KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 27 od 30 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od noja 1/4/2014, 23:14

To su odlicni hormoni a oggt ?zbog amh -a
Kao da je prerano punkcija bila tako mi lici a sperm ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od najdi10 1/4/2014, 23:21

Izgleda da je bila prerano punkcija, svi koji me znaju i razumiju se u ovo kazu da je veliko fulanje. Nema insulinske rezistencije. Spermogram je ok, ali sada na zadnjem nalazu nije bilo bas ok, imao je vise nepokretnih nego do sada ali je nalaz ok.
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od jovanka.draskic 1/4/2014, 23:37

neznam, hormoni su ti bas dobri sem tog AMH
da li si radilaOGTT i ostale hormone?
jovanka.draskic
jovanka.draskic

Broj poruka : 212
Godina : 33
Location : čačak
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od SladZana 1/4/2014, 23:42

Drugai ja moram naglasiti da imam PCO i IR sa savrsenim hormonima i amh.
mozda je samo ranija punkcija problem sto je sasvim ocigledno.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od najdi10 1/4/2014, 23:50

SladZana ::Drugai ja moram naglasiti da imam PCO i IR sa savrsenim hormonima i amh.
mozda je samo ranija punkcija problem sto je sasvim ocigledno.


Ja sada vise ne znam sta da mislim. Djevojke kazu da je i taj AMH malo povisen, stimulacija je bila ok, ali jc nisu bile ok, tek jedan los embrion koji je bio za et.
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od SladZana 1/4/2014, 23:52

Ne znam draga koliko ima svrhe sad se puno osvrtati, mislim da ce svakako dobar doktor koga sada izaberes znati gdje je caka. i meni je prokuvao mozak od takvih razmisljanja a nista da ti kazem nisam zakljucila.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od najdi10 1/4/2014, 23:58

SladZana ::Ne znam draga koliko ima svrhe sad se puno osvrtati, mislim da ce svakako dobar doktor koga sada izaberes znati gdje je caka. i meni je prokuvao mozak od takvih razmisljanja a nista da ti kazem nisam zakljucila.
Ma ko bi ga znao, idi draga odmaraj, ja sam bas veceras zaglavila na ovom forumu. Nije ni cudo, danas mi je ta beta 0.  Sad 


najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od sareni leptir 2/4/2014, 09:29

najdi10 ::
SladZana ::Drugai ja moram naglasiti da imam PCO i IR sa savrsenim hormonima i amh.
mozda je samo ranija punkcija problem sto je sasvim ocigledno.


Ja sada vise ne znam sta da mislim. Djevojke kazu da je i taj AMH malo povisen, stimulacija je bila ok, ali jc nisu bile ok, tek jedan los embrion koji je bio za et.
--ima  tu draga moja ,neka caka -sto bi rekli .opet se vracam na ono sto mi kopitovicka rekla kada je gledala predhodne moje seme sta sam sve primala od inekcija ,i rekla da sam imala super broj j celija oba puta ,oba puta po 3 embriona dobro deljena ,su vracena -ali da opet nesto nije stimalo .rece da ce mi zato ovaj put dati manje bockalica da bi dobili manji broj j celija a da budu boljeg kvaliteta .
inace u oktobru su mi radjeni hormoni 3eg dana  ciklusa i meni je LH  (5,8)  veci od FSH(4,5) mlU/ml
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Afrodita 3/4/2014, 20:42

Da li mi neko moze reci nesto vise o hormonima: 1dc,
FSH-13,5, LH-3,9, i E2-manje od 20.....
Molim vas..... osmeh srce 
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od fight&faith 3/4/2014, 21:58

Cini mi se da je u pitanju blago smanjena rezerva jc. Naime, iako FSH nije narocito visok na to ukazuje njegov odnos sa LH ( FSH 2.5 puta visi od LH), kao i nizak E2. Naravno to nije nista strasno i ne moze se donositi zakljucak samo na osnovu jednog nalaza hormona. Potrebno je izmeriti i AMH i videti broj antralnih folikula 2. ili 3. dc.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od noja 3/4/2014, 23:07

Afrodita koristi smokve u maslinovom ulju imas recept da malo spustis Fsh. Daje dobre rezultate
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Niny 4/4/2014, 11:02

Afrodita moj FSH je prošle i predprošle godine bio oko 13, a onda od decembra 10, takodje i u januaru i februaru.
Može da skoči i od stresa, a onda mu treba vremena da se organizam uravnoteži i da se FSH vrati. Zato je bitno proveriti i antralne folikule 2-3dc, da bi se stvorila kompletna slika.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od annci 4/4/2014, 11:34

E, draage moje, spremam papire za nov pokusaj, pa proverih hormone 2 dc. Nesto mi se ne svidjaju FSH i LH. ajde dajte neke komentare. Inace, od nove godine pijem i nocurak, i Q10 i sljive...

S-T3   1,6 nmol/L (ref  1,3-3,1)
S-T4   178 nmol/L (ref 66-181)
S-TSH 0,586 mU/L (ref 0,27-4,2)

FSH 17,5 mlU/ml (folik 3.5-12.5)
LH 15.9 mlU/ml (folik 2.4-12.6)
Progesteron 7.4 nmol/L (folik 0.6-4.7)
Estradiol 79 pmol/L (folik 46-607)
Prolaktin 304 mlU/L (ref zene 102-496)
Testosteron 0.488 nmol/L (ref za zene 0.290-1.67)

Pitam se koliko prvostepena komisija detaljno gleda FSH i LH...prosli put sam prosla, ali su mi rezultati bili drasticno bolji FSH mi je bio 7.5, a LH6.9

AMH radim 4 dc, tako da njega jos uvek ne znam
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od annci 4/4/2014, 11:36

Niny, cinjenica je da sam u totalnom haosu bila ovih dana, ali ovakvim rezultatima se nisam nadala...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Niny 4/4/2014, 11:50

Annci, primala si stimulaciju nedavno, jeste da je bila blaga, ali se možda zbog toga povisio fsh. Nije ti se telo još vratilo u normalu. Možda da proveriš sledeći mesec. Ne znam šta pametno da ti kažem  Rolling Eyes 

Ja sam komisiju prošla sa fsh 13,5, nisu mi pravili nikakav problem.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od annci 4/4/2014, 12:21

Hvala, Niny. Nisam bas pametna, da li da idem sa ovim FSH ili da cekam sledeci ciklus....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od fight&faith 4/4/2014, 12:46

Annci jesi li u medjuvremenu na Cycloproginovi? Znam da dr Arsic na njoj uglavnom drzi zene.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od annci 4/4/2014, 12:49

Nisam bila ovog meseca F&F. Rekla mi da malo odmorim. Planirala sam da ponovo pocnem od 5 dana, jer bih od maja ja ponovo na pracenje...i cekanje svog ciklusa. Mislis da Cyclopr. moze da poremeti FSH i LH? Ako je tako da pauziram jos mesec dana do sledeceg ciklusa, pa onda izvadim hormone i predam komisiji
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od fight&faith 4/4/2014, 13:07

Iskreno Annci mi smo u periodu kada taj FSH "seta". Jednog meseca je OK, sledeceg nije i sve cesci ce biti meseci da on nije OK. AMH ti je ispod granice i vec to moze biti ogranicavajuci faktor da prodjes Komisiju. Naravno znas da to u velikoj meri zavisi od Komisije tj. tvoje doktorke i njene odluke da te na istoj podrzi. I prosli put ti je AMH bio ispod granice pa si prosla Komisiju. Licno ja vise ne zelim da idem na VTO o drzavnom trosku, cak i ako bih prosla Komisiju jer mislim da mi protokol koji oni rade ne odgovara. Oba puta 2009. i 2010. sam primila blizu 80 ampula da bih dobila 2 embriona. Pored toga, znas da nama nije svaki ciklus pogodan za stimulaciju. Ukoliko imamo samo 1 af, stimulacija nema nikakvog smisla. Ne znam da li na to mozes da utices kad si u drzavnom programu. Takodje meni Cycloproginova ne odgovara jer mi uspavljuje ionako kilave jajnike, iako uglavnom spusta FSH vestacki. Naravno ako ti verujes tvojoj dr. Arsic da ona najbolje poznaje tvoje telo i ako je voljna da ti se posveti i u drzavnom postupku to treba da iskoristis maksimalno. Sacekaj i ponovi rezultate FSH, ako treba spusti ga Cycloproginovom.  Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od annci 4/4/2014, 13:33

Hvala, draga. Sto se moje dr tice, kod nje sam bila na komisiji prosli put, a bicu i ovaj. Ona nije problem, znam da ce mi dati pozitivno misljenje. Interesuju me ovi u Nemanjinoj. Prosli put mi se cini da su gledali samo da li imam sve papire na broju, ne i rezultate sa istih. Nadam se da ce tako biiti i ovaj put. Sacekacu i AMH, pa da predam sledece nedelje.

Ja sam prvu VTO radila privatno, i to tek kada smo dosli do 3 af.
Drugu koju sam radila o drzavnom trosku isto sam startovala sa 3 af. Cak smo se i dogovorile da ako bude to 1 ili 2 af, da odlozimo za sledeci mesec. Naravno da o drzavnom trosku ne mozes da odlazes u nedogled, ali mozes u par meseci. Tako je bar ona meni rekla.
Kako znas da ti ih usporava? Ja se doduse pratim tek od kada sam kod Arsicke, to je sada bogme vec 15 meseci. A kod nje, kao sto kazes  Very Happy , stalno si na cyclop.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od fight&faith 4/4/2014, 14:04

Annci meni cycla dodatno ulenji jajnike, a ciklusi mi postanu oskudni. Dr Arsic sa druge strane na njoj insistira, sto meni ne odgovara, mozda zato sto je moj amh gori od tvog. Takodje je protiv DHEA, a meni ona pomaze da imam vise antralnih. Naravno sve je individualno, ali ja sam od nje odustala iz navedenih razloga. Slazem se da je dr. stvarno divna, ali mislim da meni treba blaga stimulacija klomifen, femara plus nekoliko menopura i cetrotide. Mislim da je bolje da Komisiji predas nalaze sa nizim FSH za svaki slucaj.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od annci 4/4/2014, 14:05

Hvala, F&F  ljubav 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od luckystar74 4/4/2014, 16:16

annci ::Hvala, draga. Sto se moje dr tice, kod nje sam bila na komisiji prosli put, a bicu i ovaj. Ona nije problem, znam da ce mi dati pozitivno misljenje. Interesuju me ovi u Nemanjinoj. Prosli put mi se cini da su gledali samo da li imam sve papire na broju, ne i rezultate sa istih. Nadam se da ce tako biiti i ovaj put. Sacekacu i AMH, pa da predam sledece nedelje.

Ja sam prvu VTO radila privatno, i to tek kada smo dosli do 3 af.
Drugu koju sam radila o drzavnom trosku isto sam startovala sa 3 af. Cak smo se i dogovorile da ako bude to 1 ili 2 af, da odlozimo za sledeci mesec. Naravno da o drzavnom trosku ne mozes da odlazes u nedogled, ali mozes u par meseci. Tako je bar ona meni rekla.
Kako znas da ti ih usporava? Ja se doduse pratim tek od kada sam kod Arsicke, to je sada bogme vec 15 meseci. A kod nje, kao sto kazes  Very Happy , stalno si na cyclop.

Nemanjina je pro forme, tj gledaju da li imas sve papire a ne vrednosti...
Ja doticnu dr ne mogu ocima da vidim, tim ona i Grlejicka su mi katastrofa...
Doticna Arsicka je videla nepostojeci hydrosalpinx i odmah htela da me operise i kao necete stici da ga se resite do 40. rodjendana samim tim nemate sanse za drzavni program...
Ne zelim da vidim taj tandem nikada vise u zivotu!
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Afrodita 4/4/2014, 20:53

Drage moje, divne ste!!! Hvala na brzom odgovoru. Ne znam da li je od stresa ali nije mi dr rekla nista, to su hormoni radjeni dan pre pocetka stimulacije.Sad se bockam i bas me brine to sto mi kazete. Ja sam pre stimulacije pila progesteron-da nije zbog toga. Ujedno, nikad mi nisu hormoni bili losi. Amh je 2,08. Rekli su mi da je to u redu....Sad me bas uplasite....Sad(
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od fight&faith 4/4/2014, 21:08

Afrodita ako je AMH 2,8 nema razloga za brigu. To je odlican nalaz i imaces dovoljno jajnih celija. Zelim ti pozitivnu betu.  Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 27 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 30 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu