KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 18/3/2013, 00:27

Devojke u toku su planovi da jednu bitnu akciju sprovedemo u delo pa bi bilo lepo da svratite na ove teme i pogledate o čemu se radi i date svoje mišljenje , predlog , podršku i doprinos .

https://kutak.forumotion.com/t2508p210-donacija-kutka-za-vto

https://kutak.forumotion.com/t2515-donacija-kutka-za-vto

srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suncokret 18/3/2013, 03:40

Što se tiče pušenja i trudnoće tj Vto postupka, u potpunosti se slažem da treba pokušati bataliti cigare. Pisala sam već o tome pre mesec dana. Međutim, kao i Meta (tj dr Kopitović) mislim da je stres izazvan apstinencijom veliki atak na organizam i da je veoma štetan kako za ženu tako i za dete. Takođe, bitna stvar je da nije svačiji organizam isti i ne reaguje isto, nekome je lakše da se reši toga smeća, nekome ne. Jednostavno receptori u mozgu ne reaguju isto kod svih nas (naposletku svi smo jedinka za sebe).
Moja kuma na pr je prestala čim je saznala da je trudna i to sama od sebe, jednostavno su joj se gadile cigare, kao i jednoj mojoj prijateljici (priželjkujem i nadam se da ću tako i ja Laughing ). Takođe prijateljica-sapatnica sa kojom sam radila Vto, pre dva meseca je rodila divne, slatke, zdrave blizance i pušila po 2-3 cigarete dnevno, kada stvarno oseti potrebu, jer nije htela da traumira decu (tako joj i lekari savetovali). Mislim, ne treba toliko osuđivati pušače, svi mi imamo svoju savest koja nas dovoljno muči zbog toga.
Ja sam kroz prvu Vto pušila 5-6 cigara dnevno, pred drugu Vto skroz prestala (i to jedva čitajući Kara) pa mi nije uspelo svejedno. Čeznula sam za cigarama svaki dan i jedva čekala dan da zapalim i to se ubrzo nakon negativne bete i desilo..pa to je mučenje i grozno je !!! Još malo idem na Fet, grize me savest što pušim iako ne pušim puno (8-10 dnevno), a nakon et smanjiću na 4-5. Dala sam sve od sebe na svim poljima (osim ovog, ako bi se tako moglo reći). Ako Gospod Bog da uspeće, a ako ne sada, biće jednom srca1
Pušenje je ovisnost i tu nema dileme, treba pokušati ostaviti, svakako je bolje, ali ne i osuđivati sebe i doživljavati tolike osude ako u toj nameri ne uspete.

Bulevar tnx, glasala radost
suncokret
suncokret

Broj poruka : 70
Location : Srbija
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 18/3/2013, 07:25

Oko pusenja vam ne mogu mnogo pomoci. Ja nisam pusac. Imala sam par pokusaja kao klinka u srednjoj skoli, ali pusenje jednostavno nije za mene.
Ne znam ni da li je bolji jedan ili drugi savet, ostaviti skroz ili maksimalno smanjiti. Jedino sto vam verujem je da je jako tesko ostaviti i da niko od vas nije lud da prolazi nekoliko puta kroz ovu pricu, a da mu je sve jedno sto pusi. Ocigledno nekom ide lakse, nekom teze.
Ko moze nek batali, gadna je to stvar i otrovna, ko ne moze makar nek pokusa da smanji malo po malo.

Nisam bas nesto pametno rekla, ali znam koliko je to tesko, samo jos fali da vas neko krivi zbog toga, kao da vi ne znate da je stetno. Jeste, da me ne razumete pogresno i prva sam da se zabrani pusenje na javnim mestima, ali opet kazem nije lako ostaviti.
To vam je ko sa slatkisima. Savetuju lekari da se ne konzumiraju, pogotovu kod devojaka sa IR i PCOS, ali mi opet copamo i muljamo i uzivamo u tome. OK, secer nije toliki otrov kao duvan, ali nije ni melem za rane.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 07:40

Devojke, nema osuđivanja. Nismo svetice. Pored cigareta, postoji još n loših navika. Ja samo kažem - pokušajte.
Ali, izaberite pravi momenat, kad u glavi "klikne", a onda je sve lakše. Ako izaberete pogrešan momenat, kriza će da cepa i nećete izdržati.
Meni je bilo jako teško, užasno! Ni sad mi nije lako Wink
Ali, ja kao žena mogu da primetim koja je razlika i u menstruaciji i u pms-u i uopšte. Krv procirkuliše, sve se dovede u normalu. Da ne govorimo koži, kosi, mirisu.
Moja rođena sestra je pušila u trudnoći. Smanjila je maksimalno, na 2-3 dnevno, nekad više, nekad ni jednu. Od drugih se krila i sa mnom pušila.
Ja je nikada nisam osudila, niti rekla - nemoj. A to dete u njenom stomaku sam volela najviše na svetu. Pušila je i dok je dojila. Pušila do pre 3 meseca. A onda joj je "kliknulo". I njoj i mami.
Tek sada joj je jasno da je njeno dete živelo u dimu. Bez obzira što se stane na prozor i puši, ovo, ono...oseti se to i meni ga je bilo žao. Mali beban, a mi svi oko njega pušimo i smrdimo. Kad je počeo da raste, krenulo dete da nas imitira. Uzme cigaretu i hoće da zapali. Kaže: Pušim i ja!
Verujte, sada mi je toliko drago. Dođem kod mojih, kuća topla (ne otvara se svaki čas), miriše, dete udiše čist vazduh...kada ga majka poljubi ne smrdi na duvan.
Nisam nikada rekla mojima: Prestanite! Razumela sam ih naravno. Razumem svakog pušača. Ali srećna sam što sam prestala i volela bih kada bi uspele i moje kutanjke! srca1
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 18/3/2013, 09:52

Najgore je da to dugo zeljno dete nevino pravite duvanom zavisnim . . . Mislim da svako ko nosi cedo ispod grudi svojih ima odgovornost za to dete . . . Nemam nameru ikoga da napadam, ali to je moje licno misljenje

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 18/3/2013, 11:38

karakaca ::
A dr. Biljana kod Ivanovica kad sam rekla da pusim faca affraid na fascikli najkrupnijim slovima mi napisala PUSAC ...
U bre, kod tih Ivanovića ko na strašnom sudu! Zato sam ih i zaobišla. Em pohlepa, em grubosti... Pa neće moći.

Meta ::Evo danas se psihicki spremam za ustavljanje od sutra! Citam Kara, citam na krstarici podrsku na ostavljanje cigareta i pusim ko luda, ne bi li mi se smucile! lol!
Iste faze sam imala. Meta, psihička zavisnost je veća i opasnija od fizičke. Pa, kad tvoj mozak zaista kaže - gotovo, biće gotovo. A to što pišeš, ista ja. Sve znam, sve osećam. Ja ću smanjiti na 7, za početak, pa na 4-5. Kopitovićka je žena normalna koja ima razumevanja i kapira da smo i mi živa bića. Meta zagrljaj
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:24

Ja malopre dođoh od Ivanovića. Još je rano da sudim, ali ja sam za sad stvarno zadovoljna. Pregledala me Goca, ali je prethodno pozvala Bilju i Jelenu, internistu. Prvi put su 3 žene bile pored mene, dok ja ležimo onako raširena. lol!
Sviđa mi se pristup - detaljni su. Sve su mi objasnili, lepo i ljubazno. Dopada mi se što je Goca pozvala obe doktorke, da se sve 3 dogovore oko mene.
Ja stvarno nemam za sada zamerku. Meni obe doktorice deluju sigurne u sebe i to mi uliva poverenje.
Definitivno su se složile da idem na kratki protokol i to od sledećeg ciklusa.
Dale su mi aspirin i ogestan (za ovo prvi put čujem, moram izguglati).
Dopada im se stanje na UZ, jajnici, materica, endometrijum. Goca je rekla da se po endometrijumu vidi da ne pušim.
Hidrosalpings mi je naduvan. Joj Bože što ga ne izvadih! Ali šta je tu je. Zatvoren je pa neće smetati. I to je to...uskoro polećemo! :-))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 18/3/2013, 12:27

Drugarice moje, moze plis pomoc cim pre.
Potreban mi je spisak svih klinika u Srbiji koje rade VTO.
Ja sam nasla ovo:
Institut za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije
Ginekološko-akušerska klinika Narodni front
Ginekološko-akušerska klinika Kliničkog centra Vojvodine, poznatija kao Betanija
Ginekološko-akušerska klinika u Nišu
Specijalna ginekološka bolnica Beograd
Specijalna ginekološka bolnica „Ivanović“
Specijalna bolnica za ginekologiju „Jevremova“
Specijalna bolnica ѕa lečenje steriliteta „INTERMEDICUS BIS“
Specijalna ginekološka bolnica „GENESIS“
Spebo Medical Leskovac
Genesis Medical
Mirabilis Jevremova, Nis

Naletela sam jos na Befes gde radi privatno Tulić, neku ordinaciju Papić i na neku opštu bolnicu Medica Centar u Mije Kovačevićs, tamo bi trebalo da rade dr Biljana Arsić i Garaleićka iz Fronta. Da li postoji jos neka klinika i da li ove poslednje tri uopšte rade VTO?
takodje, da li znate da li jos neka banka sem Banca Intese ima kredit za VTO? Malo mi frka sa vremenom pa ako neka ima info to bi mi bas pomoglo.

Hvaaala vam ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 18/3/2013, 12:27

Erato, dobar let ti želim! Najbolji u životu! roda beba beba roda
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 18/3/2013, 12:29

Od skoro rade i u Zdravstvenom centru Valjevo.
http://ivf.zcvaljevo.rs/?p=297
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:31

Lilya, Zdravstveni centar Valjevo

"...Zdravstveni centar Valjevo je u julu ove godine dobio saglasnost Ministarstva zdravlja Republike Srbije za realizaciju programa vantelesne oplodnje (VTO). Takođe u julu, bolnica je dogovorila saradnju sa Univerzitetskim kliničkim centrom Maribor iz Slovenije, posebno u oblasti vantelesne oplodnje. "

Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 18/3/2013, 12:31

Gramatika ::Od skoro rade i u Zdravstvenom centru Valjevo.
http://ivf.zcvaljevo.rs/?p=297

Hvala devojke ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 18/3/2013, 12:32

erato :: Goca je rekla da se po endometrijumu vidi da ne pušim.............
I to je to...uskoro polećemo! :-))

Meni je rekla svaki put da mi je endometrijum fantastican. Goca me nije ni pitala da li pusim, vec Jelena, internista. Inace sam pusac.

Tebi draga, sretno poletanje.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:33

Jesmo brze Gramatika :))

Što se tiče Befesa i ja sam se to pitala. Čini mi se da su oni ranije bili u ovom državnom programu, kao i Medico centar. Treba pozvati, pa upitati.

Takođe, VTO radi i neki dr. Kovačević. On se pojavljivao sa svojim izjavama u medijima, kada je bila priča o propalim tenderima. Upoznala sam i u jednom labu curu, čija sestra ide na VTO kod tog Kovačevića. On je u Bg. Ali ne nađoh nikakav sajt, ništa o njemu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:35

neca73 ::
erato :: Goca je rekla da se po endometrijumu vidi da ne pušim.............
I to je to...uskoro polećemo! :-))

Meni je rekla svaki put da mi je endometrijum fantastican. Goca me nije ni pitala da li pusim, vec Jelena, internista. Inace sam pusac.Tebi draga, sretno poletanje.

 b  b

Šega živa!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 18/3/2013, 12:36

Pa zar ne? Stvarno sega, da mi nije dobar endometrijum, sigurno bi me pitala da li pusim?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/3/2013, 12:36

Jovanova!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:37

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:396037-Vantelesna-oplodnja-Papiri-koce-parove

Evo, u ovom članku se pominje dr. Dušan Kovačević.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:38

Bak, Specijalna ginekološka bolnica Beograd je ustavri Jovanova. To je isto i na spisku je.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 18/3/2013, 12:38

bak ::Jovanova!

Oni su ti Specijalna ginekoloska bolnica Beograd Wink

Hvala Bak ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:39

Klinika Perinatal - Novi Sad.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 18/3/2013, 12:41

Zene, hvala vam veliko jos jednom. A ja bila ubedjena kako ih sve znam v
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 18/3/2013, 12:41

erato :: Goca je rekla da se po endometrijumu vidi da ne pušim.
A kako zbunjen e ubedi me Goca da je definitivno zaobiđem. Erato, mila, tebi želim svu sreću, one tamo JESU bez sumnje dobri stručnjaci, a ja sam samo matora žena kojam se grozi čak i prizvuka diskriminacije.


lilya ::Drugarice moje, moze plis pomoc cim pre.
Potreban mi je spisak svih klinika u Srbiji koje rade VTO.
Ja sam nasla ovo:
Institut za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije
Ginekološko-akušerska klinika Narodni front
Ginekološko-akušerska klinika Kliničkog centra Vojvodine, poznatija kao Betanija
Ginekološko-akušerska klinika u Nišu
Specijalna ginekološka bolnica Beograd
Specijalna ginekološka bolnica „Ivanović“
Specijalna bolnica za ginekologiju „Jevremova“
Specijalna bolnica ѕa lečenje steriliteta „INTERMEDICUS BIS“
Specijalna ginekološka bolnica „GENESIS“
Spebo Medical Leskovac
Genesis Medical
Mirabilis Jevremova, Nis

Naletela sam jos na Befes gde radi privatno Tulić, neku ordinaciju Papić i na neku opštu bolnicu Medica Centar u Mije Kovačevićs, tamo bi trebalo da rade dr Biljana Arsić i Garaleićka iz Fronta. Da li postoji jos neka klinika i da li ove poslednje tri uopšte rade VTO?
takodje, da li znate da li jos neka banka sem Banca Intese ima kredit za VTO? Malo mi frka sa vremenom pa ako neka ima info to bi mi bas pomoglo.

Hvaaala vam ljubav

Imaš i Višegradsku. U Medical Centru su Garalejićka i Arsićka.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/3/2013, 12:41

http://klinikaperinatal.com/onama/zdravlje/vantelesna-oplodnja.aspx
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/3/2013, 12:43

Embarassed da sam juce umrla ne bih znala Embarassed
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu