KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

+24
BiKsi :)
ragaco
LaFolie
KoMetaK
SladZana
zvoncica36
Stenli
d77
Tinche
Marie
buby
Ninche
patlidzan
MILENA NS
penelope
nena beba
plavaptica
Tanja83
Ema78
mijaki
lilly13
stefi :*
dr mali pariz
Orline
28 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 4/4/2015, 20:22

Stenli, veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 5/4/2015, 11:42

Sladzo, imas pp smajli angel

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 18/6/2015, 15:59

Ne bih da baksuziram, ali da javim da smo sa punih 6 meseci skroz prestali sa povracanjem...nadam se da je onaj ruzan period za nama...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od BiKsi :) 18/6/2015, 17:44

Pu, pu, pu, usrale vas koke. Eto, vecina zenica kaze da je nakon pola godine resilo taj problem, da se ustvari zatvori refluks tada.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 18/6/2015, 18:31

Da, Biksi...a kad su nam u 1.mesecu govorili da se strpimo do 7.~8.meseca, to mi je bilo uzasno daleko. Ali, vreme leti...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od BiKsi :) 18/6/2015, 19:08

Jeste, na pocetku je zaista sve tesko, najteze ustvari. Jer dok se naviknes na novo bice u kuci, pa na njegove stalne 24/7 potrebe, jos kad imas neki problem, onda zaista deluje jos iscrpljujuce. Ali prodje sve. Meni je sve lakse otkako mi je dete prohodalo, druga prica potpuno. Sad kad je gladan zna da trazi sam njam, njam, ili keks lol! lol! , memo i slicno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 27/7/2015, 14:18

Mame, kako svoju bebu da nateram da jede povrce?
I dalje odbija povrce i meso, a jede samo palentu, proso, pirinac, bananu i krusku. Ostalo voce u manjim kolicinama joj podmetnem.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Sofija Veks 28/7/2015, 02:32

Moje jedu sve pu pu da kucnem, pa nemam neki veliki savet, ali mozda da ubacis nesto slatkasto sa mesom i ostalim povrcem, tipa sladak krompir (batat), sargarepa..ili da kobinujes sa slatkom varijantom, ja recimo kada im pravim piletinu ubacim i breskvu ponekad, pa neutralni jogurt...recimo nisu mi jele avokado prvi put kada su probale, ali kada ga pomesam sa bananom polizu cinije Wink Very Happy probaj tako malo da kombinujes sa ukusima...ili mozda zavisi kako ga pripremas? Moje recimo ne vole ako bilo sta ima malo vece grudvice jer jedna beba ima samo dva donja zubica a druga jos uvek nijedan, pa kada recimo ne napravim nekada bas bas kasasto, nece da jedu, cim ga vratim i par minuta jos dokuvam pa lepse blednujem, pojedu sve, probaj mozda i to...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Erata 28/7/2015, 07:45

Probaj da kombinujes proso, pirinac, palentu sa povrcem i mesom. Manje povrca u pocetku pa posle sve vise. Ja imam neku brosuru od pedijatra u kojoj se preporucuju te kombinacije, pa tako radim. Kada dajes krompir, on je onda umesto zitarica. Prihvatice vremenom iako te sigurno frustrira sto nece da jede.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 28/7/2015, 13:28

Sofi, samo vi ruckajte... sunny
Erata, veruj mi da me izludjuje...probala sam sve, ali jednostavno povrce nece...probala da joj ponudim kad bas ogladni, ali nista...tad trazi da je dojim. Piletinu je samo 1xmalo pojela i to kombinacija piletine, bundeve i kajsije. Sada i to nece...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 28/7/2015, 13:37

d77 ::Sofi, samo vi ruckajte... sunny
Erata, veruj mi da me izludjuje...probala sam sve, ali jednostavno povrce nece...probala da joj ponudim kad bas ogladni, ali nista...tad trazi da je dojim. Piletinu je samo 1xmalo pojela i to kombinacija piletine, bundeve i kajsije. Sada i to nece...
Možda joj rastu zubići. Još uvek je za nju najvažnije da sisa. Naješće se ima vremena za sve. Da li napreduje, stagnira ili gubi u kilaži? Važna je i krvna slika. Ako je živahna i napreduje sve je ok. Deca imaju razne faze. Teranje da jede samo može da stvori averziju prema hrani. Važno je da joj ponudiš u isto vreme svaki dan čvrst obrok(doručak,ručak,večera) kašičica,dve,tri, a onda da sisa. Erata ti je napisala baš ono što i ja mislim u hranu koju jede dodaj joj povrće. Bebe koje bljuckaju vole krompir. To može da ti bude dobra podloga za ostalo povrće.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od BiKsi :) 28/7/2015, 13:48

Tikvicu probaj sa bananom, ako vec hoce bananu. Sargarepa je slatkasta, pa mozda nju da ubacis sa kruskom, recimo. Ima li veze koje je boje to sto jede, jesi li primetila da li je neka boja privlaci? Da li joj dajes pirincane pahuljice, ili pahuljice sedam zitarica, one su super da se pomesaju sa svacim. I sa slatkim i sa slanim mogu. Mi smo koristili milupine, bas ih je voleo. Pa unutra stavis jabuku, ili krusku, mlevenu plazmu ako s davala, pa probaj da skuvas piletinu, izblendiras i stavis u zitarice. Ili bar corbu od kuvanog mmesa dodas u zitarice. To mi pade na pamet.
Arsa od starta ne voli krompir, sam nema sanse da jede, samo ako maskiram i to bas, inace pojede sve, a pljune krompir. Ne voli ni makarone, pojede sir, makarone pljune. Mm ne voli ni testenine ni krompir posebno, neverovatno. Ranije mi je super jeo przeno jaje, sad ni da okusi. Sad samo vice meso meso.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od BiKsi :) 28/7/2015, 13:51

Da, Arsa ne jede skoro nista od voca. Banane jedino, crne i crvene ribizle, ostalo tipa, jabuke, kruske, breskve, kajsije, tresnje, maline, lubenica, nista, pljuje odmah. A u kasicama je jeo. Bar mu uvalim domaci sok od visanja i malina, to sad voli. Naidju im periodi, ko ce ga znati.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 28/7/2015, 14:05

Biksin Arsa je veliki dečak. D77 nikako 7 žitarica,Plazma keks ili makarone.
Tvoja devojčica je mala za gluten. Predložila sam krompir pošto je to bazna namirnica koja lepo ublažava kiselinu kod beba koje su bljuckale ili još uvek bljuckaju.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 28/7/2015, 15:19

Zvoncice, nismo jos uvele gluten, od juce sam krenula sa zumancetom...pominjes zubice, ali ne prave oni probleme...izasli su 4 a da nismo ni primetili...
A Biksi, pominjes tikvicu i bananu, to voli da jede...krusku i malo sargarepe, avokado i blitvu...krompir ne voli uopste...na pocetku volela brokoli, ali sada ne.
Da vam se pohvalim, evo smazala celu cinijicu kasice od jabuke, tikvice i piletine...Medjutim, pred kraj shvatila da je prevarena i bila je tolika vriska i dernjava, ali nema veze sunny
Definitivno cu morati da kombinujem slatko-slane stvari...
Uvece se navukla na instant pahuljice-Milupa, Hipp, Nestle i to mislim da je greska sto sam joj dala, ali dobro...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 28/7/2015, 15:28

D77 super što ručka. Da li ona tebi napreduje? Ima dece koja su debeljuškasta ,a roditelji misle da su deca uvek gladna. Daj joj da jede šta voli i to je ok. Ona sada upoznaje razne ukuse. Moj mali jede voće kao voće, a povrće sa mesom ili jajetom. Nikada nisam kombinovala slatko i slano već je probao sve posebno krompir,brokoli,tikvicu,...navikavala sam ga na različite ukuse. Kroz majčino mleko oni ''probaju'' različitu hranu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 28/7/2015, 15:30

Šta ti je u tim Nestle,Milupa i Hipp pahuljicama? Pirinač,kukuruz,ovas,...?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 28/7/2015, 15:37

Slatke kašice nekada stvaraju kiselinu kod beba. Bebe koje su bljuckale ili bljuckaju imaju inače problem sa kiselinom. Posle slanih obroka smatram da nije dobro davati voće jer dolazi do ''vrenja'' u želudcu i samim tim beba ima problema sa stomačićem. Jabuka sama po sebi je malo teža za varenje i ''struže'' stomak. Uvek ako kupujete kašice videćete da se jabuka i šljiva prodaju u malim teglicama. Bebini stomačići su osetljivi. Pola sata posle obroka ako beba plače (tada kreće varenje) moguće da joj nešto nije prijalo što je pojela. Mada svako najbolje zna za svoju bebu. Na Zlatiboru sam upoznala čoveka koji je bebi od 7meseci davao prženo jaje-

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 28/7/2015, 15:40

Zvoncice, i ja sam htela tako da je naviknem...nema kombinovanja slatkih i slanih stvari, ali nece...mozda je bas na pocetku pomalo jela i to najvise 2-3kasicice i onda je negde sredinom juna napravila presek i nista sto nije slatkastog ukusa, nece da pogleda.
Pahuljice sadrze kukurus, pirinac sa dodatkom rogaca, jabuke, banane, breskve itd.
Zanimljivo je da tacno zna sta kad jede...ujutru solidno pojede zitarice s vocem, za rucak zna da je povrce i odbija da usta otvori, a uvece ocekuje pahuljice i to onako sa nestrpljenjem cupka u kolicima dok ceka da ih pripremim i dam joj. Inace, lepo napreduje...nije ni mrsavica a ni buca...imala je pre 20-ak dana 8,5kg.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 28/7/2015, 15:42

Za sada nema problema sa stomakom...ne kuka da je boli, sem sto ponekad ima problema sa zatvorom, iako je kruska i sljiva uvek na meniju.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 28/7/2015, 15:48

d77 ::Zvoncice, i ja sam htela tako da je naviknem...nema kombinovanja slatkih i slanih stvari, ali nece...mozda je bas na pocetku pomalo jela i to najvise 2-3kasicice i onda je negde sredinom juna napravila presek i nista sto nije slatkastog ukusa, nece da pogleda.
Pahuljice sadrze kukurus, pirinac sa dodatkom rogaca, jabuke, banane, breskve itd.
Zanimljivo je da tacno zna sta kad jede...ujutru solidno pojede zitarice s vocem, za rucak zna da je povrce i odbija da usta otvori, a uvece ocekuje pahuljice i to onako sa nestrpljenjem cupka u kolicima dok ceka da ih pripremim i dam joj. Inace, lepo napreduje...nije ni mrsavica a ni buca...imala je pre 20-ak dana 8,5kg.
D77 ostavi dete na miru. Ima i više nego dobru kilažu. Obično tu kilažu imaju devojčice sa 12 meseci. Ljubi je voli i prestani da je juriš sa kašikom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 28/7/2015, 16:15

To cu i uraditi, Zvoncice, samo jos da proverimo KS-dr to rekla da obavimo do sledeceg odlaska u savetovaliste.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od BiKsi :) 28/7/2015, 22:51

D77, ja sam Arsi isto uvece davala pahuljice, mada nekad i ujutru. Pirincane prvo uvela, tako mi pedijatar rekla, a onda i sedam zitarica. Nadja ima skoro osam meseci, mi smo u tom uzrastu vec uzimali sedam zitarica. Mozda sam zaboravila, al cini mi se od sedmog meseca da sam uvela sedam zitarica. Ima lepih ukusa milupe, banana i pirinac i svasta nesto. Bitno da ona napreduje i da je varas kako znas i umes. Koliko se secam, makarone sam kasnije, al u casopisu Nutricija pise da idu od devetog meseca. Svaka mama po sopstvenom osecaju. Brokoli ume da ih naduje, mozda joj smeta. Ubaci malo uz nesto kad kuvas, cisto jedan onaj cvetic, tipa uz tikvicu. U Nutriciji pise za odojce uzrasta 8 meseci, za veceru moze pita sa sirom ili pasta sa sirom, za dorucak pola kifle i jogurt. E sad, ja nisam tako rano, meni Arsa zube jos nije imao u tom uzrastu, a znam mame koje su davale i bebe rumale samo tako.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 29/7/2015, 07:28

Biksi, mi imamo 3 zubica i 4 se pojavljuje, ali ne znamo cemu oni sluze Very Happy
Ona ne ume da zvace i sve trazi da je bas dobro izmiksano...a sto se uvodjenja glutena tice, mozda malo kasnim, jer sam htela prvo zumance da uvedem i da gluten bude na kraju.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 10:42

d77 ::Biksi, mi imamo 3 zubica i 4 se pojavljuje, ali ne znamo cemu oni sluze Very Happy
Ona ne ume da zvace i sve trazi da je bas dobro izmiksano...a sto se uvodjenja glutena tice, mozda malo kasnim, jer sam htela prvo zumance da uvedem i da gluten bude na kraju.
Žumance je preče nego gluten. Žumance je najbolji izvor gvožđa. Od 7 žitarica beba nekada zna da se ospe. Moje sestre mali jeo je griz(pšenični koji ima gluten) i hleb(ražani isto ima gluten) sa 11 meseci. Kada su mu dali 7 žitarica sav se osuo. Neke mame koje nemaju vremena daju tako bebama odjednom, ali ispravno je davati odvojeno ovas,raž,ječam,...Proizvođači dečije hrane će staviti u kašici višnju,borovnicu,...i napisati da može od 4+ ili 6+, a to ustvari može od 12+. Nekada i nutricionisti (ako su uopšete to) daju jelovnik za bebe koji je diskutabilan. Brokoli uvek kuvaj u otvorenoj šerpici iseci samo cvetić bez drščica. Kada se iseče deluje kao trunje. Tako joj sigurno neće smetati.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 7 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu