KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 29 od 30 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ema78 5/12/2014, 14:41

Ancice, nizak amh i visok fsh govore o hormonalnom disbalansu. Kakvi su ti ostali hormoni? Generalno, svi hormonalni disbalansi se lece po sistemu kombinacije metformina, antibebipilula, vezbama i korigovanom ishranom. U zavisnosti od stepena disbalansa razlicite su seme...

Al, da ne idemo off topic...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ancica 87 5/12/2014, 14:44

Nista od nedelje pitam dr... ostali svi hormoni su idealni...bar po tim parametrima... samo taj fsh-16 i amh-0,56!SAMO affraid Hvala devojke... ljubav

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ica1171 5/12/2014, 14:46

Meni je danas 13 dan ciklusa i juce mi je folikul bio 21,4mm i ocekivala sam da ce puci i radili smo na bebi, kad ono danas folikul i dalje tu! LH tracicama nisam jos uhvatila ovulaciju ovog meseca. Sta da radim? Koji je razlog? Dal jos nema skoka LH? Dal da primim Pregnyl? Pojma nemam, nisam pametna. f
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od lela1984 5/12/2014, 15:27

Ancica 87 ::Nista od nedelje pitam dr... ostali svi hormoni su idealni...bar po tim parametrima... samo taj fsh-16 i amh-0,56!SAMO affraid Hvala devojke... ljubav

Meni je AMH samo celih 0,2! affraid

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ema78 5/12/2014, 15:32

Ico, najpametnija stvar je pitati lekara... Laughing Laughing Laughing

Al, zasto mislis da je folikul od 20 mm 13 dc spreman za ovulaciju? Mozda mu treba jos koji dan...pogotovu sto nema skoka lh jos uvek... a skace brate, u trenutku, da znas...folikuli prosecno rastu oko 2 mm dnevno... meni su pred proslu iui narasli do 30 mm...ciklusi su mi tada bili na 30 i nesto dana...

Al, opetodosmo off topic...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ica1171 5/12/2014, 15:49

Otisli smo u off, sorry, nova sam na forumu, pa nemam pojma gde sta da pitam Very Happy
E znas zasto sam se uspanicila, jer mesecima unazad (od aprila), otkad koristim LH tracice i ultrazvuk u kombinaciji, uvek je ovulacija bila do 13 dana ciklusa, obicno je pozitivan test bio 11,12 ili 13dc, a evo u ovom ciklusu ga jos nema, pa sam se uplasila, a folikul raste.
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Vuchica 5/12/2014, 15:52

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ica1171 5/12/2014, 17:43

Hvala, Vucice c U medjuvremenu sam uradila LH test i pozitivan jeeee d x bb odoh da se mazim sa deckom v
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ema78 5/12/2014, 23:08

ico, nemoj da me pogresno shvatis...nisam sigurna da li pravilno tumacis test... ako je test lh pozitivan, to znaci da ce do ovulacije najverovatnije doci u narednih 24'36 h... zato draga, navali ti na svog decka u narednih par dana...

sex sex sex
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ica1171 6/12/2014, 22:06

Znam, znam, koristim ga (test) vec par meseci i znam da kada mi je tamnija kontrolna linija od testne (ili obrnuto - ne znam sad tacno lol! ) da je to to...ali po ultrazvuku to obicno bude dan kasnije. Bili smo vredni sinoc  igra  Danas smo bili puno umorni.
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Tangerine 12/3/2015, 14:50

Deset meseci nakon porođaja, dobila sam m, a ciklusi su mi relativno redovni poslednja četiri meseca (aktivno dojim bebu od 18 meseci). Trudnoća iz meseca u mesec izostaje, a ako je suditi po ranijim simptomima -- i ovulacija.

Zamolila sam dr mejlom za savet i posavetovala me je da u okviru planiranja trudnoće uradimo folikulometriju, a 3. dana ciklusa FSH. LH, AMH i ŠUK pre i 2h posle jela. Rekla je da joj se sa rezultatima za početak javim da vidi kako stojim sa folikulima i da ih izmeri.

Glupo mi je da je opet zapitkujem, ali ne kapiram -- šta je prvi korak? Da idem u laboratoriju da mi urade FSH, LH, AMH i ŠUK, pa tek onda da se javim za folikulometriju?

Izvinite što sam priglupa. Ranije sam ostajala trudna prirodno bez problema pa sam malo zbunjena ovom situacijom.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od PalcicaBg 12/3/2015, 21:55

Tangerine ja bih prvo na folikulometriju pa ako nema ovulacije odradi hormone.Zakazes UZ od 10og dana ciklusa pa pratite.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Tangerine 12/3/2015, 22:17

Hvala, Palcice!
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od lela1984 12/3/2015, 22:43

Tangerine,folikulometrija prvo,ali od 8-og dc vec,10-og je vec kasno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Tangerine 13/3/2015, 05:38

Hvala, Lela!
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od KoMetaK 13/3/2015, 10:23

Tngerine, meni vise ima logike suprotno, da odradis hormone 3. dc, pa da onda odes da ti rade folikulometriju. Dr ce na osnovu hormona imati ideju sta moze da ocekuje i neces morati da cekas sledeci ciklus da radis hormone. Svakako, AMH ne moras da radis tako cesto, pa ce ti taj jedan rezultat biti dovoljan u narednim mesecima, a pokazece i dr koje su ti zalihe folikula. Pored ovih hormona uradila bih i estradiol (E2), progesteron i prolaktin, jer oni mi nekako idu ukompletu sa ostalima, a dace i bolju sliku o stanju organizma i o folikulima. Nekad povisen prolaktin moze da pravi problem sa ovulacijom, a ako si dojila do skora, mozda je visok.

Sto se tice SUK-a, ne znam da li si radila OGTT ili nisi, ali ja bih uradila pre OGTT sa insulinemijama, nego samo glukozu. Onda ces videti da li imas problem i sa insulinom ili ne, a ne samo glukozu, koja moze da bude dobra, ali da insulin pravi problem. E, kad sve ovo uradis, znaces na cemu si i sta preduzeti dalje.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Ancica 87 13/3/2015, 18:01

Potpisujem sve sto je Kometak rekla,meni su prvo trazili hormone pa tek onda sa tim sam isla na uz,ali ko zna mozda svaki dr drugacije radi...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od KoMetaK 13/3/2015, 18:13

Tangerine ::

Zamolila sam dr mejlom za savet i posavetovala me je da u okviru planiranja trudnoće uradimo folikulometriju, a 3. dana ciklusa FSH. LH, AMH i ŠUK pre i 2h posle jela. Rekla je da joj se sa rezultatima za početak javim da vidi kako stojim sa folikulima i da ih izmeri.
.

Sama si dala odgovor na pitanje, samo sto ne primetih kad ti odgovorih. Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Tangerine 14/3/2015, 23:45

KoMetaK ::Tngerine, meni vise ima logike suprotno, da odradis hormone 3. dc, pa da onda odes da ti rade folikulometriju. Dr ce na osnovu hormona imati ideju sta moze da ocekuje i neces morati da cekas sledeci ciklus da radis hormone. Svakako, AMH ne moras da radis tako cesto, pa ce ti taj jedan rezultat biti dovoljan u narednim mesecima, a pokazece i dr koje su ti zalihe folikula. Pored ovih hormona uradila bih i estradiol (E2), progesteron i prolaktin, jer oni mi nekako idu ukompletu sa ostalima, a dace i bolju sliku o stanju organizma i o folikulima. Nekad povisen prolaktin moze da pravi problem sa ovulacijom, a ako si dojila do skora, mozda je visok.

Sto se tice SUK-a, ne znam da li si radila OGTT ili nisi, ali ja bih uradila pre OGTT sa insulinemijama, nego samo glukozu. Onda ces videti da li imas problem i sa insulinom ili ne, a ne samo glukozu, koja moze da bude dobra, ali da insulin pravi problem. E, kad sve ovo uradis, znaces na cemu si i sta preduzeti dalje.
Hvala, Kometak. I meni se učinilo logično ovako kako si ti napisala. U svakom slučaju, za nedelju dana idem kod dr, pa ćemo videti šta se dešava. Prolaktin je povišen sigurno jer još uvek dojim, ali sam očekivala da neće predstavljati problem jer su se ciklusi manje-više ustalili. Najkasnije za nedelju dana će biti 1.d.c. tako da polako mogu da krenem sa analizama.

Hvala ti na preporuci za OGTT, nisam ni razmišljala o tome.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od makisa12345 23/3/2015, 20:16

Pozdrav svim devojkama,ne znam da li je tema i dalje aktivna,nova sam na forumu,pa ako mi mozete pomoci,bila bih vam zahvalna.
Evo ovako,samoinicijativno izvadila sam hormone,zato sto sam mereci bazalnu temperaturu videla da mi lutealna faza traje 9dana.Vrednosti koje sam dobila za FSH i LH su:
FSH 8.04 (2.8-11.3)
LH 2.49 (1.11-11.6)
Vadila sam i sve druge,ali koliko vidim tema je samo za ova dva.
Da li mi neka od vas moze prokomentarisati rezultate? Hvala vam unapred

makisa12345

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od BiKsi :) 23/3/2015, 21:21

Makisa, deluju ok, pretpostavljam da si ih vadila drugog ili treceg dana ciklusa? Daj ostale nalaze na temi Hormonski status. https://kutak.forumotion.com/t1977p600-hormonski-status
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od makisa12345 23/3/2015, 21:37

Jesam,radila sam tada. POstavila sam upravo vrednosti tamo,pa ako moze misljenje. Hvala puno :)

makisa12345

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Amna84 23/3/2015, 21:48

Prilicno ti je dobar FSH a evo ti tema da e bolje uputis https://kutak.forumotion.com/f51-povisen-fsh
Posebno iscitaj temu prirodni recepti za snizavanje fsh
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od makisa12345 23/3/2015, 23:11

Hvala Amna puno Wink

makisa12345

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od alex11 11/11/2015, 15:30

ovde se moze svasta nauciti i svaka vam cast na tome i tako citajuci skontam da nisam radila amh hormon niti mi je to neko predlozio za sve ove godine lecenja a ima veze sa pobacajima...radila bih sve hormone treceg dana ciklusa to bi trebalo da bude za koji dan ali sam na cikloprogynovi i da mi je pre dve godine fsh bio 8,2 a Lh 5,3 znaci nisu ni blizu.inace u svakoj trudnoci sam imala nocno znojenje i imam ga i sada pred menstruaciju.....ako neko nesto zna ili ima slicno iskustvo molim da mi nesto napise No
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 29 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 30 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu