KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Embriolab Solun

+34
Principessa
saska1
micam
ArizonaTig
Zensko pero
lopuzica
lotta
alisa
Maja89
mimi85
Elenaa
bebko
andjeo77
sanja369
ne gubim nadu
dusica78
aurora
ariadne69
Ninani
Matora devojčica
bebica mala
Struzzo
Gral
beta
mala zeka
Niny
agata
Xena
*Maki*
Erata
tanjica
anak
viktorija
Jelica
38 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Embriolab Solun Empty Embriolab Solun

Počalji od Jelica 18/4/2012, 12:20

Da li neko ima iskustva sa ovom klinikom, ko priprema tj. radi stimulaciju u Bgdu - za odlazak na aspiraciju i et u Solun?
j.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od BiKsi :) 18/4/2012, 22:24

Nisam čula za ovu kliniku. Možda se neko javi sa nekom info.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od viktorija 2/6/2012, 14:53

http://www.embryolab.gr/embryo-services__/972/9
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od anak 25/7/2012, 12:11

Viktorija, baš ti hvala na postavljanju ovoga. Mislim da je veoma korisno. yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od tanjica 25/7/2012, 13:22

vidi rade i MICROTESE .... zbunjen zanimljivo g
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 14/9/2012, 21:07

Ovoj klinici sam poslala mail pre 20 dana, niko mi nista nije odgovorio.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od *Maki* 17/9/2012, 12:39

Ja sam slala mejl pocetkom godine i odgovorili su mi posle nekoliko dana,imali su letnju pauzu mislim jula i avgusta,i onda sam dobila skoro jos neka objasnjenja vezano za neke nedoumice koje imam u vezi mojih problema. Jako su ljubazni,odgovori su detaljni i jako sam im zahvalna sto su odvojili vreme za mene. Odgovorice ti sigurna sam,proveri samo da li si na pravu adresu poslala sunny
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 17/9/2012, 13:38

Sad sam poslala i na drugi mail, ocekujem odgovor. Tnx Maki :-)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od *Maki* 18/9/2012, 11:47

Nema na čemu draga,sigurna sam da će ti odgovoriti,verovatno su u nekoj gužvi nakon odmora :) Kiss
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 18/9/2012, 12:04

Evo odgovorili su, a juce poslala mail. Mora da sam prvi put pogresila. Pogledace doktori moju dokumentaciju, pa ce se javiti. Kazu, poslala sam sve detaljno i sa mnogo pitanja, treba im vremena Very Happy Very Happy Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od *Maki* 19/9/2012, 17:40

Preljubazni su,videćeš odgovoriće na svako pitanje :) Meni su mnogo pomogli oko nekih stvari na čemu sam im beskrajno zahvalna. :) Sretno draga :)
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 13:16

Evo informacija o klinici iz prve ruke.
Prva komunikacija sa njima ide preko mail-a. Tamo radi nasa devojka. Zove se Natasa, ima oko 30 godina. Ona je jako odgovorna i dobro edukovana. To me je u startu najvise i privuklo. Nema cekanja na odgovor. Ona odgovara nekada odmah, nekada u roku od 2-3 sata, ali uglavnom odgovara istog dana. Nema onih standardnih odgovora koje klinike salju svima, vec se odmah prica o vama, vasem slucaju, bez gospodjo, gospodjice...oslovljavaju vas po imenu. Dakle, nasa Natasa odlicno radi svoj posao i daje sve informacije koje ona moze dati. Ako ne moze sama, konsultuje se sa doktorima. Njoj sam poslala sve svoje nalaze putem maila. Oni od nalaza traze uglavnom sve kao i ostale klinike + UZ dojki.
Konsultacije nisu obavezne, ali ih oni preporucuju. Konsultacije su 50 evra, ali ako se odlucite za njih, na kraju postupka se tih 50 evra oduzima, pa ispadnu besplatne. To je dakle ukljuceno u cenu.
Na konsultacijama se radi UZ i prohodnost grlica materice za embriotransfer, tzv. mock test. Matericu napune vodom, pa vide da li ima nekih nepravilnosti, da li treba raditi histeroskopiju itd. Sve je to bezbolno, ne oseti se. Na konsultacijama vam ne gledaju papire, jer su vec upuceni u vas slucaj pre vaseg dolaska.
Na klinici rade 3 ginekologa i nekoliko embriologa, na celu sa Aleksijom, koja je izvsna i koja je u Grckoj jedna od najboljih. Zena je super i ona je direktor klinike. Na konsultacijama imate i razgovor sa embriologom.
Sto se tice opremljenosti, imaju embrioskop, sto je nama bilo najvaznije pri izboru klinike.
Smestaj imate u stanu koji pripada klinici. Ja sam bila 10 dana i platila 200 evra. Stan je super, postavicu i slike.
Natasa dolazi po vas, vodi vas na kliniku, vraca u stan, doceka na stanici...To ne placate.
Ona je sa vama na aspiraciji, na ET. Ona vas na srpskom uspavljuje i budi iz anestezije. Doktori svi govore engleski, a i Natasa je stalno tu, tako da komunikacija i prevodjenje nisu problem.
Oni rade po principu da je svaki doktor upucen u vas slucaj. Svakog dana imaju sastanke i raspravljaju o svakom pacijentu pojedinacno. Ja sam kod jednog doktora bila na konsultacijama, druga dr. me je pratila, a treci dr. radio aspiraciju i ET. To nista meni nije smetalo, naprotiv, prijalo mi je sto rade kao tim i sto o meni svi sve znaju. Svaki rezultat UZ-a, hormona, svega...
Ciklus se zapocinje ovde. 2 dc se vade FSH, E2 i LH, salje njima i oni vam javljaju da li pocinjete ili ne, zavisno od hormonske slike. Semu vam odrede ranije, da imate vremena da sve nabavite.
Nama su odlozili zbog bakterija u spermokulturi - to sve traze da bude cisto.
Tako smo isli u januaru, umesto u novembru.
Otprilike 5. i 7. dana se radi UZ i vadjenje hormona, ovde kod nas. Tamo ste 8-og, ili 9dc. Onda nastavljate kod njih - hormone i UZ.
Ja sam imala 2 pregleda i vadjenja krvi tamo, a ovde 2 vadjenja krvi i jedan UZ. Isla sam autobusom. Povratna karta je 65 evra. Put nije naporan - 11 sati voznje busom, a kolima oko 8h.
Solun je lak za snalazenje. Tamo sam bila sama, kuvala, isla na pijacu, setala...
Na klinici su svi odlicno uigrani. Ne ceka se nimalo. Kada ste zakazani, tada ulazite u neku od ordinacija. Na pregledima vas pokrivaju carsafima, na kojima je izvezen njihov logo. To mi se dopalo - ne osecate se goli. Ambijent je jako prijatan, dizajner se potrudio. Sve je tiho, lagano, bez frke i trke, odlicno sve organizovano.
Rade sve poznate metode u asistiranoj reprodukciji, ima sve na njihovom sajtu.
Mogu ici vencani parovi, nevencani i zene bez partnera.
Nevencani parovi i same zene placaju 80 evra izjavu pred notarom, koji dodje na kliniku. Tako je po njihovom zakonu.
Embrione zamrzavaju samo vitrifikacijom, pa je stopa prezivljavanja preko 90 posto.
Cene:
ICSI 2300 evra. Ukljuceno - konsultacije, folikulometrije, aspiracija, embrioskop, kultivacija bilo da je 3. dan ili blastociste, ET.
Placaju se hormoni. Jedan hormon je kod njih 12 evra i ja sam platila za moja 2 vadjenja i 5 hormona - 60 evra.
IMSI 400 evra
AH 500 evra
Donacija sperme 250
Donacija j.c. 4500 - sve ukljuceno, osim pripreme endometrijuma
Zamrzavanje embriona 250 bez obzira na broj
Cuvanje embriona 150 evra godisnje
FET 1500 evra

Na kraju dobijete izvestaj, sa slikama embriona.
Sve papire koje potpisujete, jedan primerak ide vama, na grckom i sa prevodom na srpski. Sve racune, za hormone i postupak takodje dobijate.
Ako vas nesto interesuje, pitajte.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Xena 5/2/2013, 13:43

Erato, kao prvo, zao mi je sto nije uspelo, ali ako nije uspelo znaci da nije kraj, idemo dalje. Izvestaj zvuci super i cene deluju ok, cini mi se da je samo fet skuplji nego u Pragu. Jedino sto mi nije bilo jasno je-sta je embrioskop? Jel to monitoring embriona? Hvala na iscrpnom izvestaju ljubav
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 13:54

Da, to je monitoring embriona. Kada sam pitala zasto im je FET skuplji, oni su mi rekli zbog nacina zamrzavanja i odmrzavanja. Kazu da vecina embriona prezivi.
Sto se tice uspesnosti, 78 posto je kod donacije. Materijal za donaciju se bira po strogim kriterijumima i zato je uspesnost velika.
55 posto je za VTO sa sopstvenim celijama, za zene do 35 godina i ako dobiju preko 6 jajnih celija. Tako su meni rekli, ali ja sam imala 4 celije.
Oni idu na 6-8, eventualno 9 jajnih celija. Dosta prate i nisu imali slucaj hiperstimulacije u zadnje 3 godine.
Sve je cisto, udobno, lepo...meni je ova VTO prosla kao pesma, osim kada sam cekala na informacije da li su se oplodile jc i koliko. To mi je u glavi bilo totalno ludilo. Teze mi je palo to cekanje, nego na betu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od agata 5/2/2013, 14:21

Erato, super si sve opisala i objasnila, jasno, razumljivo, sigurno ce mnogima znaciti.
A ti, glavu gore, odvazno i hrabro, borba se nastavlja!

roda roda roda

agata

Broj poruka : 301
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 15:08

Sto se tice lekova, njih sam kupovala u apoteci Srbotrade. Najpovoljniji su, barem koliko sam ja uspela da se raspitam. Ja sam primala Gonal F pen, i posto mora da bude u frizideru, kao i ovitrelle, ja sam za put imala termo ruksak. Ima da se kupi u radnjama Inter sporta i nije skup. Unutra sam stavila litar ipo zaledjene vode i 2 patrone i bilo je vise nego dovoljno. Iz klinike su mi poslali papir na kojem je pisalo da za potrebe VTO moram preneti preko granice sledece lekove: naveli su komplet spisak onoga sto nosim. Dopalo mi se to sto su znali sta mi je preostalo za poneti :)
Taj papir im nisam trazila. To su mi oni poslali za svaki slucaj, mada su rekli da nikada nije bilo problema. Ruksak je bio pored mene na sedistu. Niko me nije nista pitao.
U polasku, a i u povratku, ja sam zauzela 2 sedista. Nema guzve i to je dobro. Ipak znaci kada se lepo opruzite.
Tamo mi je stimulacija produzena za 2 dana u odnosu na planirano. Na klinici su mi dali 2 pena od 300 jedinica i jedan cetrotide. Dragi je to kupio ovde i doneo opet u termo ruksaku u Grcku. Klinici smo vratili te lekove. Nije bilo problema sto su pakovanja drugacija. Njihovo na grckom, a nase na engleskom. I penovi su izgledali drugacije.
Druga opcija je bila da kupim u apoteci tamo i vratim na kliniku, ali je kod njih skuplje.

Pregled na klinici je izgledao ovako: Natasa dodje po mene, odveze me na kliniku. Odmah idem na UZ. Kazu mi kako napredujemo. Izvade krv. Natasa me odvede u trzni centar, neki outlet. Ja se tu muvam sat, sat ipo. Opet dodje po mene, vraca me nazad. Gotovi su nalazi hormona i tu dobijam instrukcije sta i kako dalje, sto se tice terapije. Vraca me nazad u stan i slobodna sam do sledeceg vidjenja.

Bockala sam se sama i to preporucujem svim curama, koje se plase kao sto sam se ja plasila. Ne zavisite ni od koga, a meni je naglaseno u isto vreme svaki dan, bez tolerancije. Nikoga ne znam ko se plasi tih boca kao sto sam se ja plasila. Na klinici su mi sestre pokazale posle konsultacija, ali mi je najvise pomoglo sto sam mnogo puta procitala uputstva gledala klipove na youtube i govorila sebi: MORAS!
Posle prvih bocki mi je bilo smesno cega sam se plasila. Jednom me bocnuo dragi, da i on malo ucestvuje :) Ali lepse sam ja to samoj sebi...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 15:20

Sad mi se sve slucajno izbrisalo, a pisala sam o aspiraciji i ET. Kasnije cu opet. Pih :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od anak 5/2/2013, 15:23

Erato, hvala ti do neba na ovako lepom i detaljnom izveštaju. Koncizno, jasno, svaka čast. likeit c
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od BiKsi :) 5/2/2013, 17:30

Erato, hvala na ovako detaljnom izveštaju i korisnim info! Embriolab Solun 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od anak 5/2/2013, 18:22

Hajde Erato, smogni snage za još jedan lep izveštajčić osmeh srce
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 18:42

Sad gledam moj mail. Natasi sam poslala 84 maila, a ona meni 77.
Udavila sam je :) Ali ona je super.
Da napisem i njen mail, ako nekome zatreba: natasas@embryolab.eu

Dakle, nakon svih poslatih rezultata, lecenja bakterija, uradim hormone 2dc i posaljem na mail. Tu sam dozivela veliki stres sa laboratorijom Konzilijum. Rezultati nama treba da stignu do 12h, jer je u klinici taj njihov dnevni sastanak na kojem odlucuju o svemu u 13h, a tamo je 1h ispred nas.
Jedva oni meni to poslase u 12h, ali su sledeci put poslali u 11h. To je bila posebna epizoda, da ne davim :)
Odmah tog dana dobijate instrukcije, da li krece VTO, da li su hormoni zadovoljavajuci i ako jesu koja je doza. Oni nece da rade ako 3 nabrojana hormona nisu kako treba u datom ciklusu, vec cekaju sledeci.
Tog dana, ako krecete, mozete rezervisati i autobusku kartu.
Voz je ukinut. Avion nisam razmatrala, jer mi se ucinio skup, ali mozda i tu postoje neke opcije. Ja sam isla sa agencijom NUS. Adresa www.nusbg.com
Preko telefona se rezervise karta i samo se pojavite na peronu u 18h, kada obicno krecu. Autobusi su solidni, nikakvo ludilo, ali nisu ni krs, srednja klasa. Idu iz Novog Sada.
U Solunu sam bila u 5h, po njihovom u 6. Autobus staje pored kafica-pekare, koja radi celu noc. Taman dok sam popila kafu i iskulirala, dosla je Natasa, pa smo odmah otisle na kliniku. UZ, vadjenje krvi i odlazak u stan.
Stan je kompletno opremljen. Nemam sada slike, ali cu ih postaviti naknadno. U mirnom je delu grada. Bez saobracaja. Tiho i prijatno.
U stanu iznad je mala beba, cesto je plakala, ali meni nije smetalo. To mi je bio kao dobar znak:)
Stan je kompletno opremljen. Posteljina, puno peskira, hemija, toalet papira, sudje, deterdzenti, zacini, ulje, sve...
Tragovi nasih ljudi. Neki nasi cajevi, pahuljice...:)
Ostavila sam i ja knjigu, supice i jos ponesto kao dobrodoslicu buducim stanarima. Ima TV i internet, koji se nesto pokvario kada sam ja bila tamo. Meni to nije smetalo. Ponudili su mi lap top i neki privremeni net od 10 dana, dok sam tu, ali ja nisam htela.
Stan je 20 e dnevno i mislim da je to povoljno. Ipak je lepse nego u hotelu i imate komociju i neku kucnu atmosferu. Stan je na 1. spratu. Ima lift, koji sam koristila nakon ET. :) Nastavak sledi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 21:22

Dolazak na aspiraciju mi je bio zakazan 35 ipo sati od stop injekcije. Aspiracije se rade ujutro. Mi smo stigli u 8.15, a oko 8.45 sam bila na stolu. Klinika se nalazi u poslovnoj zgradi, u delu Soluna koji se zove Kalamaria. Na 1. spratu je smestena laboratorija, sala za aspiraciju i ET, soba za odmor, prostorija za davanje uzoraka sperme. Tu imaju na ulazu manji pult sa medicinskim sestrama. Na drugom spratu je glavni prijem pacijenata. Tu je pult za informacije, cekaonica sa malim flat racunarima i internetom, aparatima za kafu itd. Stranci se opusteno sluze sa tim stvarcicama. Ja sam bila vise zaokupljena svojim mislima, da sve dobro prodje. Atmosfera je tiha. Uglavnom su tu ljudi iz Grcke, zatim Italije, Francuske i Njemacke (oni uglavnom dolaze za donacije), Srbije, Makedonije, Bosne. Pacijenti brzo dolaze na red. Svaki par ima svoju osobu za kontakt, sestru, ili koordinatora, koji im prilazi i u zakazano vreme odvodi u ordinacije. Svi ocigledno dodju malo ranije, ali nema neke price, upoznavanja itd., mada sam cula i srpski. Meni je to odgovaralo, ta atmosfera gde vas niko nista ne pita. Kada izadjete iz ordinacije, vidite da se ekipa u cekaonici promenila i da su tu sve novi ljudi. Nas utisak je da imaju jako puno pacijenata, ali da sve ide lagano i bez nekog opterecenja. Organizovani su odlicno.
Svidja mi se sto imaju stalno zaposlenog psihoterapeuta, koji radi sa parovima koji su dosli na donaciju, jer tu imaju ljudi velike dileme i mnogo pitanja. Takodje, on organizuje 2-3 puta grupne terapije u periodu cekanja na betu, sto je odlicno za zene koje zive tamo.
Ja sam mogla da idem na razgovor sa njim, ali nisam imala potrebu.

Inece, Grci ne placaju ni jedan pokusaj VTO u celosti. Nesto refundiraju za lekove, ali i to ne skroz. Imaju samo 3 meseca odsustva, porodiljskog i trudnickog zajedno, tako da njihove zene prakticno sa posla idu na porodjaj kako bi ta 3 meseca provele sa bebom. Zivela Srbija! Nastavljam...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 21:36

Dakle, aspiracija 36 sati nakon stop injekcije. Idem u sobu za odmor. Dobijam svoj krevet, gde se skroz skidam i oblacim papirnu plavu spavacicu. Kreveti su odvojeni paravanima i imate svoju intimu. Dobijam i gumene papuce, plave. Inace, to su im neke 3 boje i sve je u tom fazonu - bela, plava, zelena. Soba za odmor je skroz drugacija. Sve je u boji breskve i sredjeno za opustanje. Aspiracija je prosla super. Natasa me uspavala i probudila. Anestezija najlepsa do sad. Prvo, daju kvalitetnije medikamente nego kod nas. Nema onog osecaja da vas je neko opalio po glavi. Drugo, cilj je plemenit i uzvisen. Vade jajne celije od kojih ce postati vase buduce bebice, a ne laparoskopije, histeroskopije i ostale tuge...
Na klinici ima jedna divna zenica - med. sestra, koja uci srpski. Divna zena, sa plemenitim ocima. Kada me god videla, govorila je srecno i dobro jutro! Bez obzira sto je popodne. Bas je simpaticna. Ona ne govori engleski, a ja mene po budjenju iz anestezije opalila pozitiva, pa sam joj na engleskom pricala kako je divan covek, krasna, dobra...hahaha
Nakon aspiracije sledi odmor u krevetu. Tu nema nekog ogranicenja, ali ja sam se osecala dobro, pa sam ustala nakon nekih 20-30 min.
Zatim sam otisla sa Natasom u kancelariju, gde me je vec cekao papir na srpskom sa uputstvom kako da se ponasam i sta da ocekujem nakon aspiracije. Zatim je dosao doktor, rekao da imamo 4 dobre jajne celije. Da je to super obzirom na moj AMH i odgovor samo jednog jajnika. Objasnio mi je da smo prosli 2 vazne stepenice - stimulaciju i aspiraciju i da nas ceka treca - embriotransfer. Dao mi je terapiju za dalje: antibiotike, cleksane, utrogestan.
Odahnula sam.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 22:00

Pre aspiracije, obavili smo posao sa notarom, koji je dosao na kliniku i doneo nam izjavu da potpisemo. Izjava je na grckom, a Natasa nam je prevela sustinu. Nista posebno, kao stupamo u proces VTO, nasi podaci i tako. Sve je to bilo vec pripremljeno pre naseg dolaska.
Mi nismo vencani, pa smo tako morali po njihovom zakonu. To kosta 80 evra. Za zene bez partnera vazi isto.
Dok sam ja bila na aspiraciji, moj dragi je bio u sobi za muskarce. Dobio je posudicu sa nasim imenima i otisao u prostoriju sa foteljom koja je presvucena novom papirnom presvlakom, sa casopisima i erotskim filmovima. To njega ne pali, tako da je to jedva obavio. Dopalo mu se sto u tom kupatilu za njih, nema slavine na lavabou, vec se voda pusta nogom, na pedalu, da se ne bi nista dodirivalo rukama pre davanja uzorka.
Sledeceg dana vas obaveste koliko ima oplodjenih jajnih celija. Dan posle vam preciziraju datum i vreme embriotransfera.
U mom slucaju, to su bila 2 embriona, koja su mi vracena treceg dana.
Maksimalan broj embriona koje vracaju je standardnih 3. Ja nisam imala dilemu koliko da vracam, jer sam imala 2. Da ih je bilo vise, imala bih poseban razgovor sa njihovim misljenjem i predlogom, koliko embriona vratiti u odnosu na kvalitet embriona, moje godine, telesnu gradju itd...

Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Erata 5/2/2013, 22:25

Embriotransfer je najlepsi deo. Iako sam dobila instrukcije kad i koliko vode da popijem, ja sam se plasila da je to malo, te sam prepunila besiku. Pored toga sto sam par puta pred sami ET trcala u wc i praznila se po malo, vratili su me nakon UZ da se jos malo olaksam. Drama. :)
Pre ulaska u salu, idete u kancelariju gde vam saopstavaju kakvog kvaliteta su embrioni i pokazu njihove slike. Nasi su dobili najvise ocene - 1 i 1.5. Rekli su mi da bi i drugi dobio ocenu 1, da nije bilo prvog za poredjenje. Bio je samo za nijansu sporiji u razvoju.
ET je bilo prelepo iskustvo. Opet trakica sa mojim imenom oko ruke, kao na aspiraciji. Zatim opet 2-3 puta pitaju da se predstavim i potvrdim da sam to ja, iako me znaju. Procedura. Pre ET opet idete u sobu do svog kreveta, skidate se do pola i sa carsafom zavezete oko struka. Opet ste u sali sa tim carsafom, tako da nema osecaja golotinje.
U sali je bila i Natasa. Ona je tu u apsolutno svakom trenutku. Ko ne zna engleski, sve se prevodi. Meni je prilikom ET doktor na engleskom sve objasnjavao, korak po korak. Sad ide spekulum, sad cistimo grlic, slicno kao papa test, ne boli itd...
Sa leve strane je UZ na kojem doktor sve prati, a preko puta veliki tanki ekran na zidu, na kojem sam pratila ja i od uzbudjenja i suza nista nisam videla. Natasa me drzala za ruku, a bila je i ona divna teta koja govori dobro jutro i srecno!
Na kraju cijem zzzzzzzzz i klik i dobijam slicicu svoje materice sa 2 malene tackice. Duse mamine!
Nakon toga odlezim 5 minuta na stolu i idem u sobu za odmor.
Tamo sam provela oko 45 minuta i onda se obukla. Natasa je dosla po mene i onda sam otisla da platim. Dosla je Aleksija, embriolog i objasnila mi o metodama koje su koristili - IMSI i AH, kvalitetu embriona, sansama itd. A ja sam je grlila, ljubila, zahvaljivala se sto je stvorila moje lepe bebe.
Nakon toga sam otisla u stan, odmarala 48 sati, a onda je Natasa dosla po mene i ispratila me na autobus.
Nije uspelo, nazalost, ali ovo je bilo lepo sikustvo i nadam se da ce nam se sledeci put posreciti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu