KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 6/3/2012, 14:15

Ja sam hetero, heterozigot na MTHFR Wink
Povraćaš li? Meni je bilo muka po ceo dan. Mada se dešavalo da ne počne odmah ujutru. Do nekle su mi pomagali bademi i kokice.
Znam da je grozno, ali traje samo par nedelja, izdržaćeš! yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 6/3/2012, 14:17

Prince, nek si nam ti to pregurala as
Ja se sećam da je Agata pisala o pripremi, pa sam već planirala da nosim vodu sa sobom...ako uopšte odem da radim taj test. Videćemo.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od agata 6/3/2012, 14:20

Kazu da pomaze da se mirise limeta. E, sad verovatno je i sa limunom isto ali mnogo jeftinije, ali pise limeta.
Ja sam samo par puta imala mucnine i mogu da kazem da mi je pomoglo, ali nisam pravi primer jer su me ozbiljne mucnine zaobisle.
Probaj!

Pozdrav!

srca1

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 6/3/2012, 14:51

Ja sam tek sad videla da smo dobili Milenicu,neka je sa srecom srca srca srca igracice igracice angel srca1 srca1 srca1


Pozdrav svima!!!! Kako ste danas??????

Prince samo kad prezive to sve.Ja cekam da vidim da li ce Ljupce reci da li moram i ja to da radim.Cini mi se da je najteze to sto ne mozes nista da jedes,a kamoli vodu sto ti nisu dali.Strasno.

Akijeva,meni kad su bile mucnine ja sam isto uzimala te gricke.Ali ujutru su mi cini mi se bile najteze i te gricke mi nisu pomagale.Tako da sam ti ja uvek sela da jedem nesto normalno,pa sam te gricke samo izmedju obroka koristila.Bas kada mi je bilo najteze pa nista nije pomagalo ja sam ti uzela vit.b,bedoxin kazu da je to ok u trudnoci,mozes slobodno da koristis.Nekad uzmem 1,a nekad 2 u toku dana.To sam mozda uradila svega 2 puta ili 3 puta u trudnoci.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 6/3/2012, 15:54

Bokice, meni su rekli da sve trudnice moraju da rade od 24-28 nedelje, inace nisam imala ni jednu indikaciju za ogtt...

Aki, meni ni jedan jedini sekund nije bilo muka od kada sam trudna...

Izgleda da samo ja nisam videla Agatin teks o pripremi... Very Happy

Natalija, kako si nam?

Dacoo, kako ti? Bebice?

Mrvice, cekamo Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 779578

Devojke:

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 543728
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 6/3/2012, 16:33

Čula sam, uzela limun, limetu nisu imali u maxi-ju, nije mi bilo do lutanja, pa nek ide muž Very Happy Upravo sam se vratila sa našeg prvog svečanog UZ. Mi smo mnogo slatki i imamo malo srce koje kuca, ali ćemo još dugo biti u maminoj tibi. Moj dragi je video bolje nego ja, pošto je zauzeo počasno mesto kod monitora. Mirjana kažu žene koje povraćaju, bude im muka povrate i onda ko nove, ja sam od onih što ne mogu da povrate nego po ceo dan muka, daj bože pa će trajati par nedelja. Smejala sam se tražeći po internetu savete protiv mučnine, na nekom američkom sajtu, nabrajaju tako šta sve pomaže, pa kažu na kraju, a ako ovo sve ne pomogne uvek možete da okrivljujete muža za sve probleme, to zna da ponekad pripomogne  b I na kraju da podelim sliku sa vama vv
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 6/3/2012, 16:34

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 #
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 6/3/2012, 16:37

Ne vredi ne umem da uploadujem sliku ovde zbunjen Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Blastaz
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 6/3/2012, 16:44

Aki, divno za srculence Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 0913, stavi ticker, da mozemo da te pratimo Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 512172
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 6/3/2012, 16:58

Draga Mali princ ne smem još, rekla sam ne pre 12 nedelje. Još par nedelja ću sačekati, pre sam stavila, pa uzalud, sad ću polako sve. Blagiška tebi zbog izostanka mučnina b ali htela sam da ubacim sličku s UZ, ali neće, ne znam zašto.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 6/3/2012, 16:59

Aki probaj preko ovoga http://www.glitterfy.com/
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 6/3/2012, 16:59

Drage drugarice, da li moze neko od nas (ko ume), ili samo Happy kao administrator, da kopira postove o OGGT za trudnice, koji su se ovih dana vrteli ovde i prebaci na vec otvorenu temu o tome? Za sve buduce trudnjace....

Da se nadje, na primer, i taj Agatin post o pripremama, i ova danasnja prepiska koja je bas korisna... Ja sam svojevremeno uzalud trazila nesto o tome i nista..... Nekako se sve te info o reziltatima dabl testa, OGTT i sl. stvarima koje rade trudnice potpuno izgube na temi "Desavanja"..... a imamo vec par tema posebnih .....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 6/3/2012, 17:01

[img]Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Glitterfy2100100936D32[/img]
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 6/3/2012, 17:06

Lena mozes poslati Happy pp ili iskopiraj ti.
Aki dobro dosla na ove divne strane!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 6/3/2012, 17:11

Nef, kako?

Akijeva, slicica sa UZ je radost najveca!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 6/3/2012, 19:01

Prvo da čestitam Milijani, neka vam je živa i zdrava mala Milena.

Onda da ljubucnem sve trudnice ludnice i sve ostale.

Ja sam još uvek 2u1, ali osećam da se bliži trenutak, mada otkako sam ušla u 9. mesec ja sam puna energije i mogu ovako još mesec dana, a da ne pričam kako me je lepo vreme izmamilo pa samo skitaram i trošim pare na bebi opremu. Sve kupujemo za devojčicu, ali čuvamo račune da možemo da zamenimo ako se desi da bude dečak :)

U petak prvo idem kod frizera, pa onda zovem doktorku da vidim kada idem da skinem serklaž i šta dalje

love
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 6/3/2012, 20:10

Natali, jos malo. radost
Prince, meni nije receno da moram da radim ogtt.
E sad da vas izvestim o mom stanju.
Posteljica napred visoko, I stepen zrelosti, normalna kol.plod.vode, po uz beba 32+1, tezine 1755 gr anđeo .
Sve pregledali, merili, ok je. Sad samo pratimo stanje. Polako smanjujem i utrogestan, naredna 4 dana 2X200, pa onda jos 10 dana 1X200, pa prestajem. Pozalila sam se na pojacan sekret, pa svaki drugi dan treba da stavljam polyginax vaginalete. Nastavljam fragmin, femibion i totemu, i kontrola za tri nedelje.
Inace, totema mi je popravila KKS, crvena krvna zrnca sad su u granici, hemoglobin jos ispod granice ali se podigao sa 106 na 110. g
U urinu blago poviseni nitriti, proteini, leukociti, pise da ima bakterija(necu da kvarim ovaj izvestaj besnim smajlicem), ali dr kaze nema veze to, bitno da je urinokultura posle one bakterije cista.
Pitala sam je za stavljanje utrogestana, tj rekla joj da ga pijem jer ima samo od 100 da se kupi, a ona mi rekla da ga ipak stavljam i da je dovoljno 15 min da se lezi posle njega.
Polagano uvodimo setnje od 15 min sa pojasom. igra Sto sam ja naravno odmah iskoristila i prosetala po Vitorogu da vidim fiokar. Very Happy
I mislim da je to to, da sam vam sve napisala.
A javili su mi da sutra stize beluga. Laughing
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 6/3/2012, 20:19

Akijeva, sve čestitke za malo srculence! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 612963biće to sve lagano i lepo,došlo vreme Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 561840 ni ja nisam ni jedan jedini dan imala mučninu,pa ti ne mogu pomoći oko toga.
Mrvo , odlično za dobar UZ, sve to izgleda o.k., i baš je msarajuće utro koristiti do kraja,ali dobro,što se mora, nije teško, je l' da?
Znači, definitivno ne uvoze od 200mg ... Rolling Eyes
U zdravlju Belugu da koristiš!
Natalija,i ti osećaš priliv energije? Very Happy je li, kako se skidaju konci, jesi li u nekoj anesetziji?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Kamilica 6/3/2012, 20:22

Drugarice trudnice i mamice cveće cveće cveće
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 6/3/2012, 21:24

Akijeva, lepa ti je beka srca srca srca Inače, pitam te da li povraćaš, jer ni ja nisam povraćala, tj. jesam ali samo 2 puta. No, zato mi je bilo muka za medalju.

Mrvo, dobar izveštaj likeit Stiže li i mužić na UZ ili te je ipak vozio tata?

Ja sam se danas jako uplašila. Jako su me boleli stomak i leđa, toliko da nisam mogla da hodam. Još imala tri spojena časa, koja nisam ni pokušala da otkažem, jer bi to bio treći put za redom, pa me je prosto bilo sramota. Kad su otišli, mislila sam da se istuširam i odem do lekara, ali nisam više mogla ni do kade da dođem. Onda sam zvala drugaricu koja je izgubila bebu pred kraj osmog meseca da je pitam kako je bolelo i ona se stvorila kod mene posle par minuta. Za to vreme sam ja popila jedan progesteron i pokušala "da se ispraznim". Uspela. Legla. Diktirala joj, a ona kucala sms za dr-a i sačuvala ga u telefonu. E sad, zašto ga nisam poslala pitate se.
Zato što je u međuvremenu prestalo da me boli...tek po nekad žigne, a kad bi otišla morala bih da mu kažem da sam veliko ćebe (za bračni ležaj) prala bez centrifuge, pa ga tako natopljenog izvukla iz jedne mašine, da bi ga ubacila u drugu da se suši. Pošto je toj drugoj izgleda bilo preteško, čuo se neki neprijatan zvuk, pa sam je ja isključila, izvadila ćebe i okačila na žicu za sušenje koju sam postavila u kadu, da se tamo ocedi. Crying or Very sad
Ne morate da me kritikujete. Znam i sama da sam preterala. Embarassed
Samo sam htela da vidim da li biste se vi na mom mestu zadovoljile prestankom bola ili bi ste ipak zvale dr-a?
Beba osećam da mrda.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 6/3/2012, 22:24

Kad beba mrda onda je verovatno sve ok.
Akijeva, zaboravih da ti kažem da je mrvica prelepa yes
Pariz, konci se skidaju bez anestezije, otvore te spekulumom i kažu da sve kratko traje. Malo je neprijatno zbog velike trudnoće (sam spekulum), a sečenje končića kažu da se ne oseti.
A priliv energije je neverovatan jer sam u osmom mesecu bila tako teška i slaba i sve me je bolelo (krsta, karlica, prepone), a sada kao rukom odnešeno. igracice
Mrvice, bravo za izveštaj likeit
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 6/3/2012, 22:29

Natalija, nek je sa srećom skidanje...kad se setim moje epizode sa spekulumom, pre 2 nedelje...verujem da u toj nedelji trudnoće,u kojoj si ti, kad ga stavljaju, posle ništa ne osećaš, jer si obnevideo od bola i neprijatnosti...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 6/3/2012, 22:33

ahhaha bas me nasmeja Pariz za obenevidelost. Meni je pred kraj vise bilo mucno da se na sto popnem a niko ruku da ti da, ni ne osetim brckanje jer jos uvek pokusavam puls da snizim od penjanja.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/3/2012, 23:37

Nato, nek ti je sa srecom ulazak u 9.mesec! Meni nekako prolete! Ne znam kakav je tebi sada osecaj?

Mrvo, bilo lepo na gledanju!

Akijeva, cestitam, preslatka slicica!

Trudnaje, da vas ljubnem.

I posebno Roda moga, koji me uvek slatko nasmeje! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 766699
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 7/3/2012, 08:13

Akijeva bravo za virkanje. Beba je slatkica prava.
Nato bravisimo za 9 mesec. Jos malo pa face to face upoznavanje. Sa srecom skidanje serklaza da prodje bezbolno.
Mrvice i ti bila na virkanju. Svaka cast sto lepo napredujete.
Dr mali pariz kad je kod vas virkanje?
Mirce ti se stvarno malo smiri. Batali i cebe i pranje i sve sto moze da ti naskodi.Koliko se secam ti imas neku zenu koja ti dolazi da ti sredjuje stan pa uvaljuj njoj sve te fizicke poslove nek ona radi a ti samo laganini i cuvaj leptirica.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu