KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMA78-trudnicki dnevnik

+60
caci
maus
SannI-AlL
pcelica
leptirko82
menora72
fight&faith
Ninche
neca73
bak
bubi80
Sofka
Akijeva
lenabeograd
SladZana
gaga.ristic1
beta
nena beba
dacans
Orline
missile
malaplava
saska1
dragana76ns
hany
maki79
ahosame
blubej
Vuchica
megica-pegica67
lilya
Bekanicaa
Nensy85
sanjicica
HappyGirl
heart84
Veca77
ninko :-)
Mirjana
mijaki
Niny
tetreb
dr mali pariz
OKacica
Simona
KoMetaK
Tinche
noja
Milijana
M.
ninica2
MAAKKI
bulevarka
cicsa80
BiKsi :)
bebko
zoxa
nina :)
medolino
Ema78
64 posters

Strana 16 od 25 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Sledeći

Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 22/3/2013, 20:32

Hvala !!!! lol!

Marija, ne da se zahuhtava, nego... Laughing

E da,za sve one koje brine tezina... protekli mesec sam bas bila gresna sto se tice hrane,zapali neki restorani i cudesa, pa palacinke... ok sve to od integralnog brasna, ali... i stajem jutros na vagu i imam sta da vidim... ugojila sam se celih 1.5 kg, sto je neki optimum...a imala sam osecaj da sam dodala miimum 5 kg... Kada se sve sabere, eto mene sa desetak kg u plusu, sto nije lose za sedmi mesec. Videcemo kako ce ici dalje...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od nena beba 22/3/2013, 21:08

Baš htedoh reci da ti se zahuktala!
Poslednjih meseci se najviše dobija. Što na bebi, što na vodi, što na kg. Al dobra si. Ja sam se porodila sa 21kg više. 16 otišlo po porodjaju odmah.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 22/3/2013, 21:18

Neno, ne znam sta da ti kazem... Ja sam u trudnocu usla mozda cak i sa kojim kilom manjka, jer sam trenirala kao nenormalna. Ne bih bas volela da predjem tih nekih 15-17 kg, ne zbog estetike, vec zbog problema sa kicmom. Ne brinem zbog eventualnog viska, mene opet ceka metformin, on me je u kombinaciji sa vezbanjem i istopio, vise se plasim da necu moci da budem na nogama u poslednjih mesec dva. Zato sada i setam, barem dva do tri puta svaki dan izlatim napolje, mi nemamo lift, pa se pentram do 5., koristim gsp, kada god mogu idem pesaka...U sustini vodim racuna sta jedem, mada mi se omakne svasta nesto.

sa druge strane, ne racunam oticanje u devetom mesecu, ipak je to voda koja ode, sto ti kazes sa porodjajem. A ti si super, ipak ti je posle porodjaja ostalo malo kg viska, od toga je sigurno polovina bila grudi i materica. Verujem da imas liniju klizanje

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od nena beba 22/3/2013, 21:33

Jeste, za mesec dva sam došla na 59, kao pre trudnoće. A onda do skoro 54 , a visoka sam 170! Evo tek sad nabacih koji kg, ali još imam manje nego pre trudnoće. I mene je metmorfin pride stesao. A ne nastavih posle porodjaja... Bila bih kost i koža... Možda uskoro počnem ponovo. Odo ja u off.
Nego jesu tebi rekli dal posle dojenja da počneš opet metmorfin ili?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 22/3/2013, 22:47

Tako su dr rekli, da kada zavrsim sa dojenjem opet idemo na metformin, zbog mog niskog insulina, tj., sve isto kao i pre ove trudnoce. E sada, nesto smo panirali da odmah idemo na drugu bebu,tipa, cim ova bude blizu 1.rodjendana, tako da ne znam kako ce to sve ici. Ali, dugorocno, ceka mene merformin, ili u krajnjoj liniji samo bespomucno vezbanje, jer taj insulin nece da se sredi sam od sebe...a ni kicma mi nece biti mladja...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 23/3/2013, 11:52

Sta je merformin? Shocked

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 23/3/2013, 12:02

Metformin je lek koji se daje za regulaciju secera kod dijabeticara. Poznat je i kao gluformin, glukofaz, siofor.

Kod nas u poslednje vreme radi i test intolerancije na glukozu(OGTT), kod zena koje imaju problem sa sterilitetom. Ukoliko je taj test los, daje se metformin, jer se smatra da u osnovi nekih vrsta steriliteta lezi problem sa insulinom, tj regulacijom secera. Pokazao se kao odlican u lecenju policisticnih jajnika.

KOnkretno, ja nemam problem sa hormonimai jajnicima, ali mi je taj test pokazao da imam problem sa insulinom, pa sam pila najmanju dozu par meseci pred inseminaciju, i verovatno su nastaviti kada zavrsim sa dojenjem, na neki nacin kao preventivu dijabeta.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od nina :) 23/3/2013, 14:15

taman sam i ja tela da pitam kakav je to lek,jer kad smo mi isli na vto radila sam ogtt i rekli su mi da sam sklona seceru ali nista mi nisu dali da pijem.odnosno da imam potencijal da dobijem secer.nije mi bila velika razl8ika od dozvoljene koliko se secam ali kako citam ovde izgleda da sam i ja trebala nesto dobiti.
ema ako ne vezba pored tih lekova dali se isto gube kg,jer otkad se kanim da odem i sve to prekontrolisem opet a nikako da odem jer moram sve za ns da idem .ali videcu sad kad vidimo sta cemo sa mm i njegovim poslom ako opet odemo na biro jer niko nece da prijavi radnike gde god je pito mozda se i nakanim jer koliko znam ko je na birou neplaca nista a i imam prednost sto sam davalac krvi pa cu traziti i stitnu zlezdu da mi provere odma jer koliko znam i to se iz krvi moze videti rezultati dali je dobra ili ne
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 23/3/2013, 16:40

Nina, ja ne znam koji su parametri koji odredjuju kada se taj lek daje, a kada se preporucuje samo vezbanje. Meni je pocetna doza bila 2x850mg, da bi se na kraju ispostavilo da mi treba 1x500mg, pose detaljnih ispitivanja i pregleda.

E sada, ja sam vezbala iz dva razloga... prvi, jer imam problem sa kicmom, i morala sam da ojacam misice ledja, a drugi je sto sam imala visak kg i sto su mi rekli da gubitak od samo 10% ukupne tezine moze znacajno da doprinese regulaciji hormona. Na kraju sam izgibila 10kg, bila kost i koza, ali sam se vratila na neku svoju tezinu od recimo 64-65kg, ali ciste misicne mase.

Takodje, znatno sam smanjila unos secera, i sta je od svega toga upalilo, ne znam... bitno da jeste, i da ja nemam nekih vecih problema u trudnoci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 26/3/2013, 11:28

Vec dve noci ne spavam, jer kasljem kao magare, nos zapusen, sinusi pulsiraju...od kaslja me bole stomacn imisici...Glava kao blon... Doduse, pijem sveze cedjene sokove, cajeve i sirup od belog sleza za decu, i moram da priznam da mi je danas bolje nego juce, ali mi nije dobro...

Juce sam bila na komisiji, prodizuli mi bolovanje, tj sledece je porodiljsko... ne znam kako sam se odvukla do tamo, jos manje kako sam se vratila...

Ove nedelje sam planirala da krenem u ozbiljniju kupovinu stvari za bebu, ali od toga nista. Malo zbog vremena, malo vise zbog nosa i sinusa...MM je opet u guzvi na poslu, nema on predstavu koliko stavri jos treba da se uradi i zavrsi...Mi fakticki imamo jos mesec i po dana do mog ulaska u deveti mesec, a on ce vecinu tog vremena biti na sluzbenom putu. Pokusavam da se ne nerviram zbog toga, ali, ja sam osoba koji voli da stvari zavrsava na vreme, ne svidja mi se frka i trka u poslednji cas...

Ako se ovako nastavi,otici cu i kupiti sve sto mi treba sama, iako znam da ce posle sveki na glavu da mi se popne, ali ako budem cekala mm da se smisli, trebalo bi da budem kao Georgina...

Najvise od svega me nervra sto mi je mm juce rekao da " mi ne titra, da se ne ulenjim". I sada, moram da budem zlobna, ali jedva cekam da ga uhvati sledeci grip, da i ja njega titram kao sto je i on mene...I jos mi kaze, sto da brinem za tebe, kada ste ti i beba dobro... da sam mogla, zveknula bih ga po sred vilice...

Ali, hvala bogu pa sve mogu sama, a njemu cu da natrljam nos prvom prilikom...Prva stvar koja ga ceka kada dodjemo kuci iz porodilista bice presvlacenje bebe, samostalno...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 26/3/2013, 14:22

Joj pusti muskarce ne nerviraj se oni da treba da se porode umrli bi vec od trudova lol!
Nego uzmi iseckaj crni luk i prelij ga sa vrelom kuvanom vodom i inhaliraj nad posudom
Ili kupi japansko mint ulje pa njega inhaliraj Ali samo dve kapi ne vise poljubac ljubim ja tebe i bebca i dobro ozdravljenje

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od gaga.ristic1 26/3/2013, 14:28

Ema pij propolis i aroniju, da sto pre prodje.
A sto se tice kupovine ima jos vremena.
Da sto pre ozdravis osmeh srce
gaga.ristic1
gaga.ristic1

Broj poruka : 75
Godina : 57
Location : BG
Datum upisa : 11.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 26/3/2013, 15:08

A i dobices svasta lol!

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 26/3/2013, 15:13

Devojke, sto se tice kupovine, mislim samo na ono najosnovnije, da mi dete ne bude golo i da imamo gde da ga spustimo kada dodjemo kuci...Ali i to kada se stavi na pair, bude ohoho... ne u smislu para, nego kolicinski...

Hvala na savetima za prehladu, cini mi se da cu da se pretvorim u cajno drvo koje radja pomorandze i aroniju... Salu na stanu, bolje mi je neko juce, ali opet nisam sva svoja...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Mirjana 26/3/2013, 15:40

Ema78 ::
Hvala na savetima za prehladu, cini mi se da cu da se pretvorim u cajno drvo koje radja pomorandze i aroniju... Salu na stanu, bolje mi je neko juce, ali opet nisam sva svoja...
lol! lol! lol!
Da što pre budeš sva svoja EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Big_rose_bouquet-t1
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 26/3/2013, 15:51

osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 26/3/2013, 19:59

Da što pre ozdraviš draga ljubav mislim na tebe poljubac
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 26/3/2013, 20:40

osmeh srce

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 28/3/2013, 09:24

EMA kako si Jel si ozdravila

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 28/3/2013, 19:15

Mnogo mi je bolje, bila sam danas cak i na depilaciji, ocerupali me za sve pare... A nos, ko nos... ne osecam ni miris ni ukus i jos imam taj glupi pritisak u sinusima,ali ide na bolje to je bitno.

Inace, danas je pala prva kupovina za bebu... Very Happy
Posto polako spremam torbu za porodiliste, onda sam naletela i na neke pamucne pelene, ciji mi se dezen jako svideo... ne mislim da ih koristim za povijanje bebe, vec samo za pokrivanje, umotavanje i sl. ... ma, najvise za porodiliste, dane stavljam bebu na njihovu posteljinu.Kupila sam i one pamucne rukavice, ako Petar bude imao nokte, i sve to u belo plavom fazonu.

Narucila sam i jednu spavacicu za dojilje, stici ce u utorak ili sredu, pa ako bude dobra narucicu jos i neke majice koje su u tom fazonu. Ove spavacice nisu skupe, 980 din, cist pamuk...videcu da li vrede toliko...

Inace nasla sam i one mrezaste gacice, super je sto mogu da se peru i sterilisu...nemam bas nameru da ih sterilisem,ali dobro je to znati...

I tako, malo po malo, kada god legnu neke parice, da ne bude odjednom udar na kucni budzet...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 28/3/2013, 20:08

E super draga vazno je da je tebi bolje poljubac pa polako kupuj malo pomalo da se ne oseti mnogo na budžet
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od SladZana 28/3/2013, 20:09

Bravo sad ide najljepsi dio Very Happy
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 28/3/2013, 22:31

Imam neki spisak neophodnih stvari koje mi trebaju za bebu u prvim danima, tj dok rodbina ne krene da pristize Very Happy , pa cu to lepo podeliti na tri dela, na april, maj i jun...A torbu za porodiliste cu ipak spremit iranije, za ne daj boze. Em je mm operisan od svih tih stvari, em mi je vec sada tesko da se sunjam po radnjama, tako da nece ta torba da zauzima puno mesta.

Elem, spisak za porodilistesam napravila i prosledila mm na mail, raspored po kesama i na frizider, a za svaki slucaj su mm ostaviti i detaljno uputstvo na papiru.

Za NF to bi izgledalo ovako:

a) dokumenta- licna karta, zdrastvena knjizica, uput za porodiliste, krvna grupa( priznaju samo nalaz Instituta za transfuzilogiju). Ko ide na epidural ne bi bilo lose da ima krvnu sliku, ne stariju od 15 dana.Nalaz HBS AG i korpokultura, rezultat iz Batuta ili neke slicne ustanove

b) KESA 1: sredstva za licnu higijenu, 2 spavacice, papuce koje mogu da se kvase,gacice za jednokratnu upotrebu ili mrezaste,mrezasti ulosci, voda, plazma, bonzita, plasticne case, brus za porodilje, tupferi za porodilje, peskiri,mali i velki, glicerinske miroklizme, brufen, krema na bazi lanolina

C) KESA 2: spavacica, peskiri, tetra pelena za bebu, mrezasti ulosci, bade mantil,pavloviceva mast

D) KESA 3: civilno odelo za mamu, odelce za bebu, 5 tetrapelena, svedska pelena, 1 pelena za jednokratnu upotrenu, nosiljka za bebu

Ako neko ima ideju sta bi jos moglo da zatreba za porodiliste u Narodnom frontu, neka dopise. ONo sto cu jos poneti je u turpija na nokte, da slucajno ne ogrebem bebu...

Eto...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Tinche 29/3/2013, 08:06

Koprokultura??? to traze???


elem, savet:
glicerinski cepici trebaju u frizideru da stoje...inace se istope
bolje diklofen umesto brufena...zbog krvarenja...dojenja...


imas topik na ovu temu, tamo smo pisale nasa iskustva
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 29/3/2013, 11:08

To pise na njihovom sajtu, a ja sam danas bila kod dr u dz i rece mi da ne treba , osim u slucaju da postoji dijareja ili neki slican problem neposredno pred porodjaj.

Videla sam topik, al me mrzelo sinoc da premestam, a i obecala sam Leni da cu napisati sta kod nas treba.

Za diklofenak ne znam, meni je muka od njega, iskreno se nadam da mi ni brufen nesto posebno nece trebati...

A saltko sam se smejala sa apotekarkom... pita ona mene sta ce mi glicerin, ja kazem, a ona meni: Prvo i osnovno, muza sedirajte pre nego sto podjete, i cim udjete u NF kazete: Very Happy dobaradan, epidural !!!

A gledam ovaj svoj tiker, i ne mogu da verujem da sam usla u 29. nedelju... Covece, ala vreme leti... Shocked
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 16 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 25 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu