KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 5/4/2013, 20:30

Koju vrstu vto erato ste radili

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 5/4/2013, 20:43

ICSI + IMSI. Ja vise ne razmisljam o tom pokusaju. To je proslost. :-)
Idemo dalje!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 5/4/2013, 20:52

Tako te volim :-*

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 5/4/2013, 21:09

Devojke moram da vas pitam kakva su vasa iskustva sa VTO zamrznutih blastocita. Meni su u klinici kada smo zamrzavali rekli da ukoliko prezive odmrzavanje sanse za uspesnost su iste kao i sa svezim. Malo sam skepticna po pitanju toga. Ali opet ste sve duze od mene u ovoj prici, ne znam kakva su iskustva devojaka, uspeva li ? zbunjen
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 5/4/2013, 21:14

Ja nemam iskustva sa tim, ali sam iscitala gomilu materijala na netu lol!
Dobro su ti rekli...Raduj se novom skorasnjem pokusaju, a mi drzimo fige da blastica prezivi, a hoce - sto ne bi? osmeh srce
Nemoj da te buni termin "zamrznut". Nista se ne desi embrionu, ne ostecuje se zamrzavanjem, samo mu je kritican momenat odmrzavanje. Ako prezivi, sanse su mozda i vece, jer ti se vraca u prirodnom ciklusu, ti si odmornija, rasterecenija itd...
Kod nove metode brzog zamrzavanja - vitrifikacije, vecina embriona prezivljava odmrzavanje. Taj metod se ne radi ovde kod nas, samo klasicno sporo zamrzavanje. Ali to je neka druga prica.

Sreca je pa imas svoj embrioncic koji te ceka :-))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 5/4/2013, 21:31

E sada kada smo kod vracanja zamrznutih, na klinici su mi rekli da postoje dva programa, bez ikakve terapije, u prirodnom ciklusu i podpomognuta nekom terapijom recimo diferlinom koji sam primala i sada u VTO. Ne znam, zasto daju taj diferelin, koja je njegova svrha i koja varijanta je bolja?!
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 5/4/2013, 21:40

Ja sam estrifam 2* 1 uzimala sve dok mi nisu rekli kod da pocnem SA ultragestom
Estrifam pocinje se 3 Dana posto si dobila menzis
Estrifam te stavlja u lazno trudno stanje Jel tako telo ne proizvodi jajne celije :-)
Moje su odledili i 2 Dana kasnije podeljene stavili moje su zaledili samo oplodjene
Blaste moja Klinika ne zamrzava Jel kazu da tako moze doci do smetnje u razvoju nez am svaka Klinik nesto drugo radi
Ja mogu reci da su moja 2 godinu Dana bili u frizu posle DVA Dana na 4 i 6 se razvili od 5 Puta najgori a Oper je jedan koji sad uspeo lol!
Tako da je cedo kod mame

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 5/4/2013, 21:58

Angie, dobro nam dosla.
imamo ovde puuuuno beba iz FEt-a, velika je uspesnost, sve veca s napretkom nauke i tehnologije yes

Frida, ja iskreno ne znam kolkio je moguce isterati e. colli iz uretre pomocu Monurala. On je ok za nju u URINU, ali u brisevima... Pre neki antibiotik, naravno po antibiogramu. Imas ovuda milion tema o e. coll, procitaj. U svakom slucaju morate ponoviti bris pre nego sto pocne postupak, a ja navijam da je otrate sto pre osmeh srce

Koracaljke radost
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 5/4/2013, 22:19


Bak hvala na dobrodoslici!
Kod tebe se sitno odbrojava kako vidim Very Happy svim srcem navijam da bude debla beta i evo saljem ti malo ovih vasih slatkih roda roda roda
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 5/4/2013, 22:30

Hvala na savetima, ali nam rekli da je monural prilično jak. Ponovićemo bris njegov, za sadam dana. Nadam se da će biti ok.
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 6/4/2013, 08:56

drage moje treba mi savet.... imam neku probnu terapiju 5dana po 1 menopur to od četvrtog dana ciklusa, danas primila prvi ali sutra nema ko da mi ga da pa razmišljam je l pametno da preskočim sutra i samo nastavim u ponedeljak sa injekcijama Rolling Eyes ili da sama sebi nekako dam a ne znam kako pa da ne pogrešim... šta vi mislite?
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 6/4/2013, 09:23

Erato,da malo poskocim za dobar pocetak i jos bolji zavrsetak
radost radost radost radost radost radost
Frida,neznam sta bih ti rekla i koliko je pametno uzeti nesto i piti samo zato sto je dobro.Valjda postoji antibiogram na osnovu kog se i odredjuje terapija.Ja navijam da se bakterija sto pre povuce i sledeci nalaz bude dobar a morate vaditi novi
Pegaz,neznam koliko ti je pametno preskakati terapiju,cuces valjda jos neka misljenja.Zar ne mozes otici kod vas u bolnicu ili neku ambulantu da ti neko da?
Meni danas 6 dan od ET,dobro se osecam,nema nervoze,mozda me uhvati pred betu Rolling Eyes
Ostale koracaljke d
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 6/4/2013, 10:16

pegaz ,mislim da ti nije pametno da preskaces .nikako! No No
snadji se nekako ,idi do ambulante ili zamoli neku drugaricu koja ima veze sa medicinom i zna oko inekcija ,da ti da .nikakvo preskakanje !
korpice ,super ! samo opusteno ....bez napreznanja i velikog kretanja ,osim samo po kuci ....do daljnjeg .. sunny
evo saljem puno beta beta beta beta beta beta beta da bude sto veca beta !
napred scuro
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 6/4/2013, 10:25

Pegaz nikako preskakanje ni slucajno kako sto da se same ne bockaete kakve su sto injekcije ? Ja sam sve sama sebi davala bez ikakvih problma trebaju sestre da pokazu Shocked
Korpice beta beta beta beta
Otvaraj prozore sestro slatka roda roda roda

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 6/4/2013, 10:35

pegaz, nemoj preskakati - vrlo je jednostavno razmutiti prašak i dati sebi. blaznicom prelomiš vrh ampule sa rastvorom za injekcije - nađi plavu tačku na vratu ampule, okreni je prema sebi pa palcem guraj od sebe i odmah će pući. na špric stavi veliku iglu pa izvuci tečnost iz ampule (ukosi malo kad izvlačiš, lakše ide). sa bočice za prašak skini poklopac pa ubodi iglu u sredini i ušpricaj tečnost. blago protresi da se ne stvaraju mjehurići a da se prašak rastvori. izvuci tečnost lagano - opet nakosi bočicu i gledaj sa strane da vidiš je l' nešto ostalo unutra. ispravi špric, kvrcni vrh šprica nekoliko puta da mjehur vazduha dođe na vrh i lagano ga istisni iz šprice. skini veliku iglu, stavi malu za bockanje. očisti mjesto davanja sa blaznicom natopljenom alkoholom, štipni se malo drugom rukom i iglu pod 45 stepeni uvedi pod kožu i lagano istišći. ako ti je lakše, nađi na youtoube-e video sa instrukcijama pa prouči.

korpice, samo opušteno. Wink


Poslednji izmenio lakole dana 6/4/2013, 11:17, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 6/4/2013, 10:43

Lakole bravo

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 6/4/2013, 11:16

lakole bravo probaću sama sebi da dam, korpice samo napred
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 6/4/2013, 11:20

Pegaz samo hrabro, videces da nije strasno. Probaj, mozda te muz iznenadi hrabroscu, meni moj daje u intramuskularne bez problema yes
U svakom slucaju nemoj preskakati, nikako!

Lakole queen
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 6/4/2013, 12:12

Pegaz ne preskači,nego Lakole ti je lepo objasnila,a ako još nisi sigurna pogledaj neki snimak na 'ju-tubu' Wink .Tako sam ja kad sam sebi prvi put davala,a mm sam sad 'obučila' isto tako preko snimaka da mi daje Progesterone intramuskularno i super je davao bolje od onih sestrica koje obično igraju pikado Shocked .
Korpice uživaj sa bekama likeit vv
Frida da se kurtališete žgadije srcasti poljupci
Erato poljubci
KOOOORAAAACCCIIIII navijači2 navijači2 navijači2
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 6/4/2013, 12:34

Drugarice drage, mi popili taj monural, jer nam je doktor tako rekao.. A meni su brisevi ok, samo mm ima tu žgadiju, pa moram i ja da popijem, reče dr da oboje moramo terapiju. I naravno kupili smo kondome, posle sto godina!
Hvala vam na podršci, drago mi je što sam "otkrila" ovaj forum! srca1 ljubav
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 6/4/2013, 14:19

Pegaz, sve su ti rekle cure...gledaj snimak na youtube....nije teško, zaista nije, veruj mi...pomisli na rumenu bebu!
A zašto primaš Menopur probno?
Frida,
dobrodošla!
Korpice,
navijam...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 6/4/2013, 15:38

Djevojke, molim vas jedno pitanje...upravo me dobro zamolio stomak i vidjeh da sam malo prokrvarila...da li je moguce da je pukao folikul, jer je prije dva dana bio 30 mm velicine...uplasi me ove krv, u stvari vise kao sukrvica ?
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 6/4/2013, 16:04

suzo, najvjerovatnije je tako i bilo. neke djevojke inače tako osjete ovulaciju - kratak bol praćen crvenkastom sluzi. tvoj je folikul bio malo veći nakon klomifena, zato je i bol bila oštrija.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 6/4/2013, 17:56

Hvala na brzom odgovoru, Lakole. Ja od kako sam nasla ovaj forum, sta god mi se desi prvo ovdje pisem pa onda trazim po netu. To je to, jer je bol trajao nekih 10 minuta i samo nestao. Bice valjda sve ok :) Veliki pozdrav!!!!
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 6/4/2013, 19:45

Drage zenice, vec neko vreme vas pratim, ali se do sada nisam javljala. Odusevljava me pozitivna atmosfera na ovom forumu i to kako bodrite jedna drugu. Ne znam da li pisem na dobroj temi, ali s obzirom da sam nova, molim urednice da mi ne zamere i ako ima potrebe, da post prebace na odgovarajucu temu.
Spremam se za svoju prvu VTO, imam mnogo pitanja, nedoumica, strahova... S obzirom da mi situacija na poslu nije najsjajnija, da je vrlo stresna, da sam izlozena velikom pritisku, da ne mogu da izlazim sa posla radi terapija, zanima me da li zena kad udje u proces VTO, tj. kad pocne sa bockanjem, ima prava da ode na bolovanje i da li lekarska komisija, posle isteka prvih mesec dana bolovanja, hoce da ga produzi. Mnogo razmisljam unapred, ali mi ovo predstavlja veliki problem.
Hvala svima na odgovoru i zelim da vam postupci budu uspesni i da u najskorije vreme postanete mame.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu