KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+76
sanjicica
Marija86
heart84
Sneza
bokica
rada78
vikica800
Melina
anak
Mrvica
kristina33
Tanja83
natalija
Zoka83
hany
nolinica
*AIDA*
MIRKA85
djole42
NatasaM
gagax81
Tinche
Sami
bobica83
ciklama
little monster
viktorija
laKole
maja76
zoxa
shenon
Botox
Annie
Cupava
Mali Princ
LaFolie
tanjica
JocY
ragaco
ninica2
lilly13
cicsa80
lolipop
KoMetaK
bak
marijas
Jelica
SSanja
missile
smarija
dragana76ns
Jejaaa
Orline
Xena
lilya
noja
Likoli
cvrle76
bebko
maus
mijaki
Kamilica
MAAKKI
medolino
grudva
ananana
Dacaa
Jelena*
Struzzo
BiKsi :)
maza1972
dr mali pariz
red
Mirjana
senka
dragmilk
80 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 21/12/2011, 17:37

Grudvo, ja sam samo jednom u životu mokrila krv - kad mi se jedan od tri kamena, zaglavio u nekom bubrežnom kanalu i cepao ga! Bolovi su počeli tek posle krvi. Znači, ne mora biti infekcija, ali nije za zezanje, nego idi kod urologa!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 21/12/2011, 17:40

I napomeni im obavezno da obrate paznju na talog, uglavom zaborave da napisu
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 21/12/2011, 18:06

Jelica ::Svasta. Pa sigurno imas urinarnu infekciju. A kada su ti uopste stavljali kateter?
Nije mi sad jasno sto ne dobijas....nesto ti se isporemecivalo...
ne sekiraj se, nego zovi tamo u Front i pitaj kako sad da znas kad ces dobiti i sta da ocekujes?

da imam rekli mi ovi iz laba ali cekam u petak urino kulturu da vidim koja je bakterija i koji antibiotik da pijem
kateter su mi stavljali na e.tran. posto rade sa punom besikom

iskreno nije ni meni jasno sto nedobijam a grudi me jos uvek bole inace mene grudi nikada nebole sem sad dok sam bila u postupku vto
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 21/12/2011, 19:06

Mogu da ti kažem da je Ešerihija često prisutna kao bolnička infekcija,posebno posle umetanja katetera.Nije ništa teško i za paniku,dešava se.Dobićeš terapiju kad se potvrdi koja je bakterija,svakako dosta tečnosti uzimaj,možeš i kapi brusnice,preventivno...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 21/12/2011, 19:44

Grudva - žao mije što ti nije uspjelo. Iskreno ne znam od čega bi ti moglo biti krvarenje ali mislim da nema veze sa tim katetero, prije će bit vezano za neku upalu - na žalost
Što se tiče dobijanja i meni je ovaj put veštica kasnila a beta negativna, ali zato kad sam dobila mislila sam da ću umrijeti što od bolova što od krvarenja, nadam se da se tebi neće ponoviti taj scenario.
Samo hrabro
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od racili 21/12/2011, 20:56

Devojke, pisala sam na imunologiji, ali bolje i ovde ......kako nabavljate fragmin na recept? Ja do sada nisam uspevala, morala sam kupovati,ali vidim da neke devojke dobijaju na recept. Meni je lekar u DZ rekao da ne može da se prepiše, samo ako si na bolničkom lečenju možeš dobijati besplatno, bez obzira što mi ga je hematolog napisao kao obaveznu terapiju.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mrvica 21/12/2011, 21:23

Racili, baci pogled na imunologiju, da ne pisem i ovde.
Prosto neverovatno kako svaki dr ima svoja pravila. fd
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 21/12/2011, 22:12

pitanjce: juce mi je folikul bio 19mm, dr Sumarac mi je rekla da proverim progesteron 21dc, da li da odem 27.12 da vadim krv ili koji dan kasnije?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 21/12/2011, 22:17

grudva ::opalicemo po picu jer mi je slava danas i svima koji je slave zelim vam srecnu slavu

ovog puta je negativna beta tuga

ali sledeca ce biti dobra bar se nadam dobro sam podnela neuspeh mnogo bolje nego prvi put jer je bilo napredka prvi put jedna j.c. koja se nije oplodila a sada 6j.c. i sve se oplodile tako da imam nade da ce sledeci put jos vise da napredujemo i bice poz beta

ljubim vas sve i hvala na podrsci

grudvice zagrljaj

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Anavi 22/12/2011, 00:59

Devojke ljubav vas sve, jakooo punooooo !!!
cveće
Anavi
Anavi

Broj poruka : 416
Godina : 48
Datum upisa : 16.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 22/12/2011, 08:54

LaFolie ::pitanjce: juce mi je folikul bio 19mm, dr Sumarac mi je rekla da proverim progesteron 21dc, da li da odem 27.12 da vadim krv ili koji dan kasnije?

Ako nemaš priliku da pitaš dr., idi tačno 21.dc. Kad god sam to radila u Konzilijumu, uvek su pitali jel 21. dc. A kojeg je to dana ciklusa 19mm?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 22/12/2011, 09:37

Jutro koraci!

Senka g bravo za urađen posao. Navijam za 01.01.2012.

Grudvo žao mi je, odboluj, pa u nove pobjede.

Koraci sretno u svemu što radite
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelica 22/12/2011, 09:56

grudva ::
Jelica ::Svasta. Pa sigurno imas urinarnu infekciju. A kada su ti uopste stavljali kateter?
Nije mi sad jasno sto ne dobijas....nesto ti se isporemecivalo...
ne sekiraj se, nego zovi tamo u Front i pitaj kako sad da znas kad ces dobiti i sta da ocekujes?

da imam rekli mi ovi iz laba ali cekam u petak urino kulturu da vidim koja je bakterija i koji antibiotik da pijem
kateter su mi stavljali na e.tran. posto rade sa punom besikom

iskreno nije ni meni jasno sto nedobijam a grudi me jos uvek bole inace mene grudi nikada nebole sem sad dok sam bila u postupku vto

Meni nije bas jasno da posle 20 dana dobijes infekciju od katetera, prosto mi nije jasno sto tek sad? Valjda je logicno ako je od katetera da bude posle dan dva...al ko zna,mozda se vuklo po malo a nisi primetila, pa se razvila infekcija... Meni nisu stavljali kateter nego sam odmah ustala da piskim. Pa sam te zato pitala. Stvarno, mozda se desi da imas neki pesak pa te zato boli i imas krv...jer pesak moze da povredi sluzokozu pa da nastane infekcija...Nije mi jasno sto ne dobijas, plus te bole grudi...svasta... mozda bi trebala da odes na ultra zvuk da vide sta se desava i kada ces dobiti. Moja drugarica je isla na insiminaciju, pa je lose odreagovala na neki hormon femara(tablete) kojim su ej stimulisali u cilju da dobije vise od jednog folikula vodeceg...toliko je lose odreagovala da nije imala ni jedan folikul (a ona ima redovne ovulacije prirodno), a posle toga menstruaciju nije dobila sigurno 40 dana...isla je na uz, imala je jako zadebljao enometrijum, bolele je grudi a nikako da dobije...na kraju joj je doktorka dala progesteron(primolut nor), pa kada ga je ispila(par dana), po prestanku pijenja je dobila. Verovatno se nekad napravi neki hormonski poremecaj...pa je moralo dodatnim hormonima da se resi...zato mislim da kada dobijes nalaz urinokulture bi trebalo da odes u front kod lekara koji ti je radio aspiraciju i et i da te pregledaju i eventualno daju nesto da ti srede ciklus. ne brini se, nego idi kod njih...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 22/12/2011, 10:16

LaFolie ,progesteron sam radila 21 dana,on pokazuje da li je došlo do ovulacije,ako je nizak ,folikul preraste u fol.cistu,bar sam ja teko sve shvatila.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 22/12/2011, 10:40

missile ::
LaFolie ::pitanjce: juce mi je folikul bio 19mm, dr Sumarac mi je rekla da proverim progesteron 21dc, da li da odem 27.12 da vadim krv ili koji dan kasnije?

Ako nemaš priliku da pitaš dr., idi tačno 21.dc. Kad god sam to radila u Konzilijumu, uvek su pitali jel 21. dc. A kojeg je to dana ciklusa 19mm?

Isla sam na uz tacno 14dc, folikul je bio 19mm, icicu i sutra da vidimo da li dolazi do pucanja folikula. Pitacu ga svakako, nego nisam sigurna da li treba ici bas kada bukne (to bi trebalo da je danas) pa 7 dana od danasnjeg dana....
Mada je 19mm za 14dc kod mene uspeh, jer su mi ovulacije najcesce kasnije Rolling Eyes

Hvala puno! ZIMA
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 22/12/2011, 11:40

A jesi li nesto koristila pa je uspelo da 14dc bude 19mm ili se jednostavno tako desilo, kada kazes da je to za tebe uspeh?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 22/12/2011, 11:58

LaFolie ::
Isla sam na uz tacno 14dc, folikul je bio 19mm, icicu i sutra da vidimo da li dolazi do pucanja folikula. Pitacu ga svakako, nego nisam sigurna da li treba ici bas kada bukne (to bi trebalo da je danas) pa 7 dana od danasnjeg dana....
Mada je 19mm za 14dc kod mene uspeh, jer su mi ovulacije najcesce kasnije Rolling Eyes

Hvala puno! ZIMA

Čim ti je dr rekla 21dc, tako uradi i ne brini. Meni su objasnili (na srpskom) da tako vidim da je zaista bilo (ili nije bilo) jc, a na uz vidiš samo da je folikul pukao, ali ne i da li je bio prazan ili si imala jc.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 22/12/2011, 12:54

Jelica ::

Meni nije bas jasno da posle 20 dana dobijes infekciju od katetera, prosto mi nije jasno sto tek sad? Valjda je logicno ako je od katetera da bude posle dan dva...al ko zna,mozda se vuklo po malo a nisi primetila, pa se razvila infekcija... Meni nisu stavljali kateter nego sam odmah ustala da piskim. Pa sam te zato pitala. Stvarno, mozda se desi da imas neki pesak pa te zato boli i imas krv...jer pesak moze da povredi sluzokozu pa da nastane infekcija...Nije mi jasno sto ne dobijas, plus te bole grudi...svasta... mozda bi trebala da odes na ultra zvuk da vide sta se desava i kada ces dobiti. Moja drugarica je isla na insiminaciju, pa je lose odreagovala na neki hormon femara(tablete) kojim su ej stimulisali u cilju da dobije vise od jednog folikula vodeceg...toliko je lose odreagovala da nije imala ni jedan folikul (a ona ima redovne ovulacije prirodno), a posle toga menstruaciju nije dobila sigurno 40 dana...isla je na uz, imala je jako zadebljao enometrijum, bolele je grudi a nikako da dobije...na kraju joj je doktorka dala progesteron(primolut nor), pa kada ga je ispila(par dana), po prestanku pijenja je dobila. Verovatno se nekad napravi neki hormonski poremecaj...pa je moralo dodatnim hormonima da se resi...zato mislim da kada dobijes nalaz urinokulture bi trebalo da odes u front kod lekara koji ti je radio aspiraciju i et i da te pregledaju i eventualno daju nesto da ti srede ciklus. ne brini se, nego idi kod njih...

malo pre su mi javili da je eserihija i da je u velikom broju valjda oko 80000 kako sam zapamtila i oni kazu da sam je sigurno tamo dobila u stasam i ja sigurna jer ni nisam imala gde da je dobijem
cula sam se sa dr iz bolnice sutra sa rezultatima da dodjem

a sto se tice veštica 100% sam sigurna da cu danas ili najkasnije sutra dobiti krenulo je malo braonkasto a i stomak je poceo da me boli
v vise neznam ni gde sve krvarim niti sta me sve boli tuga
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 22/12/2011, 13:20

Grudvo, bas mi je zao zbog neuspeha, i zbog te eserihije. Htedoh i ja da ti napisem da je moguce da je ona, jer sam i ja imala slicne probleme sa njom i sa peskom, s tim sto me kod peska bolelo u predelu bubrega. Ne mora da znaci da si se tamo zarazila, eserihija je normalna flora u crevima, pa je mogucnost zaraze vrlo laka. Mada, nije iskljuceno da si i pre toga imala infekciju, ali da nije bila jaka. Ja sam jedino reagovala na cefaleksin, a uzmi da pijes i po 2-3 solje caja od brusnice dnevno, da se sto pre ocisti. I naravno, dosta vode. Vec posle prvih solja caja ces biti bolje.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 22/12/2011, 13:22

racili ::Devojke, pisala sam na imunologiji, ali bolje i ovde ......kako nabavljate fragmin na recept? Ja do sada nisam uspevala, morala sam kupovati,ali vidim da neke devojke dobijaju na recept. Meni je lekar u DZ rekao da ne može da se prepiše, samo ako si na bolničkom lečenju možeš dobijati besplatno, bez obzira što mi ga je hematolog napisao kao obaveznu terapiju.
Racili, jeste tako,ali mene hematolog, kod nas u bolnici, vodi da sam kod njih u dnevnoj bolnici-to je na internom, na 2. spratu, i ja tamo imam karton, i tamo vadim d-dimer i podižem injekcije za period od 10 dana...Taj karton mi se obnavlja na 2 meseca. Inače ni d-dimer NEĆE kod nas da rade , sem ako ne ležiš, pa zato se i vodim u toj dnevnoj bolnici. Raspitaj se da li postoji tako neka varijanta, ja tako funkcionišem.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MIRKA85 22/12/2011, 13:26

grudvice,bas ste sve sastavilo Mad .
ma zvace se i to bivse Very Happy
imam jedno pitanjce...
treba mi proverena informacija!!! ja cekam pismo za VTO u Betaniji.,pa svi nesto nagadjamo sledece:
da li se moraju ponovo vaditi brisevi pred postupak ako prodje vise od tri meseca(a hoce jer kao da sledi smak sveta a ne praznici No ),a komisiju ste regularno prosli sa vazecim rezultatima???
mm ako bude morao ponovo vaditi briseve,mislim da ce traziti od mene razvod braka affraid Rolling Eyes
pomagajte ljuta sam ljuta sam
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 22/12/2011, 13:37

moraju cerv. i vaginalni bris i spermokultura
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 22/12/2011, 13:58

MIRKA85 ::grudvice,bas ste sve sastavilo Mad .
ma zvace se i to bivse Very Happy
imam jedno pitanjce...
treba mi proverena informacija!!! ja cekam pismo za VTO u Betaniji.,pa svi nesto nagadjamo sledece:
da li se moraju ponovo vaditi brisevi pred postupak ako prodje vise od tri meseca(a hoce jer kao da sledi smak sveta a ne praznici No ),a komisiju ste regularno prosli sa vazecim rezultatima???
mm ako bude morao ponovo vaditi briseve,mislim da ce traziti od mene razvod braka affraid Rolling Eyes
pomagajte ljuta sam ljuta sam

mirka ja koliko znam nesme da prodje 3 meseca do druge komisijje a ti si prosla drugu tako da mislim da ti nece traziti
ja sam u junu prikupila nalaze i tada prosla prvu komisiju tek u septembru sam prosla drugu komisiju to je bilo vec 3 meseca i nisu trazili da ponovim
a sa stimulacijom sam pocela 20.novembra i niko nije trazio vise da pogleda te nalaze jer su imali zapisano u kartonu a proslo je vise od 5 meseci
valjda ni tebi nece neverujem
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MIRKA85 22/12/2011, 14:12

grudva hvala,iskreno se nadam se da je tako!!!
ma sve je to veliko njakanje i meni jer uzmem uput,pa idem na higijenski po bocice,pa onda opet kod ginekologa da mi izvadi briseve pa to sve opet nosim u higijenski....ma nemam reci!!! a ja zivim u jednom mestu,ginekolog u drugom a higijenski mi je u trecem gradu,koje su to putešestvije sestro slatka
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 22/12/2011, 14:15

ananana ::A jesi li nesto koristila pa je uspelo da 14dc bude 19mm ili se jednostavno tako desilo, kada kazes da je to za tebe uspeh?

nisam nista pila, ovo mi je vec drugi prirodni ciklus nakon mikroginona
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu