KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

+24
BiKsi :)
ragaco
LaFolie
KoMetaK
SladZana
zvoncica36
Stenli
d77
Tinche
Marie
buby
Ninche
patlidzan
MILENA NS
penelope
nena beba
plavaptica
Tanja83
Ema78
mijaki
lilly13
stefi :*
dr mali pariz
Orline
28 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od stefi :* 28/1/2013, 15:24

Sto se tice ovih flasica i vestackog mleka ja bih bas volela da moj bebac prihvati malo to,da moze malo da se odvoji,jer ne mogu nigde da mrdnem na duze od sat i po zato sto voli danju cesto da siki a po malo...medjutim nema sanse pljuje i nervira se
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od penelope 29/1/2013, 08:05

Mi smo probali sve moguce flasice (zbog vodice-kada je pocela da jede nemlecnu), nije bilo ama bas nikakve sanse. Very Happy Napolju 40 stepeni, ona se znoji, nece ni kap vode da popije, flasica, casica, kasika, ma nista. A tada je bila vec veca i sisala je samo ujutru i uvece. Rolling Eyes Mislila sam da cu da poludim od suvih pelena, al' prodje i to-samo je jedan dan uzela flasicu i popila pola. Mm i ja affraid
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Pozdrav!

Počalji od MILENA NS 2/3/2013, 14:47

Orline ::Ne znam gde da udenem, pa valjda ovde Very Happy

Ponestaje mi mleka. To je već za neku drugu temu, ali za ovde dovoljno da napišem da on flašicu NEĆE.




Probala drugu marku, menjala promer rupice, pa uzela široko grlo, pa cuclu od kaučuka, na kraju i novo mleko (bila Humana, sad Nan). I ni da mrdne. Doduše na poslednju kombiunaciju- novo mleko, cucla od kaučuka popi sinoć 50ml. Pregladneo...Čim utolio prvu glad hoće opet dojku. Dam mu je, iako nema da se ovajdi bogzna. Kako je ščepao, ceo se zatresao, srce me zabolelo. Inače okreće glavu, gura flašicu dok ne krene da povrati kad glavom nabije u cuclu od flašice. Prestravi me, da povrati i ono malo što je posisao. Laughing MM kao uporan, ne sili ga, ali drži flašicu u ustima jer je vrištao sinoć gladan posle skoro sat na sisi. I on prestane da se bori, pa zine, i ono što iscuri mu se sliva iz usta. Što se ne slije, gospodin ispljune čim izvadi flašicu. Ljudi moji, dal može beba od tri meseca biti tvrdoglava Shocked

Jeli bio neko od vas u sličnoj situaciji? Ja njega ostavljam duže na dojci i dojim češće, sve OK, ali nikako da "navuče" Doduše, stigao i ciklus danas, ne znam da nije do toga. Do skoro bi se zgrcnjivao od količine mleka, morala da ispuštam malo pre podoja, a sad...Počeo opet noću da se češće budi, gladan...
Da napomenem ni varalicu neće.

Ne brinem se ja ako mleko nadodje ponovo u većoj količini, ne bih ga ni terala, nego šta ako stane? Ono pusti da ogladni mi je nemoguće, mali je, ionako ogladni kad vuče na prazno.


Sto se tice nedostatka mleka probaj da nadjes u apotekama FITOLAT. To su biljne tablete koje se piju 2 puta dnevno pre obroka. Meni pomazu, upravo ih koristim. Imam bebca od 18 dana koji ce bas alav, i takodje povraca obilno posle sisanja, ali i posle dohrane. Mislim da je problem reflux pa se ne sekiram mnogo. Ovo mi je drugo dete, pa sam valjda sigurnija, jer ni sa prvim nisam imaladovoljno mleka, ali tada nisam znala za tablete, tj niko mi ih nije ni predlozio. Sto se tice caja HIPP, pijem i njega ali ne primecujem da mi on pomaze. Imam tehniku: beba sisa, nakon sisanja kroasan i casa jogurta. I tako u krug, plus redovni obroci. Meni nije problem za kilazu jer je se lako resim.

Nadam se da sam pomogla!

Pozdrav!
Very Happy

MILENA NS

Broj poruka : 1
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od lilly13 2/3/2013, 21:41

Ja standarno kasnim Very Happy
moja beba je jela moje mlijeko iz raznih flašica, Avent, Nuk(široko grlo) i neka bezveze (duda kao one kad smo mi bile djeca)- znači iz svih vrsta flašica; a čaj od kormorača nije htjela ni iz jedne, tj. popila bi iz bilo koje ako je baš bila gladna pa prije podoja popije 2-3 ml i onda više neće. Znači problem je bio u sadržaju a ne u samoj flašici.
I Srce kaže da njen dječak hoće samo jednu vrstu mlijeka, a sve druge odbija.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od patlidzan 13/11/2013, 14:07

Vidim da imate temu i o GERu (gastroezofagealnom refluksu). Moj sin je imao ozbiljan inaparantni GER koji je uzrokovao ezofagitis (upalu jednjaka) zbog koje je sa puna dva meseca počeo potpuno da odbija hranu. Nije mnogo povraćao, i nije "bacao na pola sobe" što kaže naša dr, pa su me 4 pedijatra vraćala kući sa rečenicom "nije njemu ništa, preterujete". Pošto vrlo dobro znam da postoji i inaparentni GER, insistirala sam da ga pogleda i gastroenterolog, ali dok smo sve to organizovali, moj sin je već razvio infantilnu anoreksiju i poseban oblik ponašanja-hranjanje mlekom samo i isključivo u snu. Kasnije smo potvrdili dijagnozu, dobili odgovarajuću terapiju, ali smo se prilično namučili da ga naučimo da jede i da ne ignoriše osećaj gladi. Ni sad nije ljubitelj hrane, i odbija da jede sam, ali jede dovoljno i zdravo. Ako nekome treba pomoć i savet oko GERa, hranjenja u snu i posebnom režimu uvođenja čvrste hrane, neka se javi.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Ninche 15/11/2013, 20:41

Patlidzan, moja beba ima GER, bar je tako rekao jedan pedijatar - i predlozio mi da joj jogi dignem na 30 stepeni, da spava malo uzdignuto. Medjutim ona i dalje bljucka... Jede po mom misljenju nedovoljno, iako je jos uvijek samo na AD mlijeku, iako dobija tezinu u granicama normale... Mozda ne bi bilo lose da ovdje napises svoje iskustvo i savjet, sigurno nisam jedina :)
Doduse - ja ne hranim u snu, ona jede kad je budna ali mrljavi... tek ponekad kad dobro ogladni pojede "posteno" i sto se tice kolicine, i sto se tice brzine :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Ema78 15/11/2013, 22:13

Patlidzan, hvala bogu da se GER resio !!!



Inace, pusti dete da jede koliko hoce, sve dok napreduje normalno.
Meni je recimo Petar bas mrljavio u pocetku, jedva da je sisao, a sisao je na svakih sat vremena, pisala sam vec o tome.Maltene sam mu silom gurala u usta... i onda, na jednoj od kontrola, kojih je u njegovom prvom mesecu bilo bas dosta, dr kaze kako je normalno da bebe napreduju po 30 g dnevno, u prvom mesecu. I, izmerismo mi njega, tako mrljavog, preracinasmo...i ispade da je on prsecno dobijao 35 g dnevno, sto je ohohhooo... tako da, nije bitno koliko mi mislimo da dete jede ili ne jede, vec koliko je nju zaista potrebno za normalan razvoj.

A, mene buni sledece... Petar za rucak dobija povrce, u obliku kasice. I, pojede on lepo, ne znam bas koliko grama, ali opet trazi da sisa, i sisa isto kao da nije jeo kasicu.Danas mi je smazao punu cinijicu bundeve, to je otprilike jedna veca kocka izblendirana, i opet je posle toga trazio da sisa, ne u smislu da se mazi, vec jede bre !!! A ja se nadala da cu uspeti da mu uvedem kasicu kao ceo obrok,da mogu da mrdnem malo bez njega.

Gresim li ja negde, ili je to normalno ponasanje za taj uzrast?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Ema78 15/11/2013, 22:14

P.S. DRugi pasus je odgovor Ninchetu... Laughing 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od buby 16/11/2013, 09:56

[quote="Ema78"

A, mene buni  sledece... Petar za rucak dobija povrce, u obliku kasice. I, pojede on lepo, ne znam bas koliko grama, ali opet trazi da sisa, i sisa isto kao da nije jeo kasicu.Danas mi je smazao punu cinijicu  bundeve, to je otprilike jedna veca kocka izblendirana, i opet je posle toga trazio da sisa, ne u smislu da se mazi, vec jede bre !!! A ja se nadala da cu uspeti da mu uvedem kasicu kao ceo obrok,da mogu da mrdnem malo bez njega.

Gresim li ja negde, ili je to normalno ponasanje  za taj uzrast?[/quote]bebicama kojima se tek uvodi hrana tj kasice treba obavezno i ponuditi posle toga siku,mleko sta god vec dajete jer njima treba vremena da skapiraju da ih siti i nesto drugo sem mleka...polako,videces vremenom ce mu to zaista biti obrok...a da pokusas da mu das malo vodice...caja Rolling Eyes  jer verujem da kolicinski on pojede bas malo te kasice jer i jeste mala bebica...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Marie 16/11/2013, 09:57

Izvinjavam se za OFF, ali Emin avatar - nemam reči koji slatkiš, anđeo nasmejani! smajli angel
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Marie 16/11/2013, 09:59

Što se tiče sike/kašice, mislim da je to normalno, verovatno ste tek počeli sa uvođenjem čvrste hrane, vremenom će mu to postati obrok i neće mu ni trebati mleko.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Ema78 16/11/2013, 12:14

osmeh srce 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Tinche 17/11/2013, 21:24

Ema, normano je...dok oni ukapiraju da je i kasica hrana a ne samo sika. Poslusaj buby...ako znas da je pojeo dosta kasice...ponudi mu cajica ili vode.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Ema78 17/11/2013, 22:51

Nudim ja, al on nece...v  ni vodu, ni caj, ni kompot od jabuke, ma nista tecno...

Mada, izgleda da se njemu povrce ne svidja. Danas je probao tikvicu, pet kasicica i ni liz vise.
Al, posto mu uvece dajem bulardi sa grizom, i to po kasicicu do dve, i veceras mu ponudih kasicu... poceo je da place kad sam se odmakla,pa sam morala da mu napravim griz skoro punu cinijicu, i sve je smazao, i opet posle toga sisao...izgleda da je bas bio gladan...a nisam primetila, trazi da jede otprilike na tri sata, u smislu da me zove...
A, ja ne odustajem od povrca...ima da jede, i da trazi jos...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od patlidzan 18/11/2013, 13:55

Moj sin je poceo da odbija mleko sa dva meseca. Povracao je povremeno i pio sve manje, da bi odjednom potpuno prestao. Koliko god da je gladan i kolika god da je pauza izmedju obroka, prosto uopste nije hteo da pije mleko. Onda je poceo da pije u snu ali mu se pojacalo povracanje pa je povracao skoro svaki dan po jednom. Ja sam sumnjala na refluks, pedijatri lupali gluposti, i onda smo gubili vreme i zivce mesecima ubeđujući se da li jeste ili nije. Otisli smo kod gastroenterologa bez uputa i dobili preporuku da pocnemo sa cvrstom hranom pre 4 meseca. Naucila sam da mi ceo dan bude ciklus spavanja, hranjenja i budjenja. Nisam mu nikad dala da spava koliko mu se spava, vec sam ga uvek budila da bi mi zaspao na vreme za sledeci obrok. Čvrstu hranu sam uvodila nešto drugačijim redosledom i tempom, a i tu je bilo problema. U početku sam ga hranila dudom na koju je bio navučen, kasnije kašikom, posle koje bih mu odmah ubacila dudu u usta da bi povukao i progutao zalogaj, i tek mnogo kasnije je počeo stvarno da se zanima za hranu i da jede nešto bolje. Naravno, ništa ne bih uspela bez baby tv crtaća. Na američkim forumima sam našla mnogo ovakvih slučajeva, pa sam konačno našla i knjige i savete lekara o hranjenju i uvođenju čvrste hrane za decu sa GERom. Gurali smo tako do 8 meseci, a onda je poceo bas mnogo da povraca i kase, prosto nista nije hteo da guta a i tošto je gutao je izbacivao. Otisli smo opet kod gastroenterologa, konacno snimili zeludac i dobili potvrdu da stvarno jeste refluks. Onda je dobio da pije lek Nexium, i bukvalno je za nedelju-dve jeo mnogo bolje. Posle nekog vremena je i mleko poceo da pije budan, i to sasvim slučajno pošto je prethodno povratio večeru i nije mogao da zaspi od gladi. Nexium je pio do punih 13 meseci, a mnogo kasnije je i potpuno prestao da povraća i počeo da žvaće.
Našla sam mnogo podataka i trikova, a evo kako sam ja radila.
-da bi se beba umirlia dok pije melko, ako ga uopšte prihvata, korisni su šumovi fena ili kiše i potpuno zamračenje prostorije. Ja sam morala prvo da uspavam dete, pa da mu dam mleko.
-beba se hrani i spava uvek u iskošenom položaju. Mi smo poprilično iskosili krevetac a preko dana je spavao na podlozi za presvlačenje koja je naslonjena na jastuke. Da se ne bi kotrljao, stavljala sam pozivionere
-uvek sam ga nosila u kenguru iz više razloga: da ne bi zaspao i tako predkočio obrok; da mogu da mu kontrolišem ruke, jer kad ih strpa u usta izazove povraćanje; da mogu brzo da se vratim kući kad vidim da muse spava
-beba bi trebala da pije AR mleko, ili majčino mleko sa dodatkom pirinčanih pahuljica. Nama to nije supelo pa je pio običan Aptamil
-kasnije mu nisam davala da puzi, jer bi se ispovraćao, već je po ceo dan bio u mojim rukama ili u dubku
-posle svakog obroka sam ga nosala najmanje 30 minuta
-nikada mu nisam davala čajeve i sokove, jer bi to samo pogoršavalo stvar. Vodu sam nudila tek sat vremena posle obroka
... ima tu još mnogo fora kojih sada ne mogu da se setim, a o redosledu namirnica mogu neki drugi put da vas ne zatrpavam. O tome koliko je sve ovo frustrirajuće mislim da nema potrebe da pričam. Počeli smo normalno da živimo tek kad je napunio godinu i po. I sad slabo jede, ali jede zravo.
O tihom, inaparentnom refluksu, naši pedijatri ne znaju mnogo. Bila sam na Simpozijumu koji je organizovao naš gastroenterolog, gde je između ostalog pričano i o ovim problemima, i svojim očima videla doktorke iz našeg doma zdravlja kako uzimaju sertifikate i odlaze, a da ništa nisu odslušale.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 10/2/2015, 15:58

Evo mene i na ovim stranicama...zbog obilnog povracanja, zakazala sam pregled kod decijeg gastroenterologa za sutra...videcu sta ce mi reci Rolling Eyes


Poslednji izmenio d77 dana 10/2/2015, 19:22, izmenjeno ukupno 1 puta

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Ema78 10/2/2015, 17:24

D77, zasto kod endokrinologa?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Stenli 10/2/2015, 18:24

D77, mozda kod gastroenterologa? Moji su puno povracali i trajalo je dugo i pored ar mleka.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 10/2/2015, 19:12

A jao...sta sam napisala...da, poseticemo decijeg gastroenterologa.
Stenli, a koliko je to trajalo? Mnogi mi kazu da je trajalo do 7.meseca.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Ema78 11/2/2015, 00:31

ljubav ljubav ljubav
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 11/2/2015, 12:40

Videla sam kako izgleda povraćanje u mlazu kod beba. Strašno stresno i za bebu i za roditelje. Mojoj komšinici beba ima dijagnozu GER, ali ona dobro napreduje i rešio se problem sa uvođenjem čvrste hrane. Ona je čvrstu hranu uvela sa 6 meseci(punih). Jedino što beba još nije probala grašak,brokoli,boraniju,...Trenutno ima osam punih meseci dala joj je malo karfiola i to je bio plač u trajanju od dva sata i jaki gasovi(grčevi). Moja komšinica nema pojma kako da uvodi nove namirnice, a žene čije bebe imaju GER nisu napisale šta su kad uvodile i kako su spremale. Želudac beba sa GER-om je osetljiv.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od SladZana 11/2/2015, 12:59

D77 i mi cemo sl nedelje.
zvoncice ja sam pod stresom a ostali me cudno gledaju.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 11/2/2015, 13:23

SladZana ::D77 i mi cemo sl nedelje.
zvoncice ja sam pod stresom a ostali me cudno gledaju.
Samo neko ko je to doživeo ili viđao svaki dan(kao ja) zna šta je. Ostali bledo gledaju i misle da su žene lude i da od svega prave dramu. Biće sve ok.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 11/2/2015, 13:26

Htela sam da napišem,ali sam zaboravila. Beba moje komšinice jede više nego dobro. Čak i mleko voli da pije. Od kad jede čvrstu hranu retko bljucka, a još ređe povraća u mlazu(možda dva puta za dva meseca).Čak nema ni onog bljuckanja vodice toliko često. Jedino što ona spada u onu kategoriju beba da misli da treba da jede non-stop. Nepuzi pošto odmah bljune kad se stavi na stomak.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 11/2/2015, 15:24

Zvoncice, u pravu si za ovo da svi misle da sam luda  i hocu dete da vodim dr iz nekog svog hira.
Ja danas posetila gastroenterologa i nista novo nisam cula...kaze da se strpim do uvodjenja kasice u 4.mesecu i trebalo bi da se smanji povracanje. Od lekova ne bi nista davala, jer beba lepo napreduje. Pominjala mi neku stolicu za decu sa refluksom, ali posto je drzim u kolicima, to joj ne treba...i tako nista ne cusmo novo...a ona jadnica dusu ispovraca dok smo cekali.
A da...rekla mi je da joj pritisnem stomak nakon dojenja i tako drzim, jer poboljsava varenje...to mi nesto nema smisla...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 2 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu