KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IUI dnevnici

+79
Blanka
tatjanica
Ica1171
Bobaue
lela1984
Niny
ivanicasale
ganedina
jelena.kuburic
Ema78
tiramisu
mrsbg
Vuchica
KoMetaK
SladZana
ChillyVilly
micaubica83
Sofija Veks
bundevica
Djeni
mamadabudem
luckystar74
PalcicaBg
anasrce
cicifu
HappyGirl
lorelajlorelaj
medolino
SoJa
jeniz
Lenka2
vivijen
misic
Ninche
zvezdilica
Malina
fight&faith
djole42
ciklama
jaca*caca
korpica
Mirjana
Angie83
lenjivica
Star77
InNaturaVeritas
Struzzo
zvoncica36
missile
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
Crvic
Orline
lelas
AriesGirl
twinsi
ivka
megica-pegica67
noja
Klarica
Erata
bulevarka
lenabeograd
neca73
BiKsi :)
laKole
bak
SannI-AlL
lilya
dragana76ns
ragaco
OKacica
tetreb
hany
jasnaana
Bekanicaa
ahosame
blizanac
anak
83 posters

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 25/2/2014, 11:40

I danas se razbolim, nos zacepljen, da ne poveruje covek....

hvala devojke na podrsci....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od OKacica 25/2/2014, 12:47

Lucky, ne brini, nekad je malo obaranje imuniteta super stvar za implatnaciju. Zenama za vreme VTO daju pronizon u te svrhe, tako da budi bez sekiracije  Wink .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od BiKsi :) 25/2/2014, 13:52

Laki, srećno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od KoMetaK 25/2/2014, 14:26

Lucky, srecno! Ne brini za to sto si se razbolela, Okacica ti je vec rekla, dobro je oboriti imunitet!  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 25/2/2014, 14:59

Hvala devojke...
Folikuku oko 22mm... estradilol dobar, jutros pregnil i sutra u 13h IUI
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 26/2/2014, 18:59

Ni malo prijatno iskustvo...
Jedva su mi ugurali onaj spekulum i celu onu skalameriju, bolelo je strasno, jos kada me je zavrtela na onoj stolici htela sam da se onesvestim...
U petak UZ, subota krv na pg i 10.3 pg i BHCG.....
Sve u svemu sto kaze moja drugarica bio je ovo najskuplji sex :)
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od neca73 26/2/2014, 19:13

Hajde pa srecno. I opusteno  do 10.3. roda
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mamadabudem 26/2/2014, 20:26

Lucky, srećno i opušteno!!!  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda sreca trudnica trudnica trudnica trudnica cvet f bb bb bb vv vv vv 
I dok čekaš betu da pročitaš knjigu ili odgledaš film "JEDI MOLI VOLI" (ako već nisi?) Bolje je da pročitaš knjigu da doživiš likove na svoj način. .....OBAVEZNO! :) Ali, OBAVEZNO! Dogovoreno? zagrljaj  family 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 26/2/2014, 20:51

Film sam gledala i smorila sam se....
Evo lezim a mackov mi lezi na nogama i odmaramo...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mamadabudem 26/2/2014, 20:59

E pa, nemoguća si!  v c 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od mamadabudem 26/2/2014, 21:00

Ali, odmaraj i da beta bude veelikaaa!  sreca 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od laKole 26/2/2014, 21:14

mrsbg, čestitke! konačno i iui trudnica!  d d d d 

lucky, srećno!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 27/2/2014, 00:00

luckystar74 ::Ni malo prijatno iskustvo...
Jedva su mi ugurali onaj spekulum i celu onu skalameriju, bolelo je strasno, jos kada me je zavrtela na onoj stolici htela sam da se onesvestim...
U petak UZ, subota krv na pg i 10.3 pg i BHCG.....
Sve u svemu sto kaze moja drugarica bio je ovo najskuplji sex :)


Draga, sto u petak UZ? I kakva bre skalamerija? Meni od sklamerije bio samo obican spric sa duzim nastavkom, spekulum i to je sve. Odlezala pola sata, otisla kuci ( tada me je malo boluckalo) i dr rekao da nece ni da me vidi ni da me cuje dok ne dodje vreme za betu...

Nego, da ti se za dve nedelje zavrti u glavi od visoke bete!!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 27/2/2014, 20:30

Na UZ da se vidi da li je folikul pukao...
A ubacivala mi je spekulum, a posto sam ja sitna mene uvek to boli ... i naravno veliki spric...
Da ja moram da radim progesteron tri puta da se vidi kvalitet ovulacije.... tj da li je bila zrela jc....
Gde si radila IUI, iz stmulisanog ciklusa ili prirodno?
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 27/2/2014, 21:19

Vec sam pisala o tome,ali ponovicu, ionako se spremamo da ponovimo sve...

Radila sam privatno, kod dr-a koji je nazalost preminuo. Ciklus je bio stimulisan,klomifenom, imala sam dva folikula, dr je cekao da spontano popucaju ( nisam primila pregnil), i na sam dan ovulacije je radjena iui. Od hormona sam radila lh i e2. Takodje, radio mi je folikulometrije svaki dan, bukvalno cekao da uhvati ovulaciju. KOliko sam shvatila, malo je drugacije adjeno kod mene nego sto se inace praktikuje, ali ne znam zasto.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od SoJa 27/2/2014, 21:38

Ema, u kom smislu drugačije? Ja sam imala, brat bratu, jedno deset IUI-a, jer je spermogram mm-a bio mnogo, mnogo bolji nego što je sada. Moram da dodam da smo imali i pozitivne bete, na jednom UZ se video mešak, ali nepravilnog oblika (beta 15 pa 71) i ubrzo sam prokrvarila. To danas pripisujem trombofilijama. Bilo je i biohemijskih... Posle svake IUI ja sam imala nesnosne bolove, oblivao me hladan znoj, povraćala, ma katastrofa, Novalgetol mi nije pomagao. I onda u trenutku prestane bol, kao rukom odnešen. Na poslednjoj, koju smo radili u Nišu, pre prve VTO, dr. je rekao da će zbog tih nuspojava uraditi drugačije. I stvarno nisam osetila ništa, a valjda neke veze ima sa grlićem, kako sam tada shvatila.

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od lenjivica 27/2/2014, 21:43

Ema, gde planiras da radis IUI? Ja sam pre jedno 2 god. radila u ordinaciji Radojcic kod hrama, kostalo je samo 20000, ali ne znam bas koliko su strucni. Sad pojma nemam gde bih radila? Devojke, predlozi?
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 27/2/2014, 21:51

Moja drugarica kod Papica, prirodan ciklus iz prve ostala trudna...
Pazi i meni su svaki dan radili LH i E2, i folikulometrije....
Ja sam radila u BIS-u...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 27/2/2014, 23:27

SoJa ::Ema, u kom smislu drugačije? Ja sam imala, brat bratu, jedno deset IUI-a, jer je spermogram mm-a bio mnogo, mnogo bolji nego što je sada. Moram da dodam da smo imali i pozitivne bete, na jednom UZ se video mešak, ali nepravilnog oblika (beta 15 pa 71) i ubrzo sam prokrvarila. To danas pripisujem trombofilijama. Bilo je i biohemijskih... Posle svake IUI ja sam imala nesnosne bolove, oblivao me hladan znoj, povraćala, ma katastrofa, Novalgetol mi nije pomagao. I onda u trenutku prestane bol, kao rukom odnešen. Na poslednjoj, koju smo radili u Nišu, pre prve VTO, dr. je rekao da će zbog tih nuspojava uraditi drugačije. I stvarno nisam osetila ništa, a valjda neke veze ima sa grlićem, kako sam tada shvatila.

U smislu toga da mi nije dat pregnil i da je doktor izricito napomenuo da ceka prirodnu ovulaciju. Da su folikuli presi u ciste, dao bi mi, tako je rekao. Moji folikuli su popucali 18 dc na otprilike 30 mm velicine.

KOliko znam, uglavnom se daje pregnil kada folikuli dostignu odredjenu velicinu. Gresim li?

I ja planiram da radim u Bisu, kod dr Sultane, posto nam je ona asistirala pri IUI. Meni se jako dopala, mada ne na prvu loptu.Kasnije smo bas nasle zajednicki jezik.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od neca73 28/2/2014, 08:42

Evo i ja da se javim sa mojim iskustvima sa IUI. Ja sam radile dve IUI, obe uspesno, jednu u stimulisanom a drugu u nestimulisanom ciklusu.
Prvu sam do detalja izlagala ovde na IUI dnevnicima u aprilu prosle godine. Radjena je stimulacija klomifenom, bilo je dva dominatna folikula i nije davan pregnil kao stop injekcija.
Drugu sam uradila u novembru prosle godine, i to sasvim slucajno. Isla sam na kontrolu posle kiretaze, pratila taj ciklus, i Dr me poslala kuci da se druzim muzem. I ja krenem, ma uradite mi IUI, ajde, ajde... I to je bilo uspesno. E da, mesec dana pre toga je Dr htela da radimo IUI, ali meni se nesto nije radilo, pa sam zato sledeci mesec prokukala.
Inace i kod mene i mog muza je sve OK. Kod mene je jedino AMH nizak, 0.5 (zaboravih sad jedinice) zbog cega sam se i pojavila na kutku, i krenula da obitavam po lekarima i ispitujem da li imam problem sa sterilitetom.
IUI me nije boleo, malo stomak posle doduse jeste. Obe IUI sam radila kod Ivanovica, preciznije Dr Goce.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od SoJa 28/2/2014, 09:00

Da dodam i ja da me sam IUI nije uopšte boleo, kao ginekološki pregled, ali me je posle toga stomak nenormalno boleo, tj. materica, kao najjači menstrualni bol, samo što se menstrualni javi i prestane za desetak sekundi, a ovaj je istog intenziteta po dva sata trajao...

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od OKacica 28/2/2014, 09:33

Da dodam i ja svoje iskustvo, mozda nekom pomogne. Ja sam radila 5 IUI-ija, 2 sa klomifenom i 3 iz prirodnog ciklusa. Sama IUI mi nije bila bolna, neprijatno jedino zbog spekuluma koji mora da stoji neko vreme dok se ne provuce kateter. Jednom od tih 5 puta grlic nije bio otvoren i dr se bas namucila da provuce kateter. E tad sam imala uzasne bolove, nisam mogla da se pomerim sat vremena, bas bas je bilo bolno... Ostala 4 puta grlic je bio ok i sam IUI je trajao nekih 10-tak minuta, posle toga lezanje sat vremena u ordinaciji i onda kuci.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 28/2/2014, 10:31

Ema78 ::
SoJa ::Ema, u kom smislu drugačije? Ja sam imala, brat bratu, jedno deset IUI-a, jer je spermogram mm-a bio mnogo, mnogo bolji nego što je sada. Moram da dodam da smo imali i pozitivne bete, na jednom UZ se video mešak, ali nepravilnog oblika (beta 15 pa 71) i ubrzo sam prokrvarila. To danas pripisujem trombofilijama. Bilo je i biohemijskih... Posle svake IUI ja sam imala nesnosne bolove, oblivao me hladan znoj, povraćala, ma katastrofa, Novalgetol mi nije pomagao. I onda u trenutku prestane bol, kao rukom odnešen. Na poslednjoj, koju smo radili u Nišu, pre prve VTO, dr. je rekao da će zbog tih nuspojava uraditi drugačije. I stvarno nisam osetila ništa, a valjda neke veze ima sa grlićem, kako sam tada shvatila.

U smislu toga da mi nije dat pregnil i da je doktor izricito napomenuo da ceka prirodnu ovulaciju. Da su folikuli presi u ciste, dao bi mi, tako je rekao. Moji folikuli su popucali 18 dc na  otprilike 30 mm velicine.

KOliko znam, uglavnom se daje pregnil kada folikuli dostignu odredjenu velicinu. Gresim li?

I ja planiram da radim u Bisu, kod dr Sultane, posto nam je ona asistirala pri IUI. Meni se jako dopala, mada ne na prvu loptu.Kasnije smo bas nasle zajednicki jezik.

Ja danas idem kod Sultane na kontrolni UZ... Ovde cu ispricati svoje iskustvo sa doticnom Dr... prvi put pre god ipo dana.... imala ja neke bolove tokom odnosa a i bebe nije bilo neko vreme i odem u BIS posto mi je ispred kuce..... DOceka me Sultana, pregled je bio ovakav. Mozda se nista dovoljno napalili pa vas je zato bolelo... Znate ja vas prvi put gledam na UZ pa ne mogu da vam kazem... desni jajnik vam je na netipicnom mestu i kada imate ovulaciju na njega ne mozete da zatrudnite pun je priraslica (HSG pokazao suprotno)... Znate imate mozda endometriozu na levom jajniku (odradite CA125) i tako odem ja posle kod druge dr ni traga od svega toga....SAda je Ok prema meni (nisam njen pacijent, samo uskace kada moja dr ne moze)...
Da na odredjenoj velicini daje se pregnil....
Meni nije bila dovolno puna besika pa kaze dr da je zato imala problem sa kateterom i spekulumom e to je boleloo i malo sam krvarila... ali mene boli i obican pregled jer sam sitna....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 28/2/2014, 11:39

luckystar74 ::
Ema78 ::
SoJa ::Ema, u kom smislu drugačije? Ja sam imala, brat bratu, jedno deset IUI-a, jer je spermogram mm-a bio mnogo, mnogo bolji nego što je sada. Moram da dodam da smo imali i pozitivne bete, na jednom UZ se video mešak, ali nepravilnog oblika (beta 15 pa 71) i ubrzo sam prokrvarila. To danas pripisujem trombofilijama. Bilo je i biohemijskih... Posle svake IUI ja sam imala nesnosne bolove, oblivao me hladan znoj, povraćala, ma katastrofa, Novalgetol mi nije pomagao. I onda u trenutku prestane bol, kao rukom odnešen. Na poslednjoj, koju smo radili u Nišu, pre prve VTO, dr. je rekao da će zbog tih nuspojava uraditi drugačije. I stvarno nisam osetila ništa, a valjda neke veze ima sa grlićem, kako sam tada shvatila.

U smislu toga da mi nije dat pregnil i da je doktor izricito napomenuo da ceka prirodnu ovulaciju. Da su folikuli presi u ciste, dao bi mi, tako je rekao. Moji folikuli su popucali 18 dc na  otprilike 30 mm velicine.

KOliko znam, uglavnom se daje pregnil kada folikuli dostignu odredjenu velicinu. Gresim li?

I ja planiram da radim u Bisu, kod dr Sultane, posto nam je ona asistirala pri IUI. Meni se jako dopala, mada ne na prvu loptu.Kasnije smo bas nasle zajednicki jezik.

Ja danas idem kod Sultane na kontrolni UZ... Ovde cu ispricati svoje iskustvo sa doticnom Dr... prvi put pre god ipo dana.... imala ja neke bolove tokom odnosa a i bebe nije bilo neko vreme i odem u BIS posto mi je ispred kuce..... DOceka me Sultana, pregled je bio ovakav. Mozda se nista dovoljno napalili pa vas je zato bolelo... Znate ja vas prvi put gledam na UZ pa ne mogu da vam kazem... desni jajnik vam je na netipicnom mestu i kada imate ovulaciju na njega ne mozete da zatrudnite pun je priraslica (HSG pokazao suprotno)... Znate imate mozda endometriozu na levom jajniku (odradite CA125) i tako odem ja posle kod druge dr ni traga od svega toga....SAda je Ok prema meni (nisam njen pacijent, samo uskace kada moja dr ne moze)...
Da na odredjenoj velicini daje se pregnil....
Meni nije bila dovolno puna besika pa kaze dr da je zato imala problem sa kateterom i spekulumom e to je boleloo i malo sam krvarila... ali mene boli i obican pregled jer sam sitna....


  b   b   b   b   b
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od luckystar74 28/2/2014, 11:51

Majke mi tako mi je rekla, jos kaze i ja sam zensko pa znam.... :)
A meni delije kao muskarac...
U toj klinici Sultana i Bilja su stalno a ostali su konsultanti i dolaze povremeno....
Ja sam zaista zadovoljna i ako sada ne uspe ponovo cu kod njih..
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 27 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu