KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Decije bolesti

+42
ragaco
Klarica
fight&faith
Niny
JocY
bak
zvoncica36
Vecka
BiKsi :)
dragmilk
HappyGirl
Anuska
Erata
Struzzo
fmala
zoxa
snedra
buby
tuli
Shizika
bobica83
Ema78
pudza
Mirjana
Marija86
nesalela
caci
Milijana
plavaptica
Orline
cici
bokica
agata
penelope
Sami
cufta
Tinche
MARA
lilymar
era
Simona
nena beba
46 posters

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Decije bolesti Empty Decije bolesti

Počalji od nena beba 22/1/2013, 09:32

Ne nadjoh ovu temu. A prati nas sve. Mi sad navukli i upalu pluća! Jedna, a druga samo crveno glo. Prošli smo i 1 gnojnu anginu i bronhitis. Sve to od kad krenuse u vu vrtic. Do tad za godinu i po 2-3 slinavljenja. Ja vrlo ne iskusna u lečenju i lekovima pa uplašena svaki put. Što je najgore, uvek ista zaglibi. Valjda osetljivija. Sad smo na longacefuval me zanimaju i narodni lekovi. Kakva su vam iskustva?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Simona 22/1/2013, 09:48

Joj, valjda ćete se brzo oporaviti.

Moj sin otkako je krenuo u vrtić je zaradio jaku prehladu koja se nastavila u upalu uva. Dugo se to lečilo ali se poklopilo sa praznicima, svi su slavili a mi smo ih provodili u stavljanju kapi u nos pa u uvo, lekovima, inhalacijama. Nakon tog iskustva sam počela da mu dajem vitamine a počeo je i bolje da jede tako da se nadam da će malo ojačati i da ćemo izbeći dalje bolesti koliko se može... Isto sam u panici kad se bolest desi ali sam počela da idem i za sitne stvari kod lekara, uglavnom privatnih, u dz bi me već izbacili... To mi se pokazalo kao ispravno jer je dete već uzimalo lekove kad se nahladilo, orl mi je rekla da bi upala uva bila gora da nije bio zaštićen lekovima i nismo došli odmah. Ali i jedna i druga lekarka su se trudile da mi daju i neke prirodne lekove...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 22/1/2013, 13:14

Simona,
i ja sam od pre 3 meseca pocela da zovem privatnog dr kuci svaki put cim zasline. Takodje se pokazalo dobro jer su 3 od 4 prehlade prosle za 3 -4 dana bez komplikacija, ali ih drzah kuci duze dok se ne zalece skroz.Medjitim, ovaj put je izgledalo da je proslo za 5 dana, ali 6tog dana od kaslja povrati pa posto se plasi povracanja, sve mukica pokusavala da suzdrzi. dr sumnja da je deo sadzaja aspirirala i tako izazvala atipicnu upalu pluca izazvanu mikroorganizmima iz nesvarenog sadzaja zeluca... naime vec sutradan je opet dobila temperaturu i pozvah ga da je preslusa, kad covek zgranut-za dan nastupla upala pluca!

s druge strane odavno pokusavam sa nekim sirupima za imunitet, jer od kako navrsise godinu i po, vise nece da jedu sve sto im serviram, vec izbegavaju "zdravu hranu", zelenis i slicno, te izgubise prirodne izvore vitamina... problem je sto im se ni jedan sirup ne svidja, sve moram spricem na silu da dajem, te onda mnogo prospu, ili cak povrate, a na mnoge su i alergicne... ospu se...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od era 25/1/2013, 09:23

Nama je deci imunolog rekla da joj dajem sirup Immuno sa Zn, mesec dana a onda kapsule kolostuma koje se rastvore u picu ili jelu tri meseca i to od novembra pa nadalje
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 25/1/2013, 10:47

i nama dr poslednji situp preporucio taj immuno, ali ne stizemo da ga pijemo od silnih lekova sad. uskoro pocinjemo, pa cu da vidim. jos danas inekcija i valjda je proslo...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od lilymar 26/1/2013, 08:53

Mi smo krenuli u vrtic u oktobru i bila je dobra do pocetka decembra kad je dva puta bila na antibioticima. Evo je opet kaslje i slinavi i vise ne znam da li ce nam mesec dana proci bez lekara. Sreca moja pa sa dve godine zna da duva na nos, tako da ne moram da se plasim upale usiju, ali me stalni kasalj tera u brigu.
Sto se tice narodskih lekova, cula sam za gusciju mast (koju sam narucila), jedn kasicica sa mlekom ili se stavljaju obloge, kao i da se pije kozje mleko (mada od njega redovno dobije proliv koliko je jako).
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 26/1/2013, 17:37

uh!
juce bio dr. kaze ozdravile skroz. nema vise ni inekcija ni antibiotika. kad jutros kijamo sve tri i sline nosici!!!!
poludecu od ovih virusa!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od MARA 27/1/2013, 12:57

Neno izvini ali moram da te pitam nesto
Zasto injekcije i zasto antibiotik ako je to samo virus?
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 27/1/2013, 13:01

nije maro samo virus...
krenulo kao virus... pa jednoj otislo na uvo (ona je sklona tome), a drugoj na pluca. pa prva pila samo antibiotik, a druga morala oboje... Mad

e sad je ovo novi virus izgleda, jer ponovo pocele slinice, curi vodica bukvalno iz nosica... za sad samo to... nadam se da je neki "leteci" koji ih nece dugo muciti... mada su im organizmi sad podlozni, roviti jos... videcemo. kljukamo se pomorandzama, jabukama i immuno sirupom
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od MARA 27/1/2013, 13:30

vrtici,vrtici,vrtici su krivi za sve.
Zato sto bar kod nas roditelji dovode decu koja su bila bolesna,imala temperaturu i koja 3 dana nisu bila u vrticu i oni se pravdaju vaspitacici kako je dete pilo antibiotik i sad je ok,ma kako to kad svi znamo da se antibiotik pije minimum 7 dana,znaci da je to dete doslo u najgoroj fazi svoje bolesti,i odatle i zdravo dete postane bolesno.
cuvajte se kljukajte se vit i nadam se da ce ovaj virus otici cim pre
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 27/1/2013, 13:34

MARA ::vrtici,vrtici,vrtici su krivi za sve.
Zato sto bar kod nas roditelji dovode decu koja su bila bolesna,imala temperaturu i koja 3 dana nisu bila u vrticu .....znaci da je to dete doslo u najgoroj fazi svoje bolesti,i odatle i zdravo dete postane bolesno.

lol!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Tinche 27/1/2013, 13:56

Mi smo jaaaaako zadovoljni sirupom PropolBaby

sadrzi propolis, med i ehinaceu.

Preporucili smo ga mnogima...i njima se takodje dobro pokazao.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Simona 27/1/2013, 14:06

Uh Neno zar opet? I ja se nadam da će što pre proći...

Ja sam se danas zabrinula opet, tekla mu krv iz nosa i to baš tekla No Šta vi preduzimate u tim slučajevima? Da li znate uzrok? Nama je orl rekla da ga ne stavljamo da leži, ja se sećam tog običaja kad smo mi bili deca i digne se jedna ruka. Ali lekarka kaže to je pogrešno, treba da bude uspravan i da se stegne vrh nosa malo... Problem je što on čačka nos i sva objašnjenja da to ne čini ostaju bez odjeka. E sad pošto je imao i jaku prehladu i upalu uva svašta nešto smo stavljali u nos pa mi je lekarka savetovala da spremim prirodan lek. U 50 ml vode se ostavi 10 korenčića belog sleza, stoji 4-5 sati i onda se stavi u bočicu kapi i stavlja po nekoliko puta u toku dana. Traje samo 24 h onda mora da se pravi novo... Napisah vam recept ako vama slučajno bude trebalo a ako često stavljate kapi, antibiotike u nos trebalo bi to posle da se stavlja, kaže lekarka da služi da se ta sluzokoža ili kako već reče flora ili već nešto slično obnovi. Ali kad je ova krv počela da suklja ja se uplaših da nije alergičan na to pa sam prestala da dajem. Sutra ćemo pitati šta dalje. Nego oni odoše sad kod svekrve a posle ćemo na dečiji rodjendan ako ne bude opet problema, ako bude nećemo... Nego sve gledam da obratim pažnju i na ono psihičko, da vidja naše roditelje, rodjake, a naročito decu... U poslednje vreme se žali po ceo dan da ga nešto boli te zub, te noga, te glava, te stomak a pošto se to izmeni za nekoliko minuta i sem te krvi iz nosa ja ne vidim ni da je slab ni bolestan otpisujem to na psihu. Ali dobro, nije mi pitanje oko psihe nego ako imate iskustva sa krvarenjem iz nosa...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 27/1/2013, 22:50

Danas nekim cudom stalo slinjenje... videcemo sutra da li je ono bio leteci...

Simona,
nazalost nemam saznanja kako se resava to krvarenje iz nosa... moja je mladja (ona sto je na mene) par puta krvarila malo, iz nosica, takodje kad je bio iziritiran, ali ne mnogo pa se nisam uzbudjivala. inace i ja i moj tata smo kao deca imali cesto ta krvarenja... da li je tu u pitanju problematicna koagulacija, ili kapilari slabi, ili nesto trece, elem mi to nikad nismo resili sa dr-om, jednostavno smo zaustavljali hladnim oblogama i podignutom rukom... ali mislim da treba da porazgovaras sa dr-ovima, i vidis sta sve moze biti uzrok...a onda ces i znati kako da lecis...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od era 28/1/2013, 19:14

Nemam isustva sa krvarenjem iz nosa, ali vrlo verovatno je da je od kapi. Nas pedijatar ih potpuno izbaio, daje nam samo neke pravljene sa jodom, nesto na t se zovu. Svaki put se najzi kad cuje da neko prepise detetu antibiotik u nos i sl.... Tako da ih mi maksimalno izbegavamo, samo ispiramo nos sa fizioloskim u bilo kom obliku, sprica, marisola i slicno.

Da se prijavimo da izgleda upravo prelezavamo jedan od aktuelnih oblika gripa. Luca temperaturu vec 6 dana. Sve krenulo iznenada. Probudila se sa tem 37.7 i onda dva dana nije silazila ispod 38 sta god da joj dam i kako god da je rashladjujem. Isla je i do 39.9 (lakse mi ovako da napisem nego 40). Sledeca dva dana temp se kreteala od 37.5 do 38.5, i poslednja dva dana ide do 37.6 popodne. Nadam se da prolazi. Kod dr smo isli svaki drugi dan da vidi da nije negde preslo na neku bakterijusku infekciju i za sada nije. Uz to joj je nosic zapusen, bole je noge i ruke i ima suvi iritirajuci kasalj.
Dva dana posle nje i ja sam dobila isto samo je kod mene islo sa blazim simptomima.
Nadam se da cemo od sutra obe biti zdrave
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 28/1/2013, 20:33

Jooj Ero, grip!
Strasno! Ljudi moji, ja se nesto ne secam da je bilo ovakvih virusa i gripa kad smo mi bili deca!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 29/1/2013, 13:50

nego da vas pitam: jel ima necije dete treci krajnik?
moja starija cica, ova sto je osetljiva na pluca ima prirodno uvecane krajnike a jos joj se uvecaju kad naleti virus... cesto hrce... dr kazu da verovatno ima problematican treci krajnik pa da on onda i ova dva "napumpa". operacija se preporucuje ali ne pre 3-5 godina. e sad dal samo treci ili sve?
ja sam operisala krajnike sa 5, moj brat sa 28, ali je do tad non stop bolovao od njih... oni su tempirana bomba u organizmu ako su upaljeni... ako nisu onda su odlicna zastita, ali... njoj izgleda vise smetaju nego sto koriste.

trebalo bi da idemo kod orl pa da se posavetujemo, kad kako sta...? ne znam dal mogu ista da joj ublazim do operacije ako nam preporuce...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Simona 30/1/2013, 16:18

Hvala vam Ero i Neno :)

Bili smo kod orl... Kaže nije uzrok čapanje nosa nego slabi kapilari. Pita je li neko u porodici imao slabe kapilare i krvavljenja... Ja je belo gledam pa kažem da ne znam... mislim istina je da ne znam Rolling Eyes I tu valjda nema leka, prosto je tako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od cufta 30/1/2013, 19:53

Simona ::Hvala vam Ero i Neno :)

Bili smo kod orl... Kaže nije uzrok čapanje nosa nego slabi kapilari. ........I tu valjda nema leka, prosto je tako...

A nije ni bitno.

cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od era 30/1/2013, 22:02

Nama je pedijatar za krejnike rekao da se operisu samo u tr slucaja: ukoliko u toku godinu dana bude 10 i vise infekcija krajnika ili uva, ukoliko su toliko razrovani da gube funkciju i ukoliko dete ima slip apne, odnosno prestaje da dise na kratko tokom noci, hrce, budi se jer mu krajnici smetaju da dise. Nama su sva tri krajnika velika, ali nismo ispunili nijedan od ovih uslova. Mislim da ukoliko nema ovakvih indikacija ne treba ih vaditi jer oni imaju svoju funkciju, stite organizam, stvaraju imunoglobulin i slicno.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sami 30/1/2013, 23:20

Mi smo se upravo izvukli iz teške gripe /viroze, temperatura nas je pratila 11 dana. Bilo je tu stanki, nema temp.. cijeli dan i naveče krene, dam 1-2x sirup i opet je nema do iduće večeri..
Išli smo u DZ, pluća čista, malo grlo upaljeno, pio antibiotik.
A pre toga je imao bol u uhu, ne upalu nego ga onaj nakupljeni čepić počeo boljeti, otišli, isprali uho , dobili kapi , sve trajalo neki 1-2h ali nas smorilo ovo s' dugom tepmeraturom.
Sad smo navodno zdravi ali poslije svega štoje prošao, počeo je naveče (ne uvijek ali često) da hrče, baš sam zabrinuta...
Čula sam za taj treći krajnik i baš kad dijete hrče daje to zbog tog 3-ceg krajnika, sad se pitam dali ga voditi opet ili sačekati možda sve stane i tog hrkanja nestane...
Pošto smo toliko dugo bili pod temperaturom, nalazi urina, KS , CRP uredni, samo nam Sedimentacija viskoka, do sad smoje radili 3x i još uvijek je povišena , bila je počela opadati i stala, sad ćemo je opet raditi za neki 15-stak dana, bas sam zabrinuta...
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nena beba 31/1/2013, 07:28

era :: prestaje da dise na kratko tokom noci, hrce, budi se jer mu krajnici smetaju da dise.

od svega samo ovo... dal je dovoljno videcemo... ali stvarno je muci
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od penelope 31/1/2013, 07:57

Mi sinoc od doktora, upaljeno desno uvo, dobili Panklav. Crying or Very sad
Imala je 2 dana temperaturu, ali tek nesto iznad 37, nos curi do besvesti i taj uporan kasalj. Pluca su cista, grlo blago crveno, taj kasalj je od sekreta iz nosa koji se sliva i eto to desno uvo.
Prvo "polugodiste" u vrticu je proslo bezbolno, a sada se samo nizu infekcije, sve jedna za drugom. Crying or Very sad
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Tinche 31/1/2013, 09:42

Sami, sedimentacija sporije opada od CRP-a koji je merodavniji. Ako je on u granicama nemoj da se brines oko se.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od era 31/1/2013, 11:25

nena beba ::
era :: prestaje da dise na kratko tokom noci, hrce, budi se jer mu krajnici smetaju da dise.

od svega samo ovo... dal je dovoljno videcemo... ali stvarno je muci

Ako prestaje da dise tokom noci, hvata vazduh, to je indikacija da se sto pre posavetujete sa orl
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu