KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

+2
maus
HappyGirl
6 posters

Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od HappyGirl 14/1/2008, 09:10

Potrebna mi je informacija u vezi davanja cervikalnog i vaginalnog brisa.

Zanima me, koje je idealno vreme za davanje brisa. Čula sam da je idealno 11 dana ali nisam zapamtila da li 11 dana posle ciklusa ili se mislilo na 11-ti dan od prvog dana ciklusa zbunjen Da li je ok imati odnose veče pre davanja briseva?

Ovo sam pronašla o papa testu ali da li to važi i za cv bris?
Kada je najbolje vrijeme za papa test?
Test se provodi kada žena nema menstruaciju, najbolje je 10-20 dana nakon prvog dana zadnje menstruacije, dakle oko sredine ciklusa. Otprilike dva dana prije Papa testa žena treba izbjegavati tuširanje rodnice ili umetanje vaginalnih lijekova, spermicidnih pjena, krema ili želea (osim po preporuci liječnika). To je potrebno jer navedeni postupci mogu isprati ili sakriti promijenjene stanice.

Ovo mi je bitno da znam jer su mi retultati obično različiti u dve različite laboratorije, a razlika u danima davanja je recimo 7 dana.


Poslednji izmenio HappyGirl dana 23/11/2009, 21:03, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od maus 14/1/2008, 09:52

Happy, ja sam uvek davala briseve kada totalno stane krvarenje,tako da to dodje 11. dan ciklusa, posto meni krvarenje traje kratko(svega tri dana).Sad sam pogledala na pairu iz klinike i tamo pise da se brisevi vade od 11., 12. i 13. dana ciklusa.Znaci bitno je da skroz stane krvarenje. Takodje vazi i za papa i kolposkopiju.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od maja76 14/1/2008, 10:01

HappyGirl ::Da li je ok imati odnose veče pre davanja briseva?

Ipak se uzdrzite jer mislim da moze da narusi vaginalnu floru!

Sto se tice Papa testa ne mora to da bude precizno 11. ili 15. dan bitno je da menstruacija prodje i da se ne radi neposredno pred menstruaciju, isto to vazi za cervikalni bris.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od TetaSneki 14/1/2008, 10:40

Heppy, i meni su rekli da se brisevi rade, kad potpuno stane krvarenje, a to je od 11 dana pa nadalje. Rekli su mi ako ima malo sukrvice u cervikusu mogu da se dobiju lažni rezultati. Ja sam briseve radila otrilike 9-10 dan i našli su mi sukrvicu iako mi je meca prošla nekoliko dana pre toga. Radila sam u konzilijumu i sasvim sam zadovoljna. Gde ti radiš?
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od HappyGirl 14/1/2008, 16:08

Znači kažete od 11 dana pa ... tako ću da uradim.Htela sam u petak ali sad kad prebrojim ipak je bolje od ponedeljka. I ja mislim da je bolje uzdržati se od odnosa veče pre toga, mada da budem iskrena nisam baš bila načisto a znam da smo uglavnom izbegavali mada pamtim i da smo jednom omanuli Embarassed
Vrlo mi je bitno da sa moje strane uradim sve kako treba. Kao što znate dešava mi se da mi rezultati pokazuju različito u različitim laboratorijama a muka mi je više da se kljukam svim i svačim.

Sneki radim u nfrontu a ponavljam ih u Pasteru. Zadovoljna sam Pasterom i prezadovoljna uvek ljubazni, uslužni i stručno odrade posao a još kad sam videla da koriste plastične spekulume doživela sam sreću najveću Wink i rešila neću da ih menjam. Ipak znam da su cure imale i drugačija iskustva sa njihovom ljubaznošću tj, neljubaznošću.

Šta se dešava - odem uradim briseve u nfrontu uvek imam bakterije, ali uvek i to obilno. MM je radio u hexalabu ali nismo bili zadovoljni pa se prebacio na Paster. On nikad ništa od bakterija a ja rasadnik. Onda se ja kljukam lekovima i uradim bris unfrontu i rezultat super.Posle mesec dana opet uradim bris, rezultat katastrofa. Nikako mi nije jasno kako mm vazda bez bakterija a ja puna. Zato sam na vaš nagovor otišla i radila proveravanje ovih briseva. Šta da kažem, mm je radio briseva u pasteru i dobio nalaz enterobakter nije signifikantno tj. kako su mi objasnili nalaz je ok. Ja tada uradim u nf nalaz u civ brisu obilno E.coli. Onda posle par dana odem ja u Paster, ponovim briseve i rezultat enterobakter nije signifikantno. Znači identičan rezultat kao kod mm. I tako shvatim da neko izgleda loše radi svoj posao ili da sam ja luda. Lakše mi bilo da prihvatim prvu varijantu Very Happy

Zato se toliko raspitujem za briseve ... Eto došlo vreme da opet radim briseve, uradiću ih u nfrontu jer imam uput a onda ću da odem do Pastera da proverim. Ili možda treba da odma idem u Paster ... joj nemam pojma c fd

Inače i za Konzilijum sam čula samo reči hvale.
Mislim da što se tiče cena i stručnosti Paster, Konzilijum i Inep(najniže cene) u Zemunu su as

Hvala žene na pomoći, queen ste! usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od rsrce 14/1/2008, 18:29

Treba izbegavati odnose vece pre davanja brisa a i smatram da se odlucis za, recimo Paster, i da samo njihove nalaze smatras vrednim jer ponavljanje i uporedjivanje je samo trosenje energije i vremena a i moze da te sludi... Ja uvek dajem u jednoj niskoj privatnoj laboratoriji i sta mi kazu aminujem, mada je i meni padalo na pamet da uporedjujem testove ali verovatno bih bila na rubu zivaca... love
rsrce
rsrce

Broj poruka : 256
Location : Nis
Datum upisa : 23.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od HappyGirl 16/1/2008, 12:28

rsrce :: ali verovatno bih bila na rubu zivaca...
Verovatno yes ja jesam Rolling Eyes zato se drži svoje odluke. Tačka turena Wink love
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od TetaSneki 16/1/2008, 14:21

Ja sam ista kao Srce, da su mi jednom omanuli u rezultatima nikad im više nebi došla. Drugo, idem metodom manjeg otpora. Radije bih da platim i da ne kidam živce, nego da idem u državnu, prvo uput, pa onda izlasci sa posla, pa ponekad i taxi. Ko bi ga znao šta je tu jeftinije. Naravno, ne može se sve platiti. Tako da u zavisnosti šta se radi ja biram gde ću da radim.
Rezultate do sada nikad nisam proveravala. To mi je što mi je.
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od Hitron-Luka 16/1/2008, 21:55

Happy vidim da su ti devojke vec odgovorile,ja tek sad procitala
sao mogu da potvrdim gore sta je vec receno
svi brisevi se rade posle menstrualnog ciklusa,
i daj se postedi stresa idi odma da ih odradis u pasteru.... Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od HappyGirl 17/1/2008, 10:00

Ma problem je u tome što sam ja imala 100% poverenje u rezultate nfronta.Mislim zašto bi mi tu neko lažirao rezultate. Pa i devojke su mi uvek govorile pa rezultati iz nf su ok, nemoj da brineš. Međutim sad se ispostavilo... Uf baš sam u procesu razmišljanja šta i kako zbunjen


Poslednji izmenio dana 17/1/2008, 19:36, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od rsrce 17/1/2008, 18:00

Niko nece da lazira rezultate, radi se o opremljenosti
drzavnih institucija. Ovde kod mene u Nisu, recimo, niska bolnica nema
reagenasa za dabl test, ponekad nema za testove na hlamidiju i ostala cuda.
Ceka se za rezultat i po nedelju dana. Uz u niskoj bolnici gde radi moj dr je
los( to kaze i sam dr), dobar je onaj na odeljenju patoloskih trudnoca ali kako
stici do tamo a i ne bih. BRRRR daleko bilo. Ovako kod privatnika, em su
bolje opremljeni, em ne treba uput, em odes kada tebi odgovara em...samo ti
treba NOVAC. Nije vesela situacija u zdravstvu ali sta je tu je...tu smo gde
smo... usne
rsrce
rsrce

Broj poruka : 256
Location : Nis
Datum upisa : 23.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa Empty Re: Idealno vreme za davanje cervikalnog i vaginalnog brisa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu