KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+65
AriesGirl
dacans
ariadne69
sigmabh
plavaptica
daxi011
zvoncica36
ciklama
bebica mala
jaca*caca
Ambra
ms_do
ivi
hany
karakaca
Star77
PalcicaBg
ninica2
d77
hocukusurnecuzvaku
KoMetaK
cicsa80
laKole
Lyanna
djole42
Angie83
Frida
katarina
dragana76ns
korpica
InNaturaVeritas
leptirko82
nina :)
srna ns
saska1
lilya
twinsi
OKacica
lenabeograd
Vuchica
bulevarka
Ninche
SannI-AlL
lelas
ragaco
Crvic
MAAKKI
Struzzo
zoxa
labradorka
bak
ivka
sareni leptir
SladZana
Klarica
missile
neca73
Orline
Erata
BiKsi :)
LaFolie
lenjivica
Niny
noja
Dacaa
69 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/5/2013, 12:21

Hany, srećno sutra i tebi i Niny! Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796

Lakole, srećno i tebi sutra i da čujete najlepšu muziku! Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 32796 Držim fige da sve bude pod konac! Korak po korak na putu do bete + - Page 23 561840

IVV, ja imam drugaricu koja je zapeckala zbog istog problema. Imala je više neuspešnih vto, posle zapeckavanja su bile biohemijske. Doduše, ona ima i nizak amh i visok fsh, predlagali su joj donaciju. Lično ja, da imam taj problem sa hidrosapinksom i da je šansa za prirodnu trudnoću baš mala, ja bih ih zapeckala. Naročito ako planirar na vto. Doduše, lakše je reći, neg učiniti, al eto, mislim da bih tako uradila.

Dacoo, tetkino dete je preslatkooooooooooooooo! Med medeni! Korak po korak na putu do bete + - Page 23 275568

Koraci, napred samo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 16/5/2013, 12:27

Ja bi ih zapeckala, 100% Pre toga bih trazila bar jos 2 misljenja, od drkova koji se bave bas tom problematikom
Da li bi ih odstranjivala, zavisilo bi od procene lekara u kog bih ja imala poverenja, ne bih se tu mesala, ako su vec zapeckani bas me briga da li ce se i vaditi
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/5/2013, 12:30

Ja nikada necu zaboraviti taj dan kada sam usla u salu iz koje nema povratka. Ali sam znala da se otvara neki novi put. I nisam mogla vise svakog meseca uzalud da se nadam, a znam da id tog posla nema nista. Ja bih zatvorila jajovode ako bi mi rekli da treba. Sve bih ucinila. To sam stalno i govorila lekarima. Radite mi sta god hocete - cupajte ruke, noge, gulite kozu, samo da uspe - sve cu uraditi, sve! :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/5/2013, 12:38

I da. Sve i da se krajevi jajovoda i ne zatvore nakon operacije, a zatvore se u vecini slucajeva i to odmah, sve i da jajna celija udje u jajovod, sto je ravno cudu, jer su fimbrije otisle takodje, nema sanse da se oplodi i dodje do materice. Sama unutrasnjost jajovoda i one fine treplje koje vode embrion do odredista su unistene. Nema tu funkcije. Ja sam citala, citala, kopala po forumima i to me je i nateralo da reagujem. Videla sam da od tog mog jajovoda nema nista. A lekari mi govorili sve super. Mamicu im.


Poslednji izmenio erato dana 16/5/2013, 12:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 16/5/2013, 12:39

Hvala žene, puno hvala! Da, savest i meni kaže isto. Za početak i jesam mislila da odem kod profe Vasiljka. On ne voli da ih vadi osim ako baš mora. Da je jedna cevčica...
Ništa, htela sam da me potpišete...

Ljubim vas sve i hvala svakoj posebno na savetu.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 16/5/2013, 12:40

Videću i šta će mi reći lekari sa klinika.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 16/5/2013, 12:43

IVV procitaj moj potpis,sve pise tamo.Ni jednog jedinog trenutka se nisam dvoumila da li da ih odstranim iako mi je samo 24 godina.Cim je doktorka rekla da su oba hidrosalpinx,da ne sluze nicemu i da samo mogu da smetaju vantelesnoj,jer sadrze tecnost koja moze da se izlije i unisti plod bez razmisljanja sam odlucila da ih se resim i povecam sanse vantelesne.I ne kajem se jer mi se i zdravstveno stanje poboljsalo,nema vise naduvenog stomaka,tupih bolova i menstr.koja se vuce po 15 dana.
E sad,da li sam ja bila isuvise hrabra ili luda da se odmah odlucim na tako veliki korak pokazace vreme,odnosno moja prva VTO.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/5/2013, 12:43

Ivv, ako odes na laparoskopiju, tek tada ce se videti pravo stanje. Nista bez toga. A mislim da nijedan lekar ne bi izvadio na licu mesta jajovode kojima ima spasa. Ili zapeckao, svejedno. Ja bih pre vto otisla jos jednom pod noz, usput trazila o jednom trosku i histeroskopiju. Tako sam ja uradila. Lepo se pripremis za vto i uspece draga moja, znam to!:)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 16/5/2013, 12:45

Jeste Erato, čitala sam i sama. Oni zapravo otvore, kao što su nama dvema, to traje par meseci i kažu da nije u pitanju samo upalni proces koji obično dovodi do toga (ja nikada nisam imala upale i stvarno sam pažljiva sa donjim stomakom) več je u pitanju sklonost. Ta žabokrečina negde i štiti jajnike što je najluđe, kaže moja doktorka.
Kako god, ne bih da živim sa kobasicama punim žabokrečine, rizikujem vanmateričnu ili doprinosim da utiče na plod. To je sigurno.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 16/5/2013, 12:52

Zovite me "Čađava dvocevka";-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 16/5/2013, 13:17

invitroveritas ::Zovite me "Čađava dvocevka";-)
Kraljice queen smejem se ko blesava ovde na radnom mestu.... Verujem da ces doneti najbolju mogucu odluku, IVV!

Erato, nemoj sad da nam cutis, pisi kako si
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/5/2013, 13:19

Ah, 2 dana krvarenje stalo, ostao smedji iscedak...taman kad sam odahnula, evo ga opet. Kod Ivanovica idem u utorak na UZ. Daj Boze da bude dobro. Danas me i mucnina uhvatila - zamalo povratih. Valjda je to dobar znak! :)
Pretvorila sam se u pecinskog coveka, uglavnom lezim i vrtim se po stanu. Samo da ovo dobro ispadne, nista mi nije tesko. Ljubim koracaljke moje!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 16/5/2013, 13:25

Erato, pocele su jutarnje...
To, curice!
Cuces ti i srculence slatko!
Zelim samo da ti kazem koliko se divim tvojoj hrabrosti i stalozenosti.
Kad god me izda strpljenje, seticu se tebe i tvoje snage.
Zato, navijam za srculence!!!! srce
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 16/5/2013, 13:34

Evo i ja da kažem svoje iskustvo sa jajovodima.Još 2007 god sam radila HSG.Tada sam to uradila potpuno naivno.Radila mi je žena koja je bila na specijalizaciji u Višegradskoj.Meni su rekli da je to jednostavna procedura i da nema potrebe da jurim vezu.Sećam se da me užasno bolelo(RAĐENO BEZ ANESTEZIJE).Dok sam čekala da dođem na red gledala sam kako u krvavim čaršafima iznose gvožđuriju.Sećam se da je doktorki sestra govorila gde da me ubode.Elem preživela sam i shvatila da sam bila kunić,ali i takvi moraju da postoje da bi dr nešto naučio,a i ja.Rečeno mi je kako je jedan prohodan,a drugi delimično i da imam priraslice na dnu.2008 god rešim da uradim laparaskopiju.Izaberem prof.Milana Terzića iz Višegradske.Zbog sukoba među dr. u tom trenutku ja sam provela 15 dana u bolnici i četiri puta bila pripremana za intervenciju i skidana da liste.Dr.Spremović,Lazović,...svi su rekli da mi tu nije mesto jer ja prirodno mogu da ostanem trudna.Smučilo mi se njihovo prepucavanje preko mojih leđa i rešim da odem.U tom trenutku meni Terzić kaže kako mi laparo nije potreban jer mogu da se slepe jajovodi,napune tečnošću,...ON KOJI MI JE REKAO DA TREBA.Sad kad sam radila histeroskopiju dr.Kopitović mi je rekla da na kraju jajovoda nema priraslica i da ona misli da su skroz prohodni.Dr Jokić iz Valjeva mi je savetovao da laparo uradim tek kad završim sa vto(jer kod mene nisu jajovodi problem).Devojka kojoj su uradili laparo kad su mene skidali sa liste nema više šanse za prirodnu trudnoću.Dr.Spremović joj je radila i slepili su joj se jajovodi.Kod mene je svako imao drugačije mišljenje,a na kraju se svelo da te malo secnem,ALI NIJE TI POTREBNO.Ivv ja bih tražila više mišljenja pa bih na osnovu toga odlučila.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 16/5/2013, 13:43

meni je dr rekao u slucaju da jajovodi nisu zdravi apsolutno nikakvu funkciju nemaju samo mogu da smanje sanse za uspeh vto
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 16/5/2013, 14:48

Invitro,
moje iskustvo i mišljenje znaš. I ja sam išla na još jednu laparo i histero da proverim, da sredim. Upravo kod Vasiljka. I kao za inat, uvek kad mi rade laparo hidrosalpinga nema ali već na nekim sledećim UZ eto ga...
Najbolju rečenicu je ipak rekao dr Jokić iz Valjeva: disfunkcionalni jajovod je večno disfunkcionalni jajovod.
To su dve j.... male, senzitivne tube veličine slamčice...jednom upropašćene fibrije u njima su prosto upropašćene. Nebitno zašto i kako...

Ajd, ljubim te dvocevko... Razz
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/5/2013, 16:49

invitroveritas ::Zovite me "Čađava dvocevka";-)
Korak po korak na putu do bete + - Page 23 47111 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 23 404938 Aaaaaaaaaaaaaaaaaa, kraljice, obožavam te! Korak po korak na putu do bete + - Page 23 805311
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/5/2013, 17:01

https://kutak.forumotion.com/t1685p30-podvezivanje-jajovoda-zbog-hidrosalpinxa#415483

Sve postove sam prebacila na ovu temu da se ne zagube, pa ako bi mogle da nastavimo tamo da pišemo, da se ovde ne izgube ove korisne infoooo!

Ljubac
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/5/2013, 18:07

Biksi, kako se to prebacuje?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jaca*caca 16/5/2013, 18:18

Struzzo ::
Najbolju rečenicu je ipak rekao dr Jokić iz Valjeva: disfunkcionalni jajovod je večno disfunkcionalni jajovod.
To su dve j.... male, senzitivne tube veličine slamčice...jednom upropašćene fibrije u njima su prosto upropašćene. Nebitno zašto i kako...

Ajd, ljubim te dvocevko... Razz


yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes yes
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/5/2013, 19:50

erato ::Biksi, kako se to prebacuje?
Ja otvorim na guglu još jednom kutak, i onda paralelno imam i temu na koju prebacujem i temu koju pratim i sa koje prebacujem. Tako ti možeš da otvoriš dnevnik, i sa druge otvorene teme korak po korak da prebacuješ postove. Dangubno je, al nije strašno, a i ubije se vreme, samo ideš copy paste i to je to. Nadam se da sam ok objasnila. sunny I prebacuj malo po malo, nemoj sve, pa tek onda da klikneš pošalji, jer kad je duže otvorena tema može slanje da ti propadne i post se izgubi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 16/5/2013, 19:57

erato ::Biksi, kako se to prebacuje?

copy - paste pa tako vise puta Very Happy
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/5/2013, 20:02

Mnogo puta u ovom slučaju! Al bi bilo ekstra da njen primer ostane za vjek i vjekova ovde u jednom dnevniku! Korak po korak na putu do bete + - Page 23 561840
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 16/5/2013, 20:09

Palčice imaš pp sunny
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lyanna 16/5/2013, 20:14

Devojke, možete li mi reći kako stimulacija utiče na očekivani dan aspiracije u odnosu na ovulaciju u normalnom ciklusu. Ako je ovulacija npr. 12-14 dc, da li se i aspiracija očekuje tih dana?
Lyanna
Lyanna

Broj poruka : 96
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu