KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnoca i antibiotici

+4
dr mali pariz
Anuska
Orline
Smiljana
8 posters

Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Trudnoca i antibiotici

Počalji od Smiljana 20/3/2010, 17:13

Drage moje,ja imam 24.godine.Pre 9 meseci sam radila hormone zbog neredovnih menstruacija fsh i testosteron su mi bili povišeni,uz to uzimam Letrox od 50mg zbog poremećaja štitne žlezde(hipotireosis) i tada Concor od 5mg zbog povišenog pritiska i tahikardije.Tada mi je moj ginekolog sa tim nalazima rekao da bi bilo čudo da ostanem trudna dok ne regulišem menstruacije ali i najbolji lek.
Pre 15 dana sam otišla kod mog ginekologa da odnesem nove nalaze za koje sam i ja videla da su ok i to me je tek bacilo u bedak zašto ne ostajem u drugom stanju ako su nalazi sad dobri...Došla sam,on ih je pogledao,uradio ultra zvuk i rekao da SMO USPELI!!!!!! Trudnoca i antibiotici Icon_biggrin Konstatovao TRUDNOĆU OD 5 NEDELJA Trudnoca i antibiotici Icon_lol !!!!!!!!!!Mojoj sreći u tom momentu nije bilo kraja.Moja borba je eto trajala oko 1 god.
Sad imam jedan problem Trudnoca i antibiotici Icon_sad u 2. nedelji sam pila Dovicin i ginekolog me šalje kod genetičara,bojim se i ne mogu da dočekam da odem.Molim se Bogu da mi usliši molbu i bude sve ok.Ako neko ima slično iskustvo da je uzimao Dovicin molim Vas javite se....
Zelim svima da poželim sreću,da nam sve bebe budu žive i zdrave i borite se........

Smiljana

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od Orline 20/3/2010, 17:52

Smiljano, dobrodosla, i CESTITAM, i svasta nesto odjednom Trudnoca i antibiotici Lol

Ne znam ti reci za Dovicin iz iskustva, ali mislim da ima dosta zena koje su ga pile. I sve OK.
Mislim da ce to biti dobro. Kako mislis drugoj nedelji, Ako si sad peta, onda je druga nedelja vreme pred ovulaciju, pa nisi ni bila fakticki trudna, samo fiktiovno, po ginekoloskim tablicama.
Koliki ti je bio najvisi FSH?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od Anuska 20/3/2010, 20:04

Smiljana, prvo da cestitam! g

Ne brini za Dovicin, cak i da si ga pila u drugoj nedelji po zacecu. Nema rizika od genetskih anomalija - sto se leka tice. Cak ni druga vrsta toksicnosti tad jos ne moze da se ispolji na plod. (U tim prvim nedeljma je "sve ili nista" tj. ako je plod opstao nije mu NISTA ucinio bilo koji stetan spoljni agens).
Moja kuma ga je pila u drugoj trudnoci, dok jos nije znala da je trudna, tu negde dve- tri nedelje po zacecu. Rodila je zdravu devojcicu.
Jedino sto Dovicin u tim prvim nedeljama moze nekad da uradi jeste da zbog dejstva na matericu provocira pobacaj. Ali, tvoja mrvica se, nadam se, vec cvrsto uhvatila.
A ako je u pitanju 2. nedelja ciklusa - sto kaze Ori - to je pre zaceca, i da je Dovicin delovao na samu jajnu celiju u losem smislu, ne bi se ona ni oplodila...

Samo ti miruj i veruj u dobar ishod. Ne znam sta ce ti sad geneticar?!
Za nedelju-dve novi ultrazvuk da se vidi cuje li se srculence i ima li embriona, pretpostavljam da su za sad videli samo gestacion mesak?

Pisi na sta je bilo; ovakve price su uvek ohrabrujuce...
Nadam se srecnom ishodu, da doguras sa prirodnom trudnocom ovako kao i ja sreca
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty xx

Počalji od Smiljana 30/3/2010, 12:56

Evo mene,bila sam kod genetičara i on mi je rekao to isto,da faktički nisam ni bila trudna kad sam pila taj Dovicin a moj ginekolog me je slao kod genetičara kao zbog tog Dovicina.
U Narodnom frontu u Bgd su mi rekli da je sad sve ok,zakazali su mi dabl test za 12.nedelju 22.04.2010. i doktor kod kojeg sam bila mi je rekao kad to odradim da ću morati malo ležati zbog hipertenzije i hipoireoze.Al dobro.ja sam za sada ok,radim još i molim se Bogu da sve bude ok.

Smiljana

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od dr mali pariz 14/5/2012, 15:46

Antibiotici su dozvoljeni posle prvog trimestra...naravno uz dogovor sa lekarom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od tetreb 16/10/2013, 10:59

U drugoj nedelji nakon začeća pila sam terapiju za heliko bakteri i to sinacilin,orvažil,omeprol 7 dana doktor mi rekao da prva dva nisu strašna ali da nije siguran za omeprol da mora da proveri pa da mi javi. Miljić hematolog mi rekao da nema nikakvog uticaja jer da je imalo ne bi se embrion ni zakačio. Brinem se,znali neko nešto o ovome?Miljić kaze da sve nije strašno dok ne znaš da si trudna od 5,6 nedelje do 13 bilo bi već opasno da sam tada pila
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od Erata 16/10/2013, 11:23

Miljić je u pravu. Ne brini se. Bog je sve uredio, tako da dok žena još ne zna da je trudna (ne zaboravi da nekada nije bilo testova, već menstruacija zakasni, nema je par dana, 7, 10 i žena ukapira da ne može toliko kasniti, da je verovatno trudnoća), ne može uraditi nešto što škodi bebi, tipa - alkohol, tablete. Samo opušteno i bez brige. I uživaj, jer trudnoća je blaženo stanje. Ja jedva čekam smajli angel U to ime, molim prašinice Very Happy 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od fmala 16/10/2013, 12:34

vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

Evo je i od mene! Meni je dr jos davo rekao, na pocetku trudnoce, do ocekivane menstruacije, sve sto skodi ili sasvim unisti plod, ili ga ni ne dodirne, toliko je to sitno. Bice sve ok!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od tetreb 16/10/2013, 12:39

Erata osmeh srce sviđa mi se izraz blazeno i blagosloveno stanje jer tako zaista i jeste
evo prašim te i vućem za nosić plodonosno
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 00:19

I ja citah ranije da je u tom periodu plod zasticen i da mu ne mogu naskoditi alkohol, cigare, antibiotici i drugo, tako da pernata, uživaj totalno! Wink Pusti mi na pp kad ti je termin porodjaja da te fino uvedem u trudnice, tamo na statistici! Cmoks
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca i antibiotici Empty Re: Trudnoca i antibiotici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu