KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kume

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kume - Page 2 Empty Re: Kume

Počalji od fmala taj 7/11/2013, 13:41

Imam neka nasledjena porodicna kumstva, vidim da se sve to uglavnom na silu odrzava, meni je to bezze. Ljudi u mojoj okolini kumove biraju po finansijskoj situaciji, a vidim i po rodjendanima da su isti daleko privilegovaniji od porodice, iako se jos uvek za zirante zovu tetke, braca i sestre, a kumovi sluze da se ljudi hvale koliko ih imaju. Meni je sve to do imbecilnosti smesno. Srecom, nisam vernik, pa nemam ni kumove. Imam porodicu i par prijatelja koje ne bih ni vise, ni manje volela u slucaju da su mi kumovi.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 7/11/2013, 16:58

Interesantna tema.Od svoje pete godine poznajem moju kumu(tj.ja sam njoj bila kuma).Pripadamo različitim društvenim slojevima,ali nam to nikada nije bilo bitno.Obožavam je,ali imamo veliki problem.Moja kuma se više puta udavala i svaki put me zove da joj budem kuma.Letos sam upoznala ''budućeg'' kuma.Viđamo se retko pošto ona ne živi u Srbiji.Sve bi bilo ok da ovo njoj nije četvrti muž.Taman nekom naučim ime,a on već bivši.Ona voli da bude u braku.Rekla sam joj da više nisam u stanju da busem kuma.Umorila sam se.Imamo još puno kumova,ali ova moja kumica je čudo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 7/11/2013, 17:01

Meni je mišlarac bio na venčanju kum.To mi je najbolji drug,ali sad je bolji sa mm nego samnom.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 11/11/2013, 17:23

Fmala,
ne moraju samo da budu kume (i kumovi) vezani za crkvu. Moje obe kume nisu kume po verskoj osnovi, jednoj sam ja bila kuma na venčanju u opštini a druga meni takodje samo u opštini... Do duše i svoj njihovoj deci sam ja krsna kuma ali nezavisno od toga bih ih smatrala kumama :)

Zvončice,
zanimljiva priča lol! I ja sam se malo umorila od kumovanja dečici, ali sad ako sam jednom bratu bila kuma, onda mi bezveze da ne budem i drugom, a kumstvo se ne odbija, i to tako ide... Ali sam ipak očarana što sam tolikoj dečici kuma i sve ih jako volim, mislim verovatno bih i da im nisam kuma ali ovako je to nekako neka posebna veza izmedju nas.

Broj poruka : 8349
Godina : 51
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 11/11/2013, 17:51

Pa, sta ja znam, ja kad kazem da imam kumove sa gradjanskih vencanja, pogotovo ako pomenem kuma muzevljevih roditelja koji je Musliman, svi kolutaju ocima i kazu da su to svedoci na vencanju, da to nisu kumovi, tacnije, dodaju i da to nije nikakvo vencanje, ne pika se ako nije u crkvi Very Happy Tako da sam pocela da mislim da je problem u meni Very Happy Al ja sam stvarno okruzena ljudima koji se vracaju u srednji vek, nadam se da nije svuda tako. Jednostavno, ovde vise nema samo gradjanskih vencanja, za ovih trinaest godina bila sam na mnogo svadbi, svaki put je pored opstine, bila i crkva. Mi smo, jedini u drustvu i siroj familiji koji smo se, od kako sam ovde, vencali samo u opstini.
fmala
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 11/11/2013, 21:09

Fmala,
ti si beše iz Bosne....žao mi je što tamo ide u tom smeru, mislim na verski fanatizam (čula sam od više ljudi o tome)...nismo ni mi ovde za primer....ali tamo, posle onoliko stradanja, žrtvi - tužno.
Zvončice,
tebi baš zabavno sa tvojom kumom.
Ja imam kumu koju vrlo poštujem, malo smo vremenom izgubile na bliskosti (sticajem životnih okolnosti) ali je ona od onih ljudi na koje mogu usred noći posle silnih meseci neviđanja da računam.
MM kum takođe.
Baš u stilu "kum nije dugme".
Oboje su osobe koje znamo maltene ceo život. I čini mi se da drugačije kumove ne bi birali.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 44
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 11/11/2013, 21:53

Ja sam, inace, iz Pristine, i za mene je sve to uzasno strano, imali smo i mi dole slavu i crkvu, i taj Bozic i Uskrs, i kuma, i kumu, al brate, nismo imali tremu kad nam dolaze gosti, da li se danas posti ili ne, sto puta mi se desilo da naspremam kao kreten i da mi niko nista ne pipne, jer je, boze, neki dan za post, sreda, petak, ovde se sve sad posti, ide se u crkvu nedeljom ujutru, sve se radi uz blagoslov popa.. Nemam reci, kao da sam pala s druge planete. Muz kaze da pre rata to upste nije bilo tako, i njemu se posebno gadi sto pola tih ljudi zna da nisu znali da se prekrste do pre koju godinu, al ajd.. A najgore od svega je sto a sve to, onda uzmes kuma koji ti nije nista, ni drug, ni niko bitan, al ima privatnu firmu, ili radi u ministarstvu necega, i to je onda, kao, super, to je bas onako, hriscanski korektno.. Otici cu u off, pa ce biti belaja..
fmala
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 12/11/2013, 14:06

Kako sam pisala o mojoj kumi tako me je ona iznenadila.Čini mi se da hoće dete(već ima dve ćerke iz prvog braka) sa kumom broj 4.Videćemo da li je to to,ali....Sramota me što nisam sigurna da li je Zoran ili Goran,ali dobra stvar je što svakog mogu da zovem isto kume.Meni je najvažnije da moja kuma bude srećna.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 12/11/2013, 14:12

Fmala razumem te u potpunosti.Nije važno koje je vere kum već da je dobar čovek i da kumovima misli dobro.Materijalno je prolazno i da su pravi vernici ne bi tako birali kumove.Musliman kad prihvati kumstvo to je kumstvo bolje i jače od drugih.Kod nas se pokazalo kroz istoriju da kum i glavu može bez griže savesti da skrati kumu.

zvoncica36

Nazad na vrh Ići dole

Kume - Page 2 Empty Šopenhauer je bio u pravu.

Počalji od Tangerine taj 6/3/2014, 04:29

Nosila sam se mišlju da ovo napišem u temi o psihološkoj podršci nakon spontanog, ali mi se sve više čini da bi moglo biti uvredljivo za žene koje se suočavaju sa problemom spontanog.

Dakle, jedna od mojih brojnih kuma, koju sam ja venčala, i ja, poznajemo se petnaest godina. Zajedno bežale sa časova, zajedno se napijale na gitarijadama, svađale se i mirile, prolazile kroz mnogobrojna životna iskustva i iskušenja zajedno. Ona nikada nije bila osoba do koje je jednostavno dopreti emotivno i uvek je bila pomalo infantilno egocentrična, s tim što je vremenom, odrastajući, te svoje odlike nekako kultivisala, a ja sam naučila da ju s njima prihvatam i volim, jer je i ona itekako umela da pokaže razumevanje prema mojoj naprasitoj, koleričnoj prirodi kad ne očekujem -- bez velikih reči, malim i velikim, ali uvek jasnim gestovima -- i da bude privržena, puna svevremenske prijateljske ljubavi...

Kad sam imala pobačaj, kao i svaka žena, borila sam se s tim na sebi svojstven način, a ona me je, ne mogući sasvim da razume kroz šta prolazim ali budući i do kraja svesna nemogućnosti potpunog saživljavanja, na tom putu pratila u stopu koliko je mogla i umela. Bilo joj je žao, ali, iako to tada nije pokazivala, nije imala predstavu kakva je patnja u pitanju. (Kao što su i svi oko mene smatrali da sam pobačaj podnela kao ništa ne znajući za destruktivno truljenje moje duše iza fasade nesalomive žene.) Sa njom sam se, mesecima nakon pobačaja, prvi put ismejala do suza, možda suštinski više mahnito nego od srca -- tek, iako me nije do kraja razumela, pružila je bezrezervnu podršku.

Bilo kako bilo, nepunih mesec dana nakon što sam se porodila, ona je imala spontani. Nije bila u stanju da razgovara o tome, pa smo se na tu temu šturo dopisivale porukama. Odnosno, poruke emotivnog poveravanja i podrške bile su iscrpne, ali o samom gubitku nije bila u stanju da govori (nadala sam se da će se to promeniti i da će se suočiti sa gubitkom). Bilo kako bilo, nije htela da vidi mog sina. Čak je jednom, kad je trebalo da joj dam nešto, ostala tih par minuta pred vratima stana jer nije bila emotivno spremna da viđa bebe. Ja joj to nisam zamerila, svesna da svako gubitak proživljava na sebi svojstven način -- uostalom, i meni su trudnice išle na živce posle pobačaja. Bilo kako bilo, vreme prolazi...

Vreme prolazi, ja brinem za nju i već dvaput iniciram dopisivanje (živi u inostranstvu) s njom da čujem kako je, a ona za moje dete ne pita. Malo je to već počelo da me nervira. Sve razumem, ali da se ponaša kao da nemam dete -- to ne razumem. Teško joj je -- naravno. Ali, ta šopenhauerovska nemoć da oseti empatiju sa tuđom srećom a mogla je sa bolom ostavlja me bez reči -- tako joj je nesvojstvena. U ranijim trenucima neopisive sreće -- bila je srećna zbog mene. A ovo prećutno negiranje postojanja mog deteta, uz sav trud, ne razumem i ne opravdavam.

Kad sam ja izgubila bebu i generalno tokom obe trudnoće, apsolvirala sam patologiju trudnoće, genetičke analize, metode prekida trudnoće koje se primenjuju kod nas, pomalo okrznula i razloge zbog kojih do pobačaja dolazi, pružala podršku i informacije ženama koje se suočavaju s onim sa čime sam ja pre dve godine bila suočena... Čekala sam da prođu meseci i da je pitam kako je, šta je uradila od pretraga itd. da bi mi ona odgovorila da ne razume o kakvim pretragama govorim, da je uradila briseve koje joj je dr predložila, da je plod genetski bio OK i da bi ju u suprotnom verovatno slali na dalja ispitivanja, ali da se jedva oporavila i da, iako shvata da pitam s najboljim namerama,neće da priča o tome i -- sledi jagodica na šlag -- odbija da pravi nauku od trudnoće i da je psihičko zdravlje važnije od potomstva. Ja sam bila zatečena tim zatvaranjem očiju i guranjem neshvaćenih činjenica o pobačaju pod tepih (mada razumem da neko nakon tog iskustva jednostavno ne želi da prolazi kroz produžen stres i da su ona i muž možda zaista i dovoljni jedno drugom -- uz kućnog ljubimca o kom mi piše dok je nepoželjno da ja pominjem svoje dete), ali prevashodno odbojnošću i hladnoćom uperenim ka meni. Ne vidim svoju krivicu u tome što sam htela da ju podržim, eventualno uputim i skratim neki trnovit put, a pogotovo ne u tome što imam dete koje je u našoj komunikaciji sekundarno u odnosu na njenog kućnog ljubimca. Prosto, kad prođeš kroz nešto, zar nije ljudski da želiš da drugome pokažeš da ga razumeš, da dragu, blisku osobu usmeriš koliko možeš dok prolazi kroz isto?

Već sam se ispovedila drugarici, psihologu, o ovome, i ona tvrdi da je komentar o trudnoći koja ne treba da bude nauka direktna packa meni, koja sam se na kraju još i pravdala kako sam od onih žena kojima je to glavna i omiljena tema.

Ne znam.

Nekako sam razočarana.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 35
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 6/3/2014, 06:16

Tangerine,
mislim da je možda daljina prepreka da porazgovaraš sa kumom i o njenom stanju a i zašto ne pita za tvoje dete. Kada dodje ovde i vidite se možda će se sve rešiti samo od sebe a možda nekim razgovorom.

Mada, razumem razočarenje, i sama se tako osećam vezano za prijatelje. Sa kumama sam ponovo uspostavila ako ne bliske ono bliže odnose. Ako je neko kriv što nisu bliski to sam ja a ne one. Nikako da se organizujem, da budem raspoložena za vidjanja/čujenja a vreme leti, ali planiram da to izmenim. I kod mene je jedna kuma sada u inostranstvu pa i ta daljina utiče. No kažem da te razumem više zbog prijatelja koji nemaju decu. I od drugih mama sam čula da mogu biti takvi problemi ali nisam nekako verovala, i ja sama dugo nisam imala dete pa mi to nije bio problem za vidjanje sa ljudima koji imaju decu. Naprotiv, baš sam često to i činila, mislila sam da verovatno nikad neću biti mama ali i to što sam kuma mi je bilo na neki način dovoljno i uživala sam u vidjanjima sa kumčićima. E sad, moji prijatelji poput tvoje prijateljice ignorišu postojanje mog deteta, često pozdrave mm i mene a ne pozdrave dete, ne razumeju usvajanje, ako se požalim da imam bilo kakav problem sa detetom odmah me šalju kod psihologa... Elem kako kažem sve je to i meni razočaravajuće... Ali se trudim da razumem njihov ugao gledanja. Nekad spomenem dete ali uglavnom sam za njih rezervisala onaj "slobodni" deo sebe. To nije celovito, ali na neki način i meni odgovara da se malo isključim iz priča o detetu a čini mi se da njima tako odgovara. Ili pokušam da opustim odnos nekom šalom na račun dece, roditeljstva...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 7/3/2014, 14:53

Uh, ne znam sta bih ti Tangerine rekla pametno, verovatno ce vreme uciniti da se situacija promeni, da ona prihvati da ti imas dete, ili ce njena nova trudnoca tome doprineti. Ona tako bezi od bola, pretopstavljam, daj joj jos vremena, to je sve sto mozes, i pisi joj kad god stignes, bez obzira sto ona ne pita za tvoje dete.

Simona, tvoji pojedini prijatelji su mi hit, sto ne pitaju za tvoje dete, niti ga pozdrave, ja to stvarno ne mogu da razumem, koliko god se trudila. Tangerininu kumu i da razumem, al tvoje prijatelje bas ne mogu. Ima nas raznih, definitivno.  Rolling Eyes 

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤  6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22632
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 7/3/2014, 15:17

Eh nisu ni meni najjasniji... Jedna moja fb prijateljica je otvorila status o tome ali do kraja nisam nešto saznala ;)Pretpostavljam da se radi o nekoj isključivosti, u smislu kad su mene toliko puta prozivali što nemam decu sad ću ja da isključujem tu decu... Samo što ih nisam ja prozivala ;)I nije da oni sasvim isključuju Vilenjaka, ponekad i upitaju za njega ili ga uključe u pozdrave samo kao da posebno moraju da sete da postoji i dete  lol!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 7/3/2014, 15:20

lol! lol! 

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤  6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers

Broj poruka : 22632
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tangerine taj 10/3/2014, 10:04

Razmišljala sam o svemu što ste napisale i mogu reći da se slažem da je neophodno da vreme prođe jer kao što sam ja već za par dana njoj 'oprostila', tako će i ona vremenom postati svesnija i svoje situacije i moje... Kao što me nije sasvim razumela kad sam doživela trudnoću, pa pobačaj, dok prvo jedno pa drugo nije sama iskusila, tako ni moje majčinstvo neće razumeti dok sama ne postane majka. Možda je pomalo tvrda, neosetljiva ili nesaosećajna u nekim situacijama. Možda sam, pak, ja postala defanzivna i sklona prezaštićavanju svog deteta, pa vidim da ga ugrožava neko kome to nije na kraj pameti.

Simona, tvoji prijatelji su hit, što kaže Biksi, sa tim slanjem deteta kod psihologa. Kao da ne vide da je tvoje dete pre svega DETE, a ne fenomen kojim treba 'stručno lice' da se bavi.

Biksi, neću je više pitati kako je. Kad i ako bude spremna, biću tu, ali nemam više nerava da pokušavam da njenu patnju isisavam iz nje ako nije voljna da mi se poveri. Možda ona i čezne da se poveri nekom, ali je inhibirana. A tu sam ja nemoćna.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od karakaca taj 15/3/2014, 23:14

Kakvih sve ima pa mi smo zlata vredne, Simona tvoje prijatelje ne mogu da komentarisem takvi ljudi nisu vredni komentara
Tangerine tvoja kuma me bas podseca na moju krstenu kumu
koja je imala spontani i plakala mesecima kako,zasto, sta ako a ja sve slusala i tesila je i ako sam vec znala za svoj problem, onda zena za 6 meseci opet zatrudni i naravno kad me pozvala izasle smo da proslavimo bas sam se radovala da posle tolike patnje bude napokon srecna, kad dobijem samar pita me (a znala da idemo od klinike do klinike)Ajde kumo sta cekas kad ces ti???? bas sam se zbunila i lepo raspolozenje je nestalo, videle smo se jos par puta i opet isto kad sam joj rekla da mi ne prija da me to stalno pita jer zna da idemo na IUI i vto ona se naljutila i otisla bez pozdrava. Kaad se porodila nije mi dala da pridjem do njeno dete bas me bolelo, Kad je bila trudna sa drugim detetom rekla mi je kad je bila pred porodjaj sincic joj je imao dve godine, videle smo se u kaficu i on je hte da sedne pored mene ona mu udarila samar i povukla da sedne kod nje napravila sam sse da ne vidim, u jednoj recenici sam je uhvatila da mi je rekla ti neznas sa decom znaces kad ih budes imala. Tu je bio kraj videla sam na fb da se porodila pustila joj kratak sms i nisam je videla od tada a zivimo u istom gradu.
Vencani kum nam je dusa od coveka nas podrska nekad mislim da nam je najblizi rod a njegova devojka je sada moja najbolja drugarica i jedva cekam da mi postane kuma kad se vencaju
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 37
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tebi taj 16/3/2014, 00:00

Da ja pohvalim svoju divnu,predivnu kumu :) Njoj sam za nas problem rekla na dan naseg vencanja i od njega imam apsolutnu podrsku u svemu!Uvek me hrabri,bodri,raduje se kad cuje da su nalazi bolji...Nemam prave reci da je opisem.Jedno predivno stvorenje koje je,pored moje majke i mog muza,moja najveca podrska u nasoj borbi!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 16/3/2014, 18:10

Karakaca, tvoja kuma je udarila dete da ne bi selo pored tebe?! Ne mogu da pronađem pravu reč za tako nešto!
Kakav odnos uopšte možete da imate vas dve?

Struzzo
Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 16/3/2014, 18:22

Tangerine,
da, vremenom može biti bolje, kao i sa kuminom novom trudnoćom i kad postane mama kao ti.

Simona,
MM i ja imamo par sličnih drugara. Npr. jedan mm drug ga neprestano zove svaki petak i subotu uveče da izađu uveče. I uvek zove kad kupamo, uspavljujemo decu i mm mu to kaže "spremam decu za spavanje" i on to ignoriše, ne čuje... Ok, ne zanimaju ga deca ali da toliko pokazuješ svoju nezainteresovanost - to mi je baš neverovatno.
Struzzo
Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Star77 taj 21/4/2014, 23:25

Uh, sve ovo sto sam procitala me negdje zabolilo jer sam slaba na rijec 'kuma'...ja sam bila vjencana kuma svojoj najboljoj prijateljici iz djetinjstva...znate ono kad sa nekim prozivite onaj dio zivota koji na vas ostavi najveci utisak...bila je ja...ja sam bila ona...i nista nam niie mogao ni rat, ni vrijeme niti kilometri izmedju nas...uh...tako mi nedostaje...suze teku...fali mi...to njezno plavo bice koje je znalo kako disem...sastasmo se ponovo...bile smo jako mlade...ja poceh zivot sa covjekom koji je bio moja ljubav duuugo godina :) koliko je ona samo bila srecna...koliko smo zajedno satima pricale i satima cutale...zaljubila se i ona..tad mi je rekla ' e, ja cu se udati, odoh za Srbiju, a ti, znas valjda da ces mi biti kuma ':)...mojoj tadasnjojljubavi otkrivaju najtezi bolest...borba...ali odlazim na jedan dan kod moje prijateljice da joj budem kuma....vracam se u svoju borbu zivota...moja prijateljica je tu, sa stomakom do zuba...presla je kilometre samo da mi kaze da je tu za mene, da ce sve biti u redu...na vratima me grli i odlazi...vraca se i grli me jos jednom...' morala sam, ko zna kad cemo se ponovo vidjeti ' kaze ona meni...to je bio poslednji put da sam je vidjela...ubrzo nakon tog susreta javlja mi da se porodila....srecna sam, placem od srece zajedno sa njom preko telefona...par dana nakon toga moja tadasnja ljubav napusta ovaj svijet...ona me zove...place...ne moze doci...tek se porodila...mjesec dana nakon toga i ona, moja kuma napusta ovaj svijet...sepsa poslije porodjaja...Beograd..institut za majku i dijete...tuga...nedostaje mi mnogo i znam da je tu, razumjela bi svaku ovu moju bol...
Zao mi je, morala sam, imala sam potrebu, i imam je kad god se spomene kuma...

A kuma koja je bila meni na vjencanju je neko ko me zasigurno nikad namjerno nece povrijediti, i veomami je draga, ali nema bliskosti izmedju nas...
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 43
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 21/4/2014, 23:29

Joj , Suzo, jako tuzno! Grlim te zbog svega!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 38
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Star77 taj 21/4/2014, 23:46

leptirko82 ::Joj  , Suzo, jako tuzno! Grlim te zbog svega!

Mila moja, nisam htjela da te rastuzim, grlim i ja tebe najjace...ne zelim nikoga da rastuzim...to se desilo prije deset godina a ja i dalje, kada neko spomene kumu, pricam o njoj...i pricacu dok sam ziva...zaista je bila posebna...
Star77
Star77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 21/4/2014, 23:57

Duso moja, bolje je podeliti svoju bol. Zato i jesmo tu, jedna za drugu.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 38
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 22/4/2014, 12:30

suzo jako mi je zao tvoje kume ,bass me je dirnula prica ona kao da je nesto naslucia se nikad vi nete videti pa se vratila jos jednom da se pozdravite
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5138
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Star77 taj 22/4/2014, 13:39

Bas tako Nina...kao da je osjecala nesto...ja se i sada sjecam tog zagrljaja i nje sa veeeelikim stomakom...
Star77
Star77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh