KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kume

+20
karakaca
BiKsi :)
Tangerine
Struzzo
zvoncica36
fmala
Vecka
noja
hany
Ema78
Masha UK
lilya
missile
Republica
Nefertari
lolipop
Mirjana
Milijana
cicsa80
Simona
24 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kume Empty Kume

Počalji od Simona 25/9/2011, 11:22

Kakav je vas odnos sa kumama ili kumovima uopste? Da li se vise druzite ili manje? Zasto mislite da je tako? Da li mislite da je taj jedan novi zvanican odnos dao jednu novu tezinu vasem odnosu? Da li se ona odrazila pozitivno ili negativno? Kakvi su odnosi vaseg muza i kuma? Da li se vidjate zajedno ili ste nastavile da se vidjate kao u devojackim danima? I uopste sve sto vam padne na pamet vezano za kumstvo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 25/9/2011, 11:32

Ja imam dve kume. Sa jednom kumom imam ukrsteno kumstvo, ja sam bila kuma njenom sinu na krstenju a ona meni na vencanju. Drugoj kumi ja sam dvostruka kuma - i njenoj kcerci na krstenju, i njoj na vencanju. Do duse ona se razvela pa ne znam da li se to vazi, ali ja mislim da kumstvo ostaje i u slucaju razvoda... Na kraci rok bila sam jako srecna sto smo nasa dugogodisnja prijateljstva povezale i kumstvo, to mi je bila neka kruna svega sto smo znacile jedne drugima... ali na duzi rok pokazalo se to skoro negativno sto mi je delimicno bila inspiracija za ovu temu Sad Udaljila sam se i od jedne i od druge a nekako imam utisak da je kumstvo uticalo na to. To je onda postao zvanican odnos i onda su i roditelji nesto ocekivali, nekako nije vise bilo one opustenosti nasih susreta i to je davalo tezinu... Mozda smo se i spontano udaljile ko zna... U zvanicnim prilikama se vidimo, ali tu je onda i moj muz i ostali ljudi. A nas odnos nekadasnje bliskosti se izgubio, vrlo retko se vidimo onako same a i kad se vidimo nekako je opet zvanicno, ja pricam o usvajanju, one o deci a drugih zajednickih tema je malo. Eventualno nekad pocnemo da se secamo nekadasnjih zbivanja, momaka, druzenja i onda se oseti nekadasnja energija...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od cicsa80 25/9/2011, 14:07

E Simona pogodi me u tacku..... Moja kuma (vencana) i ja smo zajedno zavrsile srednju i faks. Bile smo izuzetno bliske i mnogo toga smo znale da delimo, dobro i lose. Sve! Ne zivimo u istom gradu ali smo nekako uspevale da se vidjamo. Ona se udala i imala je neku drugu kumu na vencanju objasnivsi da ce ona meni biti kad se ja budem udavala pa kao ne valja da se ukrsta. Ta njena kuma joj je krstila cerkicu posle. Toliko o tome. Druzenje.... Ma kakvi. Kad je ostala trudna ja sam svaki njen UZ propratila, moja mama i tetka su isle u porodiliste da je obilaze i pruze joj sve sto treba. Kad je izasla, nije me cesto zvala jer kaze da nije bilo vremena(beba i obaveze) a onda u toku razgovora razgovora kaze da su imali drustvo pa se cula sa nekim... A ja se pitam zar nije imala vremena da jednu poruku posalje. Ali nisam odustajala od nase veze i zvala sam je..... Cesto, bas cesto.... Od pocetka ove godine cule smo se cetiri puta: ja sam zvala da im cestitam Bozic, za njen rodjendan i cerkin rodjendan i ona mene za moj. Kad sam joj rekla da imamo ozbiljan problem i sve do detalja objasnila, ona me je pitala Zar ne bi ti mogla da imas dete sa nekim drugim. Bila sam zapanjena, uvredjena i povredjena. Da me to pitao neko drugi pa da kazem bas me briga ali ona.... Mm ni ne zna za to a da zna bilo bi mu mnogo tesko.
Znate koliko je sve ovo tesko i prosto ne ocekujes da te neko, ko bi trebao da te slusa i razume te i kad cutis, tako tresne da prebrojis zvezde druge galaksije. Mesaju mi se osecanja i cas bih je nazvala, cas ne bih. Jesam joj rekla da mi je veoma zao sto nismo vise kao pre, sto se ne cujemo, sto se ne vidjamo. Na to se samo nasmejala i rekla da misli na mene ali nema vremena da me zove. E hvala ti na tome! Sad ni ja nemam vremena a ni volje jer je doslo vreme da mislim na nas. Znam da se ona tj. oni sad druze sa parovima koji imaju decu i izgleda da za mene tj. nas nema mesta. Zao mi je zbog toga, dusa me boli po treci put u zivotu.
Sa nasim vencanim kumom se ne vidjamo cesto, jer zivi na Zlatiboru ali se zato redovno cujemo. I super sam sa njegovom zenom. Cak sam bliskija sa njom nego sa mojom kumom. E to mi je i tesko. Oni imaju cerkicu koja ce jos malo dve godinice i obozavamo je. U nasem odnosu se apsolutno nista nije promenilo vec godinama. Zajedno rastemo!
Istna je da mi imamo drugaciji zivot i da nam se svakodnevne price razlikuju. Ja sam prva iz mog drustva imala ozbiljnu vezu i eto udala se ali nisam prestala da se druzim sa drugarima koji su slobodni. Nisam im pricala da mi se malo zivot promenio, da ga sad delim sa voljenim bicem i da neke stvari ne mogu da radim sad pa sad, da postoji neko prema kome imam obavezu(neopterecujucu ali je ipak imam). A nisam pricala zato sto nisam zelela da se nasi odnosi promene. I nisu se promenili! Neki od njih su se vencali, imaju decicu ali se opet nisu promenili i dalje imaju vremena da se druzimo.
E sad mi bude krivo kako to nisam uspela sa mojom kumom. Za bilo kakvu vezu je potrebno dvoje(najmanje Wink ) a izgleda da sam ja tu ostala sama. Pustam da vreme prolazi, da se mi sredimo sa ovim pa cu videti sta ce mi to doneti. Sada zaista nisam u stanju da je zovem.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Milijana 25/9/2011, 22:17

Moja vencana kuma je moja najbolja drugarica iz detinjstva koja je i "krivac" za moju vezu sa mm-em. I ako zivi u Beogradu, a ja 200 km juznije, cujemo se minimum jednom nedeljno, ona ima bebu 4 meseca mladju od moje i redovno razmenjujemo iskustva, muzevi su nam takodje bliski.... prosto je ona pravi priajtelj, a kumstvo je samo promenilo nacin na koji oslovljavamo jedna drugu....Vencani kum mm-a je, inace nekada bio u vezi sa mojom kumom i to bas ozbiljnoj, pa smo svi mi nekako bili ekipa, ali nije se mnogo izmenilo ni sada. Sa njim se takodje redovno cujemo, ali redje vidjamo jer su i oni daleko... ipak svako nase druzenje je smeh do suza i stvarno ih istinski sve obozavam....
Ja sam bila na vencanju kuma mojoj drugarici iz osnovne skole i krstila joj decu... zivimo u istom gradu, ali se redje vidjamo iskljucivo zbog obaveza, ali kada se vidimo, izgleda kao da smo se juce rastale....
Eto, mi smo imali srece sa kumovima... ali zato mi je najbolja drugarica postala jetrva i od tada ne pricamo Shocked ali to je neka druga tema...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Mirjana 25/9/2011, 23:21

Ovo je čovek koji je mene krstio
Kume P1000437v


A on živi ovde
Kume P1000371u


Samim tim, ne viđamo se često! Ali, internet je spas, tako da smo ipak u stalnom kontaktu.
Inače to je jedan luckast, a prepametan Sveštenik, koji me uvek zasmeje do suza! Very Happy Obožavam svog kuma!
Venčala me je drugarica iz detinjstva sa kojom sam, igrom sudbine, živela dok sam studirala. Danas smo koleginice, i veoma bliske drugarice. Iako nas deli nekih 800km, mi biramo da idemo u isti grad na isti seminar, kako bi neko vreme provele zajedno. Ne čujemo se baš često, ali to ne utiče na kvalitet našeg odnosa. Juče mi je poslala novu sliku mog kumčeta, njenog sina od 2god. beba
Treći kum, tj. mm-ov drug koji nas je venčao, živi na relaciji Irak-Avganistan...i sad' sam tražila slike, ali ne znam gde ih je mm zabio, tako da ovoga puta nećete videti te divne pustinje Shocked Naravno, retko se viđamo, a kad' se vidimo, taj se provod dugo pamti!
Inače, on je pre par dana zvao da javi da je kuma trudna oko 6 nedelja lol! Eto!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 26/9/2011, 11:55

Nas kum sa muzevljeve strane je tek toliko slucajni prolaznik da sam ga ja postavljajuci temu i zaboravila lol! Naime imao je muz i boljih prijatelja ali pretpostavljam da je hteo nekog ko je mene i nasu vezu podrzao, i stoga je odabrao sadasnjeg naseg kuma. On mu je kolega sa studija, dobri su ali nikako se ne bi moglo reci da su bliski. Retko se cujemo i vidimo, kad se vidimo to je prijatno i on nama uvek sve lepo zeli, podrzava nas. Ali kao da smo nekako svi iznenadjeni ulogama u kojima smo se nasli lol!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od lolipop 26/9/2011, 21:05

Hm, kuma? Kod nas su u paru lol!

Ja i moja kuma smo zajedno išle u osnovnu školu, i drušile se čitav život. Jednu večer izašle u diskoteku, na nas nabasaju dva momka koji su nam sada muževi. Mi smo u braku 10 god, a kumovi 5god. Dok kumovi nisu uplovili u bračne vode imali smo 7 godina ludih provoda, od onih svakodnevnih, pa do zajedničkih godišnjih odmora. E to je bio stvarno lud provod! Ma i kada nismo nigdje mogli ići, nas četvero bismo sami kod kuće lumpovali.
E od kada su kumovi u braku sve se nekako promjenilo, mislim nisu oni zaboravili svoje obaveze što se kumstva tiče, nisu oni izgubili ni onu stranu ljudskosti, ja na njih mogu uvijek računati, kuma je za moju slavu (jer sam se ja izležavala tada) ostavila vlastitu djecu tri dana na milost i nemilost baka, i zajedno sa mojom sestrom spremila moju slavu tako da gosti i nisu primjetili razliku. I kum je tu uvijek kad treba. Ali prosto onih nekih dana kada bismo pili kafu ćuteći više nema, nekako su isparili. Razlog tome je po mom zaključku, a od skoro je i mm to primjetio, a do tada me ubjeđivao da nisam u pravu, PRESTIŽ. Bože koliko oni pate za prestižom, i to prestižom u bolesnom duštvu, mogu se slobodno izraziti tako. Zavalili su se u ogroman kredit(oko 100.000 evra) na ne znam ni koliko godina, rate kredita ih kolju, samo da bi kupili stan u najprometnijoj ulici u gradu koja se ljeti zatvara da bi bila korzo. Zavalili su se u krediti i za neko auto, ne znam ni koje vrijednosti. Kuma ide kod "vrhunske" frizerke u gradu, čitaj kod izvikane playboy cice. Kum više sa starim poznanicima i prijateljima ne pije jutarnju kafu, jer ih je kaže "prevazišao", on se sada druži sa "kremom" grada, o kojima imam specijalno mišljenje, koje uopšte nije pristojno da iznesem. Koliko ih je to sve ponijelo, kuma je u rječniku počela da koristi izraze koji se njoj čine fini, a ustvari gađa se izrazima samo tako, evo neki primjeri: djeca su mi napravila HAUS u kući danas, današnja djeca uopšte nemaju tinejdžersi LOK, i tako od ovih sitnica dođe do toga da za svoje nevaspitano, nekulturno i totalno zapušteno (misleći isključivo na vaspitanje) djete naziva HIPERAKTIVNIM, pa budali moraš da objašnjavaš da je to bolest, te da za svoje zdravo nevaspitano djete mora naći adekvatan izraz. I tako u nedogled. Pokušali su oni nas u to sve da uvuku (s obzirom da smo mi u mnogo, mnogo boljoj finansijskoj situaciji nego oni), ali im nije jasno zašto smo ostali svojim nogama na zemlji, zašto se ne prilagođavamo njima i njihovom okruženju. Eto, zašto smo ostali još uvjek oni stari MI? kad možemo biti na vrhu gradske kreme? Bljak, ili ti pljam štobi rekla moja mala sestrična. E tako, pošto kum ima seszonski posao, pa ljeti bolje zarađuje, iliti tada uspjeva da zaradi dovoljno da pokrije sve troškove, mi se ne družimo, jer oni "nemaju vremena", doduše na one obavezne stvari uvijek se jave. A kada zimi ponestane novaca, e onda su ili tu svaki čas, ili nas svaki čas zovu na kaficu, onako neobavezno. E tada im trebamo. sada kada su bili kod nas zadnji put, kum se žalio da se boji zime i troškova, a mm mu odgovorio "E trebao si ljetos prištediti malo, nema ti druge". Mene je vlastiti muž iznenadio, nisam to od njega očekivala, ali mu valjda više bilo dosta vučenja za nos.
Eto ispisah ja još jedan "Gorski vijenac".
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 46
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Nefertari 27/9/2011, 00:18

Ja imam koliko hoces kumova moji su vencavali i krstili decu svojih skolskih drugova a mi smo nastavili ta kumstva sa svom tom decom Laughing ta deca sad vec stasala imaju svoje porodice i sitnu decicu pa kad krenu rodjendani i nove godine kuku-lele meni majko Shocked bankrotiram skroz. Sve ih volim i ne odvajam ni po cemu, sa ovima sto zive u istom gradu druzim se stalno par puta mesecno, ovi kumovi sto su sa strane kako kad i kako je ko u mogucnosti. ja to volim i jako postujem i cenim i nikad se nismo zakacili i posvadjali valjda zato sto se znamo od detinjstva. Nekako najvise volim svog vencanog kuma, njegov otac je mene krstio i vencao moje roditelje a on je mene vencao, zato sto je super pristojan fin, kulturan nazalost zivi u Ljubljani pa se ne vidjamo cesto jedva jednom godisnje, a njegove roditelje vidjam cesto
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 41
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Republica 27/9/2011, 09:12

Heheheh Loly, citam za vashe kumove.Wink

Ja imam fenomenalnu vezu sa mojim vencanim kumovima iz prvog braka.Isto -znamo se od nashe 12 godine.Vrshnjakinje , ona mesec dana staija od mene.

Totalno smo u fazonu bile i ostale da od shtapa i kanapa neshto same uradimo.

Super smo se druzhili za vreme mog zabavljanja i kratkog braka sa bivshim.Oni su ostali i dan danas zajedno a ja sam eto brak + uhhh da ne brojim koliko veza do danas protutnjila.Ali eto sve je izdrzhala i naslushala se prica i deshavanja s moje strane kao i svedok.Uvek mi je bila podshka i kritika.I dan danas uvazhavam njenu britku kriiTiku.Niko tako ne ubode u srzh realnosti kao ona.Vredna je do bola a ono shto nas posebno vezhe je ljubav prema zhivotinjama.S ti shto ona ima uslove i dan danas da usvaja zhivotinje sa ulice a nekada smo to zajedno cinile.

I sada pored razdvojenosti nas dve ugrabimo prliku da se vidimo i ono shto obozhavam je shto uz rad ili sa zhivotinjama po bashti,spremanju klope ,igranju sa njenom malenm sada od 4 godine as dve se slatko ispricamo.prezhvakamo knjige koje smoprocitale,price s putovanja...price deshavanja u odsustvu onako u oci a ne preko pisame i li telefonske veze.

Druzhenje sa njenom majkom , sa majkom njenog muzha sada a kuma mog bivsheg ..jer je tako ispaloo da je ona meni bila kuma a njen tada decko a sada muzh mom bivshem.Odlasci kod bake moje kume.....ma zaista imamo istorju ovog 30-to godishnjeg druzhenja.Tri decenije covece!!!Cek da je cimnem i samo do kazhe onako za jutro.30 godina moja drugarica.Najduzha veza van familije.Imam josh drugaricu s kojom sam 26 godina i ona ce biti kuma mom sinu.Kad napokon se skockamo da ga krstimo.I ona se zeza da krstili ne krstili ona je zapravo njegova kuma bez ili sa popom.I zaista jeste.Kao shto kazhe njena kcer da sa joj ja najdrazha tetka...heehhe

Imam josh dve drugarice s kojima sam u vezi ali ne tako cestoj i bliskoj kao sa ove moje dve shmizle.Ali kad se vidimo ko da nije bio period ne vidjanja ili price.Sve otvoreno istorokashemo medj' sobom.Very Happy
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 21/1/2012, 11:57

Moram da kazem da su nastupili svetliji dani za sva kumstva od postavljanja ove teme :) Nekako kao da su obe kume osecale isto kao i ja pa smo pocele cesce da se cujemo i vidjamo. Daleko je to od nekadasnje bliskosti ali valjda je to tok zivota... No drago mi je da nismo ni tako udaljene da ne znamo sta se kojoj zbiva u zivotu. I sto se kuma sa muzevljeve strane tice, njega smo isto zvali vise puta i skoro se i videli. On isto zove, samo sto kad je on zvao mi nismo mogli da se vidimo i tako... Ali drago mi je da sa obe strane postoji teznja za vidjanjem, druzenjem...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 21/1/2012, 12:21

Republica ::Heheheh Loly, citam za vashe kumove.Wink
...

Druzhenje sa njenom majkom , sa majkom njenog muzha sada a kuma mog bivsheg ..jer je tako ispaloo da je ona meni bila kuma a njen tada decko a sada muzh mom bivshem.Odlasci kod bake moje kume.....ma zaista imamo istorju ovog 30-to godishnjeg druzhenja.Tri decenije covece!!!Cek da je cimnem i samo do kazhe onako za jutro.30 godina moja drugarica.Najduzha veza van familije.Imam josh drugaricu s kojom sam 26 godina i ona ce biti kuma mom sinu.Kad napokon se skockamo da ga krstimo.I ona se zeza da krstili ne krstili ona je zapravo njegova kuma bez ili sa popom.I zaista jeste.Kao shto kazhe njena kcer da sa joj ja najdrazha tetka...heehhe

Imam josh dve drugarice s kojima sam u vezi ali ne tako cestoj i bliskoj kao sa ove moje dve shmizle.Ali kad se vidimo ko da nije bio period ne vidjanja ili price.Sve otvoreno istorokashemo medj' sobom.Very Happy

Ja jednu kumu znam od detinjstva, a najbolje prijateljice smo postale sa 14 god znaci ima tome uh.... 29 god... Drugu kumu sam upoznala sa 14 a postale smo prijateljice sa 15, znaci 28 god... Ja nisam bas od onih koji vreme smatraju presudnim faktorom, imam prijateljicu i duze od tog vremena, skoro bas ceo zivot, a ne mislim da smo bas narocito bliske... A opet sa nekim ljudima koje znam mnogo krace imam mnogo vise dodirnih tacaka i prepoznavanja i bez obzira na znatno manje vreme oznacila bih ih kao znacajnije za moj zivot i bolje prijatelje. Znala sam i da prekinem dugogodisnja prijateljstva, ne smatram da treba da se odrzavaju samo zbog trajanja i nekadasnje bliskosti. Naprotiv, mislim da prijateljstvo kao i ljubav ponekad dodje do kraja i ne treba ga onda odrzavati, bolje je secati se dobrih vremena. Ali sa ove dve kume zaista imam puno uspomena, i iako smo postale razlicite i u sadasnjem trenutku ne vidim ih tako slicnim sebi kao npr u periodu tinejdzerstva i dvadesetih, mislim da je ostalo dovoljno bliskosti i slicnosti... Mozda o tome govori da u isto vreme i sad pocinjemo da razmisljamo o slicnim stvarima, vrlo brzo nakon mojih razmisljanja o kumama od pre nekoliko meseci javila se jedna pa druga....
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od missile 9/11/2012, 12:52

cicsa80 ::E Simona pogodi me u tacku..... Moja kuma (vencana) i ja smo zajedno zavrsile srednju i faks. Bile smo izuzetno bliske i mnogo toga smo znale da delimo, dobro i lose. Sve! Ne zivimo u istom gradu ali smo nekako uspevale da se vidjamo. Ona se udala i imala je neku drugu kumu na vencanju objasnivsi da ce ona meni biti kad se ja budem udavala pa kao ne valja da se ukrsta. Ta njena kuma joj je krstila cerkicu posle. Toliko o tome. Druzenje.... Ma kakvi. Kad je ostala trudna ja sam svaki njen UZ propratila, moja mama i tetka su isle u porodiliste da je obilaze i pruze joj sve sto treba. Kad je izasla, nije me cesto zvala jer kaze da nije bilo vremena(beba i obaveze) a onda u toku razgovora razgovora kaze da su imali drustvo pa se cula sa nekim... A ja se pitam zar nije imala vremena da jednu poruku posalje. Ali nisam odustajala od nase veze i zvala sam je..... Cesto, bas cesto.... Od pocetka ove godine cule smo se cetiri puta: ja sam zvala da im cestitam Bozic, za njen rodjendan i cerkin rodjendan i ona mene za moj. Kad sam joj rekla da imamo ozbiljan problem i sve do detalja objasnila, ona me je pitala Zar ne bi ti mogla da imas dete sa nekim drugim. Bila sam zapanjena, uvredjena i povredjena. Da me to pitao neko drugi pa da kazem bas me briga ali ona.... Mm ni ne zna za to a da zna bilo bi mu mnogo tesko.

.....

E sad mi bude krivo kako to nisam uspela sa mojom kumom. Za bilo kakvu vezu je potrebno dvoje(najmanje Wink ) a izgleda da sam ja tu ostala sama. Pustam da vreme prolazi, da se mi sredimo sa ovim pa cu videti sta ce mi to doneti. Sada zaista nisam u stanju da je zovem.

Cicsa, razvali me tvoja priča! Shocked Crying or Very sad I ja imam slična iskustva, pisala sam već negde, potpuno shvatam kako ti je! I mogu samo da ti kažem- hajde ti dalje sa tm u nove pobede, i zaboravi, ne muči sebe! Ako se vrati - vratila se. Ako ne, ti tu ne možeš ništa više. Probala si što si mogla, da tvoja duša bude čista. cvet

Moja kuma je moja drugarica iz srednje, nekako po automatizmu je to postala jer smo se i za vreme studija družile, zajedno putovale... Volim je i poštujem kao osobu, ali držim neku distancu jer smo totalno različite osobe sa totalno različitim interesovanjima i pogledima na život i brak. Ona je inteligentna, kapira, vidimo se kad se vidimo, bude nam lepo, i toliko. I obe smo zadovoljne! Neka tako i ostane. Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 9/11/2012, 13:47

Moj Vilenjak se jako lepo druzio sa decom od obe kume :) Ne vidjamo se opet cesto ali tu sam i ja kriva, ne mogu da kukam samo na kume... Wink Do duse jedna je sada u inostranstvu pa nismo u mogucnosti, cujemo se porukama ali sa ovom drugom bismo mogli cesce da se vidimo, deca bi se sigurno radovala. Inace moj Vilenjak je izvadio sliku sto smo se slikali sa kumom i njenim detetom kad su dolazili iz inostranstva i drzi je pored nasih uramljenih slika. Moracu i nju da uramim pa neka stoji kad mu je ta slika draga, a i meni je drago da je tako... :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od missile 9/11/2012, 13:54

Simona ::
Inace moj Vilenjak je izvadio sliku sto smo se slikali sa kumom i njenim detetom kad su dolazili iz inostranstva i drzi je pored nasih uramljenih slika.

Simona, imam utisak da se Vilenjak lepo uklapa u familiju. Potrebno je vremena, ali biće sve ok, i tvoji postovi sve više tako zvuče. Very Happy Izvininjavam se što odoh off topic. cvet
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 9/11/2012, 17:30

Missile,
drago mi je da imas takav utisak. Sa onima sa kojima smo ga upoznali uglavnom se lepo uklapa. Ali sa sirom familijom ga jos nismo upoznali a to sam "krivac" opet ja. Sa jedne strane mislim da bi Vilenjak zeleo susrete sa njima jer je u hraniteljskoj porodici bilo drugacije, oni su odrzavali prisnije veze sa rodbinom pa je on na takav odnos navikao. Sa druge strane ja sam rezervisana prema rodbini i svojoj a i muzevljevoj, slabo se vidjamo i nemam puno nekih dodirnih tacaka i ne mogu da sad naprasno pocnem da se druzim jer je Vilenjak tu. Ali sledi slava muzevljevih roditelja pa ce bar njegovu rodbinu upoznati, nadam se da ce to biti izvor prijatnosti a ne stresa (mada pisala sam, ja predvidjam ovo drugo Very Happy )... No videcemo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od lilya 10/11/2012, 16:06

Kuma koju sam ja vencala se ubrzo razvela, kuma koja je mene vencala se jos brze razvela. Rekla sam da me vise niko ne zove da mu kumujem. Sa jednom sam OK, sa drugom se vise uopste ne cujem. Razliciti gradovi, obabeze,.stilovi zivota, ona se bori kroz zivot kao samohrana majka, ja za svoje potomstvo. Verovatno smo obe podjednako krive sto smo izgubile kontakt.
Ova Cicina kuma mi je ipak najgori primer. OK, nisi u tudjoj kozi i ne znas kroz sta neko prolazi, ali makar mozem malo da pazis i promislis pre nego sto samo nesto odvalis.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 10/11/2012, 16:41

E i moja jedna kuma se razvela.... Ali valjda se kumstvo racuna. U svakom slucaju ja sam i krsna kuma njenoj cerki pa smo i po tom osnovu i dalje kume. I moja druga kuma je dugo bila samohrana majka. Ja sam se iznenadila da je ona mene uzela za kumu svom sinu, naime mi jesmo bile nerazdvojne tinejdzerke ali smo se kasnije udaljile. No to kumstvo nas je opet zblizilo, kod nas je bio bas suprotan tok... Kasnije sam ja nju uzela za vencanu kumu ali ja sam to morala jer sam bas u tim teen danima obecala da ce mi biti kuma. Moj najbolji prijatelj je bio tuzan, da nije bilo obecanja verovatno bih uzela njega. Cak me je i sama kuma oslobadjala obecanja jer sam ja vec kuma njenom sinu a znala je da je mom najboljem prijatelju krivo, ali ja nisam mogla da prekrsim davno dato obecanje. To je ta kuma ciju Vilenjak sliku izdvaja...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Masha UK 10/11/2012, 22:20

Evo jedne teme na koju ja konacno imam nesto lepo da kazem...jako sam srecna sa svojim kumovima...Moja najbolja drugarica iz detinjstva je krstila moju decu...isle smo zajedno u sve razrede osnovne...nakon srednje je ona otisla u UK...a nakon sto sam zavrsila fakultet i ja sam za njom...Kad su mi nakon prvog neuspelog IVF-a saopstili da su mi sanse manje od 1% da ostanem trudna sa svojim jajnim celijama...i da mi je donacija jedina opcija...ona mi je velikodusno ponudila svoje...Iako do toga na kraju nije doslo jer sam uspela da ostanem trudni sa svojim...to joj nikada necu zaboraviti...bila mi je ogromna pomoc i podrska u najgorim trenutcima u zivotu...Iako ne zivimo u istim gradovima...u stvari udaljene smo preko 350km...cujemo se svake nedelje i to su razgovori koji traju i po nekoliko sati...obicno navece dok kuvamo...i trudimo se da se vidjamo bar jednom u mesec dva ili oni kod nas ili mi kod njih...

Moja krsna kuma takodje zivi u UK...ali isto jako daleko od nas...jako smo bliske...cujemo se takodje bar jednom nedeljno na dva-tri sata...i trudimo se da se vidimo isto na mesec-dva...cesto idemo i na godisnje odmore zajedno...

Nas vencani kum zivi u Spaniji i cujemo se redovno...a vidjamo na zalost samo jednom godisnje...ili mi odemo kod njega na nedelju dve ili on dodje kod nas.

Svo troje mogu da izdvojim kao izuzetno dobre ljude i odlicne prijatelje i jako sam srecna sto ih imam u svom zivotu. Iako ne zivimo u istom gradu i ne vidjamo se svaki drugi dan...mislim da to uopste ne skodi nasem prijateljstvu...cak naprotiv mislim da se kvalitetnije druzimo kad se vidimo.

sreca
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od missile 13/11/2012, 11:48

Simona ::Sa druge strane ja sam rezervisana prema rodbini i svojoj a i muzevljevoj, slabo se vidjamo i nemam puno nekih dodirnih tacaka i ne mogu da sad naprasno pocnem da se druzim jer je Vilenjak tu. Ali sledi slava muzevljevih roditelja pa ce bar njegovu rodbinu upoznati, nadam se da ce to biti izvor prijatnosti a ne stresa (mada pisala sam, ja predvidjam ovo drugo Very Happy )... No videcemo...

Korak po korak - uvek je tako najbolje. Ja mislim da je važno to da se Vilenjak oseća kao ravnopravni član vaše porodice, i kako veza s vama bude jačala, sve drugo će biti ok, ma kakvo bilo.
Pisaćeš nam šta je bilo... U svakom slučaju, budi na oprezu da učiniš da bude prijatno, šta god da bude Very Happy Zbog Vilenjaka! ff

lilya ::Kuma koju sam ja vencala se ubrzo razvela, kuma koja je mene vencala se jos brze razvela. Rekla sam da me vise niko ne zove da mu kumujem. Sa jednom sam OK, sa drugom se vise uopste ne cujem. Razliciti gradovi, obabeze,.stilovi zivota, ona se bori kroz zivot kao samohrana majka, ja za svoje potomstvo. Verovatno smo obe podjednako krive sto smo izgubile kontakt.
Ova Cicina kuma mi je ipak najgori primer. OK, nisi u tudjoj kozi i ne znas kroz sta neko prolazi, ali makar mozem malo da pazis i promislis pre nego sto samo nesto odvalis.

Moja nije ni udata niti ima naeru, a ja nikom kumovala nisam! lol!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Ema78 13/11/2012, 12:39

Moja krstena kuma je umrla, drugarica iz detinjastva. Jos mi nedostaje, iako je proslo skoro vise od 12 godina...i dalje pamtim broj telefona...posle njene smrti, to staro drustvo se raspalo, svako je otisao na svoju stranu.Cujemo se ponekad, ali to su sada povrsna poznanstva.

Vencana kuma zivi u Belgiji... vidimo se jednom godisnje kada oni dodju da obidju svoje.Cujemo se ponekad, ali i dalje sam vezanja za nju. Kum i kuma mm su ovde, vidjamo se kada nam obaveze dozvole, i super se slazemo. Mnogo ih volim,pogotovo kumu,i iako se ne vidjamo cesto, u svakom trenutku mogu da racunam na njih i oni na nas.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od hany 25/11/2012, 16:48

moja vencana kuma ne zivi blizu mene na zalost, a detinjstvo smo provele zajedno
i tako mi nedostaje, imam jos kumova koji su super ali mi ona nedostaje Sad
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od cicsa80 25/11/2012, 16:56

Moram ponovo ovde ali sa lepim razlogom yes Ne bih ja bila ja da nisam na d... progovorila. Volim da isteram sve na cistac pa kud puklo. Ovde je stvarno bilo-cist racun, duga ljubav. Lepo sam mojoj kumi napisala roman, nisam je zvala jer je po prirodi slicna meni lol! Dala sam joj priliku da sto puta procita sta mislim. Dobih nazad isto toliki roman i sad smo ekstra, ima tome par meseci. Videla sam skoro i malu kumicu,zna ko sam jer joj mama stalno prica i gledaju zajednicke slike. likeit
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od noja 10/4/2013, 01:02

Cico e neka si joj rekla, sad ce se poboljsati odnosi
Mili kod vas uvek stima, ti si jedna vesela zena Very Happy

Moj drug jako dobar iz srednje skole mi je bio kum, pravi zajebant veciti nezenja, uziva u zivotu, putuje i nesmiruje ...
a drugarica isto iz srednje sa kojom sam i dalje najbolja je krstila moju mamu,

Moja krstena kuma je najbolja drugarica iz detinjstva isle smo i u osnovnu skolu zajedno, i u srednju al ne isti razred, (igrale smo se sa lutkama pre skole)
A druga najbolja tj trecu sam ja vencala,
Njihova deca su vec velilka uglavnom prvi, drugi razred ...
sve smo se najblizi nekako podelili i sad je svako svakom kum/kuma Very Happy
Moju cucu cemo najverovstnije krstiti u katolickoj crkvi, al za sad nemamo ni jednog katolika Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Vecka 7/11/2013, 13:06

Mm je izabrao za kuma svog prijatelja sa fakulteta, koji mu je bio kum i kada se prvi put vencao. On nas je vencao i u crkvi i krstio dete.
Ja sam umesto kume izabrala kuma, on je moj najbolji prijatelj i izabrala sam njega i pored predrasuda da trebam izabrati drugaricu.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Simona 7/11/2013, 13:17

Meni se najbolji drug ljutio što nije bio kum na svadbi ali šta ću kad sam obećala kumi još u teen danima. Ona je htela da me oslobodi obećanja kad je čula da se on ljuti ali ja sam ipak to ispunila.

Inače u medjuvremenu sam bila još jednom kuma na krštenju drugom detetu od te kume. Na Vilenjakovom rodjendanu sam se slikala sa sinom i moja četiri kumčeta i planiram da tu sliku uramim.

Inače odnos sa kumama je puno bolji nego kad sam otvarala ovu temu... Jedna je u inostranstvu ali kad dodje sve je ako ne kao nekad a ono se trudimo da bude... Deca se divno igraju i žao mi je što su daleko pa to ne može da bude češće. Sa drugom kumom se često vidjam jer se njena deca i Vilenjak divno igraju i mnogo vole pa se nalazimo po igraonicama.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kume Empty Re: Kume

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu