KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+54
cici
Milijana
SannI-AlL
saška
senka
penelope
beta
lolipop
mamajednogprinca
red
malaplava
Ema78
seka 35
ninica2
LaFolie
lilya
dra00
KoMetaK
Mali Princ
nacKa
Shizika
Mirjana
M.
Nefertari
dr mali pariz
Vuchica
MIRKA85
noja
MAAKKI
shenon
maus
fenix
BiKsi :)
jagodica
lena
cufta
maki79
Xena
racili
bak
Mrvica
veki1
Botox
sanjicica
Akijeva
Jelica
anak
medolino
heart84
mijaki
Orline
Gramatika
lilly13
stefi :*
58 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 8/9/2012, 20:29

M. ::Joooj, Gramatika, to su slatke muke Laughing Baš mi je drago da ti je uspelo!
Nemam iskustva sa mučninama, al valjda će biti neki dobar savet kako da se izboriš.

Tačno, M. slatke muke! Razz
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 8/9/2012, 20:33

Stefi verujem da ti je pas vakcinisan, tako da se u tom slucaju ne bih brinula...nece biti nista ni tebi ni bebi...ja sam do pre neki dan imala ogrebotinu na licu od mog psa, meni je veterinar rekao da od ciscenog i vakcinisanog psa ne moze nista lose biti ni meni ni bebi....

Grama, da te utesim Wink , mucnine taman tako pocinju oko 8 nedelje i kod mene su trajale do polovine 4 meseca...ja sam bila kao bolesna...i isto tako jela jer mi jedino nije bilo muka dok zvacem...
ali prodje, veruj da se posle ni ne secas....onda te spopadnu druge muke, tipa gorusica itsl Wink sve u rok sluzbe

cmokic


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 8/9/2012, 20:43

M.hvala bas si me malo smirila..
Mijaki takodje,ali on je jos beba 2 mes.starosti zato nije vakcinisan jos uvek,ali verujem da nema neku bolest. I samo je ogrebotina nije to rana to me tesi.
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 8/9/2012, 20:46

Gramatika super za tvoju trudnocicu,uzivaj sad...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 8/9/2012, 21:32

Gramatika ,uvek imaj kod sebe nesto poput badema ili lesnika samo nek je suvo mislim da ce ti prijati da grickas.I ja sam mislila da vise nikad nista necu jesti pa i to prodjeali ove zdrave grickalice su sasvim ok.
Bojance kako djuska taj dasa u stomaku veseli jedan radost
Inace ja imam macka i isto mi je veterinar rekao dok je on lepo vakcinisan i zdrav sve je ok.A posebno sto je on bas kucni macak koji se nesetka napolju jedino kada odemo na selo tamo je u dodiru sa prirodom.
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 8/9/2012, 23:09

Ako slučajno nisi videla, postoji tema o borbi protiv mučnine, i ima dosta saveta - KLIKNI

Gramatika ::Sad i ja da malo podelim iskustva... Wink
Trudna sam 7 nedelja i 4 dana. Imam mučnine, ponekad preležim dan. Muka mi je pri pomisli na svaku hranu, ali na svakih 2-3 sata imam "napad" gladi i moram hitno da jedem, jer mi je u protivnom još gore. Stomak mi je naduven... I tako, valjda to sve ide u rok službe.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 8/9/2012, 23:13

Drage koleginice heparinke/fraxiparinke, da li injekcije ubrizgavate isključivo u stomak ili i u butine?

Stomak mi je pun modrica, a već je porastao i zategao se, to bockanje mi postaje velika muka. Rado bih prešla na butine ali imam neke nedoumice.

Najpre, nisu mi rekli u bolnici da li uopšte smem. Drugo, nemam baš mnogo sala na tim mestima na kojima se može ubrizgavati injekcija. Kažu i da drastično više boli u nozi, u odnosu na stomak. Pod kojim uglom se daje, obavezno 90 stepeni ili može 45?

Ima li neko iskustvo?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 8/9/2012, 23:21

M. ::Ako slučajno nisi videla, postoji tema o borbi protiv mučnine, i ima dosta saveta - KLIKNI

Gramatika ::Sad i ja da malo podelim iskustva... Wink
Trudna sam 7 nedelja i 4 dana. Imam mučnine, ponekad preležim dan. Muka mi je pri pomisli na svaku hranu, ali na svakih 2-3 sata imam "napad" gladi i moram hitno da jedem, jer mi je u protivnom još gore. Stomak mi je naduven... I tako, valjda to sve ide u rok službe.

Hvala! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 490909
Probala sam ove stvari, najviše mi pomaže limun i to da non stop jedem. Malo je bzvz što mi zdrava hrana, koju inače praktikujem, baš i ne godi. Keks i bilo kakve grickalice mi nikako ne odgovaraju. Ali sve je to ok, ne žalim se!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 8/9/2012, 23:36

Trudnjačice moje slatke, šaljemo vam hiljadu ljubaca ljubav , teško da mogu sve da isčitam i upratim, ali obećavamo da ćemo biti dosta redovniji.

Što se tiče tih slatkih mučnina, ja vam ne mogu pomoći, jer ih nisam ni imala.
A što se tiče promjene ukusa na određenu vrstu hrane Gramatika ja te u potpunosti razumijem, jer uopšte ne jedem niti mogu da jedem sve ono što sam obožavala (minjon kocke, medeno srce, krem bananice Laughing ), ali zato volim da jedem sve što nikad prije nisam jela, npr. davim se ribljom čorbom, kojoj i nisam bila neki ljubitelj.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 8/9/2012, 23:56

M.moja ti je preporuka sve dok mozes u stomak tu se bockaj,slobodno i malo dalje od pupka,tu je najbolja resorpcija i najbolje delovanje a i najmanje boli,bar je meni bilo tako..u ti si 13 nedelja,ja sam do 30.ned.sve u stomak...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 9/9/2012, 08:52

M. ja dok sam bila u bolnici gledala sam tamo one devojke koje su primale fraxiparin da su im ga sestre davale u ruku ili nogu, tako da opusteno i ti to mozes tako da dajes. Cak kazu da noga manje boli od ruke i da je lakse davati sam sebi u nogu. A sto se tice pod kojim uglom se daje i tu su bila podeljena misljenja neke sestre su govorile pod 90 a neke pod 45 pa smatram da je i jedno i drugo ispravno.
Gramatika ja ti ne mogu pomoci oko mucnina jer ja ne znam sta to znaci, ali sam cula da je dobro pre nego sto ustanes ujutru iz kreveta da gricnes neki suvi kreker ili plazmu to je mojoj zaovi pomagalo.
A sad da vam se pohvalimo da smo juce bili u kupovini i kupili smo sve sto nam treba za bolnicu i sad cu da pakujem tu torbu pa neka ona ceka tako spremna, a ja sam opustena i cekam da krene. Ostale stvarcice za bebanu idu svekar i zaova za nedelju dana kod tetke u Nemacku pa ce tamo da nam kupe kolica, garderobicu i druge potrepstine, a mm i ja cemo ovde ostatk stvari sami da kupimo tipa kadica, toplomer i sl.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 9/9/2012, 09:19

Maki super,jedva cekam da spakujem tu torbu,a bogami cemo sled.ned.u kupovinu sa svekrvom kaze kupice sve sto treba pa cak i meni sve novo za bol.necu da se opirem uopste.
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 9/9/2012, 09:42

Dobro jutro drage moje,
polako krece ona divna priprema sto za prve dane bebica a uskoro i pakovanje torbe.Pre neki dan udjem u jednu slatku radnju kod mene u kraju gde prodaju samo decije stvari.Kako me je ugledala prodvacica odmah mi je rekla da u toku sl.nedelje stizu stvari za tek rodjene bebice uzela moj br. tel. i rekla da ce mi javiti kada da dodjem .Bas sam se obradovala sto mi je to bukvalno ispred kuce i mislim da cu im biti redovna musterija Very Happy .
Imamo da namestimo krevetac i jos neku sitnicu i da cekamo.
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 9/9/2012, 10:48

sanjcice mi za svaku sitnicu moramo da se uputimo u grad,ja svaki put kupim po nesto jer sad sve manje i manje idem..za bebe su mi sve stvari divne,bez obzira dl su skupe ili jeftine toliko ima izbora da bih sve kupila..i nama jos da stigne narucena sobica i da prodju te 4,5 nedelje smajli angel
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 9/9/2012, 11:44

Divne li kupovine i pakovanja torbi!
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 612963
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 9/9/2012, 11:59

Hvala Stefi i Maki!
Saznala sam i da mogu da mažem hepalpam na masnice na stomalu pa ću da probam malo da oporavim stomak s tim, ne bi li produžila bockanje tu.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 9/9/2012, 12:17

noja ::

I ja sam na dan cr bila tri prsta otvorena ona lepo glavicom dole, cep ispao,
kontrakcije, sve se lepo namestilo
zamalo prirodno ali sam dogovorila cr i drzala se toga
a ja sam dosla u bolnicu 6 prstiju otvorena,i na pregledu mi probusi vodenjak,ali sam bila tvrda srca, ne htedoh dezurnog da me porodi prirodno, vec sam pozvala svoj tim, i za 15 min. sve bilo gotovo.

M. ::Drage koleginice heparinke/fraxiparinke, da li injekcije ubrizgavate isključivo u stomak ili i u butine?

Stomak mi je pun modrica, a već je porastao i zategao se, to bockanje mi postaje velika muka. Rado bih prešla na butine ali imam neke nedoumice.

Najpre, nisu mi rekli u bolnici da li uopšte smem. Drugo, nemam baš mnogo sala na tim mestima na kojima se može ubrizgavati injekcija. Kažu i da drastično više boli u nozi, u odnosu na stomak. Pod kojim uglom se daje, obavezno 90 stepeni ili može 45?

Ima li neko iskustvo?
dokle mozes-u stomak, ja mislim da sam duuugo, dugo u stomak,pa onda u ruku-bolja apsorpcija.
Bojana, super ti klip Very Happy
Grama, odlican ticker!! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 275568
Cure, uzivajte! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 21831
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dra00 9/9/2012, 12:18

Gramatika, ja sam u 14 nedelji i jos uvek imam mucnine. pokusavala sam da jedem cesce pomalo i ublazi ponekad ali sam zato dobila visak kg. Znam kako ti je ali moras da istrpis. Zelim ti da traju krace nego moje pa da mozes da uzivas zagrljaj
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 9/9/2012, 12:20

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 543728
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 9/9/2012, 12:22

jutro trudnjacice!!!!
samo da vas poljubac

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 9/9/2012, 12:44

Gde ste drugari moji? Nedostajete mi puno i stalno mislim na vas osmeh srce

Evo da se javim na brzinu jer mi dugo sedenje ne odgovara Very Happy
Hvala Mirki i Ninici koje su vas obavestavale i saljem im poljupcice usne usne

Ninicu sam upoznala tj videla sam je nekih minut dok sam lezala u bolnici,uspela je da udje u sobu love
Ja sam dobro,leskarim,malo setam i izbegavam sedenje..Bebice napreduju i mozda umisljam ali osetim da me nesto tuk-tuk u stomaku zagolica igra
Toliko od mene,volela bih da obidjem i roditeljske dnevnike da nahranim oci decijom lepotom ali onda bih dugo zasela..Zato grlim i saljem poljupce svim mamicama,trudnicama,bebicama ljubav ljubav ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 9/9/2012, 14:40

Medolino, samo odmaraj i neka ste dobro!
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 275568
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 9/9/2012, 17:26

zatisje na ovim stranama...
medolino, samo ti odmaraj...ljubimo teeee!!!
ja evo odmaram ceo dan, princeza je mirna, ne znam zasto, ljubi je majka.... trudnica
cista mi kuca, pa sam nekako srecna, sada necu nista da kuvam 3 dana da ne uprljam... Wink
ljubuckam vas

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 9/9/2012, 19:37

cure vise odmarajte,manite se sredjivanja i eventualnih spremanja zimnica i slicno,danas sam srela svoju prijateljicu koja je isto vreme trudnoce kao ja,samo sto ima 32 god.zena je cistila celu kucu za bebu,spremala zimnicu kad je legla da odmori krenuli neki bolovi,kaze kao ubodi nozem u vaginu,ona kod dr,kad ono krenula da se otvara,srecom pa je otisla na vreme pa sprecili dalje muke...i tako to sam htela da podelim s vama...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 9/9/2012, 19:52

....ja i onako nista ne radim...i sigurnije se osecam tako...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu