KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
Sneza
hany
ivka
Ema78
ivi
Deni
lolipop
beka80
Simona
djole42
bebko
maus
Annie
bak
missile
boba_ns
grudva
saška
Mali Princ
bulevarka
Jejaaa
red
Divina
Tanja83
daxi011
Malina
ciklama
ninica2
JocY
dragana76ns
pegaz
dragmilk
MAAKKI
lilly13
KoMetaK
Vuchica
rada78
medolino
Xena
vasilija1980
labradorka
Kamilica
korpica
Botox
darija79
noja
cicsa80
bebica mala
BiKsi :)
anak
Jelica
dr mali pariz
mijaki
Mirjana
jaca*caca
Orline
dra00
heart84
MIRKA85
Gramatika
maza1972
lilya
Republica
LaFolie
68 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 18/5/2012, 16:17

Mazo a zasto si koristila taj glukof....
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 18/5/2012, 16:18

Mazo a zasto si koristila taj glukof....
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 18/5/2012, 16:21

maza1972 ::Imam jedno pitanje,znate da sam u postupku.E,stalno nam rade neke ankete svima,oko anemneze i terapija koje uzimamo itd.Danas su mi savetovali da prekinem Glukofaž,jer je po njihovom mišljenju štetan Shocked ...neznam šta da radim i Grudva je u istoj situaciji.Navodno nemamo povišen šećer i insulin...
Kako sad prekinuti u stimulaciji i kako može da se odrazi na dalji tok postupka?Jel imao neko takvu situaciju?

Iju... Shocked Ovo prvi put cujem. Pa to mi niko nikad nije rekao Shocked Iju... Pa nemam ni je povisen secer ili insulin, ali zbog policisticnih jajnika... Kako stetan? Sta su vam rekli?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 18/5/2012, 16:25

U sklopu svih ispitivanja posle prve VTO sam radila i OGTT sa insul.rezist. i bila kod dr.Šumarac.Ona mi je prepisala na moj zahtev i potvrdila da utiče na bolji odgovor jajnika i endometrijum,nemože da škodi ,a može da pomogne.Čak je pominjala i neka naučna ispitivanja koja to potvrđuju.
Inače ga prepisuju za PCOS.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 18/5/2012, 16:26

ipak ti proveri to dobro da li da prekines
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 18/5/2012, 16:29

Nisu meni rekli konkretno,nego Grudvi,kad su joj radili anketu danas,pa mi ona prenela.Inače sve unose u našu istoriju i koju terapiju uzimamo itd...ja sam zaboravila da pomenem glukofaž ,ali sam zato oko trombofilija razgovarala sa doktorkom juče.Danas mi Grudva kaže da su njoj rekli da ga isključi ,jer je navodno štetan,verovatno ako nemamo PCOS i insulinsku...neznam...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 18/5/2012, 16:34

sta ti je dr Sumarac rekla do kad da ga pijes
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 18/5/2012, 16:35

Mazo i ja pijem glukofaz i endokrinolog Edita Stokic mi je naglasila da ga stalno pijem i ne prekidam i rekla mi je da cu najverovatnije ako ostvarim trudnocu do kraja trudnoce piti glukofaz. S tim da kada ostvarim trudnocu odmah odem kod nje na pregled jer ce trebati da mi ukine bromokriptin koji takodje pijem....
Nadam se da sam ti pomogla...mada znam mnoge devojke sa foruma su ga koristile i u toku trudnoce, Pari je koristila neko vreme... Ne vidim razlog da se prekine sa glukofazom...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 18/5/2012, 16:40

hany ::sta ti je dr Sumarac rekla do kad da ga pijes
Do 12 nedelje trudnoće...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 18/5/2012, 16:48

Uspela da naganjam neku drndu koja menja moju dr. I ona pogleda protokol iz Praga i ladno reče da ona to nikome ne bi preporučila affraid . Kao prejak je, mislim li ja na svoje buduće zdravlje, i sl.
Uglavnom, dobijem uputnicu, a za internistu sam čak i vezu morala da potegnem, i čak i preko veze ne mogu do ponedeljka. No Valjda neću dobiti od stresa ranije. Onda ću morati platiti u BG, ovako je na knjižicu.
Da mi je da uštedim makar to, ako već mogu. Kupila bih sebi nešto da imam uspomenu iz ovoga postupka, nadam se uspešnog
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 18/5/2012, 16:56

Anak,a kakav je to tako "strašan" protokol?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 18/5/2012, 17:06

maza1972 ::Ja se osećam smoreno,ali sam zadovoljna klinikom -zaista su temeljni...svako jutro vadim krv,svaki drugi dan Uz i jedino što se puno čeka svaka od tih aktivnosti.Da mi nije Grudve usne bilo bi mi strašno,ovako ona nas sve tamo zabavlja ,a i nas dve smo se skapirale odmah i super mi je sa njom i ostalim devojkama.Ona je predivno biće,puno pozitivne energije,koje čini dobro na svakom koraku, duhovita, otresita. ljubav
mazo poljubac
jao mazo hvala
za ovo imas dozivotno ubedjivanje od mene da ce sve biti ok
drago mi je da tako uticem na tebe jer i ti si divna osoba samo puna straha od toga da se nesto lose nedesi
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 18/5/2012, 17:07

brzo ce se ona i sama uveriti da je sve ok .... Wink
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 18/5/2012, 17:10

anak nemoj da joj kazes molim te
odma ce se zabrinuti ako slucajno ima lican protokol ona
mazo kissss mislim na tebe opusteno
mnogo lepo napreduje kao da ima 20 god ali ni sama u to neveruje ajte malo podrske za nju usne
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 18/5/2012, 17:28

lilya ::
maza1972 ::Imam jedno pitanje,znate da sam u postupku.E,stalno nam rade neke ankete svima,oko anemneze i terapija koje uzimamo itd.Danas su mi savetovali da prekinem Glukofaž,jer je po njihovom mišljenju štetan Shocked ...neznam šta da radim i Grudva je u istoj situaciji.Navodno nemamo povišen šećer i insulin...
Kako sad prekinuti u stimulaciji i kako može da se odrazi na dalji tok postupka?Jel imao neko takvu situaciju?

Iju... Shocked Ovo prvi put cujem. Pa to mi niko nikad nije rekao Shocked Iju... Pa nemam ni je povisen secer ili insulin, ali zbog policisticnih jajnika... Kako stetan? Sta su vam rekli?

ovako kod te ankete ja sam naravno rekla da pijem glukofaz dr me je pitala zasto odgovorila sam joj da su 2 endokrinologa bila protiv da pijem terapiju jer mi je ogtt uredu a nemam policisticne j. potrazila sam i 3 misljenje i otisla kod prof sumarac ona mi je rekla da ja nisam kandidat za terapiju ali posto idem na vto prepisala mi je 2x500 glukofaz e sad prof.dr ginekologije u n.f. je rekla da odma prekinem sa njim je je jako stetan da je bila na nekom skupu neznam kom endokrinologa i da su dosli do tih doznanja da je metformin jako stetam a prof.dr.endekrinolog je rekala da nemoze da mi steti vec samo da pomogne a ja posto neemam mnogo vremena a ni zivaca da razmisljam sada pred aspiraciju koja je u pravu resila sam da nastavim da ga pijem jer smatram da bi endokrinolog verovatno i to napomenula meni i nebi mi tako olako prepisala stetan lek pored dobrog ogtt pa sta mi Bog da sutra cu pitati moju dr. koja mi je radila proslu vto i vodi mi sve ona ce odluciti umesto mene ali znam kada sam jos pre mesec dana rekla da pijem g. rekla je odlicno tako da sutra mislim da ce ona da potvrdi ovo sto sam malo pre rekla
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 18/5/2012, 17:51

maza1972 ::U sklopu svih ispitivanja posle prve VTO sam radila i OGTT sa insul.rezist. i bila kod dr.Šumarac.Ona mi je prepisala na moj zahtev i potvrdila da utiče na bolji odgovor jajnika i endometrijum,nemože da škodi ,a može da pomogne.Čak je pominjala i neka naučna ispitivanja koja to potvrđuju.
Inače ga prepisuju za PCOS.
da to sam zaboravila nagovestiti da sam ovog puta losije odgovorila na istu terapiju nego prosli put kada nisam pila glukofaz
i to mi je dr danas rekla pogledaj sama kako si reagovala bez a kako sada sa metforminom e sad jesu oni meni i smanjili terapiju ovog puta jer sam burno odreagovala prosli put ali i ako su mi pre tri dana opet pojacali i dalje slabije nego u decembru ,ali mozda budu lepog kvaliteta ma jbg neznam ni sama vise sta da misli videcu sutra sa dr
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 18/5/2012, 18:23

Draga moja,ti i ja se same dopisujemo međusobno  b  b  b Bolje i to nego same sa sobom  b  b  b
Navijam jako za još dva lepa folikula b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b Ja malo spavala Sleep Sleep Sleep
Gde su svi Shocked
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 18/5/2012, 18:39

nema veze dobro nam je i ovako ja nisam spavala da veceras ranije legnem tj za 1-2 sata ja vec u krevetu javice se neko i radi
ff
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Divina 18/5/2012, 18:48

roda devojke, secate se mene.... imam lepe vesti.... nemam bas IR, hormoni su i dalje u haosu, nikome jos nije jasno kako i zasto....ali,najlepssa vest je da sam malo trudna... samo malo, ali dovoljno da beta bude pozitivna !!!! malo, ali dovoljno !!!! niko ne zna sem mm i vas... necemo previse da se radujemo, dok ne vidim hormone... to me malo plasi!!!! ali, prvi put u zivotu JA SAM TRUDNAAA!!!!
ako vidite jos jednu slicnu poruku, oprostite, malo mi se tresu prsti pa brljavim...... igracice
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 18/5/2012, 18:59

Divina kako bre malo trudna Very Happy
bravo draga bravo
vv vv vv vv vv vv vv vv
jumping jumping jumping jumping jumping jumping jumping
beta
nemam reči
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Divina 18/5/2012, 19:07

pa grudvo, malo.... trebalo je da dobijem za dva dana, ali strasno mi se jedu visnje vec nedelju dana, a nisam pod th od poslednjeg ciklusa...osim toga, nikakve druge simptome nemam da bih posumljala...ali eto, ja ne volem bas visnje pa mi to bilo cudno... a i konacno smo mm na istim talasnim duzinama, sredili smo neke medjusobne konflikte... tako da, malo sam trudna, malo luda, malo ne mogu da verujem... sledece nedelje tek idem kog dr-a, u utorak... a do tada, dok ne potvrdi da je sve ok jedva disem... a sem visnji, nit me nesto posebno bole grudi, nit mi je muka, nit me sta boli... a danas sam kupila 5 kutija smrznutih visnji... ne za pite il kolace... jela bih ih onako ledene... ej, visnje, kome su se jos jele visnje????
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 18/5/2012, 19:12

yes radost roda
Draga Divina, cestitam od srca!
Vidim da si imala slicnu pricu ko i ja, pa se nadam da cu i ja da budem -malo trudna - uskoro!!!
Samo ti budi i luda i trudna!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 18/5/2012, 19:16

Ček, ček, ne smem da se radujem dok nam ne kažeš da si uradila neki test, bar kućni. A?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Divina 18/5/2012, 19:24

Da da da....joj... ja jos ne znam sta me snaslo!!!!
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 18/5/2012, 19:30

divina kolika je beta
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu