KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

+36
ciklama
JAmajka
bibi.libi
nina :)
tisa
flyki
Dacaa
Vuchica
rada78
Ema78
Marija86
smarija
Niny
Bekanicaa
tetreb
laKole
menora72
Struzzo
Tinche
BiKsi :)
korpica
Erata
missile
KoMetaK
jaca*caca
Jelica
Mirjana
MAAKKI
SannI-AlL
dra00
lilya
medolino
HappyGirl
dragana76ns
plavaptica
Ambra
40 posters

Strana 11 od 16 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sledeći

Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od ciklama 4/12/2012, 17:18

Krk ti si sou zena...vrlo veselo kod tebe i mora da uspe...kako god i kada god.
Garalejicka je upravo takva... Rolling Eyes

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 4/12/2012, 17:29

Ciklamo, ja ovde mogu komotno da otvorim dnevnik "mojih prvih 40 godina zivota". :)))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Struzzo 4/12/2012, 17:58

E, vala, menjaj naslov, možda ti je u jednom trenutku manjkalo samopouzdanje ali čitajući te sad deluješ poprilično samouvereno, opušteno...kao da ne čekaš betu... Very Happy Wink
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 4/12/2012, 18:37

Potpisujem Struzzo, a potpisujem i sve sto si napisala za Garalejicku, upravo je taj lik. Zato sam i napisala mislim na pocetku da nekako prezivesmo jedna drugu, da je ne komentarisem dalje.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 4/12/2012, 18:53

Pa jesam ti lepo rekla Struzzo da ja nisam beskicmenjak, samo su mi privremeno snizili hormon samopouzdanja zajedno sa svim onim drugim :)))

Da je tako bilo od samog pocetka, a moglo je, pa ti nemas pojma gde bi meni bio kraj, osim sto vi ne bi imali sta da citate na 17 strana :)

Ptico, mene ce jednog dana moj dugacak jezik, moje misljenje, moje "kazem glasno ono sto mislim" i moja netrpeljivost odredjene kategorije ljudi skupo da kosta. Kostala bi me skupo i ova VTO da mm nije imao malo vise pameti od mene. :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ema78 4/12/2012, 18:58

Hej Krk, meni je od siofora bilo jako lose, non stop muka, i to sam resava tako sto sam jela jabuke ili plazmu. A po savetu devojaka ovde , i uz dogovor sa lekarom, presla sam na gluformin ili glukofaz, kada je cega bilo, i apsolutno ih nisam osecala. Nikakve tegobe nisam imala. I sada pijem,jos par dana, i nikakvih smetnji od njega nemam. Sastav je isti, metformin, samo ne znam u cemu je caka, mozda ima neki farmaceut da objasni.
Endokrinolog je insistirao na gluforminu, za siofor je rekla nikako...
Mnogo volim da citam tvoj dnevnik tako je pun pozitivne energije...
Pomenutu doktorku ne znam licno, ali po prici ljudi iz najblizeg okruzenja, zaista ne bih ni volela da je upoznam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 4/12/2012, 19:34

Ja sam se sa sioforom napatila prvih mesec dana uzimanja (u julu). Tad mi je ranisan bio najbolji drug. Posle toga nista vise, nikakav problem. Sad kad sam pocela ponovo da ga pijem samo se gorusica javi ali znam da ce ona da prodje, sve te sioforne tegobe su prolaznog karaktera.

Napisala je dok. i meni da mogu da biram izmedju siofora ili glukofaza ali sad mi nekako mrsko da ovog drugara na koga sam se navikla menjam. Inace sam teska na lekovima, ne pijem ih, ne volim ih i ne konzumiram ih. Rapten-k kod mene resava sve. Zato cu da ostanem na sioforu pa nek ide zivot, kakav sam maler da ga zamenim sa glukofazom verovatno bi se statistika na meni prelomila i bila bi jedna u milion koja ima probleme.

Inace kad mi je doktorka prepisala siofor, pitam ja dokle cu to da pijem (gledajuci je onako pomalo ubilacki iz gore navedenih razloga). Kaze zena do 3. meseca trudnoce. Reko doktorka vi ste vidovita Zorka ili sta? Mislim, kad ce da dodje taj 3. mesec ono kao da eto i ja znam... Ucuta se zena, shvatila sta je rekla. Kaze mm posle ti si kreten. Pa nisam bre kreten, lepo pitam, kako bre moze da mi kaze do 3. meseca, sto jel ona zna kad ce to da bude, sta treba da pijem lek do kraja zivota? Ajd razumem da mi kaze za 6-12 meseci da napravim ponovo analize, pa da vidimo ima li poboljsanja ili tome slicno ali u tom momentu nisam bila ni kandidat za vto. I onda ja ispadnem sitnicar i namcor na pravdi Boga. :))

Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ema78 4/12/2012, 20:28

Krk, na zalost, lepo ti je odgovorila... do 3. meseca, kada god on bude, a ja se nadam da se biti za 2.5 meseci.

Inace, ako ti je dijagnostikovana IR, to je stanje koje ce da te prati do kraja zivota. Ti mozes da poboljsas iskoristljivost glukoze odredjenom vrstom vezbi, pa da se smanji samo doza metformina, ali on se ne pije samo dok se doji beba.
U sustini, pices ga do 3. meseca, pa se pravi pauza, a ondas e ponovo radi glikemija i OGTT ako ima potrebe. Ako ti je glikemija dobra, ne pijes nista, ako je losa, nastavljas sa metforminom do porodjaja. Ni ja nisam odusevljenja njime, ali sam svesna da nemam bas puno izbora.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 4/12/2012, 21:03

Pa eto sama kazes da se radi test posle izvesnog vremena vezano ili nevezano za 3. mesec. Kad uradim taj test i ako bude negativan mene siofor vise nece videti. Nakon 15 izgubljenih kila za 5 meseci, da bi svoju liniju za potreve vto dovela do savrsenstva, imam zarku zelju da uradim test i vidim rezultate. Misljenja sam da kod nas tako olako dele lekove za sve i svasta a takodje narodu je lakse da proguta tablete nego da poradi na sebi. Meni je lakse da skinem kile i dovedem se u red nego da ceo zivot trcim po lekarima i apotekama a da svako vece gutam saku lekova. :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ema78 4/12/2012, 21:17

Znas kako, taj test ce ti uvek biti pozitivan, samo zavisi u kojoj meri...IR je genetski uslovljena, kao i dijabet tip 2. . Sreca u nesreci je sto smo saznale na vreme, pa mozemo da poradimo na tome. NIje isto ako pijes 1500 mg i 500 mg leka, zar ne. Ali, ako ti nesto znaci, ja sam sebe dovela do savrsensta, barem sto se izgleda tice, sa 34 izgledam bolje nego sa 24, i nameravam da ponovo pocnem da vezbam... Ja sam smrsala oko 10 kd kada se sve sabere, i sve sto me je bolelo, vise me ne boli. Kada bih mogla samo vezbanjem i ishranom da drzim sve pod kontrolom bila ih najsrecnija... ali, mene zeza nizak insulin,pa moram da ga cuvam i lekovima. KO kod tebe pravi zurku, insulin ili glukoza?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 4/12/2012, 22:30

Glukoza je savrsena, insulin je povecan. U porodici nemam ni jednog dijabeticara ni IR. :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ema78 4/12/2012, 23:06

Meni je isto glukoza ok, ali insulin je nizak, pa onda malo skace. A svake godine uredno vadila krv, ciklusi uredni, nikad mi nista nije falilo...ni sad nisam sigurna da li je bas IR uzrok steriliteta...Na kraju krajeva, videcemo kako ce ici bez metformina, valjda ce beba biti dobro...Inace, meni je ujak dijabeticar, a tata na granici, bez th, tako da mu je to to...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 4/12/2012, 23:17

Ne budem lenja pa procitam celu temu o insulinskoj rezistenciji. Nadjem zanimljivo da sve jedete slatkise i ako uzimate lekove :) Meni je to klinika zabranila da sam cak i voljenu serbet kafu zamenila skoro gorkom, slatkise jedem samo na slavama i svadbama a prodju dani da ne pojedem nista slatko. Nije da ne mogu da ubijem kilo cokolade ali se debelo suzdrzavam.
Da li to znaci da su slatkisi dozvoljeni ili prosto ne mozete bez njih? :))


Poslednji izmenio Krk dana 5/12/2012, 16:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 5/12/2012, 12:49

Sam' da pozdravim kraljicu-majku Jeftelija i Jefimije osmeh srce
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 5/12/2012, 13:05

e da , navukla si me na Fringe lol! -ne odvajam se  b
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od flyki 5/12/2012, 13:07

bas me nekad oraspolozis... volim zene koje imaju svoje ja... yes
i da ti kazem da si me zarazila sa homelandom...
gutam epizode... likeit
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 5/12/2012, 14:59

Ova gleda fringe, ona gleda homeland, ona treca criminal minds...ccccc... pucaju vama kokice za krizu u drzavi. :)))) A sto ja ne znam na koji nacin da spremim bUraniju nema veze. :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od flyki 5/12/2012, 15:18

joooooj, pa ko jos voli buraniju... Shocked
lol!
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 5/12/2012, 16:12

Ja je volim, skuvanu na mleku i sa pavlakom :)

Inace danas je 7 dpt i prvi dan D a vestice nema f f f
Ajd sad da mi kazete kad ste pokupovale testove za trudnocu? :)))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Bekanicaa 5/12/2012, 16:57

Krk ::Pa jesam ti lepo rekla Struzzo da ja nisam beskicmenjak, samo su mi privremeno snizili hormon samopouzdanja zajedno sa svim onim drugim :)))

Da je tako bilo od samog pocetka, a moglo je, pa ti nemas pojma gde bi meni bio kraj, osim sto vi ne bi imali sta da citate na 17 strana :)

Ptico, mene ce jednog dana moj dugacak jezik, moje misljenje, moje "kazem glasno ono sto mislim" i moja netrpeljivost odredjene kategorije ljudi skupo da kosta. Kostala bi me skupo i ova VTO da mm nije imao malo vise pameti od mene. :))
Vec vidim sebe, u svemu sto si napisala lol! ... Navijamo za veliku betu roda .
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Bekanicaa 5/12/2012, 16:58

Kad vadis betu sestro slatka , nesto sam malo danas zbunjena, pa nisam bila na casu cveće
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 5/12/2012, 17:08

Evo još jedne koja obožava boraniju Laughing Vidim sve je OK, pa pucam dalje usne
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od tetreb 5/12/2012, 18:53

Navijam da uspe jel za tri dana vadiš? igracice igracice igracice
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 5/12/2012, 19:02

Od ponedeljka cu da odem da uradim betu (12 dan)... necu ranije, ne mogu da se nerviram ako bude cifra nesto tipa 5-10 pa da zivim u agoniji sta ce biti za 2 dana. Ovako odem, uradim, pa odma znam na cemu sam. :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od menora72 5/12/2012, 20:52

mere u ponedeljak likeit - za moj 40 rodZendan g


eve ih iz mog jata roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 11 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 16 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu