KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uteha u samoci zvana Marko

+4
maus
BiKsi :)
Republica
Mrvica78
8 posters

Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od Mrvica78 26/3/2012, 23:47

Zdravo ljubitelji zivotinja,

ja sam nova ovde na Kutku i nekako dodjoh do ove teme. Zelim da vam predstavim moju utehu ... ovo je moja macorcina Marko. Ima 3 godine i svi koji ga poznaju kazu da je najludja macka koju su ikada videli. Iako ponekad zna da bude agresivan ja u njemu vidim najvecu mogucu utehu koju mogu trenutno da nadjem. On je moja velika cupava razmazena beba

Uteha u samoci zvana Marko  5ma05s

Uteha u samoci zvana Marko  2i27lgn

Ono sto mene muci jesu komentari nekih ljudi da bismo mm i ja trebali da se otarasimo macke dokle god pokusavamo da se umnozimo Very Happy mnogi su mi rekli da nesto na macki (neki njeni enzimi, proteini, bakterije, sta li vec) moze da smeta u zacecu. Nikako neko zasigurno da mi kaze da li svog ljubimca moram negde da udomim ili ne. Srce mi se cepa kad samo pomislim da cu morati da se rastanem od njega ali ako dobijem definitivnu potvrdu lekara da tako mora biti bojim se da ce Marko morati da trazi drugu mamu Crying or Very sad

Molim vas recite ima li neko slicno iskustvo. ljubav
Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od Republica 26/3/2012, 23:59

Mrvice, dobro doshla.Very Happy

Heheh marko je extra.Sad si me podsetila i mog Marka macka isto tako crno-belog.... i to bash iz perioda kad si se ti izgleda rodila... '77-'78.



U pitanju je toxoplazmosa. Parazit koji se uglavnom nalazi u fekalijama macaka. Ako Marko ne izlazi vani , cekiraj kod veterinara da li ima ili nema ovaj parazit.Znaci odnesi makinu kakU na analizu.Uteha u samoci zvana Marko  864549 Ako je cist i ne izlazi vani onda ne vidim razlog da ga se "reshite". A ako izlazi onda cekiranje na 3 meseca.
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od BiKsi :) 27/3/2012, 00:07

Kakav sladak mačor! Evo Mrvice, Republica ti je odgovorila, ako je Toxoplasma u pratnji s Markom, nije dobro, ako je sve glanc čisto, nema razloga da mu tražiš novu mamu! Al prosto se redovno kontroliišite!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od Mrvica78 27/3/2012, 11:44

Hvala vam devojke,

moja macorcina neizlazi napolje. Uzela sam ga kad je imao samo mesecipo dana i sem par kratkotrajnih izleta po snegu nije provodio mnogo vremena napolju. Par puta je isao sa nama u posetu nasim prijateljima ali je i tamo bio u kuci a ne napolju.
sto se tice tog toxoplazmaticnog parazita na njega sam se ja testirala pre godinu i po dana (nakon spontanog u 6 nedelji) i rezultat je bio negativan tako da mislim i da je macak cist.
neki dobronamerni ljudi su mi rekli da bi mozda trebalo da ga dam nekome iz psiholoskih razloga. Nesto po fazonu "sve svoje materinske potrebe usmeravas na zivotinju pa ti telo i psiha reaguju kao da vec imas dete i ne zuri mu se da pravi drugo". Pitam se koliko bi to moglo biti istinito? Rolling Eyes Embarassed
Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od maus 27/3/2012, 12:14

Kako je lep! Na prvoj slici kao da pozira.
Marko lepotanko!
Mi smo imali papigu, kupili smo ga sutradan po saznanju da samo putem VTO mogu imati decu. I od prvog dana smo se postavili prema njemu kao da nam je dete. Cak je i naucio da kaze ZULE SINE MOJ jer ga je mm tako zvao Very Happy I tako, posle 2 godine kako je bio kod nas, uspela nam je VTO.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od rada78 27/3/2012, 12:53

Ja stvarno volim životinje, od melena sam imala mačku koja je bila samnom punih 10god. Za pse da ne pričam, oni su nešto posebno, pogotovu moj Badi (zlatni retriver) koji više nije sa nama.
Međutim, stvarno nisam pristalica da se životinje drže u stanu. Imaju svoje potrebe, slobodniji su. Ovo bih i potvrdio moj mm koji je specijlizovan za to.

Što se tiče životinja i pripreme za VTO, ukoliko macu redovno vodiš na kontrole i nema neke parazite, mislim da ti maca baš može pomoći. Njeno pisustvo odvlači negativnu energiju i možeš sa njim da se maziš kad ti je teško.
Marko je baš lepotanko!
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od dr mali pariz 9/4/2012, 21:51

Ja inače mačke ne volim baš mnogo,ali me oduševljavaju lepi i odnegovani kao tvoj Marko!
Ne znam koliko bi smetao začeću,ali mogu misliti kako bi ti teško bilo da ga udomiš nekom...divan je, zaista Uteha u samoci zvana Marko  561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od Mrvica78 18/8/2012, 22:40

Na moju veliku zalost moracu da poklonim Marka nekome. Mm je dobio izrazito jaku alergiju ove godine na naseg ljubimca. Reagovao je on alergijski i ovih godina ali nikada ovako burno. Iz tog razloga moram da mu nadjem nov dom i novu mamu.
Ne mogu ni da vam opisem kako se osecam pri samoj pomisli da moram da ga dam nekome ali bih volela da ga uzme neko ko zaista voli macke i ko bi mu pruzio pravi dom. Molim sve one koji vole mace i koji bi rado usvojili ovog lepotana da mi se jave. Hvala vam puno osmeh srce

Mrvica78
Mrvica78

Broj poruka : 108
Godina : 45
Location : Smederevo
Datum upisa : 24.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od mijaki 1/9/2012, 18:13

mrvice ja vec imam kucu pa nisam podoban usvojitelj cica-maca, ali ti zelim da predivni macak nadje svoj novi dom i da ga neko voli kao ti... osmeh srce

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od Ema78 1/9/2012, 19:05

Mrvice , i moj mm je aergican na macke, zato imamo psa...ako vec Marka moras da poklonis, moj savet je da uzmete neku kucu koja se ne linja, i male pasmine. Nadoknadice prazninu posle Marka i isto ce ti biti uteha, kao sto je meni moj pas. Price da ako zelis bebu ne smes da imas kucnog ljubimca su cista glupost, ali mora da se vodi racuna o higijeni i nezi. Imam retrivera i ne pada mi napamet da ga dam nekom ni na sat vremena. Svi oko nas size, ali mene bas briga...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uteha u samoci zvana Marko  Empty Re: Uteha u samoci zvana Marko

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu