KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 16/3/2013, 18:21

neca73 ::jeste, meni su odmah prepisali terapiju PRESTANAK PUSENJA.
srecom su mi ostale analiza do sad dobre, pa sam dobila i svakodnvene setnje kao terapiju.

jesi li uspela da baciš beštije? Ja se još borim. Mučim. Patim.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 16/3/2013, 18:56

Miss ako ti znaci, ja bacila posle et. Nisam ni trepnula
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 16/3/2013, 19:43

Neno, posle prvog et i ja bacila. Ali posle druge bete opet počela.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 16/3/2013, 20:12

Miss, uzela sam elektricnu i drasticno smanjila. Inace lako ces bataliti kad Boze zdravlja uskoro zakevis. Ja kad sam bacila tad cigare, ne znam ko nece. Ne mozes pa sve da ti neko plati. Ako se pre ET prima pregnil i on hoce da zgadi cigarete, ja kad sam jednom dobila 10000 jed, nisam pusila dve nedelje. Probaj sa elektricnom, meni pomaze.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 16/3/2013, 20:21

Htedoh reci, dok sam bila u drugom stanju nisam mogla da ih omirisem, sve i za pare. A strastven sam pusac bila.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zoxa 16/3/2013, 20:57

Ja ostavila cigare mjesec dana prije nego sto sam zatrudnila prirodno, mm isto ali poceo opet posle dva mjeseca.
U prvoj trudnoci ostavila cigare tri mjeseca prije IVF-a. Pocela ponovo kad sam prestala dojiti.
Presjeci, odpatiti i to je to, ni jednu vise ne paliti jer inace nista od prestanka.
Trenutno mislim da necu poceti ponovo, ko zna.... Voljela bih da tako bude.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 16/3/2013, 21:30

Neco nemoj te elektricne, bolje da pusis one prave. Samo malo zaguglaj i videces koje sve nus pojave imaju, sve do raka usta i ostalo.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 16/3/2013, 21:40

ja pusim prave, ne mogu da prestanem... Sad
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 16/3/2013, 21:41

Bas se ovde treslo poslednja dva dana. igracice
mada mislim da je do najvece zbrke doslo upravo zbog toga sto nisu iste izgovorene reci oci u oci i ovako 'na papiru'.

Ko god da je u bilo kakvom koraku trenutno, zelim mu srecu najvecu! ...dal je to ostavljanje cigareta, skupljanje analiza, lecenje bestija, cekanje poziva...

Ja sam zakazala drugostepenu komisiju za 7.maj, taman ce svi biti lepo raspolozeni posle praznika Laughing . Dotle imam vremena da skinem koje kilo

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 16/3/2013, 21:47

Vučce i ostale koračaljke, srećni vam bili svi koraci! I puno beba vam želim! vv
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 16/3/2013, 23:01

Ninche ::ja pusim prave, ne mogu da prestanem... Sad

e pa to je to, svi kazu da su svi simptomi trudnoce individualni. ja iskreno da ti kazem, ne verujem da pusenje ima neke velike veze, mozda gresim.
kako ide tvoja terpija? meni su nasli jednu mutaciju za trombofilije, ali heterozigot, a posto sam iz struke, mislim da heterozigot ne stvara veliki rizik. cekam doduse da mi i lekar potvrdi.


Poslednji izmenio neca73 dana 16/3/2013, 23:31, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 16/3/2013, 23:02

korpice, vucice srecno. malo smo vas ovde uzurpirali, sto ne otvorite dnevnike?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 16/3/2013, 23:11

Grama, hvala ti na bebećoj prašini. Tebi se primiče upoznavanje!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 16/3/2013, 23:14

Nema na čemu, sa zadovoljstvom!
Primiče se, počinje skupljanje nalaza za porodilište...
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 17/3/2013, 00:15

I ja pusim Embarassed Embarassed Biljana mi je rekla kad sam bila kod nje da ne pusim od juce i da mi ne padne na pamet da ikada vise zapalim cigaru, dok mi je Kopitovicka na moje reci da pusim i da znam da je to rizik zbog koga mozda ne dolazi do implantacije i da zelim da ih ostavim pre posutpka, rekla - pa sta! Imam ja i zena u postupku i trudnica i savetujum ih da ne prestanu, jer je to jos veci stres. Do 5 dnevno ne steti ni u trudnoci, sve preko toga je mnogo.
Eto, prenela sam vam njene reci, nemojte da me licujete! lol! NAravno da mene u svakom postupku grize savest i sve, ali kako krenem da ih ostavljam, tako mi krenu stresovi na poslu i posustanem. Cak se evo zezam 2 nedelje sa tabexom, jeste da promeni ukus cigarete, ali meni nije smetalo da pusim i dalje Embarassed
Ovaj ponedeljak bi trebao da bude presudni, ako uspem. Ja uzivam u pusenju, ko da jeem cokoladu, iako smrdi do ludila! Embarassed
I, da, sto se tice elektronskih, probala sam ja, ali nije to to. Nisam izdrzala dugo sa njima. A postoji i opasnosti, ja mislim vec od ovih obicnih. Danas kod kozmeticara, u drugoj kabini zena koja kuka kako se 2 meseca nije sexala sa muzem, fali joj sex, ali muz nece pa nece. E onda isprica pricu zasto nece/ne moze, jer je ostavio cigarete, presao na elektronsku, nekako mu je ulje koje se koristi uslo u usnu duplju i napravilo rane. On nije isao kod lekara, vec kupovao sam terapiju po savetima farmaceuta i evo posle 2 meseca i dalje ima rane i to mu smeta da se opusti u sexu. Ovo nisam ispricala zbog sexa, nego zbog elektronskih cigareta, ko ih koristi da bude obazriv jako!!!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 17/3/2013, 16:16

Meta isto to je meni reklai Dr Jasmina iz Nisa do 5 kom dnevno moze mada su meni u stimulaciji pocele da smetaju a posle transfera zapalim povucem dim dva i ugasim nije mi se ni pusilo a i imala sam grizu savesti, meni je ona dodala puno vode minimum 2 l dnevno i vitamin C, uz magnezijum i b vitamine zbog cigareta i Ninche mi dala savet oko cedjene pomorandze, a sad nikako da ih batalim svaki dan kazem od sutra vise ne i opet na poso uz kafu zapalim.
A dr. Biljana kod Ivanovica kad sam rekla da pusim faca affraid na fascikli najkrupnijim slovima mi napisala PUSAC i jos odrzala predavanje jajnici su vam zato takvi to da batalite muz da smanji na kutiju a vi da zaboravite izasla sam crvena od sramote kao paprika Embarassed . Ja kupovala i nikorete ma kao da je nisam popila cigareta ista
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 17/3/2013, 16:23

Karakaca hvala ti na ovim savetima za vodu i vitamine kod pusaca. Ostalim devojkama isto hvala za upozorenje o elektricnoj. Sad imam dve muke, da ostavim i elektricnu i obicnu.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/3/2013, 17:14

Ja kao bivši strastveni pušač, mogu da kažem da sam potpuno šokirana stavom doktorica koje smatraju da pušenje do 5 cigareta dnevno ne šteti i ostavljanje istih u trudnoći više šteti nego što koristi!
To nije tačno i pušači to vrlo dobro znaju. Ja sam imala jako bolne menstruacije uvek. Kada sam prestala pušiti, nakon 7-8 meseci skoro da me više nije ni bolelo kada dobijem. A onda je skroz prestalo...ništa. Kada sam se propušila, bolovi su se vratili. Sada su opet skoro nestali.
Ne mogu da shvatim takav stav doktora, koji jednom pacijentu sa velikim problemima i pred IVF, umesto da pojačavaju grižu savest, oni je umiruju i time štete pacijentu!
Pomislićete da vam držim pridike. Ja vas razumem i znam kako je meni bilo. Takođe, ne znam nikoga, ali baš nikoga ko je uživao u cigaretama kao ja. I to su mi svi koji me poznaju govorili - i pušači i nepušači, da nikada nisu videli da neko sa takvom strašću puši.
Sigurna sam da su mi cigare smanjile ovarijalne rezerve i doprinele da se oštete jajovodi. Nema nikakve sumnje da cigarete ne samo što otežavaju implantaciju, već doprinose lošem stanju celog organizma i jako smanjuju šanse za uspeh VTO. To što su neke žene uspele, desilo se UPRKOS cigaretama, a ne zahvaljujući njima.
Preporučujem da pročitate knjigu Alana Kara - Lak način da ostavite cigarete, ili da potražite neku pomoć, ali nemojte ići na VTO i pušiti, a pogotovo nemojte pušiti u trudnoći. Zar ste se toliko borile da dobijete tu bebu, da biste je gušile???
Ovo pišem ne da vas nerviram i da držim predavanje, već što mi je zaista žao da toliko muke, truda, energije, svega ulažete, a onda sa jednim glupim porokom umanjujete šanse da uspete!
Ako sam ja mogla da ostavim, ne znam ko ne može.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 17/3/2013, 17:25

Meeeeta 2 i 5 nisu isto c v !!!Odnosno 2 jeste manje od 5 ali ne i 2 kutije popušenih cigara dnevno i 5 komada cigara dnevno!!!NO,NO samo te gledam Shocked Mad Wink !A vid'la sopstvenim očima i pretila ti još onomad fd .
Da se razumemo cure i ja sam pušač,trenutno na pauzi,ali onaj koji STVARNO popuši 5 komada dnevno već godinama, nikad nisam puno pušila.Prestala sam pred postupak,onako sama od sebe,odnosno još oko nove godine je krenulo.Valjda podsvest,šta li.
Morala sam moju KoMetu javno da opomenem,ali ja je volEm kako god da ona odluči love ljubav
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 17/3/2013, 17:51

Erato, sve si u pravu! Ne smatram da mislis nista lose sto kritikujes, ali znas i sama koliko je tesko ostavljanje. Mene grize savest zbog 5 neuspesnih postupaka i sve mislim kriva sam sto pusim, zato i hocu u sledeci da udjem kao nepusac.
Da se razumemo, ne branim stav KOpitovicke da je pusenje do 5 cigareta ok, nali su me njene reci vise postidele od reci Bilje koja je bila stroga i rekla da ih ostavim odmah.
Meni za sve treba vreme i dogov sa samom sobom u glavi. A kad sam u haosu, ne mogu da se dogovrim ni sa kim, a ponajmanje sa sobom, pa se prepustim navikama Embarassed
Ne znam sta nisam probala za ostavljanje, knjigu sam 3 puta citala, evo me i cetvrti. Dok citam - sve je ok, cim prestanem - zapalim! Embarassed Imala i elektronsku - nista. Kupila pre 2 godine one magnete za usi koje ovde reklamiraju - nista! Probala sa tabexom, jer mi je Djole rekla da su se njoj ogadile od tabexa i ostavila - nista, osim 2 nedlej neprestane zvonjave telefona da me podseti da uzmem tabex! Eto, svasta sam probala, ali nista nije pomoglo, jer nisam presekla sama sa sobom!
I, da, slazem se sa KOpitovickom, da je bolje ne ostavljati ih ak oje to velik istres za nekoga! Bolje i tih 5 cigareta dnevno neko ko sto sam ja bivala nervozna kad ih ostavljam, pojela bih ljude oko sebe.
Odlicno znam kakva g**na stavljam u usta i koliko mi stete, ali, droga je to, monstrum od nikotina radi svoje, a ja nikako da mu se oduprem! Embarassed
Evo danas se psihicki spremam za ustavljanje od sutra! Citam Kara, citam na krstarici podrsku na ostavljanje cigareta i pusim ko luda, ne bi li mi se smucile! lol!

Sunny moja, nisam ih ostavila ni zbog cega, al izbog tvoje bete hocu! A hocu i da mi tvoj rodjendan bude poseban, da taj datum upamtim za uvek i, eto - od sutra ne pusim! yes yes love
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/3/2013, 17:58

Meta, ja vidim da si ti cigare već ostavila. Da li ćeš to uraditi sutra, za 5 dana, 15, mesec, nebitno...ali sve to što si sada napisala je KRAJ cigaretama. U tvojoj glavi se davno zakotrljalo. Opisala si sve kako sam se i ja osećala, s tim što je meni prvi put pomogla knjiga, drugi put nije...nije pomogao ni tabex.
Sve u svemu, na dobrom si putu!
Ove sa 5 dnevno celi život i ne računam u pušače...mada i to treba bataliti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/3/2013, 17:59

Htedoh reći Meta, vidim da će da ti "klikne" u nekom momentu. Taj momenat je blizu. Kada se to desi, biće mnogo lakše nego što je bilo dosad, kada si pokušavala bez tog "klika". Znaš na šta mislim. Wink
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cicsa80 17/3/2013, 18:51

Sanny, tebe uhvatila trudnOZA. Very Happy cvet
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 17/3/2013, 23:17

Nema veceg razloga nego vto pstupak ne radim Jeb. . . Mu za sebe nego za dete ja kod kod bi mi stavili embrione ja bi prestala i ovaj put pusila sam do 19.2, 20.2 je bi ET od tad in ni taknula nisam sve se moze kad se hoce

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 17/3/2013, 23:17

Erato bravo sestro slatka

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu