KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 27/6/2013, 16:59

Vilhelmina, Pereco, zagrljaj

Sofija, drzi se! zagrljaj
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 17:12

lilya ::Ijuuuu... 50 E jedan UZ  affraid
Bas ga pretera c

Doktorica naplacuje kao da je u Nemackoj, a ima UZ slabiji nego u Frontu ....
Znaci, strasno affraid .......
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebica mala 27/6/2013, 17:22

Sve djevojke,koje trazite neko rijesenje ,zasto nece i sta jos da uradim od analiza.?Imam jedan savijet pa ako hocete poslusajte i razgovarajte sa vasim ginekologom.

Znate da sam imala 5 fiv +2 sa zamrznutim znaci 8 pokusaj uspio,ali je prije zadnjeg pokusaja dr,uradila BIOPSIJU ENDOMETRIOZE tako da je rezultat pokazao da moje tijelo odbacuje strano tijelo tj. embrin,medjutim ima resenje,antibiotici prije punkcije do et  i cortizon (prednizon)od samog pocetka bockanja i dalje ga uzimam 20mg dnevno.

Volela bi da ovo imate na umu pa ko zna mozda nekoj i pomogne,naravno ta analiza ovde kosta 400 eura i niko je ne rambusira ni najbolje zdravstveno osiguranje.
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vero 27/6/2013, 17:32

Bebice hvala na svetu, a ti uzivaj u ovim najlepsim danima fff
vero
vero

Broj poruka : 144
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 17:39

Bebice, da li su ti spominjali da su to tako zvane killer celije ?
Jel su ti biopsiju endometrijuma radili prilikom histeroskopije ili posebno ?
Sa ili bez anestzije ?
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 27/6/2013, 17:53

devojke ,Vil i Pereco ,zao mi je.
Sofija poslusaj savete LaKole i Zvoncice,samo da ne cekas vikend,zali se na bolove muku samo da te hospitalizuju i da te sutra neki dr na klinici primi!
Bebice,trudnice nasa ,uzivaj,divna si.
Gde se kod nas radi biopsija endometrijuma,moze li na uput?
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 27/6/2013, 17:55

bebice mala,hvala na info ...za mene i ostale cure koje se pitaju zasto nije uspelo ...mada ,,,glupo mi -kako ja to doci da predlozim ? pa valjda ce i on sam znati da mi kaze koju analizu da odradim ? muka mi od takvih lekara kojima ja trebam govoriti sta da rade...Rolling EyesRolling Eyes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 18:16

Angie83, hoćeš stavljati tiker, nekako lakše je da te pratimo?! Jesu prošle mučnine?

LaFolie ::Malo mi je povisen progesteron, sada je 60 a treba da bude max 50. Recicu dr, mozda mi i smanji utrogestan
Ne, ne, dečko, ne da se smanjuje utro, odličan ti je progesteron. Meni je bio preko 60, i to 5. dan od ET. Neće višak da šteti, izbaciće se, samo da ne fali!

pegaz ::Eto čisto da najavim da u septembru idem po svoje smrzliće. U avgustu na histeroskopiju u Betaniju kod dr Kopitović i sad u julu priprema raznih nalaza i štimanje ciklusa. Puna sam pozitive po tom pitanju nadam se da će biti treća sreća.
Pegaz, odlično mi se čini tvoj plan, želim ti svu sreću sa smrzlićima!

Vilhelmina ::Nazalost, beta je ovog puta 0.
Uh, Vihelmina, baš mi je žao. Neizvesnost ubija, al opet s druge strane vidiš da ima stvari kojima si zadovoljna, samo još bebica da stigne, a stićiće. Važno je da imaš dovoljnu zalihu jajnih ćelija i da tvoj dragi ima spermatozoida, da imate volju, nadu, ljubav, uvek razmišljaj tako, verujem da ćeš u sledećem postupku uspeti, a možda i prirodno, nikad se ne zna. Histeroskopija treba ako ima naznaka, al to bi ti možda već ranije prdložili ginekolozi. Ako nema smetnji, tipa polipi, miomi, prgrada ili tog tipa nešto, onda nema potrebe da se radi histero. Čudi me da ti ranije nisu radili hsg da vide jesu li prohodni jajovodi?! Doduše i to zavisi od količine spermića koje tvoj dragi ima. Svejedno, glavu gore, i samo napred, odmori, iskuliraj malo lekare, odmori organizam od hipera i lekova, pa u pobedu!

ariadne69 ::Da ne pretrpavam temu o PFC:
Pereco, zao mi je zbog negativne bete! zagrljaj
Uh, pereco, i kod tebe negativna beta, jbg. Baš nam i nije nešto ova godina sjajna. Da sledeći put bude uspešan.

Ariadne, tvoj tsh od 3.39 nije dobar, koliko god dr Sonja i drugi endokrinolozi to tvrdili. I meni je ranije moja dr u mom gradu tvrdila da je tsh od 4 u granicama i da je ok, a kad mi je druga dr rekla da je teže mnogo ostvariti trudnoću sa tsh koji je veći od 2, onda se i ova druga dr složila, a godinama me vukla i zamajavala. Moj ti je savet da nadješ dobrog endokrinologa, da spustiš tsh ispod 2, čak da bude oko 1 po mogućstvu, i da sačekaš da ti antitela padnu bar ispod 500. Što više prirode, šume, mora, planine, šta god, samo da si na čistom vazduhu, grickaj po 1-2 brazilska oraha dnevno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 18:17

Brbljiva, fino odeš i kažeš: Šta vi mislite o biopsiji endometrijama, o tome i tome, pa nabrojiš ostalo, o svemu što može da pomogne da sledeći put uspe da se više ne kljukam horomonima, ako ne moram ?! Tvoje zdravlje je samo tvoje, preuzmi ga u svoje ruke! Veruj mi, bićeš zadovoljnija!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/6/2013, 18:30

Vilhelmina, zao mi je draga...Sofija, ja takodje predlazem bolnicu, ali da ne trazis tu doktorku, jer ti ona dosad nije pomogla. Drugo, ako tamo znaju da si neciji pacijent mozda nece ostali doktori da te gledaju. Ako sretnes tu doktorku reci da su ti iz Praga javili da ides u bolnicu. Bebice mislim da se ta analiza ne radi kod nas. Nazalost.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebica mala 27/6/2013, 18:31

misic ::Bebice, da li su ti spominjali da su to tako zvane killer celije ?
Jel su ti biopsiju endometrijuma radili  prilikom histeroskopije ili posebno ?  
Sa ili bez anestzije ?

Nema veze sa histeroskopijom i nisu mi poznate te killer celije,i bez anestezije samo dve tablete protiv bolova prije nego sto odes njoj da to obavi,malo vise od ginek,pregleda ali to salje u nekoj labaratoriji,zato kazem najbolje da imate to na umu i da razgovarate sa vasim ginekologom.

Meni to drzavna bolnica nije htjela da radi kaze to je glupost,i nerade to nijednoj zeni ako je u drzavnoj,medjutim nije glupost ova privatna ginekologica koja je uzela moj slucaj k srcu,isla je u detalje i rijesila da ispita i endometriozu i evo rezultata.

Od srca vam zelim da svaka od vas nadje resenje cim prije.
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 27/6/2013, 18:34

bebica mala ::Sve djevojke,koje trazite neko rijesenje ,zasto nece i sta jos da uradim od analiza.?Imam jedan savijet pa ako hocete poslusajte i razgovarajte sa vasim ginekologom.

Znate da sam imala 5 fiv +2 sa zamrznutim znaci 8 pokusaj uspio,ali je prije zadnjeg pokusaja dr,uradila BIOPSIJU ENDOMETRIOZE tako da je rezultat pokazao da moje tijelo odbacuje strano tijelo tj. embrin,medjutim ima resenje,antibiotici prije punkcije do et  i cortizon (prednizon)od samog pocetka bockanja i dalje ga uzimam 20mg dnevno.

Volela bi da ovo imate na umu pa ko zna mozda nekoj i pomogne,naravno ta analiza ovde kosta 400 eura i niko je ne rambusira ni najbolje zdravstveno osiguranje.

Ja sam radila biopsiju endometrijuma i pisalo je nešto hyperplasia simplex endometri međutim to sam radila nekad 2009. god. ali sam bila pod terapijom estradiol i progesteron injekcija i nikad mi niko ništa nije rekao za to ni valja ni nevalja ni utiče ni ne utiče.... zbunjen
Idem na fet u septembru u Prag tako da oni uvek preporučuju prednizon ne znam samo kakvi su ti ti antibiotici... aklo imaš kakov savet???
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 18:59

Nasla sam jedan koristan link sta bi trebalo uraditi od ispitivanja posle vise spontanih pobacaja ili neuspelih VTO. Mozda nekom pomogne.
http://www.fertilityplus.com/faq/miscarriage/rpl.html
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 27/6/2013, 19:03

sada sam dobila rezultate:

D DIMER 650 (ref do 500)
Trombociti 305 (ref 150-400), pre VTO su bili 200

da li neko zna sta znaci ovajj dimer od 650?

Beta danas 672.8 molitva
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 19:06

Ja sam cula da je D-Dimer u trudnoci uvek povisen, ali ne znam koliko.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 19:15

Da, d dimer u trudnoći raste i to baš, i to po tromesečjima ima neke vrednosti koje se tolerišu. Po meni ovo lafe znači da tebi fraksi deluje, jer bi d dimer bio mnogo viši da ga ne primaš. Trombociti su ti ok, samo je bitno da ne padnu ispod 150. Beta superica, pu, pu, pu, usrale te koke!

Živo me zanima šta će ti Miljić reći za fraksi?!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 19:16

I to bi ti bio d dimer niži da si ga radila 5 sati nakon korišćenja fraksija, a ti si ujutru dala krv, što je duplo više sati od tih 5. Čekamo Miljića, a ti se do tada opusti maksimalno, ustvari prvo čekamo gestacijski smešak, jedva to čekam!Very Happy sunny
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 27/6/2013, 19:26

dimer sam radila u 13h, u lab su me jutros vratili jer kazu moraju tada da ga rade zbog preuzimanja uzoraka i slanja za BG.
Sreca da primam fraxi....
HVALA TI KOKO!!love
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 19:37

U pa onda bi ti d dimer bio u granici normale, tako je i meni sad zadnji put bio u granici, a prethodno malo iznad (a to prethodno radila ujutru, a kleksan primam u 11h ujutru, znači ceo dan i cela noć prošla). Na dve nedelje su meni rekli da kontrolišem d dimer. Samo kokaj terapiju i dalje! Meni je jako drago da ti je Sonja dala fraksi! I za tebe, ledaru lol!, to je stvarno prava stvar! Da se odmoriš od ledenih nogu! A i muž da noću može da te nadje, od tih jorgana bakinih (to su garant oni preteški nekadašnji) nije ni pokušavao da te traži, sigurna sam!lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 19:51

Evo, nadjoh vredosti za D-dimer po tromesecima trudnoce ako nekom bude trebalo:

1. Za period pre trudnoće i do 12. nedelje trudnoće, normalne su vrednosti do 500mg.
2. u II tromjesečju, normalne su vrijednosti do 1000mg.
3. u III i pred kraj trudnoće uobičajene su vrijednosti do 1500mg.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebica mala 27/6/2013, 19:51

pegaz ::
bebica mala ::Sve djevojke,koje trazite neko rijesenje ,zasto nece i sta jos da uradim od analiza.?Imam jedan savijet pa ako hocete poslusajte i razgovarajte sa vasim ginekologom.

Znate da sam imala 5 fiv +2 sa zamrznutim znaci 8 pokusaj uspio,ali je prije zadnjeg pokusaja dr,uradila BIOPSIJU ENDOMETRIOZE tako da je rezultat pokazao da moje tijelo odbacuje strano tijelo tj. embrin,medjutim ima resenje,antibiotici prije punkcije do et  i cortizon (prednizon)od samog pocetka bockanja i dalje ga uzimam 20mg dnevno.

Volela bi da ovo imate na umu pa ko zna mozda nekoj i pomogne,naravno ta analiza ovde kosta 400 eura i niko je ne rambusira ni najbolje zdravstveno osiguranje.

Ja sam radila biopsiju endometrijuma i pisalo je nešto hyperplasia simplex endometri međutim to sam radila nekad 2009. god. ali sam bila pod terapijom estradiol i progesteron injekcija i nikad mi niko ništa nije rekao za to ni valja ni nevalja ni utiče ni ne utiče.... zbunjen
Idem na fet u septembru u Prag tako da oni uvek preporučuju prednizon ne znam samo kakvi su ti ti antibiotici... aklo imaš kakov savet???

Antibiotic se zove CIFLOX 7 DANA a pocela ga sa stop inekcijom.Cortizon(prednizon od prvog dana bockanja i pijem ga i dalje,od dana punkcije PROGESTAN OD 200mg,3puta dnevno PO DVIJE.Znaci 6 dnevno od po 200mg.
promaves2 mg to je estradiol ,2 ujutro 2 uvece.

i to uzimam i dalje naravno bez antibiotika.

Da sam na tvome mjestu sve bi ovo pokazala dr,mozda ona skonta o cemu se radi i koja analiza treba da se uradi,uglavnom je jako vazno da uskladi i dane transvera,znaci et za 48 sati najdalje dok je endometre dobar,nije kod mene uopste ni bio los,ali ako bi transvrer bio kasnije  kaze endometre bi mozda bio podebeo.I rizikovala je sa brojem vracenih embriona nismo cekali da budu blaste,iz maloprije navedenog razloga,al je zato ubacila cetiri,ko da je znala da ce se jedan zakaciti.

Zelim vam svu srecu ovoga svijeta,nekazem ni slucajno da je ovo mozda resenje za vas ,ali treba pokusati i razgovarati sa ginekologom o ovome.
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 27/6/2013, 19:56

Uf Uf koliko ste strana ispisale danas, svaka cast!

Brbljiva, Vilhelmina, bas mi je zao, ali, mora se dalje...
Za sad smo tu da podmecemo nosice narocito ovim novopecenim trudnicama LAfeeeeeeee! I da guramo daljeee ka cilju
Sofija, verujem da ces dobiti uput, i onda pravac Front, uostalom ne mora da te primi tvoja dr. ali ja bih je svakako potrazila i, kao, sto ti neko rece, kazes da su ti tako rekli iz Praga

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 27/6/2013, 20:05

zvoncica36 ::
ariadne69 ::
zvoncica36 ::Nisi Ariadne mislim da je neko napisao da mu je vrednost 1000.Meni je TSH uvek bio oko 1.2....najviša vrednost 1.7 kad sam radila vto kod Zadorija.Nisam nikad radila antitela,a ona su izgleda divljala.Mislim da je to i doprinelo neuspešnim vto.Koliki ti je TSH?Za tako visoka antitela ti Selen nije dovoljan.

U februaru mi je TSH bio 1,79, a sredinom maja (pre donacije) 3,39. Dr Sonja je rekla, da je TSH ok, i da s te strane nece biti problema.
2 endokrinologinje su rekle, da je dovoljan samo selen, jedino cu trebati pocetkom trudnoce jos jednom da proverim tsh, jer moze da padne, a ako ce biti niska, dobicu "bebi dozu" eutiroxa.
I ja sam isla kod Zadorija, kod njega je TSH uvek bio ok, al nikad nije trazio Anti-TPO-Ab, jer kaze da je samo TSH vazan za vto i trudnocu. Mada kada smo se "oprostili" zbog donacije, tad mi je rekao, da mogu jos da proverim i Anti-TPO-Ab.
Dr Sonji isto je bio vazan TSH, a Anti-TBO-Ab trebam kontrolisati kasnije tokom zivota.
Znam da Zadori i Sonja slično razmišljaju,ali ipak bi TSH trebao da ti bude manji od 2 ili 2.Ti najbolje znaš šta je dobro za tebe,ali u svemu ovome je najbitnije da dobijemo živu i zdravu decu.Na tvom mestu je bih TSH gledala da imam ispod 2.

Zvoncice, interesuje me tvoje misljenje, zasto treba da bude manji od 2 ili 2? Pa i 3,39 je u granicama normale. (Inace pre FET-a sigurno ci ici na kontrolu kod endokrinologa.)
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 27/6/2013, 20:18

za VTO TSH mora biti izmedju 1 i 2, to su evropski standardi
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/6/2013, 20:19

sofija, i ja sam htjela reći da probaš zaobići tu dr - očigledno je olako shvatila tvoj slučaj. vidiš da nas ima dosta sa istim mišljenjem. govorim ovo iz najbolje namjere - ja sam izgubila jajovod uz veliku komplikaciju, iskrvarila i pala u anemiju, sreća pa se sepsa nije razvila, znam koliko je to opasna situacija i ne bih voljela da još neko prođe kroz isto a moglo se spriječiti.

ja mislim da bebica govori o brisu endometrijuma, ta pretraga se radi ambulantno, u slučaju da je bris pozitivan, dobija se terapija antibioticima.

ariadne, kod nas još nisu stigle preporuke da se smanji gornja vrijednost ref raspona za tsh na 3, a u svijetu se to već uveliko usvaja. i ta gornja granica je prihvatljiva za starije osobe nikako za reproduktivo razdoblje. meni je dr objašnjavao da je dokazao važnost niskog tsh za trudnoću na ispitivanju vrijednosti tsh kod mladih trudnica (do 25 godina starosti) koje su spontano začele - kod ni jedne tsh nije bio viši od 1,5. tsh raste u ranoj trudnoći, a vrijednosti preko 3 negativno utiču na razvoj ploda - zato je poželjno održavati ga što nižim. pogotovo kod nas koje prolazimo kroz hormonalnu stimulaciju koja takođe utiče na tsh.


Poslednji izmenio laKole dana 27/6/2013, 20:24, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu