KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
ms_do
leptirko82
Angie83
djole42
cicsa80
dr mali pariz
Lyanna
hocukusurnecuzvaku
jaca*caca
twinsi
Crvic
ragaco
Malina
AriesGirl
nena beba
Orline
SannI-AlL
katarina
Vilhelmina
Frida
dragmilk
InNaturaVeritas
ivka
Star77
LaFolie
srna ns
laKole
HappyGirl
lelas
OKacica
Ninche
bebica mala
KoMetaK
sareni leptir
BiKsi :)
anak
Dacaa
hany
lenjivica
MAAKKI
dragana76ns
saska1
noja
nina :)
Struzzo
maus
karakaca
bulevarka
zvoncica36
plavaptica
SladZana
korpica
missile
Erata
lilya
Niny
Klarica
bak
neca73
lenabeograd
Vuchica
65 posters

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 29/4/2013, 22:28

Srna,prvo sacekaj da krene ciklus.Po prestanku bi mogla na uz,cisto da vidis jer sve ok.Posle toga mozes da pocnes sa prikupljanjem rezultata.Dok sve povadis,pa jedna komisija,pa druga,pa poziv,procice i taj period pauze koji treba da napravis
Sta znam,neki dr kazu 3 meseca je dovoljna pauza,meni je to nesto rano,pa bar 6 meseci da prodje
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 29/4/2013, 22:51

Srna, meni je izmedju 2 VTO proslo 2 meseca.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 29/4/2013, 22:55

Ninche iscitah nesto od onoga, pa kao i sto sam pretpostavila postoji duzi protokol sa nekom terapijom i samo pracenje ovulacije folikulometrijom i vracanje u naj boljem momentu. Ali meni nije jasno kako ja mogu da odlucim o o tme koji program je za mene. To bi valjda dr trbalo da uradi, ja se zaista u to ne razumem, mada ako je terapija hormonska ja bih je rado preskocila, pre mesec i po sam dobru dozu hormona primila, i mislim da je rano da ih opet primam.
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 29/4/2013, 23:11

Angie, verovatno ce te neki drugi dr pratiti, ocenice da li si za terapiju ili ne u zavisnosti da li ima neki folikul i koliki je endometrijum. Ako jesi za terapiju, to se daje od pocetka ciklusa
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 29/4/2013, 23:23

Angie, najbolje je da ih opet pozoves, da razjasnite sta i kako, ko ce da te vodi i kada da se javis. Srecno.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 30/4/2013, 07:38

Angie, ja bih da sam na tvom mjestu povadila hormone 2 -3. dan ciklusa, (to pada danas?) i fino u petak kod Milice ili ko god bude tamo - mislim da ce na osnovu toga moci zakljuciti da li je ovaj ciklus pogodan za transfer.. a inace, progooglaj malo, i vidi sta pogoduje endometrijumu od "narodnih lijekova" :) pa udri po tome, tipa ananas, mislim i pivo cak, posto ne uzgajas JC u ovom ciklusu ne bi trebalo da skodi Very Happy.. i opleti po folnoj kiselini, pripremaj organizam...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 30/4/2013, 08:52

Probudim se jutros, kad smedji iscedak. Termin da dobijem je danas/sutra. Tako je bilo i prosli put. Danas je 11dnt. Zvala sam kliniku. Sestra kaze da mi nemaju sta dati od terapije, jer primam i injekcije progesterona, nego ostaje da cekamo petak. Kaze da to moze biti i dobar znak i da je njoj liptila krv kad ke radila vto, a nosila blizance. Da se ne sekiram. Ja sam ok. Pripremam se polako da nije uspelo...sad mi je ocekivani termin za mecu i osecam da se najavljuje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 30/4/2013, 09:21

Draga Erato, nadam se da je sestra u pravu, procitala sam milion puta da taj smedji iscjedak moze biti dobar znak. Iskreno se nadam da ce sve biti u redu, meni ste vi koji ste u proceduri stalno u glavi, i navijam za tebe svim srcem yes Probaj se opustiti koliko je to moguce i ako je moguce cvet
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od katarina 30/4/2013, 09:25

Erato, nista se ne pripremaj unapred, nadam se da je to znak trudnoce.
Mene su u vreme cekanja rezultata bete razvaljivali jajnici, osecaj je bio kao da cu svaki cas da dobijem, a bila je trudnoca.

Ja sam juce imala pregled i za sada je sve ok ginekoloski. Nema mioma, polipa...Hormoni mi vise nisu kao pre 7 godina, sto je i razumljivo. Uskoro punim 38.
Fsh - 12,4
amh-0,65. Pre 2 god. amh je bio 0,5 u isto radjen u Biomedici. Prosto mi je neverovatno da je sada za nijansu bolji nego ranije. Nema logike.

Doktorka je procenila da ovaj put radimo kratki protokol. Malo sam u zbunu jer je prosli put bio duzi protokol i uspelo je, no ne mesam se, dr.Rodic neizmerno verujem .
Sad cekam da dobijem i krecemo sa lekicima :)
katarina
katarina

Broj poruka : 36
Datum upisa : 23.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 30/4/2013, 10:36

Erato to moze biti sve ne brini u napred IMA zena Koje svaki mesec kad treba da dobije IMA blago krvarenje
Onda ima zena kod kojih pred betu izadje malo krvi Jel moguce je da se nisu svi embrioni probili u matericu pojacaj ultrogest umesto 3*2 4*2

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 30/4/2013, 10:55

Leno, primam 3*2 vaginalno + svaki treci dan injekcije progesterona. Nemam kud pojacati. I ovako se osecam glupo sto se pumpam progesteronom, ako nije to to. Ok sam ja, smirena sam, samo se ne nadam vise. Doduse, jos prije par dana sam pocela da sumnjam u ishod. Daj Boze da gresim, ali sve je isto kao proslog puta. Samo sam sada mislila da ne moze da krene menstruacija ako primam injekcije progesterona. Imam onu trunku nade, ali...tesko da mene moze prevariti onaj BLJAK osecaj da dobijam. Ne znam kako to da vam opisem, jer to nije bol, vec kao osecaj, stanje tela, neki bljak, fuj, kao osecaj neke trulosti, necega...
Dobro, jos 3 dana pa cu znati. A verovatno cu ujutro uraditi kucni test. Ako nesto ima - pokazace.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 30/4/2013, 10:58

Ja ne znam sto Niko od vas ne prima estrifam

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 30/4/2013, 10:59

Erato kucni je rano idi uradi sutra betu ovde se isto radi 12 dan od et

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 30/4/2013, 11:09

Erato drzim ti pesnice i molim se da je sestra u pravu jer ja nista nisam imala ni krvarenje ni braon pa beta 0,1, znaci dobar je znak.
Lakole bravo za lepu BETU da se tako i nastavi ljubav


Poslednji izmenio karakaca dana 30/4/2013, 11:09, izmenjeno ukupno 1 puta
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 30/4/2013, 11:09

Estrofem se valjda prima kada treba zadebljati endometrijum, kada je tanak, kao i kada se radi FET. Meni je endometrijum bio dobar, 2 super embriona i proslog i ovog puta. Odradila sve dodatne analize, pokrivena terapijama...da nisam radila analize bila bih ubedjena da su me zeznule trombofilije, a eto nisu. Da, u pravu si, ujutro cu uraditi betu, cisto da vidim da li se nesto desava. A onaj iscedak se nastavio, ma klasican pocetak menstruacije.

Prosto ne znam sta mi je dalje ciniti...zasto nece? Ovo pitanje je verovatno svaka od vas sebi postavljala...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 30/4/2013, 11:13

Estrogen se u inostranstvu redovno daje kao dio protokola, do pozitivne bete, jer sprecava ljustenje endometrijuma, pa se smatra da pomaze odrzavanju trudnoce u ranoj fazi... ja sam ga pila do drugog rezultata bete, dakle 16 dana poslije transfera...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 30/4/2013, 11:17

Iz cele grupe od zena koje smo bile u procesu ja sam jedina pila bele tabletice cikloproginove jer one imaju estrogena pocela sam ih pre aspiracije pa do bete
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 30/4/2013, 11:39

Jeste ninche ja sam cak uzimala do 12+0 1 ujutru jednu uvece i nikakav Progesteron sem ultrogesta 3*2 kad sam prokrvarila u 5 nedelji Jel mi jedan embrion samo uspeo rekli mi da uzimam 4*2 sto'sam do skoro i radila sad sam na 4*2 od sutra samo 2 möge se prestati u 12 odma Jel beba sama luci Progesteron Ali nisam Jel sam imala Jos a ne steti

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 30/4/2013, 11:44

Nince, meni u Grckoj nista nisu dali. Ocigledno je da svaka klinika ima svoj sistem. Juce citam da su nekim curama kod Ivanovica ukidali glukofaz pre aspiracije, a meni recimo nisu.
Ono sto se meni mota po glavi je: estrofem, pregnil nakon transfera i pronizon.
Mozda imam NK celije, a pronizon valjda to resava. Pregnil dovodi organizam u trudno stanje, na neki nacin ga zbunjuje, da lakse prihvati plod. Estrofem pomaze endometrijumu. Valjda nisam nesto lupila, ali kapiram da sve ovo pomaze.
Ako je ovaj pokusaj definitivno propao, ja hocu da se nesto menja, jer ocigledno nije dovoljno dobiti dobre embrione, primati terapiju za trombofilije i glukofaz. Mora stvar jos da se pogura.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 30/4/2013, 12:40

erato kucni test nije merodavan.ja sam ga prosli put radila i bio je negativan a nakon 2 dana beta je pokazala pozitivnu cifru .nemoj da se tripujes pre vremena !opusti se i sacekaj... c
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 30/4/2013, 12:56

NIkako kucni, on samo baci u depresiju :) Ja uradila kao danas - negativno, sutra beta bila 444.... i nikako ne prekidati terapiju!
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 30/4/2013, 13:11

Ma necu raditi kucni, to mi je onako palo na pamet. Verovatno cu u cetvrtak uraditi betu, jer cu danas otici kod mojih. Da ne budem sama u stanu, a i moji su u kuci, pa ce mi lepo biti u dvoristu. Necu prekidati terapiju naravno. Idemo do kraja po protokolu. :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 30/4/2013, 13:46

Erato,ja navijam da te taj bljak osecaj prevari i da beta bude pozitivna ljubav
Korpice bravo za Valjevo i treci pokusaj,tebi nece trebati!
Ostale cure pozdravljam!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 30/4/2013, 14:04

Erato, navijam da bude beta i nikako drugačije roda

Sutra putujem i neću biti tu par dana, a kada se vratim ti ćeš da me vučeš za nos trudnica
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 30/4/2013, 15:21

Niny ::Erato, navijam da bude beta i nikako drugačije roda

Sutra putujem i neću biti tu par dana, a kada se vratim ti ćeš da me vučeš za nos trudnica

Erato, evo ja potpisujem Niny. Videces, ti i ja u trenerkama zajedno zagrljaj.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 33 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu