KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Embriolab Solun

+34
Principessa
saska1
micam
ArizonaTig
Zensko pero
lopuzica
lotta
alisa
Maja89
mimi85
Elenaa
bebko
andjeo77
sanja369
ne gubim nadu
dusica78
aurora
ariadne69
Ninani
Matora devojčica
bebica mala
Struzzo
Gral
beta
mala zeka
Niny
agata
Xena
*Maki*
Erata
tanjica
anak
viktorija
Jelica
38 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Maja89 6/11/2016, 13:00

Pozdrav svima. Da li neko od vas ima iskustva sa MIKROTESE u Embriolabu? Jos jednom, pozdraav

Maja89

Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od mimi85 6/11/2016, 13:32

[quote="bebko"]Bilo bi dobro da se ovaj post nadje i ovde.
Mala Masa veliko hvala  cvet

Mala Masa ::Godinama citam forume vezane za azospermiu, niakada nisam bila clan, ali evo, buduci da smo od azospermie dosli do zamrznutog materijala za VTO, zelim da podelim svoje iskustvo.
Nadam se da cu nekome pomoci, kao sto smo citajuci vasa iskustva i mi nasli mnostvo odgovora.
Pokusacu da budem sto konciznija, necu pisati o nasim preprekama, emocijama, finansijkim poteskocama kroz koje se svi sa ovim problemom susrecu i bore. Milion lekara koje smo posetili a koji su nam samo ukrali vreme i novac... navescu samo cinjenice.
Suprugu je pre tri god.dijagnostikovana AZO, dakle potpuno odsustvo spermatozoida.
Odlazimo kod "cenjenog" a ja bih rekla prezauzetog urologa Dr.Milosevica, privatna ordinacija Polimedic u Cvijicevoj.
Prvo sto smo uradili jesu genetska i hormonska ispitivanja. Genetska ispitivanja (kariotip i delacija) su bila u redu, sto je znacilo da ima nade. Hormonski status je bio los, azospermia u najtezem obliku - kako kazu, povisen FSH, povisen  LH, nesto nizi testosteron.
Buduci da nije bilo fizickih problema se testisima (ultrazvucno sve u redu) Dr. Milosevic predlaze "najboljeg" reproduktivnog endokrinologa koji dolazi u njegovu ordinaciju, svima vec poznatu Svetlanu Vujevic.
Kao po automatizmu Dr.Vujevic propisuje terapiju Pregnil inekcije, dva puta nedeljno, pet meseci.
Na Dr. Milosevica i Dr. Vujevic se moram malo zadrzati jer mislim da su oni blago receno masina za uzimanje para i nista vise. Necu komentarisati njihovu strucnost, jer naravno nisam kompetentna, ekonomista sam po struci, ali njihov nacin lecenja i pristup pacijentima je protivno svakoj etici. Na termin se ceka po dve nedelje do mesec dana. Kada konacno udjete u ordinaciju, paradoksalno, cekate dugo a osecate se kao na pokretnoj traci. Pregled kod Dr. Vujevic traje bukvalno 15 minuta, ona jeste prijatna i slatkoreciva ali kada zagrebete povrsinu naicicete na zid. Ne dozvoljava vam da je nesto dodatno pitate, neprestano gleda na sat, i uvek prica isto, imate utisak kao da ste uvek na istom pregledu. Ukoliko insistirate i uspete da je nesto dodatno pitate, a vasih 15 minuta je isteklo, postaje neprijatna.
Pregled je ukoliko ne znate RSD 10.000,00, zamislite za tu svotu novca imate tricavih 15 minuta, koji vama znace ceo zivot. Nazalost svi ti lekari koji su najbolji, mozda i jesu najbolji, ali u danasnje doba medija i foruma, brzo se siri to saznanje, oni polako postaju prezauzeti, a posledicno tome svakom pacijentu posvecuju sve manje paznje. Pocinju da rade po automatizmu, nemaju vremena da pogledaju vase rezultate, saslusaju vas problem u celini i shodno tome daju terapiju. Tada se javljaju greske, lose terapije a da ne pricamo o trazenju dodatnih, bespotrebnih analiza u labaratoriju u koju vas oni posalju i ostalo... Ovo je nase misljenje i iskustvo ali svako ko kaze suprotno jer je njima mozda pomogla neka pomisli prvo da je njima POSAO da pomazu, ukoliko su za to i dobro placeni, nema opravdanja za ono sto rade.
Naravno da je kao i svim drugim momcima sa ovom dijagnozom dala istu terapiju, jer koliko godina citam sve forume nisam se susrela sa nekim kome je dala drugu terapiju.
Nakon petomesecne terapije Pregnil-om, rezultat je isti, odustvo S. u ejakulatu. Dr.Milosevic predlaze punkicju testisa i ista biva uradjena u njegovoj ordinaciji, kako, opet ne zelim da komentarisem...
Nakon toga odlazimo kod endokrinologa dr.Milana Petakova, inace nacelnika na Klinickom centru, ali u njegovu  privatnu ordinaciju.
Dr. Petakov jedini od mnogih koji je ostavio dobar utisak, zeli da se posveti i saslusa, zeli da ustedi vase vreme, zivce i novac. On nam nam kaze sustinu stvari.
Azospermija je jos uvek velika nepoznanica u medicini. Dijagnoza koja je neistrazena ne samo kod nas vec i u Evropi. Ne zna se uzrok, moze se samo predpostaviti, hormoni mogu a i ne moraju imati presudni uticaj na pronalazenje spermatozoida. Medikamenti mogu a i ne moraju pomoci. Jedino sto zaista moze da se uradi jeste biopsija testisa. Mi smo kao i vecina prvo pokusali sve sto smo mogli, medikamente, terapije, cajeve, vitamine i prirodne preparate ali da li je to nesto promenilo, moguce je da nije...
Krece dilema, da li uraditi  "obicnu" biopsiju u Srbiji ili pokusati Micro Tese negde vani. Nakon godinu dana dileme, kontaktiranja klinika Cito (Split), Bacheci i New Life (Sarajevo), Sonju Lazarovsku (Prag), Sistinu (Makedonija),  klinika u Becu, Belgiji i Svajcarskoj sasvim slucajno naidjemo na Embriolab kliniku u Solunu. Moram priznati da smo kao i vecina cekali i hteli da MT uradimo kod Dr. Emira na Bacheci klinici ali termin kod njega je jako tesko zakazati. Na klinici ne mogu da vam kazu kada Dr. tacno dolazi, kada ce biti tu, mogu da vam kazu okvirno mesec ali nama se desilo da ni tada kada su nam okvirno rekli Dr. nije dosao, tako da smo ga mi cekali skoro 7 meseci.
U tom cekanju stupimo u kontakt sa Embriolabom, ovu kliniku gotovo da na forumima niko nije ni pominjao, pa je u startu nismo uzeli kao neko ko se u osnovi bavi muskim sterilitetom.
Kontak za region Balkana je Natasa Strinic, mozete naci na njihovom sajtu. Cena MT je skuplja nego u regionu, ali smo odmah dobili potvrdu da je zaista u pitanju MT a ne neka druga metoda, sto nam se desilo sa recimo cuvenom klinikom u Pragu (tek na moje insistiranje da nam pisanim putem potvrde da rade MT oni su odgovorili da rade klasicnu biopsiju ali da je nama ne preporucuju zbog povisenog FSH i da odmah razmisljamo o donaciji, a sve vreme smo se dopisivali o MT).
Odlucimo se za Solun, dobijemo putem mail analize koje je potrebno da uradimo, standardne analize, hormoni, bakterijske analize, HIV...EKG, krvna slika, rengen pluca (potrebno za totalnu anesteziju).
Kada njihovi doktori pogledaju analize, ukoliko je sve u redu zakazujete preko Natase termin za MT.
Napominjem da se MT ne radi na Embriolab klinici vec na klinici Agios Loukas buduci da se na Embriolab klinici radi iskljucivo VTO.
Cela organizacija je na Natasi,  sa njom se mozete cuti telefonom, preko Vibera.
U zakazano vreme, 7h ujutro bili smo na klinici Agios Loukas, Natasa je stigla ubrzo posle nas. Klinika je nesto sto za sve vreme u Srbiji nismo doziveli, strogo profesionalna, nema praznog hoda, sve se odvija u zakazano vreme. Po prvi put smo osetili da cemo za svoje pare dobiti kvalitetnu uslugu. Mog supruga preuzima covek koji ga vodi, Natasa je sve vreme sa njima i prevodi sa grckog na srpski i obratno. Kompletno je upoznata sa nasim slucajem kao i sistemom rada na klinici AL, tako da se vi samo prepustite, nemate strepnju da li ce nesto propustiti, da li ce vas negde prevariti kao sto je slucaj na nasim klinikama.
Anesteziolog se penje u sobu da upozna pacijenta i gle olaksanja, zna srpski jer je studirao u Srbiji. Mozda zvuci banalno ali suprug kaze da je mu je to jako znacilo i da ga je dodatno opustilo pred operaciju.
Operacija traje oko sat vremena, sto naravno zavisi od slucaja do slucaja.
Sada cu naglasiti ono sto je najbitnije i sto mnogi prilikom opisivanja Micro Tese i uopste biopsije testisa ni ne pomenu.
Embriolog sa klinike Embriolab je sve vreme prisutan na operaciji i on je bitan, mozda cak i bitniji od urologa. Odnosno urolog je vazan za sam tehnicki deo operacije, on prepoznaje strukturu testisa i gde je tkivo po izgledu najzdravije a embriolog mikroskopom trazi S. u delu koji je urolog zasekao. Dakle embriolog je taj koji daje poslednju i najbitniju rec, ima ili nema.
Kod supruga u jednom testisu nisu pronadjeni S, pa je urolog presao na drugi, u njemu su nadjeni, na nasu veliku srecu.
Dok je suprug bio na operaciji Natasa je cekala samnom i pokusavala da mi skrene misli, bezuspesno naravno :).
Ono sto nam opet do tada niko nije rekao, a dopisivali smo se i culi sa mnogim urolozima koji rade MT, jeste da i u slucaju da pronadju S tu nije kraj.
Zapravo embriolog je nakon 40 minuta operacije izasao sa specijalnom vrstom kofera, rekao da su S pronadjeni i da su srednje prisutni, a da on sada odlazi na kliniku Embriolab da od pronadjenih S izdvoji samo zdrave, odnosno samo S koji ce biti sposobni da oplode JC. Drugim recima, i tu je mogao de se desi slucaj da su S pronadjeni ali da po morfologiji nisu sposobni za oplodnju.
Nakon 3 sata Natasa se javlja sa najlepsim mogucim vestima, pronadjeni su zdravi S, odnosno strucnije cetiri pagete, dve pagete su dovoljne za jedan pokusaj VTO.
Dakle zdravi S su zamrznuti, nalaze se u pagetama i cekaju na odmrzavanje, opet drugim recima imacemo dovoljno za dva pokusaja VTO.
Nakon operacije suprug je do kasno popodne bio na klinici, urolog ga pre otpustanja pogleda, anesteziolog je uredno dosao da obidje i javi se suprugu, priznacete nije morao.
Oporavak verovatno tece drugacije kod svakoga, suprugu su bolovi poceli narednog dana u ranim jutarnjim satima.
Vec u popodnevnim casovima su bili jaki, skoro nepodnosljivi.
Iskreno, misljenja sam da mnogi MT dozivljavaju malo neozbilnije no sto ona zaista i jeste (da ne govoroim o drugim invazivnijim metodama biopsije), tako da smo se u vecernjim casovima javili na kliniku da suprugu daju inekciju protiv bolova, jer lekovi protiv bolova zaista ne mogu biti dovoljni za ovu vrstu zahvata. To je operacija na najosetljivijem organu kod muskaraca, naravno verovatno zavisi da li se prave rezovi na oba testisa, koji su one dubljine, da li se S odmah nadju ili se traze, medjutim koliko god je rez mali i koliko je MT najmanje invazvna od svih metoda ipak vraski boli i oporavak nije lak.
Na svu srecu nakon dva dana bolovi su bili znatno manjeg inteziteta a posle otprilike nedelju dana osataje blaga nelagoda i konci koji se osete dok ne otpadnu.
Dakle to je ukratko ono sto smo mi proslli.  Cilj ovog posta nije bio da nekoga nagovorim na kliniku u Solunu vec samo da ostavim trag onima koji se jos uvek nisu odlucili gde da urade MT, da imaju mogucnost i u Embriolabu.
Moj suprug je stava da bi mozda i obicnom biopsijom u Srbiji, bili nadjeni S, odnosno ili ih ima ili ih nema, medjutim ja nisam sigurna i misljenja sam da parovi a ponajvise muskarci ne treba da kroz ove zahvate prolaze vise puta.
Prilikom TESA, MESA metoda embiolozi nisu prisutni, zapravo nisam sigurna da i na svim klinikama kod MT jesu, a oni su kao sto sam napisala od presudnog znacaja. Da ne pominjem znacaj mikroskopa kod MT, i toga koliko druge metode smanjuju sansu pronalaska S jer se nasumicno uzimaju delovi tkiva testisa.
Ne govorim da nasi urolozi nisu dovoljno strucni vec samo da tehnologija u ovom slucaju daje prednost MT i to je cinjenica oko koje niko ne traba da polemise. Urolog na osnovu iskustva moze videti golim okom delove tkiva koji mu deluju zdravo a cista je sreca da li ce se tu zaista i pronaci S.  Ukoliko imate dijagnozu kao sto je AZO mislim da nista ne treba da prepustamo sreci, iskustvu i misljenju nekih lekara vec da se stvar uzmete u svoje ruke i da sagledate samo cinjenice.
Zaboravila sam da napisem da je cena MT u Solunu izasla oko 1.350,00 evra. 500 se odmah daje kada dodjete, 200 nakon operacije ide anesteziologu, 400 urologu, 180 evra je krioprezervacija (zamrzavanje pronadjenog materijala) 70 evra je cuvanje meterijala na godinu dana. Cena zavisi od toga da li se zahvat radi na oba testisa ili samo na jednom. Mislim da se i embriolog dodatno placa ali nisam sad sigurna, iako smo zahvat radili pre samo dva meseca :) u svakom slucaju kada budete kontaktirali Natasu ona ce vam reci da cena sveukpno ne moze da bude vise od EUR 2.000,00 sto je nama bilo bas puno u odnosu na klinike u Sarajevu, Splitu ali eto nas je na kraju kostalo manje od 1.500,00.
Natasa ce vam u svakom slucaju objasniti sve, vrlo je profesionalna, nije lekar po struci ali verujte zna vise od svih lekara kod kojih smo mi bili u Srbiji.
Nas sad ceka drugi deo borbe, VTO u Solunu, ali sa obzirom na to da nas je vecina otpisivala i da smo sami poceli da verujemo da su donacija i usvajanje jedino resenje za potomstvo, i ovo je nemerljiv uspeh.
Bice kako bude, u svakom slucaju, zelim da se zahvalim svim devojkama i momcima koji su svoja iskustva prenosili na forume i bili nama smernica da naucimo, i izucimo sve o ovoj dijagnozi, jer nazalost surova istina je da smo ovde naucili vise nego sto su nam lekari mogli reci.




evo ovde najsveziji odgovor za Micro tese
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Elenaa 7/11/2016, 23:15

Alisa hvala na imeilu ,evo listam ,citam po ceo dan 😱

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Maja89 17/11/2016, 16:54

Pozdrav svima. Posle losih iskustava u nasim groznim klinikama, odlucujemo se za ovu kliniku u solunu. Da li jos neko osima male Mase ima islustvo sa MICRO TESE?

Maja89

Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od sanja369 20/11/2016, 20:00

Evo mene ponovo da se javim... isli smo pocetkom oktobra u Embryolab na vto sa doniranom jc. Nazalost, beta je bila pozitivna ali se plod nije odrzao... ko bi ga znao zbog cega. Ali idemo dalje. Verovatno cemo ponovo ici na istu kliniku. Doduse, probala sam da kontaktiram i PFC ali to je jedna jako losa i stura komunikacija da me prosto odbija.
Sada samo cekam da se organizam malo oporavi, i pokusacemo ponovo jer smo prezadovoljni.

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od aurora 20/11/2016, 20:25

Sanja369, žao mi je za trenutan ishod ff ff

Ali to je samo trenutan ishod !! Ubrzo ćeš Ti ponovo po svoje bebice koje će ostati kod tebe 9 meseci ! I ni makac manje poljubac
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od sanja369 20/11/2016, 20:41

Hvala puno, sve najlepse i ja zelim svim zenama... ne bih ni napisala prethodni post a da ne naznacim sada koliko je bitna dobra komunikacija i dobar koordinator u klinikama. Bez obzira na prethodni ishod mi cemo se verovatno njima vratiti upravo zbog pozitivne atmosfere i dobre komunikacije kako sa koordinatorom tako i sa svim doktorima i sestrama na klinici. Jedna velika pohvala i preporuka!

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od aurora 20/11/2016, 21:07

Pretpostavljam 😊 zato ću i ići kod njih
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 20/11/2016, 22:54

Sanja zao mi je zbog ishoda al idemo dalje!
Ako mozes napisi nesto vise detalja u vezi samog postupka... kako su teklekonsultacije, priprema, sam postupak ,cena, sta sve ulazi u cenu, smestaj, cena smestaja, koliko dana ste bili i sl....

Jel imate smrzlice?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od sanja369 20/11/2016, 23:11

Nas postupak je bio sa doniranom jc. Mesec pred postupak sam pila Yasmin pilule radu uskladjivanja ciklisa. Nakon toga ciklus, pa se pocinje sa utrogestanom i cikloprogimova belim i 2 uz. Mi smo prvi put bili jedno 3-4 dana i tada smo samo ostavili uzorak sperme i potpisali dokumentaviju, kao i avans. Za sve smo uredno dobili racune. Takodje, tada su mi i uradili uz i pregled. To kosta 50€ i obavezno je. Sa svim dr smo popricali i dogovorili se za dalje. Smestaj nam je tada obezbedila Natasa i bio je perfektan, mislim da je bio 40€.
E sad, malo konfuzno pisem, posle yasmin tableta i uskladjivanja ciklusa radjen je transfer. Tada nam je beta bila 0. Ali imali smo jos tri smrzlica po koja smo dosli pocetkom oktobra. E tada sam samo uzimala utrogestan i cikloproginovu bele. Beta je tada bila ok, ali se plod nije odrzao.
Za ta dva puta smestaj sam nasla preko sajta Airbnb i bili smo prezadovoljno. Bilo je oko 25€ po danu komplet stan.
Sada visr nemamo smrzlica, ali idemo dalje, zadovoljni smo klinikom.
Cena za postupak sa smrzlivima je 4500 pa jos 250 za nesto i 180 za cuvanje sto znaci 4930. . Ponovni transfer 1500. Skuplje nego pfc ali od njih ne mogu da saznam nista sto me jos zanima.
Ako sam nesto pogresno napisala, sorry kuckam sa tel.

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od sanja369 20/11/2016, 23:13

E da, ako ne zelite postupak da imate smrzlice cena je 3400.
I naravno, za sve se dobije racun.
Ljudski odnos prema pacijentima, opustena atmosfera a opet izuzetna profesionalnost.
Imamo samo reci hvale.

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Maja89 21/11/2016, 11:28

Drago mi je da cujem reci pohvale za ovu kliniku, jer se i mi spremamo za odlazak tamo. Kod nas je u pitanju azooosermia, ali ohrabreni smo vec pri prvom kontaktu sa Natasom. Ovde u Srbiji malo ko hoce da se bavi tim problemom, a tamo nam je prvo ponudjena saradnja sa urologom, naravno sve preko skype-a.Srecno svima 😊

Maja89

Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od ArizonaTig 6/11/2017, 12:20

Evo malo da osvezim ovu temu, jer trenutno smo u procesu odlucivanja izmedju klinika i u dosadasnjoj komunikaciji sa Sistinom iz Skoplja i Embriolabom iz Soluna, mnogo pozitivniji utisak ostavlja Embriolab.
Sto se tice Sistine, to mozete ispratiti na temi vezano za tu kliniku, ali sustina je da su skrti na informacijama.

Sto se tice Embriolaba, u komunikaciji sam sa Natasom, koja je asistent za srpski jezik kod njih na klinici.
Vec u prvom mejlu smo dobili sve osnovne informacije koje se ticu procedure, cena i svih analiza koje je potrebno odraditi pre nego sto se odlucimo za proceduru (sto u Sistini nije bilo slucaj, sem cene i to okvirne, vec je procedura da se odmah plati, pa se kasnije rade analize i sve sto je potrebno).

Trenutno stanje kod njih je, cena za VTO 3250 evra (sa spermom donora iz njihove banke) i verovatno troskovi hormonske terapije, dok je za IUI potrebno 650 evra (sa spermom donora) + 600 evra za troskove terapije (koja se kupuje u Srbiji).

Za sad iscekujem drugi dan ciklusa, kako bih uradila hormone i poslala im rezultate, nakon cega cemo se dogovoriti oko procedure za koju se odlucujemo, tj. da li cemo moci da probamo za IUI, ili cemo se odmah pripremati za VTO.

ArizonaTig

Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Maja89 6/11/2017, 13:14

Pozdrav ArizonaTig, koje ste sve vidove lecenja primenjivali, pre nego sto ste se odlucili za donaciju?

Maja89

Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 6/11/2017, 18:43

Ja samo da skrenem paznju parovima koji idu na donaciju jc i cena u Embryolabu...
4500e kosta postupak gde vam garantuju 4 embriona a naravno moze da bude i vise jer donorka ide na full stimulaciju i dobije se izmedju 10 i 12 jc pa koliko se oplodi na to ide jos kao sto je napisano gore 250e za zamrzavanje i 180e godisnje cuvanje.... sledeci postupak se placa 1500 sto otprileke za dva postupka dodje skoro 6500e
3400 je program gde vam garantuju 2 embriona, donorka ide na blazu stimulaciju i dobija se 5 do 6 jc sto znaci da postoji sansa da vam i ovde ostane za zaledjivanje a ako i ne ostane mozda vam uspe i iz prvog puta Very Happy pa vam smrzlice nece ni trebati a ako i budete isli na jos jedan postupak onda bi vas ova dva kostala 6800e sto i nije neka razlika u ceni... a ima mnogo mozda.... prvo mozda vam ostane nesto za zamrzavanja i iz ovog skracenog programa i drugo mozda je da vam mozda nece ni trebati drugi postupak! Razmislite o tome Very Happy
Po meni jos jedna velika prednost Embryolaba u odnosu na druge klinike koje se bave donacijom je sto imaju svoju banku, stroge kriterijume za pronalazenje donorki, sto donorka moze samo 3 puta u toku zivota da da svoje jc dok u evropskim bankama mogu do 10 puta...izuzetno zovu istu donorku iako je vec 3 puta dala jc ako par dolazi po drugo dete... pa sad kome je to bitno eto jos jednog korisnog podatka...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 6/11/2017, 18:47

E da pored Natase, u Embryolabu radi i Suncica koja je takodje odlicna! Mi smo prvo bili u komunikaciji sa Natasom al kad smo dosli na konsultacije preuzela nas je Suncica i od tada smo u komunikaciji sa njom.
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od lotta 14/11/2017, 13:31

Kontaktirala sam kliniku Embriolab u Solunu i kažu da se donor sperme može birati samo prema fizičkim karakteristikama (ne i karakternim) što mi je baš čudno. Da li neko ima konkretnijih informacija na ovu temu.

lotta

Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 15/11/2017, 10:11

A kako bi birala donora prema karakternim osobinama? Ko moze da zna kakvog je karaktera neko koga ne poznaje? Ono sto znam u vezi donorki jc, a predpostavljam da isto vazi i za donora... vrse se odredjena genetska ispitivanja i prolaze opsirne psiholoske testove kojim se utvrdjuje da nemaju neki tezih psihickih bolesti tipa sizofrenije...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od lotta 15/11/2017, 11:13

na sajtu Cryos banke iz Danske za svakog donora pored fizičkih karakteristika postoji upitnik koji on popunjava o sebi, analiza njegove emocionalne inteligencije i pismo koje on ručno piše o svojoj motivaciji da bude donor. Tu je i zdravstveni karton cele njegove porodice.

lotta

Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 15/11/2017, 11:22

Zdravstveni karton je poznat klinici i u slucaju da ne daj boze zatreba uvek se mozete obratiti klinici... a sto se ovoga drugog tice kao sto je mimi negde napisala pa ja sad mogu da napisem hvalospev o sebi i ne vidim kako to ikome moze da pomogne jer pitanje sta je od toga istina... sigurni u program nece uci serijski ubica niti psihicki poremecena licnost sve ostalo je manje vise ne bitno... i grci prolaze neki test od 500 pitanja al to nije dostupno nama na uvid a ne vidim ni zasto bi... po meni prednost embryolaba je sto kod njih donorka ( predpostavljam da se ovo odnosi i na muskarce ) moze da bude samo 3 puta u toku zivota dok u evropskoj banci zena moze do 10 puta da donira jc ... ovim se po meni smanjuje rizik od nekog buduceg incesta...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 15/11/2017, 11:26

A sto se tice motivacije nazalost ja mislim da vecina njih to radi zbog para al svakako to niko nece otvoreno da napise, svaka cast izuzecima... uostalom karakter nije nasledan i da se korigovati vaspitanjem
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od lotta 15/11/2017, 11:37

naravno, sve to stoji, ali eto kada se već ulazi u tu priču da se sve razmotri. Svi su veoma škrti na informacijama pa je najbolje konsultovati se sa nekim ko je to već prošao

lotta

Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 15/11/2017, 11:51

Mi idemo na donaciju jc i uopste nismo imali tih nedoumica i uopste nismo razmisljali u tom pravcu... meni je jedino bilo strah od nekog moguceg buduceg incesta...zapravo i dalje me malo od toga strah iako znam da su sanse minimalne...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od lopuzica 21/12/2017, 22:51

Pozdrav svima!
Moj suprug i ja smo u procesu biranja klinike za VTO. Moj suprug ima azoospermiju, te moramo na donaciju spermatozoida. Do sad smo kontaktirali Pronatal Repro u C.Budejovicama u Ceskoj i PFC Prague. Odlucili smo se za Pronatal i tamo smo otisli na konsultacije. Lijepo smo primljeni, obavili razgovor i pregled, te smo dobili upute sta i kako dalje. Medjutim, ipak ima par sitnica, koje su mi zasmetale, pa su nas dovele do toga da nismo bas sigurni da li zelimo u Pronatal. Nastavila sam dalje da guglam o klinikama, pa sam stigla i do Emriolaba. Iscitala sam ovu temu, koliko vidim svi komentari su pozitivni, ali generalno mnogo komentara. Vjerovatno zbog toga sto je vecina nasih ljudi u startu usmjeravana na Cesku.
Stekla sam utisak da se malo ljudi sa nasih prostora uputilo u Solun.
Molila bih sve vas koje ste imali iskustva sa klinikom Embriolab da nam prenesete Vasa iskustva, a posebno ako ste radili donaciju sperme.
Hvala unapred i srecno svimaaa!!! srca
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od alisa 12/4/2018, 07:58

Zenice moje drage, za slucaj da neko nije video na FB Embryolab ce drzati besplatne konsultacije u Beogradu 21 i 22.04. .... kopiram post sa fb
Dragi nasi, cast mi je i zadovoljstvo da vas obavestim da ce klinika EMBRYOLAB iz Soluna biti u Beogradu 21 i 22.04. i drzati besplatne konsultacije za sve zainteresovane parove, kao i singl zene. Konsultacije ce se odrzati u hotelu Holidej Inn na Novom Beogradu u periodu od 10 do 15h u subotu 21.04. i od 10 do 18h u nedelju 22.04. Svi koji su zainteresovani potrebno je da zakazu svoj termin na sledecem linku https://secure.embryolab.eu/events/beograd-april-2018/
ili da se prijave putem mejla na adresu i.ljubenko@embryolab.eu
SRECNO 😀

Mislim da je ovo vrlo korisno, pogotovu onima koji imaju vise postupaka iza sebe... prilika da cuju jos necije misljenje... mozda saznaju i nesto novo...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Embriolab Solun - Page 4 Empty Re: Embriolab Solun

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu