KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
Niny
ivi
Januar
maus
lelas
Shizika
Angie83
JecaPereca
heart84
Gramatika
Vuchica
SannI-AlL
Lyanna
VioletaR
DMANA
noja
Crvic
OKacica
red
Stenli
Vilhelmina
PalcicaBg
Dacaa
neca73
dunjas
Star77
Struzzo
zvoncica36
lilya
bebica mala
ariadne69
BiKsi :)
dragana76ns
nadalica
bak
hocukusurnecuzvaku
SladZana
vivijen
midori
JocY
menora72
lenabeograd
d77
missile
Ninche
Gral
misic
Erata
ivka
KoMetaK
LaFolie
fmala
AriesGirl
laKole
Sofija Veks
sareni leptir
vero
fight&faith
stomacic
zvezdilica
MAAKKI
leptirko82
ragaco
Ambra
68 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 18/6/2013, 16:44

Erata ::Znate da sam ja krvarila mesec dana. Kad sam pitala dr Biljanu da li da pocnem piti oralno, ona mi je rekla - nikako, samo vaginalno, oralno ne vredi. Ja sam je poslusala i stavljala te vaginalete i pored krvarenja, ali sam guglala i nigde nisam nasla da je nekome tako preporuceno kao meni.

Isto je vazilo i za mene, samo za razliku od Erato ja nisam ostvarila trudnocu. Isto Biljanine reci.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/6/2013, 16:47

Zato ja i kazem, citala i nigde ne nadjoh da se uz krv stavljaju vaginalete. Pitala sam je 3 puta, da ne bude da nisam dobro razumela. Draze je meni bilo da ih tada koristim oralno, ali sam se plasila da ne uradim pogresno.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 18/6/2013, 16:48

bebica mala ::
Koracaljke cvećecveće

bebice, našla si nas! :Dsve smo bliže petku!

ariadna 69, ne muči sebe takvim mislima. zagrljaj
kad je moja porodična čula šta se meni desilo (vanmaterična sa potpuno funkcionalnim jajovodima) rekla je da sljedeći put ona insistira da poslije et idem na bolovanje. vjeruj mi, ja nisam ni pomislila da je embrion zalutao u jajovod zato što nisam mirovala i vratila se na posao 3 dan. statistika kaže da je procenat vm kod vto oko 10% (mada negdje kažu i manja 4%) i eto, ja upadoh u taj mali procenat. bilo je ovdje žena i sa istim završetkom.
procenat kaže da je uspjeh sa doniranom jajnom ćelijom 50%, ti si nažalost u onoj drugoj neuspješnoj grupi od 50%.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 18/6/2013, 16:54

i ja sam pila utrogestan dok sam krvarila.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 18/6/2013, 16:57

Meni je i dalje tesko da vidim drasticnu razliku izmedju oralne i vaginalne primene. Mozda se vaginalna brze "rastvori", ali zato i postoji veci rizik ako se ili ne stavi preduboko, sto se ponekada desi, ili ukoliko se iole kreces, kao sto je slucaj na radnom mestu. Ao skoro sve iscuri, onda kao da je i nisi stavio, tako da mi je logicnije da se u tim situacijama oralno primenjuje, ali ko ce ga znati...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/6/2013, 16:59

cure drage ,opet ja i opet mi nije jasno -nigde nisam nasla kako se daje fraxiparin,tj dali moze neka refundacija ili recept'
nekog sam ovde cula da je imao refundaciju pola cini mi se ...dali  je neka upoznata sa tim?moj mm pitao u socijalno u mom gradu i rekose da za utrogestan placam ucesce 40 ili 45 posto ,a za fraxip .da nema refundacije.
mada je neka od vas ovde spomenula refundaciju:asdf:doktor
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/6/2013, 17:00

Mene zanima kako ste radile vi koje ste isle na posao nakon ET. Recimo ujutro i popodne utrogestan oralno, a uvece vaginalno? I da li je to ok? Kapiram da jeste. Po dr. Biljani je bilo da ga otprilike dzaba pijemo - samo vaginalno. To znaci da se mora biti na bolovanju nakon ET. Kako su vama preporucivali?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/6/2013, 17:01

Sofija, ako se stavlja vaginalno, mora se odlezati. Meni rekli 2h, pa sam tako i radila. Brbljiva, moze se refundirati. Treba ti izvestaj od hematologa, za pocetak.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/6/2013, 17:03

misic ::Brbljiva, jel si ti prosli put bila na terapiji utrogestana ? Sta si primala od terapije ?
prosli put sam zabrljala nesto sa tim utrogestanom,,,samo sam ga pila -ali znam da sam i ja tada nesto zajebala i a nisam pila po 3 dnevno....cini mi se samo 1 dnvno da sam pila
ne pamtim
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 18/6/2013, 17:05

erata, ja sam ujutro i uveče stavljala a preko dana pila utrogestan. satnicu sam namjestila da prilagodim tome - 5, 13 i 21 čas. jeste nezgodno za uveče, rano je, nema mrdanja od kuće ali sam tako imala vremena preko dana. ona doza u 13 časova me je obarala sat kasnije, al' ja zatvorim kancelariju na pola sata i najavim da sam neupotrebljiva. taman da malo dremnem! Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/6/2013, 17:07

Erata ::Sofija, ako se stavlja vaginalno, mora se odlezati. Meni rekli 2h, pa sam tako i radila. Brbljiva, moze se refundirati. Treba ti izvestaj od hematologa, za pocetak.

pa moje socijalno kaze da nema refundacije ,kako to da isteram na cistac...imam otpusnu lista sa klinike gde pise da trebam primti fraxiparin i da koristim utrogestan ,plus imam izvestaj od hematologa sa potpisom i pecatom (ali nema datum ni br protokola ,jer je to bila interna konsultacija izmedju moje doktorke sa vto i hematologa )-dali bi mi taj izvestaj uvazili ,tj kome da se obratim za refundaciju ako moje socijalno laze? dali si ti sigurna u to ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 18/6/2013, 17:07

Ja nisam radila pa sam posle stavljanja utrogestana lezala tacno sat vremena. Bilo bi mi 1000x lakse da sam progutala one tablete.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 18/6/2013, 17:07

Erata

Ja sam samo vikendom i uvece stavljala vaginalno, kao i sada dok sam na bolovanju, jer kada sam par puta probala vaginalno a da ne odlzeim i kada sam na poslu, odmah bi mi iscurelo. E, sada, koliko je sve to imalo efekta ili ne, pojma nemam. Ja dok sam radila (i stavljala ga uglavnom oralno) prva Beta mi je bila super, posle sam se pridzavala vaginalnog na bolovanju, a beta je krenula da sve sporije raste.Tako da nisam bas sigurna da je uzalud ali mozda gresim. Kapiram da nam neko sa medicinske struke moze bolje objasiti kako stoje stvari, i ja sam sama u velikom zbunu...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 18/6/2013, 17:16

Ja se izvinjavam, a koliko kosta fraxiparin kod nas? Je l' to skup lek?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 18/6/2013, 17:16

Sofija, ja koliko se secam ti si prokrvarila prvi put dok si bila na poslu ?
I tada si prvi put vadila betu i od tada beta slabo raste. Zar ne ? 
Izvini ako sam nesto pobrkala, ali koliko se secam to prvo krvarenje, je pocelo dok si jos pila oralno ili sam ja pobrkala Embarassed
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/6/2013, 17:20

Krk ::Ja se izvinjavam, a koliko kosta fraxiparin kod nas? Je l' to skup lek?

10 inekcija-2005 din,a u mom gradu 3010 din.
inace ga sama sebi dajem od aspiracije pa do kraja trudnoce,svaki dan po 1 inekcija.
to je puno para ,ali sve zarad bebe!
ali a
komoze refundacija,sto da ne
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 18/6/2013, 17:22

Misic,

Krvarenje prvo jeste nastalo dok sam bila na poslu, prvo jr bilo 9-og dana nakon ET-a, tamno braon. Samo jednom, ujutru pre posla. Doktorka mi tada rekla da se tada najverovatnije embrion implantirao.
Medjutim, nakon 5 dana, na 14-ti dan nakon ET-a sam po dugi put prokrvarila Isto tamno braon iscedak, pomalo, ali je trajalo 2 dana, sa prekidima. Tada sam otisla sutradan da uradim Betu, na 15-ti dan nakon ET-a, da ne cekam 16-ti kada su mi rekli, i Beta je bila (prva) super. U to vreme sam dobila i progesteron na 3-4 dana, i mislim da mi je od njega prestalo blago tamno baron krvarenje. I nako toga sam uzela bolovanje. Medjutim, tek tada je Beta krenula da sve sporije raste... Crying or Very sad
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 18/6/2013, 17:23

Brbljiva, ja koliko sam razumela Bixi, ti treba da odes sa svim tim papirama od specijalista kod tvog lekara u dom zdravlja i onda ce on za tebe da naruci fraxiparin i da ti da ...
I tako odprilike svake 3-4 nedelje.
Mislim da Bixi, tako radi, ali cekamo da se Bixi cvet javi pa da pojasni. 

Inace za Utrogestan je i na recept participacija skoro 50% , odnosno 300 dinara po kutiji za Utrogestan 200 mg.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 18/6/2013, 17:24

Koraci, vvvvvvvvvvvvvv
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/6/2013, 17:25

hvalaa:king:
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 18/6/2013, 17:27

Sofija Veks ::Misic,

Krvarenje prvo jeste nastalo dok sam bila na poslu, prvo jr bilo 9-og dana nakon ET-a, tamno braon. Samo jednom, ujutru pre posla. Doktorka mi tada rekla da se tada najverovatnije embrion implantirao.
Medjutim, nakon 5 dana, na 14-ti dan nakon ET-a sam po dugi put prokrvarila Isto tamno braon iscedak, pomalo, ali je trajalo 2 dana, sa prekidima. Tada sam otisla sutradan da uradim Betu, na 15-ti dan nakon ET-a, da ne cekam 16-ti kada su mi rekli, i Beta je bila (prva) super. U to vreme sam dobila i progesteron na 3-4 dana, i mislim da mi je od njega prestalo blago tamno baron krvarenje. I nako toga sam uzela bolovanje. Medjutim, tek tada je Beta krenula da sve sporije raste... Crying or Very sad

Mnogo mi je zao sto se zakomplikovalo sa Betom, ali ajde da sacekamo UZ, ja se nekako uvek nadam do kraja i verujem u cuda molitva
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 18/6/2013, 17:31

BRBLJIVA76 ::
Krk ::Ja se izvinjavam, a koliko kosta fraxiparin kod nas? Je l' to skup lek?

10 inekcija-2005 din,a u mom gradu 3010 din.
inace ga sama sebi dajem od aspiracije pa do kraja trudnoce,svaki dan po 1 inekcija.
to je puno para ,ali sve zarad bebe!
ali a
komoze refundacija,sto da ne

Auuuu nije to jeftin sport. Hvala
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 18/6/2013, 17:35

Hvala ti Misic cvet

Kao sto devojke ranije rekose, zbog male vrednsti bete se najverovatnije na ultrazvuku nece moci mnogo videti u ovoj fazi, verovatno cu morati da nastavim sa pracenjem bete i ponavljanjem ultrazvuka, ali sta je, tu je...que sera, sera...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/6/2013, 17:35

affraidaffraidvfffdoktordoktor
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/6/2013, 17:39

Mišić, sedi 5, odlično pratiš! Baš tako, brbljiva, napisah ti i na pp, da se ne ponavljam. Mnogo si konfuzna, nekako iste stvari pitaš sto puta, bude zamorno isto pisati više puta. Skoncetriši se malo, jbg.

Erata, jednom mi je jedna, veoma draga koleginica, starija od mene 20 godina rekla, Biksi, vi ne možete da napravite dete koliko se volite, toliki je sudar te energije, i mogu ti reći, da je bila upravu!Very Happy Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu