KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+75
Niny
leptirko82
pegaz
lena31
zvoncica36
d77
lelas
missile
jaca*caca
Ninche
ragaco
gagax81
visnja123
winni
agata
suncokret
Tinche
BiKsi :)
tetreb
Skay
saska1
bulevarka
JecaPereca
Xena
sretna
Crvic
Struzzo
caci
Cecana
saška
shenon
daxi011
medolino
Jejaaa
mladolika
makica1984
ana 83
balmisa
Diksica
maza1972
perka
xelijana
dragana76ns
maus
enesa
zivka123
laKole
natalija
MAAKKI
kristina33
JocY
NatasaM
Kamilica
ninica2
SSanja
Republica
aida1980
LaFolie
filip
suncicas
racili
anna
Anavi
catherine290505
bobica83
noja
heart84
cicsa80
lolipop
djole42
Mali Princ
KoMetaK
Orline
dr mali pariz
nabla
79 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 22/10/2013, 18:02

Hvala LaKole, ti si pravo sunašce! Nemam nekih simptoma, il ih nisam primetila, upravu si, obično krene veći umor, nedostatak snage i slično, al sad valjda uzimam ovaj heferol, za popravku gvoždja, plus vitamine za trudnice, pa mg, cink, ca, pa nekako osećam se mnogo bolje nego do skoro, kad sam se vukla kao prebijena mačka po stanu!lol!

Niny, moguće da je prolazno, zato bi valjalo da uradiš i ft4, kao što reče laKole, i da ponoviš tsh za koju nedelju. Pa ako opet bude preko 2, da juriš endokrinologa. Imala si stres oko supruga, tako da je sasavim moguće da štitna odskoči zbog toga. I ja nisam za prirodne preparate, mada ne znam ni čime bi od prirodnih preparata mogla spustiti tsh. Znam da po inostranstvu imaju neke kapsule na biljnoj bazi za štitnu, al ne znam kako sve to funkcioniše. Nekako mi štitna nije stvar za igranje i isprobavanje. Nekako je tako mala, a tako zahebana!lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od tetreb 23/10/2013, 08:16

Niny možda da povećaš dozu najbolje je da bude TSH ispod 1, FT4 nisi radila, antitela su ti super
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od saska1 23/10/2013, 08:52

Niny i ja mislim da povećaš malo dozu da ti se spusti tsh par nedelja pa ga ponovo prekontoliši i ft4 obavezno.

Biksi neznam za tvoj tsh ,baš me interesuje šta će Šumarac reći ali bitno je da bebici ne smeta kako kaže Lakole a i ti nemaš nekih simptoma nadam se da je to nešto prolazno i da će se ubrzo vratiti u normalu.

Evo i mojih analiza:
TSH 0,32 (0,27-4,2)
FT4 15,5 (12-22)
ANTI-TG 2260 (0-115)

vidim da su mi antitijela opet podivljala stvarno neznam više šta s njima da radim taman se bila malo spustila i sad opet isto,a pijem eutiroks i selen.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Niny 23/10/2013, 09:00

Lakole, nisam uradila te slobodne forme koje si mi rekla, zaboravila sam Rolling Eyes  Uradiću ih sledeći mesec, kao i tsh ponovo. Jel beše to vezano za dan ciklusa?
Moguće da mi je od stresa skočio.
Tetreb, nisam pod terapijom.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 23/10/2013, 10:43

niny, samo uradi tsh i ft4, možeš bilo kada, ovi hormoni nisu vezani za faze ciklusa. vjerovatno je samo prolazno povećanje, antitijela su tebi mirna, trebalo bi da je sve ok.

saška, znaš da jednom kad se pojave, antitijela više ne mogu nestati, jedino budu više ili manje aktivna. bitno je hormone držati stabilnima.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Niny 23/10/2013, 12:49

laKole ::niny, samo uradi tsh i ft4, možeš bilo kada, ovi hormoni nisu vezani za faze ciklusa. vjerovatno je samo prolazno povećanje, antitijela su tebi mirna, trebalo bi da je sve ok.
Hvala Very Happy  Uradiću za 2-3 nedelje, pa ćemo videti onda.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od era 23/10/2013, 13:34

Meni je Djuro MAcut vodio vto i trudnocu i znam da sam u pocetku pila minimalnu kolicinu eutiroksa da tsh drzim na 2.5, a FT4 oko 14. Mozda je sad neki novi stav da mora da bude tako nizak. U svakom slucaju ako ides na VTO mislim da treba da konsultujes endokrinologa jer su hormoni ozbiljna stvar. To pricam jer je moja kuma sama sebi povecavala terapiju eutiroksa i onda imala sok i zavrsila u bolnici.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Niny 23/10/2013, 14:05

Ero, gornja granica jeste do 4.2 (bar ovde gde sam ja radila), ali za trudnoću treba da je ispod 2. Nisam sigurna da li zbog implatacije ili zbog toga što u trudnoći raste, pa može da poraste previše i naškodi bebi.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 24/10/2013, 21:34

Prof ŠU, se juče složila sa dr laKole, skok tsh nije toliko važan u ovom periodu trudnoće (26. nedelja), kao na početku. Malo mi je pojačala dozu leka, te ću sad piti 150 pet dana i po 175 eutiroksa 2 dana, za 6 nedelja kontrola.

Hvala doktorice laKole još jednom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od SoJa 25/10/2013, 11:51

Bila juče kod dr. Pogledao je rez. i rekao da je sve o.k. Što se tiče povišenih antitela, on kaže da ne smeta to ni VTO postupku, ni začeću, jer ona napadaju štitnu, ali ne i embrion. A kad zatrudnim (he, he, he, ova mi se rečenica najviše dopala Very Happy ), moraćemo da pratimo TSH.

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Niny 25/10/2013, 12:42

Bravo Soja. Bićeš ti nama trudnica uskoro ljubav
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od SoJa 25/10/2013, 13:02

Niny ::Bravo Soja. Bićeš ti nama trudnica uskoro ljubav
likeit Hvala, Niny ljubav ljubav ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 25/10/2013, 19:14

Mojoj komšinici 14 dan et tsh 0,831,a ft4 17,8.Mislim da je ok,a šta vi mislite?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 25/10/2013, 21:02

Odlično joj fercera štitna, pu, pu, pu, usrale je koke!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 26/10/2013, 12:59

baš tako, biksi! evo potvrde da tamo gdje nema poremećaja rada štitnjače, nema ni problema u trudnoći, sve to organizam sam uredi. druga je stvar kod onih koji su već na terapiji, njima bolesna štitnjača ne može odreagovati na promjene u organizmu.

soja, rekoh ja da si ok! Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 27/10/2013, 19:01

Ma komšinica ima Hašimoto.Pije Eutirox od 50.Pila je 25 pa sama sebi povećala na 50.Kad malo bolje razmislim skoro sve imamo Hašimoto.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 27/10/2013, 21:45

Ja sam shvatila za Hasimoto ne mora da ga imamo ako imamo hipotireoidizam, vec samo ak osu enka antitela povisena. Znam da mi je Sumarac rekla da mogu da ih uradim ako hocu i bila su negativna, tj. niska, i ja shvatih da nemam Hasimoto, jer su at OK. Gresim li ili je tako?
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od cicsa80 27/10/2013, 22:45

Kometo i meni Stokicka rekla da je Hasimoto zbog bas visokih at a tsh mi je na donjoj granici.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 28/10/2013, 09:52

zvončice, ubola je komšinica pravu dozu! Wink 

hašimoto sindrom je autoimuno oboljenje koje karakteriše pojava povišenih atpo i atg antitijela. u početnim fazama bolesti ne mora se ni pojaviti smanjeno lučenje hormona t3 i t4 (uz porast tsh), tzv. hipotireoza. čak se može javiti i hipertireoza. vremenom, pod dejstvom antitijela štitnjača sve manje luči hormona i javlja se trajna hipotireoza.

postoje mnoga oboljenja štitnjače, ne samo autoimuna. mada, kako sad stvari stoje ipak su autoimuna najčešća (hašimoto i nešto rjeđe grejvs).
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 28/10/2013, 10:07

Meni je najasan skok TSH, zadnjih meseci. Naime, godinama unazad, sve do 1.avgusta tsh je bio od 1,6-1,89. Avgusta bila na kontracepciji i on skoci na 2,5. Dr mi ukljuce Eutyrox od 25mg i na 2.dan 12,5. Proverim TSH nakon 2 nedelje a on skocio na 3,2. Tada mi ukljuce svakodnevno uzimanje po 25mg. Uradim VTO i nakon 14 dana Betu i TSH-beta negativna, a tsh 3.
Kad bolje razmislim, tsh mi je svo vreme postupka bio 3 Crying or Very sad.
Sutra cu videti sta ce mi predloziti dr Macut.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 28/10/2013, 10:20

d77, ti imaš povišena antitijela. ona vremenom 'uništavaju' štitnjaču. na početku bolesti, lučenje hormona je dobro regulisano, a kasnije se javlja oslabljen rad štitnjače. možda si ti sad upravo na tom prelazu.
takođe, neke osobe na uvođenje terapije reaguju skokom tsh (ja sam bila ta). tek malo kasnije, organizam 'prepozna' mehanizam djelovanja lijeka pa se sve onda reguliše.
moj dr insistira na stabilnoj štitnjači mjesec-dva prije samog postupka (da ne uvodim lijek u trenutku kad ulazim u postupak već da sam naviknuta na njega), upravo zbog takvih stvari.
šest sedmica poslije vađenja štitnjače, na prvoj kontroli nakon uvođenje nadomjesne terapije letroxom (a do operacije sam bila na tireostatiku ptu) meni je tsh bio skoro 7 a ft4 u hipertireoznoj zoni 21 (ref vrijednosti 12-22). tek na sljedećoj kontroli tsh je bio u granicama normale.
a tsh od 3 nije toliko zabrinjavajući, moja poznanica je u trenutku pozitivnog testa imala tsh preko 5, povećala terapiju, pa se sve završilo bez ikakvih problema.


Poslednji izmenio laKole dana 28/10/2013, 10:22, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 28/10/2013, 10:22

Hvala, Lakole...
Definitivno se kod mene nista nije sredilo...bolje da sam usla u postupak bez Eutyroxa.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 28/10/2013, 10:24

d77 ::Hvala, Lakole...
Definitivno se kod mene nista nije sredilo...bolje da sam usla u postupak bez Eutyroxa.
to ne možeš znati. ja ipak mislim da je dobro što si bila na euthyroxu, te doze koje si ti pila su male, baš male.

samo je trebalo uvesti lijek ranije da se navikneš na njega. piješ li sad?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 28/10/2013, 11:30

evo teksta o hormonima i antitijelima koji se analiziraju kod dijagnostike i liječenja bolesti štitnjače.

Thyroid Blood Tests
Diagnosing thyroid disease is a process that can incorporate numerous factors, including clinical evaluation, blood tests, imaging tests, biopsies and other tests. In this article, you’ll learn more about the blood tests that are used as part of thyroid disease diagnosis and management.

TSH Test
The most common thyroid test is the blood test that measures the amount of thyroid-stimulating hormone (TSH) in your bloodstream. The test is sometimes called the thyrotropin-stimulating hormone test.
TSH that is elevated, or above normal, is considered indicative of hypothyroidism. TSH that is “suppressed” or below normal, is considered evidence of hyperthyroidism.
As of 2003, the American Association of Clinical Endocrinologists is recommending that the normal range run from 0.3 to 3.0, versus the older range of 0.5 to 5.5. So, according to the new standards, levels above 3.0 are evidence of possible hypothyroidism, and levels below 0.3 are evidence of possible hyperthyroidism. Keep in mind that there is disagreement among practitioners, and some follow the older range, others use the newer range.

Free T4 / Free Thyroxine
Free T4 measures the free, unbound thyroxine levels in your bloodstream. Free T4 is typically elevated in hyperthyroidism, and lowered in hypothyroidism.
Free or unbound T4 levels represent the level of hormone available for uptake and use by cells. Bound levels represent a circulating hormone that may not all be immediately available, because it is affected by other drugs, illness, and physical changes such as pregnancy. Because the free levels of T4 represent immediately available hormone, free T4 is thought to better reflect the patient's hormonal status than total T4 (below).

Total T4/Total Thyroxine/Serum Thyroxine
This test measures the total amount of circulating thyroxine in your blood. Thyroxine, a hormone produced by the thyroid, is also known as T4. A high value can indicate hyperthyroidism, a low value can indicate hypothyroidism. Total T4 levels can be elevated due to pregnancy, and other high estrogen states, including use of estrogen replacement or birth control pills.

Total T3/Total Triiodothyronine
Triiodothyronine is the active thyroid hormone, and is also known as T3. Total T3 is typically elevated in hyperthyroidism, and lowered in hypothyroidism.

Free T3 / Free Triiodothyronine
Free T3 measures the free, unbound levels of triiodothyronine in your bloodstream. Free T3 is considered more accurate than Total T3. Free T3 is typically elevated in hyperthyroidism, and lowered in hypothyroidism.

T3 Resin Uptake (T3RU)
When done with a T3 and T4, the T3 resin uptake (T3RU) test is sometimes referred to as the T7 test. This test measures the amount of unsaturated binding sites on the transport (binding) hormones. Elevated T3RU is more commonly seen with hyperthyroidism.

Thyroglobulin/Tg
Thyroglobulin (Tg) levels are low or undetectable with normal thyroid function but can by elevated in thyroiditis, Graves’ disease, or thyroid cancer. Monitoring of Tg levels is frequently used to evaluate the effectiveness of treatment for thyroid cancer and to monitor for thyroid cancer recurrence.

Reverse T3
When the body is under stress, instead of converting T4 into T3 - the active form of thyroid hormone - the body conserves energy by making what is known as Reverse T3 (RT3), an inactive form of the T3 hormone. The value of RT3 tests in diagnosis is controversial, as some practitioners believe that the body continues to manufacture RT3 instead of active T3, causing various symptoms that are identified as the so-called “Wilson’s syndrome.”

Thyroid Peroxidase (TPO) Antibodies (TPOAb) / Antithyroid Peroxidase Antibodies
Thyroid Peroxidase (TPO) antibodies, are also known as Antithyroid Peroxidase Antibodies. (In the past, these antibodies were referred to as Antithyroid Microsomal Antibodies or Antimicrosomal Antibodies). These antibodies work against thyroid peroxidase, an enzyme that plays a part in the T4-to-T3 conversion and synthesis process. TPO antibodies can be evidence of tissue destruction, such as Hashimoto's disease, less commonly, in other forms of thyroiditis such as post-partum thyroiditis.
It’s estimated that TPO antibodies are detectable in approximately 95 percent of patients with Hashimoto's thyroiditis, and 50 to 85 percent of Graves’ disease patients. The concentrations of antibodies found in patients with Graves' disease are usually lower than in patients with Hashimoto's disease.

Thyroglobulin Antibodies / Antithyroglobulin Antibodies
Testing for thyroglobulin antibodies (also called antithyroglobulin antibodies) is common. If you have already been diagnosed with Graves' disease, having high levels of thyroglobulin antibodies means that you are more likely to eventually become hypothyroid. Thyroglobulin antibodies are positive in about 60 percent of Hashimoto's patients and 30 percent of Graves' patients.

Thyroid-Stimulating Immunoglobulins (TSI) / TSH Stimulating Antibodies (TSAb)
TSH receptor antibodies (TRAb) are seen in most patients with a history of, or who currently have, Graves' disease. Testing is usually done for a specific type of stimulating TRAb that goes by several different names, including:
• Thyroid-Stimulating Immunoglobulins (TSI)
• TSH stimulating antibodies (TSAb)
Thyroid-stimulating immunoglobulins (TSI) can be detected in the majority - some estimates say as many as 75 to 90 percent - of Graves' disease patients. The higher the levels, the more active the Graves' disease is thought to be. (The absence of these antibodies does not, however, rule out Graves' disease.) Less commonly, some people with Hashimoto's disease also have these antibodies, and this can cause periodic short term episodes of hyperthyroidism.
When monitoring TSI, elevated levels may help predict relapse of Graves' disease, and lowered TSI levels may indicate that Graves' disease treatment is working.
TSI monitoring is especially important during pregnancy, because elevated levels, particularly in early pregnancy and during the third trimester, are a risk factor for fetal or neonatal thyroid dysfunction. The mother's TSI antibodies can transfer to the unborn baby via the placenta, making a baby hyperthyroid in utero, or at birth. Research has shown that as many as 10 percent of pregnant women with elevated TSI deliver hyperthyroid babies.

Blocking Thyroid Receptor Antibodies
Blocking TSH receptor antibodies, sometimes abbreviated TBAb or TSBAb, are antibodies that prevent TSH from binding to the cell receptor, and cause hypothyroidism. Patients with Hashimoto's disease tend to test positive for these antibodies.


Poslednji izmenio laKole dana 28/10/2013, 12:37, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 28/10/2013, 11:38

Hvala, laKole zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 37 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu