KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
tetreb
Veca77
cicsa80
megica-pegica67
ivi
zvoncica36
noja
djole42
saska1
maki79
BiKsi :)
mamilicka
tisa
nina :)
missile
bebica mala
Dacaa
bebko
mijaki
M.
bibi.libi
red
Anavi
Tanja83
Ina(t)
Malina
pegaz
saška
makica84
lilly13
Niny
KoMetaK
vikica800
korpica
medolino
Bubica28
veki1
MAAKKI
anela
jaca*caca
Orline
daxi011
Vuchica
menora72
JocY
dr mali pariz
SannI-AlL
heart84
Gramatika
dragana76ns
bulevarka
Mali Princ
hany
ananana
ahosame
Jelica
Tinche
OKacica
lilya
sareni leptir
ninica2
darling_buds
Ema78
anak
bak
LaFolie
Erata
71 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 26/9/2012, 22:28

[quote="lilya"]Cek sad da vas prebrojim:
Ema, Megica i Okacica cekaju bete iz IUI roda roda roda
Bulevar je krenula u avanturu po svoje bliznace. Samo napred napred scuro
Jocy nam se jos malko bocka ili je vec pri kraju.
Lafe, za koji dan stupa na scenu sa FET i jc iz prirodnog ciklusa.
Bubica ceka betu, meni to mirise na lepu i veliku betu roda
Menora, ceka betu iz prirodnog ciklusa roda
Korpica zauzela niski start napred scuro
Vikica i Draganica cekaju pisamce iznenađenje

LEPE MOJE NEKA VAM JE SA SREĆOM SVAKI VAŠ NOVI KORAK . NEKA BUDU ŠTO DUŽI I USPEŠNIJI PA DA ŠTO PRE DOĐETE DO SVOG CILJA. trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica

Što se mene tiče aspiracija je danas obavljena i uboli smo 7-icu sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
7 folikula , 7 jajnih ćelija . Spremići su dobri Bogu hvala mislila sam da će mi se muž onesvestiti od silne nervoze , jako je bio smešan i gledam ga i pitam se kako bi oni preživeli sve ovo što svaka od nas proživi jaoj ma žene najjače smo .
Sada kuliram uzela sam bolovanje da me niko ne smara i čekam transfer .
Sve vas poljubci
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 26/9/2012, 23:09

Bulevar, još ET, pa druženje sa bebama! Srećno, draga!!! Korak po korak na putu do bete + - Page 10 38642
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saška 26/9/2012, 23:12

Bulevar srećno igracice igracice igracice igracice

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od darling_buds 27/9/2012, 00:05

Jao, zene, odmah je zivnula tema kako smo i mi krenule u procese.. Ja doduse tek u novembru, valjda nece smak sveta pre toga v

Zelim vam puno srece i bebice uuusskooorooo!
darling_buds
darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 27/9/2012, 00:50

Bulevar, bravo i srećno! Navijam Za embrioncice !
vv vv vv
vv vv vv vv vv
bb bb bb bb bb bb
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 27/9/2012, 00:54

Jocy, za uspešnu žurku u labu...navijam!
vv vv vv
vv vv vv vv vv
vv vv vv
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 27/9/2012, 04:31

Jocy, bravo! Korak po korak na putu do bete + - Page 10 805311jos malo i deca ce biti svojoj kuci Korak po korak na putu do bete + - Page 10 439215
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jaca*caca 27/9/2012, 08:05

jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 27/9/2012, 09:11

makica84 ::Niny, sta su tebi rekli da je razlog tog odlaganja? ja sam isto prosla II komisiju u decembru 2011 u visegradskoj i dalje cekam. Crying or Very sad

Mi smo u decembru prošli komisiju u Frontu, posle par meseci dobili pismo da se javimo u junu u Višegradsku, kad smo otišli tamo rekli su nam da će nam se oni javiti u septembru. I pošto naravno nisu, ja sam njih zvala pre neki dan i kažu da nisam još nigde raspoređena, kao čekaju da krene to sa privatnim klinikama i da me tu stave. Navodno poslaće mi pozivno pismo za dve nedelje. Videćemo...
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/9/2012, 10:14

Kriminal koliko se čeka!
Kad smo kod komisije - priznaju li rezultate hormona, briseva, spermograma...iz privatnih laboratorija?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 27/9/2012, 10:17

erato ::Kriminal koliko se čeka!
Kad smo kod komisije - priznaju li rezultate hormona, briseva, spermograma...iz privatnih laboratorija?

Priznaju, moji su bili iz privatne lab.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/9/2012, 10:25

Hvalim te Bože! Da onaj moj mučenik ne mora ponovo davati bris...kuka kano kukavica! :-))
Čudno mi je da ovi naši traže briseve za muškarce, a recimo na svim stranim klinikama samo spermokulturu. Ko će ga znati, sve nešto različito...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 27/9/2012, 10:39

Moram da pitam... Nasli su mi na desnom jajniku uz jajnik, ne na jajniku, anehogeni cisticni tumefakt 14x9mm
Mene jeste mucilo taj jajnik kada skacem na aerobiku Sad

sta je to?
da smanjim trcanje?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 27/9/2012, 11:35

Gramatika ::
erato ::Kriminal koliko se čeka!
Kad smo kod komisije - priznaju li rezultate hormona, briseva, spermograma...iz privatnih laboratorija?

Priznaju, moji su bili iz privatne lab.

I meni su priznali iz privatnih yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 27/9/2012, 11:43

Bulevar BRAVO ZA 7 j.ć. d bb d bb d bb I da bude isto toliko embriona juriš juriš juriš
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 27/9/2012, 12:55

Drage moje imam jedno pitanje, kad pocinju da se dele embrioni? Juce je bila aspiracija i embiolog nam je rekao da za sad nema nista, i da cemo videti do sutra da li ce biti nesto... eto tim recima. I ja sam sad bas zbunjena i uplasena. Kada se najranije zna sta se desava sa embrionima? bas sam No
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/9/2012, 13:22

A kad ti je bila apiracija juče? U koliko sati? I kada ti je to embriolog rekao?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 27/9/2012, 13:26

Jocy, najcesce u prva 24 sata, ali ja znam slucajeve gde su poceli da se dele tek sutradan i na kraju bilo sve ok.
Nemoj da se nerviras (hm, da Rolling Eyes ) ili probaj sto manje, videces sutra sta ce biti. usne
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/9/2012, 13:29

Evo na nekom sajtu nađoh ovo...

"Kroz 18 sati (dan 1) embriolozi će pod mikroskopom pogledati jajne ćelije jer se na njima tada mogu videti prve promene koje su znak uspešne oplodnje. Neke od jajnih ćelija se neće oploditi. Embriolozi nakon verifikovanja fertilizacije prebacuju jajne ćelije u adekvatan hranljivi medijum i vraćaju u inkubator. Dan kasnije (dan 2) dolazi i do deobe oplođene jajne ćelije. U tom trenutku (48 sati od aspiracije) prvi put vidimo embrion (ili zametak) koga čine 2-6 ćelija. Vać lekar će Vam u dogovoru sa embriologom, poštujući i Vašu želju, savetovati optimalno vreme za embriotransfer. On se može planirati već drugog dana, ili će se sačekati još jedan (dan 3) ili tri dana (dan 5), kada se očekuje da embrioni porastu (podele se) do stadijuma blastociste."

Jocy, nadamo se da će se oploditi barem tri angel
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 27/9/2012, 13:35

Aspiracija je bila juce oko 9h, a razgovarala sam sa embriologom danas u 10. Skroz su me sludeli, nista konkretno mi nisu rekli ni porekli iako sam ja pitala samo slezu ramenima i ogradjuju se... a mozda je to samo moj utisak. Svima ostalima su rekli da ide dobro samo nama videcemo sutra...Sto mrzim kad te tako zavijaju okruglo pa na cose...reci lepo velika sam devojka sve mogu podneti
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 27/9/2012, 13:37

tako su meni rekle medicinske sestre u Jovanovoj - koja budalastina da bilo kakvu izjavu daju pre ET

kosa mi se digla na glavi kad su se izletele da se nista ne desava, i da cekaju. Ja sam vec plakala kako nije uspelo, a nisam jos ni na ET stigla.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/9/2012, 13:43

Uspeće Jocy! Ajde da im pošaljemo malo pozitivne energije. Ajde decooooooooooooo, delite se! radost radost radost
Valjda oni koji malo kasnije krenu sa deobom imaju veće šanse posle...kod mamice!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jaca*caca 27/9/2012, 14:10

Cell division begins approximately 24 to 36 hours after conception.

Znam kako ti je,ali znas i sama da ovde nema pravila...I otkud to da vam govore i obavestavaju vas o razvoju,meni ni jednom niko nista nije hteo da kaze ni u Betaniji,a ni u Genesisu.Cak i onda kada su nas pozivali da zakazu transfer nisu govorili koliko imamo embriona,ni kog su kvaliteta,nista...
Jocy ne daj se draga,sta bude bice,ali stvarno ti ne vredi paniciti,znam,... molitva
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 27/9/2012, 14:19

Jocy, ja stvarno pojma nemam nista o tome. Samo mogu da navijam da sutra bude sve OK i da saljem pozitivnu energiju navijači1 navijači1 navijači1
Lafe, nemam pojma nista ni o toj cisti, ajd javni sta su ti doce rekla odakle tu i kako je nastla.

Imam jedno pitanje za devojke koje su radile IUI. Dragarica radila pa je interesuje kada je najbolje raditi betu. Ja to ne znam zato sto kapiram da je drugacije kada je VTO u pitanju i da beta onda moze ranije da se radi ili se mozda varam zbunjen

Cure, saljem dobre vibracije i radujem se dobrim i sigurnim koracima i velikim betama na kojem god stepeniku da se nalazite navijači1 navijači1 navijači1
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/9/2012, 14:32

Ma sve ti je to isto. Beta ide 2-3 dana nakon kašnjenja menstruacije, najranije na dan očekivane. Obrni - okreni, šta god da radiš, treba proći 14-15 dana do bete. Nek se strpi Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu