KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Infantilne kolike ili stomačni grčevi

+23
Ema78
Vecka
BiKsi :)
d77
sareni leptir
Sofija Veks
Tinche
Jelica
Gramatika
lilly13
senka
dr mali pariz
zoxa
Marija86
Tanja83
plavaptica
Milijana
cici
Mirjana
MARA
cicsa80
Orline
Mali Princ
27 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od KoMetaK 13/1/2015, 23:06

Ako nece da ti daju uput, evo gde radi privatno: http://www.magnaplus.net/sr/Lekari/Pedijatrija.htm i ovde: http://www.varnava.co.rs/sh/pedijatrija_doktori
A sto kaze Ema, mora da ti daju uput, trazi da ti napisu da ne zele, to je jedini nacin da dobijes sta zelis. Bolje da proveris sa gastroenterologom, da budes mirnija.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 14/1/2015, 01:09

Moje curice sada krenuo da muci refluks...ako ko ima neki savet, neka pise...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 14/1/2015, 11:30

Kometice, za dr Zlatka kazu da je strucan, ali ga je tesko naci kada nije pod dejstvom alkohola. Moracu nesto da preduzmem...
Sofi, mi izgleda svi imamo problema sa refluksom...pocecu i ja da povracem od muke...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 14/1/2015, 14:27

Nekad su grčevi toliko jaki da beba povraća. Kod povraćanja u mlazu i grčeva, važno je da beba ima redovne stolice. To im olakšava i jedno i drugo. Kad su bebe nahranjene, a nisu kakile taj dan grčevi su jači, a i povraćanje. Često se događa kod beba sa refluksom da povraćaju samo vodicu. Grčevi bebe moje komšinice su trajali nedelju dana manje od šest meseci. Refluks isto toliko. Tada je uvela čvrstu hranu bebici i sve je počelo da se sređuje. Bebe koje sisaju,a povraćaju u mlazu i dobijaju težinu mame bi trebale da izbegavaju slatkiše,kafu,pasulj,...i da najviše mlečnih proizvoda uzimaju oko 500gr. U Institutu za majku i dete imaju najviše iskustva sa refluksom kod malih beba. Imaju i Nutricionistu koji može žene da posavetuje. Da bi se smanjilo povraćanje bebe posle jela moraju da podrignu i da se drže uspravo 30min. Dete moje komšinice ima više od 7meseci pa još uvek posle svakog obroka je drže min 20 min.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 14/1/2015, 14:29

Kod beba koje su na ad mleku i imaju grčeve možda treba promeniti mleko.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 14/1/2015, 14:34

Podignutiji položaj za hranjenje bilo dojenje ili na flašicu. Flašica koja ublažava grčeve dr.Browns.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 14/1/2015, 16:18

Hvala Zvoncice! mi sve to radimo, a refluks tek sada krenuo, a nista nismo menjali, sto bi dovelo do te pojave...jedna beba sada ima stolicu jednom dnevno, dok je druga sada nema vec cetvrti dan...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 14/1/2015, 20:17

Kada beba nema stolicu dva dana daje se čaj od kamilice(za bebe koji je već sladak).Daje se pre prvog jutarnjeg podoja. Posle čaja treba sačekati minimum 30minuta i onda nahraniti bebu.Kad se beba kupa stavlja se na kupka(frotir sa ramom od žice) pred kraj kupanja obavezno okrenuti bebicu 10-ak minuta potrbuške.Voda odozdo masira stomačić i stimuliše rad creva.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 14/1/2015, 20:19

Ako bebe mnogo prde i imaju jake grčeve popodne može da se daje čaj od kima i komorača(za bebe koji je sladak).Najviše se daje 40ml.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 14/1/2015, 20:23

Sofija Veks ::Hvala Zvoncice! mi sve to radimo, a refluks tek sada krenuo, a nista nismo menjali, sto bi dovelo do te pojave...jedna beba sada ima stolicu jednom dnevno, dok je druga sada nema vec cetvrti dan...
Kod beba koje sisaju može da se desi da nemaju stolicu i do 10dana. Što duže bebica nema stolicu može da se desi da povraća. To povraćanje možda nije refluks već prepun želudac i creva. Topla kupka i obavezno tanak bodić bez rukava do tela preko pelena, a onda normalno oblačenje. Odeća mora da im bude komotna, ali mora da im bude toplo na stomačiću jer ih toplota opušta. Ako piju ad obavezno da piju vodu sat vremena posle mleka 30ml vode.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 15/1/2015, 02:06

Hvala Zv :)

Moje su 90% dojene, tih preostalih 10% dnevno je dohrana, i to ponekada, tako da im vodu ne dajem za sada, jer ne popiju ni 100ml dohrane dnevno...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Ema78 15/1/2015, 04:56

Mozda nije moje da ovo kazem, ali negde sam procitala da je nasla clanica Patlidzan imala problema sa svojim detetom, sa refliksom. Ukoliko ne znate, ona je i nutricionista po stuci, pa moze da pomogne i licnim iskustvom i savetima. Izvinjavam se ako je ova informacija van pravila foruma.

A  sto se tice caja od kima i komoraca, obratiti paznju da li ima secer u sebi. One instant varijatne su cista hemija sa tonom secera,bolje je uzeti u apoteci u kesicama. Preporucujem DM i njihove Allnatura cajeve, a nisam sigurna da li mozda Institut Josif Pancic ima svoje...

Sofija, slazem se sa Zvoncicom oko vode... ja Petru do 6.meseca nisam davala ni kap, samo sam ga dojila (ajd mozda do 5.5),i cim je poceo da jede pirinac, odmah je trazio i da pije.Ti ponudi vodu, a one ako hoce hoce, a ako ne ne...jer ipak piju ad, ma koliko malo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 15/1/2015, 10:17

Imam za sutra zakazan termin kod dr Zlatka, ali sam u nedoumici da li otici-naslusah se prica koliki je alkoholicar, pa mi bas bezveze da vodim bebu tamo. Rolling Eyes

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 15/1/2015, 12:24

A koliko im se onda vode daje ukoliko jako malo piju ad? Prokuvanu Rosu?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od BiKsi :) 15/1/2015, 12:52

Ja sam Arsi davala prokuvanu vodu zbog produžene žutice svako malo. Tako su me savetovali u Tiršovoj. Al to je zbog žutice.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Ema78 15/1/2015, 14:06

Sofija, ja sam davala rosu, nisam je kuvala, ali tek od 6-7 meseci. Ne vidim poentu u kuvanju flasirane vode, pogotovu ne one sa malo suvog ostatka. A u pocetku sam davala vodu za bebe, HUmanu... sipala bih po 50 ml, pa ako oce oce...ak nece,ne mora...

Al da ne idemo vise off topic... Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 15/1/2015, 15:38

Sofija Veks ::A koliko im se onda vode daje ukoliko jako malo piju ad? Prokuvanu Rosu?
Svaka voda MORA da se prokuva do 6 meseci. Daje se 30ml vode maksimalno posle svakog obroka(ako piju ad).Ad mleko nikako nemešati sa majčinim jer od toga povraćaju. Podojiti dete i zatim odmah dati ad koje je toplo oko 37 stepeni. Voda isto mora da bude mlaka nikako hladna.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Ema78 15/1/2015, 17:54

Zvoncice, a zasto?
Meni je pedijatar preporucio rosu, bez prokuvavanja? Na humani takodje pise da se ne prokuvava, osim ako stoji otvorena duze od 48h, cini mi se, jer tada je moguca bakterioloska kontaminacija. Ako se kolicina vode posle otvaranja odmah iskoristi, cemu prokuvavanje sedece neotvorene doze?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od KoMetaK 15/1/2015, 20:13

Daco, odi, ako si vec zakazala, mozda bude trezan. Nisam znala da je poceo da pije. Videces posle da li da mu verujes ili ne.

Ema, i ja bih prokuvavala vodu. Ipak je to voda koja se pakuje direktno iz izvora. A za rosu sam svojevremeno od prijatelja koji rade tamo kao inspektori cula svasta.. ne znam da li se nesto promenilo u medjuvremenu.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 16/1/2015, 09:41

Meto, svi sa podsmehom o njemu govore, jer sou pravi i na klinici i na raznim skupovima koje imaju...upozorili su me da mu ne dozvolim da bilo sta radi bebi, tako da cu ipak otici ako uspem nekako da se organizujem, jer nema ko da nas preveze do poliklinike.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od SladZana 20/1/2015, 10:25

d77 jeste li bili kod dr?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od d77 21/1/2015, 14:20

Sladzo, nisam bila...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Vecka 23/8/2015, 18:24

Vidim da ste pisale o prokuvavanju vode pa da napisem nase iskustvo. Nefrolog mi je rekla da se flasirana voda ne prokuvava jer ona moze izazvati pesak u bubrezima (sto je imalo moje starije dete) jer se kristalisu sedimenti koje bubrezi ne mogu da preciste.

A sad da napisem ono zbog cega sam dosla na temu...
Bane jebiskljucivo dojena beba. Po savetu pedijaa iz porodilista od 5 dana po rodjenju dajem mu 5 kapi Vaya LGG kapi. Koristimo termofor kojim mu grejem stomacic nocu, spavamo njegov stomacic prislonjen na moj. Masiram mu stomacic da mu olaksam kakenje, radpovijem mu pelenu i nozicama pritiskam nezno stomaic. Pijem Humanu caj za dojilje i Hipp caj za dojilje protiv bebinih grcica. Koristimo vaealicu po savetu patronozne sestre jer utice na smanjenje grceva (valjda podstice lucnje pljuvavke i ra zeludca). Ja pijem redovno probiotik kako bi preko mleka delovalo na stomacic. Vodim racuna o ishrani, ne jedem nista sto izaziva grceve, imam redovne obroke.
Ne znam kako bi bilo bez ovoga, ali poref svega on ima grceve i danju i nocu. Ne placw neutesno, ali se grci i cesto ispusta zvuk kao mace, vidim da mu je tesko. Kada ga dojim i po vise puta ga podignem da podrigne. Izmlazala sam se i davala mu mleko na flasicu za podrsku dojenju i protiv grceva, Aventovu, ali sam odustala jer nisam videla poboljsanje, bolje da ne remetim dojenje koje mu je na neki nacin uteha. Dojim ga na zahtev a to je nocu i na pola sata, i danju vrlo cesto.
Ne znam vise na koji nacin da mu pomognem. Da li mislite da u necemu gresim? Da li mogu jos nesto da pokusam? Sad
Tesko je kad vidis da je bebi tesko a ne znas kako da mu pomognes. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sofija Veks 25/8/2015, 06:42

Vecka,

Mislim da ti sve dobro radis. Po mom iskustvu, i iskustvu mama oko mene, prosto vecina beba taj period prodje u grcicima, dok im se sistemi varenja ne uspostave, neka 3-4 meseca. Posle toga nema vise toga, kao da magicno prodje :) :)

Nama Bio Giaia kapi nisu ama bas nimalo pomogle, ali Colief kapi jesu, bilo im je znatno bolje sa njima, nego kada im ne bi dali, bas se videla razlika, iako su naravno i dalje imale grcice, samo mnogo blaze i manje.

Osim toga smo im grejali termos i stavljali povremeno na stomacic, kao i radili vezbice sa nogama (vrtis nogice savijene u krug kruzno) kada su imale gasove, da ih sto lakse izbace, i kada smo pored njih postavljale da malo legnu na stomacic....to je otprilike to, ostalo ce priroda vremenom sama od sebe regulisati..

Pozdrav!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od zvoncica36 25/8/2015, 10:58

Čaj od kima i komorača maksimalno 30ml dnevno u popodnevnim satima. 1.5h između sisanja zbog gvožđa koje može da izvuče. Mada bih mu ja davala tek sa 2 puna meseca. Neke mame daju kašičicu dve prokuvane vode sa kimom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Infantilne kolike ili stomačni grčevi - Page 4 Empty Re: Infantilne kolike ili stomačni grčevi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu