KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 12:12

Cekam da mi BelMedic javi da li ima sanse da upadnem danas kod Elezovicevog asistenta Antica
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 12:14

Lafe, reci Sonji da su hematolozi u Bgd i NS na kolektivnom godišnjem odmoru Very Happy , i da si uspela zakazati tek za 9.7. Da vidim šta će ti onda reći?! Ja jedino da ti dam broj kliničkog u Nišu, da tražiš onu moju doktoricu Draganu Marković, koja je hematolog, ne znam doduše da i ona nije na odmoru?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 12:15

rekla sam im to i kazu nadjite bilo kog hematologa Rolling Eyes
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 12:22

E pih. Samo nemoj da paničiš, ok?!
Terapija ti ne može štetiti, seti se marije86, ona je bila na heparinu 3 meseca, a nije imala nijednu mutaciju, nego joj d dimer skakao, pa je preventivno držali na istom!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 12:23

Vidi i što devojke predlažu tu dr Jelenu što je radila kod Ivanovića, ona na email odgovara, pa probaj do nje da dodješ, nek ti cure daju njen email. Ako se nijedna cura ne javi, mogu ja tražiti od drugarice moje, znam da ima taj email, jer je u Ivanovićima radila vto, pa ostala sa Jelenom u kontaktu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 12:25

panicila bih da ne primam fraxi a d dimer povisen lol! 

ja uzasno nemam poverenja u lekare nase Rolling Eyes 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 12:31

bez panike, ona samo šteti.
moja rođaka je isto dobijala najmanju dozu clexana 0.2 zbog hiperstimulacije, niti je radila mutacije niti je provjerala d dimer ili nešto drugo. u 12 nedjelji prestala sa bockanjem. sve je ok.
ja vjerujem da one 'ozbiljnije' dijagnoze - mutacije na genima za faktor 5 leiden ili protrombin II nose mnogo veći rizik nego ove za koje kažu da ih skoro polovina populacije ima.
jesi ti i na aspirinu 100 istovremeno?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 28/6/2013, 12:34

Lafe, VMA?
Imas na njihovom sajtu broj za zakazivanje. Ja nisam pri kompu, ne mogu ti sad naci broj.

Stvarno bre, Biksi je u pravu za Stomacivevog dr. Sem toga ako je povisen TSH, treba joj endokrinolog, a ne Ivanovici, ako se ja imalo razumem u ovu materiju Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 12:35

DA, Jelena je super stvarno!
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 12:36

primam samo fraxi 0.3, zbog HS, aspirin ne. Ja sam MTHFR heterozigot bez ijednog loseg parametra (homocistein, proteini C i S), sve je skolski sem sto nosim gen i sto me je stimulacija malo razdrndala lol! 
Koja je paralela izmedju tog fraxija i aspirina? Koliko je aspirin slabiji?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 12:37

Mogu zamislite dr Sonjinu facu, kad je cula da su hematolozi u BG i NS na kolektivnom godisnjem odmoru  b 

Lafe,evo kontakta za VMA za hematologiju:

За цивилна лица која преглед обављају на сопствени захтев и сама сносе трошкове лечења, кабинет ради од понедељка до четвртка од 15.30 до 19.30 часова.
Контакт
Централа ВМА: 011 266 11 22, 266 27 55
Начелник Клинике: проф. др сц. мед. Љиљана Тукић
Број кабинета начелника Клинике: 011 266 27 26
Администратор Клинике: 011 360 86 38
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 12:52

lafolie, pošto je u pitanju najčešća mutacija i to ona 'manjeg značaja' mislim da se ne moraš previše brinuti za sada. nismo imali trudnicu bez mutacija a koja je provjeravala d dimer pa da vidimo šta se sa njim dešava u trudnoći koja ne nosi povećani rizik od trombofilija. a vjerujem da ih je sigurno bilo sa povećanim d dimerom.
ne bih znala povući paralelu između niskomolekularnog heparina najmanje doze i aspirina 100. ali, razmišljam da priupitaš da uvedeš i aspirin 100. dosta ih je bilo na paralelnoj terapiji. ali, molim te, nikako na svoju ruku. ipak provjeri sa nekim.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 13:02

nista ja ne bih petljala na svoju ruku :)

snadjoh se, sutra kod dr Darka Antica, on je Elezovicev asistent. Suuupeeeerrrrr
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 13:03

I ja ne znam kako ide to heparin aspirin, eto novog pitanja za Miljića!lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 13:03

Bravo Lafe!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 28/6/2013, 13:07

Vili, nisi ti nista kriva. Neke stvari ni oni ne znaju da objasne. Ja sam prvi put ko mumija prelazala i nista, drgi put se normalno ponasala i opet nista.
Laf je na 40 stepeni bila citav dan u vozu, cimala se, tamo setala koliko joj je HS dozvoljavao i uspela je.
Ja verujem da je bolje malo se kretati, da je to bolje za prokrvljenost materice i za stanje duha nego samo lezati.
Nasa Loli je nakon FET-a krenula iz BG u SA i nakon par dana se vratila na posao i eno je Danica, prelepa mamina i tatina devojcica osmeh srce 

Meni je Sonja to objasnila tako da sto vise pokusavamo vece su nam sanse da uspemo. Ili ti to ti je vrlo zahebana igra zivaca pa ko pre popusti Rolling Eyes 
Ne samo da ne mogu objasniti zasto nekad nije uspelo nego i zasto je nekad uspelo. Mlada je to grana nauke, jos uvek neistrazena. Pitanje je da li ce se ikada otkriti zasto se kvalitetni embrioni, morule ili blastociste (sta god) nekad zakace, a nekad ne.

Bravo Lafe!!!!!!
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 13:18

lilya ::
Laf je na 40 stepeni bila citav dan u vozu, cimala se, tamo setala koliko joj je HS dozvoljavao i uspela je.
Ja verujem da je bolje malo se kretati, da je to bolje za prokrvljenost materice i za stanje duha nego samo lezati.

ja sam svaki dan isla kod Svejka na gulas, u Harfu na kafu, normalno sedela, ali cim pocnu bolovi, ja legnem. Ali ono u vozu ne bih nikome pozelela No 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 28/6/2013, 13:26

Lili, ženo carice, baš mi je ovako nešto bilo potrebno da pročitam!!!!! yes  Već sam se smela, te aspirin, te protein S, te valja ovo, a što ne valja ono..... Ja ženo mila ne mogu da popamtim više sve te lekove i koji je za šta. Opustila si me, hvala ti!

Šta je to HS Rolling Eyes 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 13:31

missile ::.... Šta je to HS  Rolling Eyes 

Hiper stimulacija
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 28/6/2013, 14:00

Ja nemam mutaciju a dimer mi je bio visok preko hiljadu
al oko tridesete nedelje. Na sta sam ja hitno zakazala ponovo sa svim mojim reziltatima koji su ok i miticka dala predlog samo svakodnevne setnje

I mi smoo nakon feta prelezala vikend (subota radjen fet)
i od ponodeljka ppocela da radim vozila auto i normalno sedela za kompom itd ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 28/6/2013, 14:05

missile ::Lili, ženo carice, baš mi je ovako nešto bilo potrebno da pročitam!!!!!  yes  Već sam se smela, te aspirin, te protein S, te valja ovo, a što ne valja ono..... Ja ženo mila ne mogu da popamtim više sve te lekove i koji je za šta. Opustila si me, hvala ti!

Šta je to HS  Rolling Eyes 

E nek sam nesto dobro danas uradila yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 28/6/2013, 14:10

Ja sam prvi put posle ET normalno živela, krenula na posao, sve standardno, osim cigareta naravno, i ništa.
Posle drugog ET sam kilavila, lagane šetnje, muž mi nije dao ni ručak da kuvam da se ne zamorim, da ne podignem tešku šepru isl, bolovanje, i ništa.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 28/6/2013, 14:19

Miss sad ovaj put ce biti bebe jel mora tako . Kombinuj odmor i setnje pposao:aa107: vv vv jel idete ns more bilo bi super pre postpka osuncati jajnike
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 14:22

lilya ::Vili, nisi ti nista kriva. Neke stvari ni oni ne znaju da objasne. Ja sam prvi put ko mumija prelazala i nista, drgi put se normalno ponasala i opet nista.
Laf je na 40 stepeni bila citav dan u vozu, cimala se, tamo setala koliko joj je HS dozvoljavao i uspela je.
Ja verujem da je bolje malo se kretati, da je to bolje za prokrvljenost materice i za stanje duha nego samo lezati.
Nasa Loli je nakon FET-a krenula iz BG u SA i nakon par dana se vratila na posao i eno je Danica, prelepa mamina i tatina devojcica osmeh srce 

Meni je Sonja to objasnila tako da sto vise pokusavamo vece su nam sanse da uspemo. Ili ti to ti je vrlo zahebana igra zivaca pa ko pre popusti Rolling Eyes 
Ne samo da ne mogu objasniti zasto nekad nije uspelo nego i zasto je nekad uspelo. Mlada je to grana nauke, jos uvek neistrazena. Pitanje je da li ce se ikada otkriti zasto se kvalitetni embrioni, morule ili blastociste (sta god) nekad zakace, a nekad ne.

Bravo Lafe!!!!!!

Hvala ti Lilly, da, ocito nema veze sa tim, jasno,,,,dzabe sebe krivim bez potrebe...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 28/6/2013, 14:25

noja ::Miss sad ovaj put ce biti bebe jel mora tako . Kombinuj odmor i setnje pposao:aa107: vv vv jel idete ns more bilo bi super pre postpka osuncati jajnike

Ako uspemo finansijski da izdržimo, sigurno u sept more i odmah vto. Mada teško.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu