KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
bebica mala
dora28
gaga.ristic1
JecaPereca
Orline
smarija
heart84
fight&faith
nina :)
rada78
daxi011
jasnaana
Ninche
tisa
karakaca
tulumba
cufta
dragana76ns
Nataly17
missile
KoMetaK
menora72
Mika
jaca*caca
Dacaa
medolino
ijana
Mirjana
SannI-AlL
Jelica
ivi
dra00
makica84
krol
saska1
cabuka
ragaco
sareni leptir
noja
plavaptica
Malina
HappyGirl
ninica2
darling_buds
maki79
zvoncica36
tetreb
lilya
hany
boki82
laKole
BiKsi :)
ahosame
M.
Gramatika
ananana
korpica
Vuchica
MAAKKI
djole42
anak
OKacica
Erata
JocY
bulevarka
Niny
bak
Ema78
Veca77
73 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od HappyGirl 16/11/2012, 16:36

Cure malo obaveštenje
Kordinatorka Savetovališta Maja Olić sutra gostuje u emisiji Žene, na Prvoj srpskoj tv. Početak u 15h. Biće i drugih gostiju vezanih za našu tematiku, Udruženje Roda i Hoću bebu. Držite fige Maji ima tremu. Pričaće između ostalog i o svoje 4 neuspešne vto i ostalom...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 16/11/2012, 21:07

Cula sam najavu za emisiju i sigurno cu da je pogledam, Maji saljem puno pozitivne energije da prevazidje tremu, i sto bolje isprica svoju pricu jer to je prica svih nas ovde igracice igracice igracice igracice igracice
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 16/11/2012, 21:55

Gledacemo obavezno i drzati maji fige da je prodje trema.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 17/11/2012, 00:23

Gledamo sutra Maju svi!
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 17/11/2012, 13:38

Napred Majo!Uz tebe smo! v srcasti poljupci
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 17/11/2012, 15:46

e majo svaka ti cast bravo
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/11/2012, 16:08

Maja je bila odlična. Tako je draga, divna osoba. Majo, kako je ispalo simbolično na kraju emisije, da ti je 5 ustvari srećan broj. Neka i bude tako, da bude 5-ta sreća. I predsednica Rode je bila odlična, kao i Jelena iz udruženja Hoću bebu. Malo mi je bez veze ispala ona izjava Irinine drugarice, da je dobila drugo dete, nakon što se opustila. Ispade da se Maja i sve žene koje pokušavaju sa više VTO, ne znaju opustiti i u tome je ustvari problem. Bez veze! Zašto je neka žena zatrudnila nakon VTO, ili u sred procesa, ne znam, ali sigurno nije zato što se "opustila"!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivi 17/11/2012, 16:36

Emisija je bila odlicna, Maja je super zena , Jelena i predsednica Rode su divne, iako sam kroz suze pratila emisiju, jer sam u dva saznala da je beta opet negativna, evo sad posle nje se osecam mnogo bolje!
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 17/11/2012, 16:44

Ivi ff
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 17/11/2012, 16:46

Opustite se i samo se opustite lako je to reći . Ima ovde dosta devojaka koje nažalost ne mogu da zatrudne prirodnim putem ne zato što nisu opuštene već zbog toga što imaju ozbiljnijih ginekološkim problema i jedini način da postanu majke je IVF. Iskreno emisija me ja baš ganula, suze su mi krenule kada se setim kroz šta sve prolazimo i opet se dižemo i vraćamo kao pobednici . Majo carice svaka ti čast želim ti da i dalje budeš tako pozitivna i da uspeš u svom cilju i konačno postaneš majka što od srca želim i svim devojkama sa foruma. Informacija da je oboren tender je veliko razočarenje . Sramota za državu . Koliko još treba ova agonija da se nastavlja ? Koliko dugo još devojke treba da čekaju da ih pozovu i kažu na listi ste i počinjete tad i tad sa procesom. Nema svako od nas finansijskih mogućnosti da sve sam isfinansira i šta onda preostaje ? Samo STRPLJENJE I NADA i VERA da će konačno nešto početi da se dešava. Prelistala sam vesti online i nažalost niko ne piše o neuspelom tenderu , niko ne daje informacije zašto i zbog čega nije uspeo . Šta je ovo igra države i institucija pod velom tajne ???? Tačno treba protestovati zbog svega ovoga i prestati sa ćutanjem i daj Bože da bude više ovakvih emisija i udruženja koje se bave ovom tematikom.

Popizdela sam morala sam ovo da napišem .
Ljubim vas sve i nema predaje .

srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci

bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/11/2012, 16:52

Ja sam prosla prvostepenu komisiju pre 10 dana. Jos uvek nisam uspela da zakazem drugostepenu u NF, ali su mi rekli da neće biti pre februara. Znači, od prvostepene, do drugostepene 3 ipo meseca. A gde je čekanje za proces? Ja ću u međuvremenu probati privatno, ali šta je sa parovima koji nemaju odakle da plate?
Da, i ja sam jedna od onih koje mogu da se opuštaju i opuštaju...bez jajovoda!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ijana 17/11/2012, 17:14

U ponedeljak radim drugu inseminaciju i nadam se da ce beta biti + smajli angel

ijana

Broj poruka : 7
Godina : 45
Location : Koceljeva
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 17/11/2012, 19:22

Ja tek sada vidim da je bila emisija Rolling Eyes da li postoji neki link na kojem mogu da pogledam?
Sto se tice liste cekanja zaista nemam reci...ja sam ludela dok sam cekala pismo i da pocne postupak,otprilike 6 meseci sam cekala i ludela,ludela sto su me odlozili za mesec dana,pa ludela dok nisam pocela..zaista nemam reci,zasto to rade i cemu sve to..A kao bore se da se sto vise beba rodi!

Korpice,sada vidim i za tebe,uf samo da se sve sredi i da krenes sa postupkom, pokusaj makar malo manje da se nerviras,znam da je tesko da se covek opusti ali pokusaj love

Vuchice,neka je sa srecom bockanje i postupak zalivanje


Koraci,zelim svima da koracaju krupnim koracima i da sto pre dodju do cilja yes
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 17/11/2012, 19:37

Ivi zagrljaj žao mi je
Ijana srećno u ponedeljak radost radost radost

Cure da vas pitam možda nije mjesto ovdje za ovu temu:
dali ste vi radile vitamin D ja radila rezultat 52 čini mi se da su optimalne vr
75-250 dr mi rekla ako bude nizak da uzmem kapi što bebe koriste ali neznam koje su to kapi i koliko dnevno se piju osmeh srce
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivi 17/11/2012, 19:48

Saska1 to su one AD kapi, bebama se daju 2-3 kapi na dan, ali pitaj u apoteci koliko uzimaju odrasli
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/11/2012, 19:57

Mislim da i u ribljem ulju ima A i D vitamina. Ja ga popijem ponekad. Devojke, po meni nije suština u tome da država mora da bude humana u smislu da se bore za natalitet, da liju suze zbog nas, da nam pomažu, bla, bla...Suština je da se za nas plaća zdravstveno osiguranje od kako smo se rodili. Prvo su odvajali našim roditeljima od plate, a sada nama. To je isto ako čoveka neće da operišu, a operacija mu hitno treba, inače će umreti. Tako i nama treba ovaj tretman. Pare smo dali unapred, kreditirali smo fond. Sada tražimo kamatu na uloženi novac. Nećemo umreti fizički bez tog tretmana, ali hoće srce i duša! Samo tražimo svoje pravo!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 17/11/2012, 20:06

Evo i mene samo malo da vas sve ljubnem!Tu sam samo sto nisam im ala vremena preselili smo se u Indjiju pa nisam bas imala vremena.Gledala sam i ja emisiju"zene"sasvim slucajno sam naletela menjajuci kanale.Videla sam i Maju.Divna je...Pomenula je i "kutak" lol! Ma strasno je sve oko tog tendera ko zna sta se sve tu desava c Ajde mi mladje nerviramo se ,cekamo a zamislite kako je zenicama koje su blizu 40 i cekaju ma svima bi im v c Sram ih bilo!Inace onaj predlog da se protestuje sa praznim kolicima ja nikako ne bi mogla.... Crying or Very sad Jako je sve to strasno za svaku od nas.Ne moze nas da shvati ko nije prosao kroz ovo sto mi prolazimo.

Inace mi krajem meseca krecemo sa fet-om.Inace sad me ubi desni jajnik sigurno imam neki folikul koji je prerastao i tako skoro svaki mesec.I dalje sam tuzna i dalje me sve boli...Cak razmisljam da nazovem to savetovaliste Rolling Eyes Sve vas puno ljubim i zelim vam puno srece cvet
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 17/11/2012, 20:12

saska1 za nedostatak vitamina D sam pila Vigantol kapi.To ti je baš vitamin D3.Pila sam 3xdnevno po kap.Tako mi dr Stokić prepisala.Sad me podseti v ,da bi mogla ponovo koju kap u se da sunem.Mislim da ima i tema,al sad ne mogu da se setim gde.
Majo i ovde HVALA!
Kako je Ivana Z. rekla 'dobar dan' ja počela da lijem suze i lila ih lila,i još uvek koja kane.Životno,iskreno,upečatljivo.Nadam se da su 'čuli' oni koji treba da čuju i da se već jednom razreši taj Gordijev čvor zvan tender.
Hvala i ostalim učesnicama.Iako za mene državni programi više ne vrede,ja sam svoje pravo iskoristila,i te kako sam sa vama i koliko god mogu ću doprineti da se čuje naš glas i da već jednom nešto konkretno uradi.a ne samo priče.
Koraci koračaju do cilja family
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 17/11/2012, 20:32

Djevojke hvala vam na brzom odgovoru stvarno ste divne usne
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jaca*caca 17/11/2012, 20:59

erato ::Ja sam prosla prvostepenu komisiju pre 10 dana. Jos uvek nisam uspela da zakazem drugostepenu u NF, ali su mi rekli da neće biti pre februara. Znači, od prvostepene, do drugostepene 3 ipo meseca. A gde je čekanje za proces? Ja ću u međuvremenu probati privatno, ali šta je sa parovima koji nemaju odakle da plate?
Da, i ja sam jedna od onih koje mogu da se opuštaju i opuštaju...bez jajovoda!
Da,ovo je genijalno,i kada pokušam da objasnim da je prosto tehnički nemoguće dobronamernici te ne slušaju i onda posle saveta opuštanja krene priča i o banjama,manastirima,čudotvornim travkama,itd. Pre sam se nervirala,sad se zabavljam slušajući Very Happy

I ja sam propustila emisiju,mnogo mi je žao,mislim da je repriza sutra u 7 ujutru ,nameštam sat i obavezno gledam!
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 17/11/2012, 21:14

jaca*caca ::
erato ::Ja sam prosla prvostepenu komisiju pre 10 dana. Jos uvek nisam uspela da zakazem drugostepenu u NF, ali su mi rekli da neće biti pre februara. Znači, od prvostepene, do drugostepene 3 ipo meseca. A gde je čekanje za proces? Ja ću u međuvremenu probati privatno, ali šta je sa parovima koji nemaju odakle da plate?
Da, i ja sam jedna od onih koje mogu da se opuštaju i opuštaju...bez jajovoda!
Da,ovo je genijalno,i kada pokušam da objasnim da je prosto tehnički nemoguće dobronamernici te ne slušaju i onda posle saveta opuštanja krene priča i o banjama,manastirima,čudotvornim travkama,itd. Pre sam se nervirala,sad se zabavljam slušajući Very Happy

I ja sam propustila emisiju,mnogo mi je žao,mislim da je repriza sutra u 7 ujutru ,nameštam sat i obavezno gledam!

Ja stvarno ne zameram obicnim ljudima kada ti daju takve savete. Ne znaju ljudi, a mozda to zaista pricaju iz najboljih namera, ali kad smo mm i ja otisli po preporuci kod ginekologa koji nam je pricao o opustanju i nekom svetom vinu, stvarno mi nije bilo dobro i naravno da puno 'vezbamo' desice se samo od sebe. Pa da ja cu dogodine biti nikad mladja lol!
U svakom slucaju, ovde sam cula toliko dobrih i korisnih saveta i lepo krenula sa mm u sve analize i ne znam koliko vama sve ovo znaci, ali ja ne znam kako bih da mi nije vas Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 17/11/2012, 22:00

Ja sam gledala emisiju, i jedna sam od onih što čekaju svoj prvi postupak mesecima (sa 36 godina života), a činjenica da je i treći tender propao me je totalno demoralisala, osećam se totalno bespomoćno.
Nažalost, sve se svodi na reči, niko nema pravo oružje kojima bi naterali ljude koji imaju tu moć da zaista nešto promene i da se konačno skrati to čekanje koje ubija.
Ljudi koji nemaju iz čega da plate privatnim klinikama ovise od države i fonda, i džaba što se celi život odvaja za zdravstveno, sada kada treba da se iskoristi to ulaganje, ne možeeeeeeeeeeeee.... Uf, ljuta sam

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 17/11/2012, 22:05

A svi sa savetima da se treba opustiti i zaboraviti da ti treba dete i da ga želiš više nego bilo šta drugo i da će baš tada desiti to izvanredno čudo (jer, Boze, sav problem je u tome što sam ja opterećena i neurotična zbog siline želje da postanem majka) neka me zaobiđu, jer ću početi da ujedam!

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od HappyGirl 18/11/2012, 10:33

Cure, samo da vas podsetim da danas u 17h Forum Kutak ima grupno druženje u savetovalištu za psihosocijalnu podršku u procesu vto u Svetogorskoj 14. Koa što znate kordinator tog savetovališta Maja Olić je gostovla juče u emisiji Žene. Sve ste dobrodošle!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ijana 18/11/2012, 11:09

Hvala Saska osmeh srce

ijana

Broj poruka : 7
Godina : 45
Location : Koceljeva
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu