KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
Niny
ivi
Januar
maus
lelas
Shizika
Angie83
JecaPereca
heart84
Gramatika
Vuchica
SannI-AlL
Lyanna
VioletaR
DMANA
noja
Crvic
OKacica
red
Stenli
Vilhelmina
PalcicaBg
Dacaa
neca73
dunjas
Star77
Struzzo
zvoncica36
lilya
bebica mala
ariadne69
BiKsi :)
dragana76ns
nadalica
bak
hocukusurnecuzvaku
SladZana
vivijen
midori
JocY
menora72
lenabeograd
d77
missile
Ninche
Gral
misic
Erata
ivka
KoMetaK
LaFolie
fmala
AriesGirl
laKole
Sofija Veks
sareni leptir
vero
fight&faith
stomacic
zvezdilica
MAAKKI
leptirko82
ragaco
Ambra
68 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 24/6/2013, 08:52

Meta, vec ti rekoh, ali da ponovim zbog drugih, nama je na tako kratak period isto rezultat bio 0 na jednom mestu, na svim ostalim los, ali standardno dobar za VTO. Mozda da pokusate sa 4 puna dana apscinencije.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 24/6/2013, 09:21

Meta, moj muz je odlepio od punkcije, danima nije mogao da hoda normalno, dali mu injekciju za bolove, to je krvarilo, imao je konce oko 20 dana, pa je na tom mestu bio cvor 6 meseci, sada se ne vidi ni da je radio.
cuj, ako mozete, idite kod endokrinologa, ako mu nije visok FSH, mogu mu dati terapije (klomifen, menour itd) da mu se podignu hormoni - kod mog muza nisu nasli iskoristive spermice na biopsiji, dzaba se mucio, a za 3 meseca se od terapije pojavili spermici.
ne zurite u intervencju!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od DMANA 24/6/2013, 09:22

Meta evo inf. iz prve ruke.u sobi samnom je bila zena ciji je muz isao na punkciju i mene je to bas zanimalo,zlu ne trebalo,jer i kod nas je bio jako los spermogram pa sam je pitala.isto su radili u Genesisu.radi se u opstoj anesteziji i kratko traje posle budjenja nije imao ni bolove nego kao neprijatnost.ima par uboda i to je to.ona kaze,on se prosto iznenadio kako je to podneo i kako GA NISTA NIJE BOLELO!!!!!!!!veci mu je stres bio kad cekaju da mu kazu dali ima nesto u uzorku nego da uradi punkciju.To znam 1000 posto jer smo bas dugo pricale pa mi je sve tako objasnila.za biopsiju neznam ali o punkciji u Genesisu je to to.nadam se da sam pomogla!!
DMANA
DMANA

Broj poruka : 93
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 24/6/2013, 09:48

Angie, pozdrav za tebe i srculence!!! osmeh srce
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 24/6/2013, 10:49

Angi uzivaj i mucnine da ti sto brze prodju:D

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 24/6/2013, 11:00

Novim trudnicama cestitam,cekalicama bete da  se obraduju rezultatima,drugaricama saborkama sve najbolje!ja sam bila odsutna oko mesec dana pa jedva procitah desavanja,tarko da cu vam ukratko o svojim koracima.Odlucili smo se za Prag,dobili semu stimulacije i najverovatnije septembar,meni je ostalo da Tsh spustim jos, zadnje meranje 2.17,racunam da ce mi lepo vreme pomoci a i da vise necu morati da radim skoro svaku subotu i nedelju ili cu uzeti i bolovanje da se opustim.Mi smo prvo planirali kod Ivanovica ali mi oni traze da otklonim miom u samom zidu materice .posle konsultacije jos dva lekara koji imaju veze sa Ivf i koji nisu za uklanjanje istog ,resismo se za Prag i zbog embriologa i laboratorije koje poseduju !Dobila sam savet od moje divne dr iz doma zdravlja da u Pragu budemo pre prvog uz,mozda cak i 4 dana,s obzirom da su mi predhodne dve stimulacije trajale kratko po  7 i 9 dana pa planiramo ako mozemo uradimo tako.Jos se javljam u avgustu da mi dr proprati ciklus da vidi da li je sve ok,da nema nekih cista i slicno.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 24/6/2013, 11:03

Lafe tvom muzu su radili biopsiju a mislim da je Meta pitala za punkciju, punkcija nije bolna i nema savova. Sad sam pricala sa drugarom on je u Sloveniji radio, kaze da je dobio lokalnu anesteziju da traje par minuta, da ne boli nista nego da je veca trema i frka dok ne dodje na sto... Srecno Metice :***
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 24/6/2013, 11:11

e onda su nas zeznuli :) mm je imao 4 kopce
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 24/6/2013, 11:14

Lela, Prazani imaju fantastican lab i tehnologije, ne moze se meriti sa Srbijom.
Imaju softver koji prati razvoj svakog embriona i radi grafikone, tacno se zna u kom minutu se celija podelila, koliko je trajala deoba itd.
Inace, drugar im je dao pola para u martu i njegovoj zeni je pozlilo i odlozen je ET za jun. Kad su se vratili na FET, oni su izvadili koverat sa novcem koji je dao u martu, on nije mogao da veruje da su to te iste novcanice i da nisu takli novac!!
Meni nisu radili PICSI jer nije bilo materijala za to, pa su mi naplatili 600e manje. U Srbiji nam te pare ne bi oprostili.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 24/6/2013, 11:30

svakakvih dešavanja bi za vikend....

čestitke novim trudnicama, bilo je i malih srca koje kucaju a nažalost i negativnih beta! život je to!

kod sofije beta pada, dobro je što nema komplikacija! prije će biti da će krvarenje stići kad beta padne na nulu, ako već nije 2-3 dana nakon prestanka sa progesteronskom terapijom.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/6/2013, 11:33

Gral, Angie, Vivijen - cestitam i neka vam trudnoce budu kao pesma! Ako sam propustila neku cestitku, ne zamerite! 

Devojke d

Dobro je, vratile se stare ikonice :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 24/6/2013, 11:40

KoMeta ::Siz, draga, t oje dovoljno, to je 3 dana apstinencije, tako su nam i rekli da bude. :roll:Vidim muza posle 2 meseca i ne mogu da ga zaskocim, jer svaka 2-3 dana neka akcija oko spermograma, a onda kad mu urade TESE nista od akcije, pa juli i nasa akcija i... onda ce me Bixi ubiti od zezanja! lol!

Sunce moje, ko se jednom na mleko opece taj i u jogurt duva! I meni proleti ta pomisao, da zele da nas zavrnu malo, ali nisam htela da razmisljam, a mm je mnoooogo sumnjicav. U sredu smo radili u Biomedici i rezultat je kao i obicno, gde god po EU da smo radili, a u subotu je radjen u Genezisu. NE znam, nisam pametna uopste. Sa jedne strane nije vazno koliko kosta ako tu mogu da nadju dobre spermice, a sa druge, ne volim da me zavrcu i zao mi dragog isprepadanog. Rolling Eyes

Ja se zaradila, a ustajem ujutru u pola 7, kreten, kad donosi posao kuci, a niko mu ne kaze ni hvala! Rolling Eyes

Meni ova situacija nije baš najjasnija.Na svim klinikama vole pare i vole intervencije da obavaljaju Nedeljom,a baš tad im je kasa ''zatvorena'',tj.može da se plati samo kešom.Posle intervencije i kad pozovete za rezultat niko vas ne pita ''da li krvarite''?Moja jedina zamerka Genezisu što sam čekala skoro dva sata na intervenciju.Rečeno da će biti u 9.30h urađeno,a urađeno u 11.30h možda koji min kasnije.Dehidrira čovek.Pošto mi je dr.Kopitović radila histero nemam zamerku na njen rad,a ni na nju.Sestre bi trebale da budu malo bolje pošto je privatna klinika u pitanju.Ja bih ponovila spermogram u još nekoj lab. da sam na mestu tvoga muža.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 24/6/2013, 11:41

laFolie,jeste da je i nama bitna laboratorija i zbog loseg spermograma bitno je dobro izvesti postupak i pratiti embrione.nikako da ukapiram sta utice na izbor pisci metode ukupan broj ili broj progresivno pokretnih ili nesto trece.
A ovo za profesionalizam i za ljudskost je ono sto sam i ocekivala od njih,ali da kazem da su me sad oborili s nogu,ma razmisljaju ljudi unapred nisu alavi ko svi nasi.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 24/6/2013, 11:44

mi smo imali bas malo spermica, nama je embriolog objasnio da ako stave tacku te hijaluronske kiseline za vezivanje dobrih spermica, kod nas to malo spermica ne moze da stigne do hijalurona, jer su dislocirani i retki.
kada ima dosta spermica, onda ima smisla jer se najbolji vezu za hijaluron.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 24/6/2013, 11:53

hvala LaFolie na objasnjenju!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 24/6/2013, 11:54

mislim da tm i mm imaju tu negde spermogram, po potpisu. nema na cemu
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 24/6/2013, 11:56

Gral čestitam!!

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 24/6/2013, 11:56

Sofija žao mi je što beta pada.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 24/6/2013, 11:59

Ja sam u Subotu dala krv za betu.Otišla na pijac i prodavnicu.U prodavnici dobila mail iz lab.Došla kući i ''iskoristila'' muža.Prestala sa terapijom i naravno u Nedelju dobila.Možda je mm meni i mojoj m pomogao da stigne na vreme.Pila sam Magne B6 pa me stomak uopšte ne boli.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/6/2013, 12:01

moja beta sutraaaaaa!betasmiledrawsmiledrawsmiledrawsmiledrawkonfetekonfetekonfetekonfetepoljubacrodarodaroda
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 24/6/2013, 12:01

LaFolie držim ti palčeve i navijam za ogromnu betu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 24/6/2013, 12:33

Brbljiva, navijam za betabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabetabeta
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/6/2013, 12:41

Zvoncice, jako mi je zao...
Imala bih stosta da ti napisem, ali sta napisati prekaljenom borcu kao sto si ti...
Glavu gore, sledeci put mora uspeti?? Ja to ne mogu da kazem, jer to nije lako, jer samo ti znas sta si sve prosla, od prvih analiza, Majre, Ljilje, Kurte i Murte, preko promasaja u Beogradu, silnih pokusaja po inostranstvu, putovanja, troskova, zivaca...dusu, srce, telo, da ne pominjem! Najveca nagrada za sve te muke bila bi prirodna trudnoca, jedno cudo koje bi zasenilo sve ovo...
poljubac
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 24/6/2013, 13:06

Drage, redovno vas pratim, ali mi se srce steze kada procitam lose vesti, prosto ne znam sta da pisem...
Ako je sve u redu za par dana cu mozda krenuti u VTO pricu,pa me dodatno sve ovo pogadja...
Veliki:ydpj:

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/6/2013, 13:09

Joj zene Wink
Otvorim mail, kad stigla posta iz Kaali instituta u Budimpesti. Pise mi dr Kovacs - isti onaj cirkularni mail koji salje svima. Nesto se zeznuo. Ja pisala u septembru prosle godine, dobila taj odgovor i dalje se nisam javljala, kad eto ga opet. Mozda treba da odem kod njega...mozda mi je sudjen! :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu