KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Vuchica
tetreb
karakaca
Klarica
Lyanna
srna ns
lenabeograd
plavaptica
Orline
Bekanicaa
Erata
noja
lilya
nena beba
kiki
laKole
Struzzo
hocukusurnecuzvaku
bak
missile
neca73
ragaco
gaga.ristic1
Ambra
hany
vašar
bebica mala
LaFolie
Tinche
darling_buds
dona
SannI-AlL
LEPTIR
ivi
MAAKKI
makica84
pegaz
BiKsi :)
SladZana
Gramatika
bibi.libi
dragana76ns
jaca*caca
ninica2
bulevarka
labradorka
korpica
lilly13
Dacaa
heart84
anak
Niny
InNaturaVeritas
saska1
menora72
zoxa
zvoncica36
Ninche
vero
sareni leptir
64 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 27/2/2013, 10:02

Missile, i meni su u Konzilijumu brisevi i urinokulture uvek bili sterilni, i posle spontanog, a onda se ispostavilo da mm ima i hlamidiju u ureoplazmu. Tako da sam ih zamenila za Biomedicu. Inace za Ivanovice ja mozda gresim dusu jer sam tamo stigla potpuno rastrojena, sa pricom o donaciji jc, AMH i folikulima. Meni Dr nece da prica o folikulima jer smatra da je to nebitno kao i AMH, i da ja imam normalne ovulacije. Tj. ona smatra da mi je rekla sve sto treba. Sigurno je problem i u mom psihickom stanju, jer je mm isao nezavisno kod nje na razgovor jer nije vise znao sta da radi i kako da me vrati u normalu, niti zasto stalno pricam o folikulima, niti sta mi je uopste. Kad se vratio rekao mi je da je ona zena na mestu, da pokusava da me otrgne od razmisljanja o nebitnim stvarima, da mi je rekla najvaznije a to je da imam normalne ovulacije itd... Inace mi prvi mesec nije nista naplatila, i isto tako i ne znam koliko UZ-ova, i tu je korektna. Hocu da kazem, ne dizi ruke od njih, jer je svaki covek prica za sebe.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 27/2/2013, 10:03

bak ::Vrednice Korak po korak na putu do bete + - Page 11 275568

Sanny, evo i sunca, jos malo! Mislim na tebe Korak po korak na putu do bete + - Page 11 196545
Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796Korak po korak na putu do bete + - Page 11 32796
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 27/2/2013, 10:21

Neco, znam da neću dići ruke od njih, uzalud se nerviram, jer gde ću onda! Negde da se pripremim moram. Rolling Eyes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/2/2013, 10:21

drage moje lavice,ja samo da vam javim da nama IVF/ICSI/ nije uspela tuga
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 27/2/2013, 10:22

Neco, ja sam svoj karton gledala na stepenistu kad se penjes gore na zadnji sprat po hormone, tu je najmirnije. Zastanem na stepenicama, muz uzme telefon pa slika svaki izvestaj. Zao mi samo sto zadnji put zaboravim da slikam njegov spermogram pa taj papir nemam da pokazem sledecoj klinici. Osim toga ja sam svaki pregled koji je bio vazan snimala mobilnim i sve to cuvam. To sam radila zato sto me drmnu emocije dok sam tamo pa onda kad dodjem kuci hladne glave preslusam sta je doktorka pricala, nije da bi to upotrebila protiv njih. Sad kad je proslo 3 meseca od vto, imala bi ja sto sta da kazem na njihov racun ali moj dnevnik je zatvoren i glupo je da neki tudji gusim. Ono sto znam je da se tamo nikad vise vratiti necu. Njihov nacin rada gde sam ja krava koja treba da radi iskljucivo ono sto joj se kaze i da ne pita nista, meni ne odgovara. Dozivela sam takav stres u tih mesec dana da prosto i nije cudno sto mi nije uspela vto s obzirom da nemam nikakav problem koji bi kocio oplodnju. Ili ja bar tako mislim zato sto su mi oni tako rekli. Zato sam i bila iznenadjena kad sam videla koje sve analize trazi Jevremova. Ivanovicima je bio bitan moj holesterol o kome su mi tupili ko da cu sutra da umrem od toga.

Citala sam po raznim forumima, kao i ovde, misljenja o drugim dvema klinikama Jevremovoj i Jovanovoj. Sve je to na kraju krajeva isto, ovo je Srbija pa ko koga. To je kad nemas izbor pa moras da prihvatis sta ti se nudi.

Ono sto ja sa sigurnoscu znam je da vise ni jedan jedini hormon necu ubrizgati u sebe, da jos vucem posledice od vto i da pristajem iskljucivo iz prirodnog ciklusa. Jos valutiram da li mi se novcano isplati da se pomerim iz Beograda i odem za Ljubljanu, Prag mi je daleko za prirodnjak i skupo bi me izasao. Bar ja tako mislim.

Naravno, stoji ono sto su mi sve zene rekle da je prvi put najteze i sa najvise stresa...i to je tacno. Sad vec drugacije razmisljam, osecam i ne dozivljavam to tako traumaticno kao prvi put. Opustenija sam i tacno znam sta hocu za moje pare. Prvi put sam bila totalna glupaca. Nece se vise ponoviti.

Missile, poslusacu te i kad resim da radim analize otici cu u Biomedicu. Nema veze sto su skuplji, platicu 2000 din vise a i blizu su mi.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/2/2013, 10:24

Kako draga? Koji je danas dan od ET?
Joj Bože...
Kusurko naš dragi d
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 27/2/2013, 10:27

Kusurko zao mi je v cmoka
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/2/2013, 10:28

Juće bio 12ti,danas 13ti dan beta<1 Sad
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 27/2/2013, 10:41

Uh bre....bas mi zao No
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 27/2/2013, 11:33

bas mi zao zagrljaj
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 27/2/2013, 11:37

Kusur, bas mi zao No
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 27/2/2013, 11:48

hocukusurnecuzvaku ::drage moje lavice,ja samo da vam javim da nama IVF/ICSI/ nije uspela tuga

Jako mi je žao! No Nisam te ispratila, draga, gde si radila, jesi li pisala nešto više o vašem problemu steriliteta.... ? zbunjen
Ipak, glavu gore, znam kako probada srce kad čuješ lošu betu, ali često neće iz prvog puta, a do onog sudnjeg moramo preći i taj prvi i najteži korak! yes c

Krk ::
Citala sam po raznim forumima, kao i ovde, misljenja o drugim dvema klinikama Jevremovoj i Jovanovoj. Sve je to na kraju krajeva isto, ovo je Srbija pa ko koga. To je kad nemas izbor pa moras da prihvatis sta ti se nudi.

Ono sto ja sa sigurnoscu znam je da vise ni jedan jedini hormon necu ubrizgati u sebe, da jos vucem posledice od vto i da pristajem iskljucivo iz prirodnog ciklusa. Jos valutiram da li mi se novcano isplati da se pomerim iz Beograda i odem za Ljubljanu, Prag mi je daleko za prirodnjak i skupo bi me izasao. Bar ja tako mislim.

Missile, poslusacu te i kad resim da radim analize otici cu u Biomedicu. Nema veze sto su skuplji, platicu 2000 din vise a i blizu su mi.

Krk, sa ovim prvim se slažem, a mm neće ni da čuje za ovde. Ja sad ne mogu da ga ubedim da prirodnjak, i to u njegovom voljenom Novom Sadu, može biti dobro rešenje.

Meni hormoni nisu ništa štetili, dobili smo jc, ali osim toga kao da ih nisam ni osetila, kao da mi ništa nije uspelo organizam da izbaci iz stabilnog netrudnog stanja. Ali pred FET su mi dali Estradot flastere, jedva mi se ciklus sredio posle njih. Ako se sredio. Flastere - nikad više.

Lab - uradi kako ti proceniš, pregledaj više labova, i ne budi lenja da odeš i na 2 ako je tako bolje za kvalitet rezultata. Uzmeš 1 dan slobodan, i pozavršavaš sve.


Poslednji izmenio missile dana 27/2/2013, 12:14, izmenjeno ukupno 1 puta
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/2/2013, 12:07

hvala vam lavice moje na podršci d
Missile evo ukratko o našem problemu u potpisu yes
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 27/2/2013, 12:29

Baš mi je žao, Hoćukusur....
žao mi je pogotovo kad pročitam tvoj potpis...Hrabrice, samo napred!
Koliko je bilo jć i gde si radila....izvini, verovatno si negde pisala, ali je previše strana za pročitati...
Srećno!

Krk, kako Biljana iz Ivanovića nije tražila hlamidiju, mico i ureaplazmu, osnovne hormone...Za prirodnjak ti nije nužan AMH, a on je skup. Imaš i NS kao opciju....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 27/2/2013, 12:33

E tako Kusurko! Wink Sad možemo lakše da te pratimo! Samo napred, pored svega što si prošla, imaš jednu OGROMNU prednost - mladost. yes Važno je, veruj mi! cvet
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/2/2013, 12:54

Struzzo,baš sam loše reagovala na stimulaciju,posle 16 amp Dipherelina i 15 amp Gonala F i promene terapije na 18 ampula Merionala samo 3 jć,od toga jedna pukla posle Pregnila 5000I.J. ,2 uzete na dalji tretman,od toga 1embrion vraćen.

Missile hvala mila zagrljaj
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 27/2/2013, 13:00

Hocukusur, bas mi je zao Sad

Mozda da probas sa jednom jc iz prirodnog ciklusa ako imas slabiji odgovor na stimulaciju? Mozda sam propustila, gde si radila postupak?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/2/2013, 13:07

kusur i ostale djevojke koje nisu uspjele, baš mi je žao. glavu gore i idemo dalje! yes

ostale koje čekaju bete, gaje i broje folikule, samo naprijed! do cilja! beba beba beba beba beba beba


Poslednji izmenio lakole dana 27/2/2013, 13:09, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki 27/2/2013, 13:07

Drage dame,
ne znam da li pišem na pravom mestu, nadam se da nisam omašila temu.
Ovako stoje stvari: 30. decembra pocinjem da krvarim 15 dana posle embrio transfera(treca vto), rani spontani, prethodno su bila vidljiva 2 gastacijska meska. Dolazim posle nekoliko dana u Holandiju sa planom da sledecu vto radimo ovde ili u Pragu. Dr mi je rekao da radim krvnu sliku, gvozdje, da odem na pregled cim krvarenje prestane i da uradim kucni test. Jedino sam test i uradila(posle 2 nedelje obilnog krvarenja) i bio je negativan. Kada sam obavestila dr rece mi da jos jedan uradim pocetkom marta, jer ponekad se desi da ne izadje sve prirodno vec mora da se radi kiretaza. Iz nekog razloga, recimo da je to cuvena zenska intuicija, uradim ja test pre oko 2 nedelje i ispadne POZITIVAN! Onda odem i kupim jos nekoliko i svi pokazu da sam trudna. Naravno pomislim da je u pitanju ostatak od spontanog. Ali jutros na UZ-u se iznenadim, malo srce kuca oko 6 nedelja!!! 8. marta imam opet UZ, vadjenje krvi,..nadam se da ce sve biti u redu (sad pocinju nivi strahovi).
Spontano smo zatrudneli i jos ne verujemo! Dakle, tacno je da se treba opustiti(ali svako ko je u ovoj nasoj prici zna koliko je to tesko) ,verovati u uspeh i pre svega ne odustajati!
Zato samo hrabro napred! Mislim na sve vas i zelim vam da sto pre i vi ugledate malo srce!
kiki
kiki

Broj poruka : 21
Godina : 50
Location : izmedju Beograda i Utrehta!
Datum upisa : 08.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/2/2013, 13:10

kiki, kakav preokret! Very Happy

bravo za srce!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/2/2013, 13:11

Lilya u Višegradskoj kod prof.Tulića.Možda bih trebala da pokušam....


Kiki igracice divno čestitam igra
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki 27/2/2013, 13:13

Hvala! Ja sam u nekom stanju soka, a mozda se i onesvestim uskoro Very Happy
Kao da se ne dogadja meni. Valjda zato sto dugo cekamo, ne znam,...
kiki
kiki

Broj poruka : 21
Godina : 50
Location : izmedju Beograda i Utrehta!
Datum upisa : 08.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 27/2/2013, 13:17

Hoćukusur, tebi treba pažljivo podesiti stimulaciju uptavo zbog problema koji su bili na jajnicima. Da, prirodnjak bi bio dobro rešenje.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 27/2/2013, 13:41

Kusur ff
Žao mi je! Što pre dignes glavu i nastavis, pre će uspeti!
Sanny dušo kako ide?
Leptiru, devojke, čekamo velike beta
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 27/2/2013, 13:43

Moja drugarica, koja ne pise ovde, danas imala ET na Betaniji sreca
Sad je i officially trudna. U to ime navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1
A malo i za ostale cekalice i bockalice navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu