulfomina ?
Jel si radila analizu na insulinsku rezistenciju IR, mozda je tu problem, pa se korekcijom ishrane moze korigovati PCOS ?
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 30/6/2013, 10:25

misic ::Da, sa PCOS je kvalitet j.c. losiji. Ima mnogo j.c sa na zalost losijim kvalitetom.
Ja nesto razmisljam da slucajevi sa PCOS problemima, ukoliko je spermogram koliko toliko zadovoljavajuci, mozda je bolje leciti hormonima i raditi insemenacije.
Mozda VTO nije potrebna, s obzirom da kod PCOS-a maltane uvek dovede do hiperstimulacije, a j.c. nisu toliko kvalitetne za zamrzavanje...
Ne znam, ali imam neki osecaj da se vise nista ne leci, samo udri odmah VTO , a pitanje da li je to uvek najbolje resenje ....  
Jesi ponavljala FSH i LH , jel su ti se hormoni popravili posle godinu dana gulfomina ?
Jel si radila analizu na insulinsku rezistenciju IR, mozda je tu problem, pa se korekcijom ishrane moze korigovati PCOS ?

FSH i LH nisam proveravala, trebalo bi...
Od prvog meseca koriscenja gluformina ciklus mi se smanjio na 30 dana (bio je preko 40 dana) i lice mi se sredilo, ovulacije sam inace uvek imala...
Radila sam analizu na IR pre 2 godine, bilo mi je sve ok, ali dr kazu (sto se ispostavilo tacno) da to nema veze i da ja samo pijem gluformin bez obzira na tu analizu.
Ja se generalno prilicno zdravo hranim....
Slazem se potpuno da ne treba odmah gurati VTO i da najpre treba sve leciti, a VTO kao krajnja solucija...
Medjutim, nama je konkretno glavni problem los spermogram koji nije uspeo da se popravi od lecenja, malo se poboljsao od teretane...ali ne toliko da mogu da racunam da cu prirodno zatrudneti....
Mada, nikad se ne zna...Mozda se desi cudo...
Da je spermogram ok, mislim da bih uprkos PCOS mogla da zatrudnim, jer sam uvek imala ovulacije i ok matericu...ajd jedino da vidim za te jajovode kakvi su...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 30/6/2013, 12:23

Sofija, sta se desava kod tebe????
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu