KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 6/4/2013, 20:03

Ja licno dok sam radila vto bockanje itd nisam isla na bolovanje e kad sam imala et onda sam posle njega uzela prvo 7 Dana pa produzila posle jos 5 do testa bete
Zatim kad je bio pozitivan oslobodjena sam posla :-) tako da sad uzivam kuci devet meseci dao Bog SA punom platom koja nije velika

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 6/4/2013, 21:44

Ariesgirl ::Drage zenice, vec neko vreme vas pratim, ali se do sada nisam javljala. Odusevljava me pozitivna atmosfera na ovom forumu i to kako bodrite jedna drugu. Ne znam da li pisem na dobroj temi, ali s obzirom da sam nova, molim urednice da mi ne zamere i ako ima potrebe, da post prebace na odgovarajucu temu.
Spremam se za svoju prvu VTO, imam mnogo pitanja, nedoumica, strahova... S obzirom da mi situacija na poslu nije najsjajnija, da je vrlo stresna, da sam izlozena velikom pritisku, da ne mogu da izlazim sa posla radi terapija, zanima me da li zena kad udje u proces VTO, tj. kad pocne sa bockanjem, ima prava da ode na bolovanje i da li lekarska komisija, posle isteka prvih mesec dana bolovanja, hoce da ga produzi. Mnogo razmisljam unapred, ali mi ovo predstavlja veliki problem.
Hvala svima na odgovoru i zelim da vam postupci budu uspesni i da u najskorije vreme postanete mame.
draga potpuno te razumem .ja sam u istoj ,mozda goroj situaciji jer imam neki suntav ugovor pa jurim veze da to ucvrstim..elem,ja planiram i rekose da ce mi u firmi pomoci oko toga (nadam se ! ) -da otvorim bolovanje tek kada trebam da dodjem u mesto gde mi je klinika tj poslednjih dana stimulacije ,kada su cesci uz i ostala merenja .tu planiram da ostanem do prvog UZ ili eventualno drugog UZ (ako beta bude pozz - molitva !).posle ce komisija otvoriti tj produziti dalje na osnovu bete plus tj trudnoce ....moji planovi su takvi ja ti prenosim i potpuno razumem sto se sekiras...samo sam odgovorila ,aj da ne nastavljamo ovde o tome -posto cemo dobiti po nosu boks  b
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/4/2013, 21:47

Ja sam proslog puta uzela bolovanje posle 7 dana bockanja. Ovog puta cu uzeti od pocetka, ali ja sam na kratkom protokolu, pa mi se uklapa terapija i cekanje na betu u mesec dana bolovanja. Razlog je isto veliki stres i pritisak, da se prosto bojim da mi nece uspeti zbog tog posla.
Nisam radila cetvrtak, petak i evo krenuo je vikend, a ja se i dalje tresem od srede...ne vredi da ulazim u VTO i idem u tu ludnicu.
Ako si na dugom protokolu, onda od pocetka terapije, do rezultata bete imas vise od mesec dana, pa bi morala na komisiju. Ako nekako mozes da izdrzis 10-ak dana na poslu, a onda kada krene prava hormonska stimulacija, da krenes na bolovanje. Ako bi ipak na bolovanje od samog starta, a na dugom si protokolu, onda mislim da bi posle mesec dana isla na komisiju, ali svakako imas pravo na bolovanje. Cure koje nisu iz BG, a rade recimo u Frontu - budu po mesec ipo dana u BG, naravno na bolovanju.

Nadam se da ce se javiti neko sam vise iskustva u ovome. :)
Dobrodosla! Wink
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 6/4/2013, 21:48

Dobrodošla Ariesgirl! I ja se pripremam za svoju prvu vto, nadam se da će biti i poslednja, jer će biti uspešna! :) Trebela bih za nekih desetak dana da se javim na pregled. Uzeću odmor, od prvog dana početka protokola, a posle na bolovanje, jer sam čula da valjda tada treba da se miruje, kada počne bockanje. I mislim da komisije produžavaju... U svakom slučaju, ja neću da radim dok sve ne završim, zbog stresa na poslu, ili nekih virusa itd...
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 6/4/2013, 21:53

...prvi put cujem da treba da se miruje dok se primaju bocke ???! zbunjen
ja mislim da treba sto vise setnje u tom periodu ...
sad sam zbunjena tuga
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 6/4/2013, 21:53

Ijaoj, Erato, zar može i toliko da traje, mesec i po dana? Pa ja stvarno nisam upućena Shocked , ja mislila možda petnaestak dana .. mada, kapiram da se razlikuje od žene do žene...
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 6/4/2013, 21:55

Brbljiva -
:) meni to rekla jedna što je radila vto, još se ja radovala kako ću imati vremena na pretek da se šetkam po BGD-u za vreme tog bockanja...


Poslednji izmenio Frida dana 6/4/2013, 21:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 6/4/2013, 21:55

setnje u pravu si brbljiva, ali i izbegavanje stresa na poslu ko god moze, a bolovanje bi sigurno moglo aries
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 6/4/2013, 21:58

Struzzo ::Pegaz, sve su ti rekle cure...gledaj snimak na youtube....nije teško, zaista nije, veruj mi...pomisli na rumenu bebu!
A zašto primaš Menopur probno?
Frida,
dobrodošla!
Korpice,
navijam...

Dr Kopitović je prva koja mi je to predložila, dakle da vidi da li će Menopur izazvati kakve reakcije na jajnicima jer meni je posle laparoskopije ph dg jajnika bio da nema folikula i tako da mi nikad nije niko ni pokušao raditi stimulaciju nego sam direktno išla na donaciju jć... i tako ja došla kod Kopitovićke da vidim nešto oko histeroskopije i hop ona meni i ovo pretloži pa videću u četvrtak šta će reći UZ.
A sutra ću da se bocnem sama Wink
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 6/4/2013, 22:00

ja radim u prirodi okruzena zivotinjama i ljudima affraid lol!
ali ja cu prvve dane stimulacije provesti radno ...nema stresa kod mene tamo jer je priroda i bazen sa labudovima na metar od mog radnog mesta ...ide lepo vreme pa mi to bas odgovara ....
a cure ,recite mi ako je u pitanju kratak protokol -koliko on traje i pretpostavljam da ne pocinje sa diferelinom i dali mora da se potrefe donekle i plodni dani zene ,kada se radi et u tom slucaju ?
ja sam radila ,ali bio je duzi protokol i bili su plodni dani cini mi se tog perioda (prva vto )
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 6/4/2013, 22:30

Brbljiva koliko se ja secam kroz price jedne devojke koja je bila na kracem protokolu krece se sa diferelinom, a blago tebi ti na poslu okruzena sa labudima, a ja sa "vukovima". Blizi ti se jos malo mesec krenuces ti i ranije u maju ce vas zvati da krenete sa pilulama. A za bolovanje ne znam kako je kod tebe moja dr mi rekla da nema razloga za bolovanje jer mora da se utvrdi da sam trudna pa mi dr koja je radila VTO napisala potvrdu da sam na stacionarskom lecenju zbog VTO i da se otvori bolovanje sa tim datumom, ali mi je direktor dao slobodno do bete da ne bih isla na dan transfera da otvaram bolovanje, a inace ja sam radila do tog dana da transfera i pokajala se nije mi naporan poso fizicki ali psihicki puno.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/4/2013, 22:31

Pegaz, da dodam na sve ono sto je lakole napisala i svoje iskustvo sa menopurom u ova 2 dana: Kada ubacis spric sa rastvorom u bocicu sa prahom i kada se razmuti (a prah se razmuti odmah u kontaktu sa rastvorom) i kada sve uvlacis nazad u spric, moras vuci klip sprica u jednom potezu, jer ako malo popustis, vakuum ga povlaci nazad u bocicu i iscuri ti tecnost nazad u bocicu. Ti onda vuces da to vratis, ali moze se desiti da klip doteras do kraja, a da ipak ne uspes sve da izvuces. U tom slucaju vadis iglu, lupkas po spricu da razbijes mehurice vazduha, istisnes vazduh i onda nazad u bocicu - vratis svu tekucinu unutra i ispocetka, samo se potrudis da sve izvuces u jednom potezu.

Ja imam 5 bocica sa 2 rastvora - malo prostora u spricu...zeznem se, pa svaku bocicu po 2 puta - jeza ziva! Ali valjda cu se ispraksirati...

Brbljiva, kratki protokol krece od 2., ili 3. dana ciklusa, a u sredini ciklusa aspiracija. Sve se zavrsi u jednom ciklusu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 6/4/2013, 22:33

vec nam reklii da krenemo u maju sa tabletama ...
a sto se tice bolovanja...moja kompanija sa tim manipulise kako im odgovara ,,,samo jos da ucvrstim te moje veze jos malo ..
ma vodice me tih dana u r odnosu verovatno do bete ,a posle bolovnje...
pa ondaja nisam kratki protokol,,,,
meni pise za sada tabletice 1x1,od maja- i da ih zovem kada mi krene meca i od tada pocinjem sa tabletama ....a jun -pise zakazan vto
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/4/2013, 22:36

Ja sam na kratkom protokolu. I proslog i ovog puta. Krece se direktno sa stimulacijom, 2dc ili 3dc, a posle par dana se uvodi neki antagonist, npr. cetrotide. Stimulacija traje 10-ak dana otprilike.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 6/4/2013, 22:58

Koracaljke love

vidim da ce biti divnih roda i bebirona ovog proleca na sve strane

korpice otvaraj prozore roda rodarodarodarodarodarodarodarodaroda

setnja je u stimulaciji mozda najbolji termin i vise nego koristan yes

Frida, meni je kratak protokol trajao 8 dana stimulacije plus dva dana od stop inekcije plus min dva dana do ET-a i neretko preporuka da odmaras bar tri dana... tako da i u savrsenim uslovima bude bezmalo dve nedelje, a u dugom protokolu meni je trajalo sa bockama od 1. sprefakta 45 dana do stopka pa posle sve ovo dva, dva tri...i tako....videces sve je lako sa beba u glavi

Aries, puno zavisi i od dr-a u domu zdravlja, moja drugarica je radila privatno VTO i nidu hteli da daju bolovanjem jer navodno nije bolesna a ni trudna....logika i razum nisu pobedili u borbi za bolovanje, ali je VTO uspela....srecno kako god da odlucis....
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 6/4/2013, 23:31

noja ::Bixi scena kao kod Orli Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 512172 Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 512172 Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 512172
može, neću se bunim. Very Happy

erato ::Bixi, koja si ti king
Meni nije jasno kako citirati vise postova.
Ak treba pomoć, pišem ti na pp, samo reci, da ovde ne zatrpavamo, vrlo je lako.

Niny ::Bixi, koliko proxida pije tm? Moj sada pije po 1 kesicu, a uz to još neke vitaminčice. Jeo je oko mesec dana i mešavinu meda sa semenkama, i nakon toga se popravila morfologija, i to dosta, a sve ostalo je približno isto. Ne znam da li je od semenja ili od svega zajedno, bitno je da se popravila, nekako mislim da je ona jako bitna Very Happy
Moj dragi pije dve kesice, jednu ujutru, jednu uveče. Jede i semenje, pravi mi je vrapčić. lol!

Nove cure, dobrodošle, i što pre trudne ostale!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 6/4/2013, 23:38

Devojke dajte pomoc affraid

upravo su mi stigli rezultati iz lab

protrombin II - homozigot
PAI 1- homozigot

zakljucak utvrdjen je alel visokog rizika za trombofiliju

jel to znaci da je imam ili sta
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 6/4/2013, 23:41

zaboravih MTHFR - alel 2 677t alel visokog rizika
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/4/2013, 23:42

Znaci Ivka, trebala bi kod hematologa. Prvi put citam da neko ima mutaciju na protrombin II. Uglavnom imamo MTHFR, PAI, Leiden...
To ne znaci da si najtezi slucaj, samo razmisljam naglas lol!
Dobro je sto si to otkrila, pa da se pokrijes terapijom u sledecem postupku.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 6/4/2013, 23:43

Bixi sestro slatka napisi i meni PP kako da citiram sreca

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 6/4/2013, 23:48

pa ja toliko nista ne znam da ne znam ni da li je dobro homozigot ili heterozigot...samo zevam u ovo ...ali da ne zatrpavam nasla sam temu MTHFR pa cu pisati tamo....nisam panicar samo ne volim da ne znam

hvala Erato zagrljaj
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/4/2013, 23:48

Ivka, bice to sve ok, vazno je da si otkrila sta te koci zagrljaj
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/4/2013, 23:50

Homozigot znaci da si nasledila od oba roditelja, a heterozigot od jednog. Homozigot je gora varijanta. Ali, sve je resivo sa pravom terapijom.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 6/4/2013, 23:54

lenabeograd ::Bixi Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 109639 napisi i meni PP kako da citiram Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 11031

A, tebi ne mogu! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 6/4/2013, 23:57

o hvala ti Erato
pa ja onda imam sve mutacije jel da?
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu