KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+73
caci
Nensy85
tisa
Simona
hany
ninica2
HappyGirl
bokica
laKole
Sneza
Sofka
dragana76ns
buby
cicsa80
dragmilk
megica-pegica67
OKacica
SannI-AlL
Struzzo
JocY
bobica83
missile
key
penelope
Milijana
Mirjana
noja
Niny
kasia
dr mali pariz
lilya
djole42
Marija86
LaFolie
Jejaaa
dra00
MAAKKI
saska1
Mali Princ
Tinche
Akijeva
BiKsi :)
agata
cufta
MARA
veki1
bak
bebko
Vuchica
anak
Gramatika
M.
maus
jagodica
shenon
Mrvica
zoxa
Jelica
Shizika
malaplava
mijaki
heart84
Ema78
Botox
sanjicica
Orline
MIRKA85
nina :)
stefi :*
KoMetaK
maki79
medolino
lilly13
77 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 2/10/2012, 12:11

hvala :-*
da orle, nije moj dr bio u frontu , to je kao ona dezurna ambulanta, sta li je.... pa ko ti zapadne....
no bolje sam danas, iako priznajem ovaj partususten bas tesko pidnosim i pored verapamila, al valjda cu se navici kroz par dana....
danas mi stigli svi paketi i paket iz akse sa svim i svacim, paket f&f bidica i pidzamica i peskiri uz leskovca,pa uzivam gledajuci sve to....
ceo stan mirisi na njegov prasak i kozmetiku.... <3
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 2/10/2012, 12:14

stefi :* ::Hvala cure..ne mogu da se setim koja bese pisala zadnja da je radila taj dimer i da je bio visok... Heart da napomenuo je da je kod trudnica visok inace,evo i ja ga sad prvi put radim

Pisale smo pre pars trana o tome, ali otprilike isto ovo. Neko kaže da D-dimer ima različite vrednosti u različitim fazama trudnoće. A žene koje idu kod Elezovića (kao ja), su dobile uputstvo da povećaju terapiju kad vrednost bude duplo viša od referentne. Meni se bliži tome, dosta je skočio, i ne znam na koju terapiju da pređem. Sad sam 1x0,3. Da li da uzmem od 0,4 ili da pređem na 2x0,3?

Zvala sam Elezovića, tj. bolnicu, al on je bio u inostranstvu, i još mi se ne javlja.

Ima li neko da je pojačavao dozu?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 2/10/2012, 12:43

M. meni je ddimer krenuo da raste tako negde oko 17 nedelje, ali moj ginekolog mi je trazila da uradim nalaz na institutu za transfuziju, jer njima veruje a oni imaju statisticke vrednosti za razlicite nedelje trudnoce. Tamo ima divna dr Kovac koja svaki put da komentar na nalaz, pa se ja osecam mirnije jer ne moram da jurim Elezovica ili nekoga drugog...
ja nisam pojacavala dozu....
nadam se da sam pomogla, ddimer se vadi u Institutu cini mi se utorkom i petkom (za petak sam sigurna), kosta 1.808,00 RSD, nije guzva, ujutru oko pola 9 das krv a posle 13h su rezultati...koje ti daje doktorka...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 2/10/2012, 12:45

koji sam ja baksuz, dok sam zavrsavala u opstini, zvali me iz post expresa za isporuku decijih dzidza bidza Crying or Very sad sada moram da idem go glavne poste....
jos mi i majstor za frizider dosao, pa ne znam gde cu pre....vidim da danas nece biti lezanja, nikakooooo.........a sutra cu vec da odmorim....


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 2/10/2012, 14:22

M. meni je moj hematolog, u transfuziji sto rece Mijaki, rekao da je veci kod trudnica uopste,a jos veci kod trombofilija,granica je do 1500 u 3.tromesecju,imao je kaze trudnica sa 2500 i uz kontrolu su uspesno iznele trudnocu. Meni je bio 711,nastavila sam sa istom terapijom pa je spao na 500 i tako..ne diraj ti nista sama dozu nego kad ga dobijes tad pitaj..u stvari ti znas kako ti je rekao..
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 2/10/2012, 14:45

Bojana86 ::danas mi stigli svi paketi i paket iz akse sa svim i svacim, paket f&f bidica i pidzamica i peskiri uz leskovca,pa uzivam gledajuci sve to....
ceo stan mirisi na njegov prasak i kozmetiku.... <3

radost radost radost radost radost
A meni juce bio rodjendan ali pokloni uglavnom za bebca, isto ne mogu skloniti pogled sa majusnih cavapica....
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 2/10/2012, 15:12

slisilo mi se u momentu i pravac u Misovic ....
nenam vazduha, muka mi, tresem se.... a verapamil kao da ne pomaze....
i bas san se usrecila, tako kazu mora, stisnem zube i idemo dalje, terapija mi povecana sa 4 na 8 partusistena dnevno....
strasno, kako li cu to izdrati ne znam.... a lose mi bili i od cetiri.....
mirovanje povuceno strogo i to mi rekla bukvalno samo do wc i nazad, i da jedem u krevetu a dragi da ide i po rezultate i po doktorima..... eto....
moram mamu zvati da dodje na ispomoc jer on.do pet radi.....
eto.... sve bolje od boljeg....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 2/10/2012, 15:14

i da bilo kakav bol i ako ne bude bolje odma da dodjem u misovic, a ja joj kazem, da ja ni ovo sve osetila nisam..... kako da znam jel mi bolje il nije, znam samo da od ovog leka inam osecaj da umirem.... ne znam zasto al bas ga uzasno tesko podnosim....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 2/10/2012, 15:25

Boki, odmaraj, sigurno će biti bolje! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 639820
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 2/10/2012, 15:29

Gde ste trudnice Very Happy
ja jutros bila da vadim krv i dala urin na analizu, stigli mi rezultati sve usvemu je ok nego mi konstantno holesterol povecan affraid ko da jedem svaki dan masan dzak.Da li ste ga vi kontrolisale? I gvozdje mi je 15 bas mi je palo, prosli mesec je bilo 24. Sutra idem na UZ pa cu videti sta ce doca reci. Pala i prva kupovina stvarcica, samo par komada,jos je rano, ali jednostavno nisam mogla da odolim Very Happy
Vidim spominjete taj D-dimer, meni Miljic jos uvek nije dao to da kontrolisem zbunjen
Shenon srecan rodjendan sa malim zakasnjenjem d d d

Mijaki svaka ti cast ti na sve strane stignes, meni sve nesto tesko

Bojana jos malo izdrzi, sve ce biti uredu zagrljaj
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 2/10/2012, 15:36

Bojana, jebemu miša Rolling Eyes
Pa što te nisu ostavili u bolnici. Biće sve u redu, samo bi bila sigurnija jer si sama u kući.
Žao mi je što tako loše podnosiš lek. Joj, Vladeta, kad se rodiš tamo za pet šest nedelja, ja ću te prva lupnuti po peleni Laughing A posle izgnjaviti.

Heart, normalno je da je u trudnoći povišen i holesterol i trigliceridi, ja sam izvadila samo jednom, a novi stavovi su da se to i ne radi u trudnoći.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 2/10/2012, 15:44

Bokice, citam i ne verujem, strasno....Citala sam da se ti lekovi lose podnose, ali bas toliko No
sto se mora nije tesko, a kada dodje mama bice lakse malko....sva sreca te ti je D. Misovic blizu, za ne daj Boze!
priblizi kompjutercic, i druzicemo se da ti brze prodje vreme... love

...ja se dogegala, sada sam mirna do veceras...cekam da mi stigne porucena hrana (jer ne mogu istog dana i da skitam i da kuvam), pokupila F&F bodice, preslatki su, i neke portiklice sto sam narucila, a u nedelju stize Hello Kitty bundica, pokazacu vam je na temi....i da, narucila stalak za presvlacenje u Simpu, na popustu 4700, bas je zgodan...model Lisa....

ljubim vas........

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 2/10/2012, 15:56

Shenon, sorry za zakasnjenje, srecan rodjendancic!!!! usne

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od anak 2/10/2012, 21:26

Mijaki, tebi i imenjakinji ljubav cmoka
Heart, vitlaš draga? Uskoro se vidimo igra
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 3/10/2012, 08:16

Jel nam to Orle ulazi u 9-ti? ljubav
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 3/10/2012, 09:32

Bojana86 ::
i bas san se usrecila, tako kazu mora, stisnem zube i idemo dalje, terapija mi povecana sa 4 na 8 partusistena dnevno....
eto.... sve bolje od boljeg....

Bojana, sa 4 na 8 po celu tabletu ili pola?
Ja sam pila 8 X 1/2 dnevno, i nisam morala piti verapamil, lakse sam podnosila. A u prosloj trudnoci sam pila 4 X 1 celu i pored verapamila sam imala drhtavicu. Zao mi je draga sto kroz to proalzis, ali sta ces, vecinu nas nesto strefi, samo da bebica bude dobro, sve cemo izgurati.
I ja sam tako lezala, i samo to toaleta, cak i u krevetu jela. Sve to prodje, a posle ces uzivati yes
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebko 3/10/2012, 10:11

Ovoliki zagrljaj šaljem trudnicama našim osmeh srce

Orle srećan ulazak u 9.mesec,još malo i Jevremko stiže smajli angel
Bojanče,izdrži mila i miruj,samo miruj...Još malo...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 3/10/2012, 10:13

8 puta po celu tabletu....
jytro i od nas, stura sam na recima jer sve kucka s fona a ruke se tresu,pa mi tesko, ali citam vas redovno :-*
stize mi.moja majka danas oko podne , jedva cekam....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 3/10/2012, 10:20

Drzi se Bojanice, bas mi krivo sto te toliko stislo. I sto neko rece, bolje da su te hospitalizovali i pratili. Sva sreca stize mamica

Trudnjace osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 3/10/2012, 10:48

Kada stigne mama bice sve lakse.
Lezi i miruj ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 3/10/2012, 10:51

Da ne svratih na kutak zaboravila bih i da popijem lekić! Dobro me podseti priča o terapiji!
Kad mi je Stanković pre četiri godine vodio trudnoću, pila sam gynipral 3x1; sad pijem 6x1/2 od ustajanja do trenutka kad ležem da spavam- znači dok sam u budnom stanju. Tresem se i nepodnosim ga dobro, ali tad sam prekinula sa verapamilom, a sad mi je prepisan bensedin koji isto ne uzimam. Nekako guram.
8x1 mi ne deluje normalno... Srce će ti otkazati, daleko bilo! Kontrakcije su mi se u prvoj trudnoći dosta rano javile- u početku je prof.mislio da je miom, pokazivao mi je kasnije kako se vidi treperenje zida materice...
Ja bih se konsultovala još sa nekim- ne znam kakve kontrakcije moraju biti za takvu terapiju.
Čuvajte se i pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 3/10/2012, 10:59

Boki, ja stvarno ne znam maksimalnu dozu leka, ali treba proveriti i da li postoji oblik tablete koji je kao polovina, ako znaš na šta mislim, možda to piješ. I ako ti toliko smeta, obavezno se javi dr. Dobro je da ti mama dolazi.

Ja danas zvanično u devetom mesecu Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 275568

Muž od jutros kao zapeta puška, kao da ću da se porodim sutra Laughing ode da sipa gorivo da ima. Piš je...I izneo torbu i stavio na sred sobe, tako da ću morati po naredjenju da je spakujem u toku dana. On je šou.
K'o da se nešto razlikuje današnji dan od jučerašnjeg Laughing
Kontrolu zakazala za ponedeljak, tek mi se dr vraća u petak sa odmora.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 3/10/2012, 11:01

Orline srecan ulazak u 9 mesec igra
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 3/10/2012, 11:05

valjda ova dr iz misovica zna.... a pise i na uputstvu da se pije od 4 do 8 tableta dnevo u zavisnisti sta lekar kaze... tako da je sve individualno od pacijenta do pacijenta, ne mozemo imati svi istu terapiju.... i verujem joj, bilo bi malo previse da trazim jos jedno misljenje, posle dz, fronta i misovica, a nisam ni u stanju da se sada svrckam trazeci jos jednog dr , mirovanje je veoma bitno i pridrzavacu se svega....

orle, srecan ulazak u deveti :-* bravo :)
e, bolje mi je mnogo, samo ta drhtavica ali kao da se organizam privikava polako, ma bice to sve ok, i ja sam psihicki bolje i pozitivna i eto :) sa svakom tabletom kao da manje osecam nezeljene efekte i dr mi rekose da su ti efekti normalni..... sve s to da pregrmeti zarad ovo moje vrpoljaste guze unutra..... :-*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 3/10/2012, 11:17

Orli,
Srecan ulazak u 9. mesec!
igracice igracice igracice
Muz ti je shou  b

Bojanice cvet
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu