KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neprohodnost jajovoda i HSG

+93
Luenna
LaFolie
KoMetaK
V82
Niny
Vecka
ChillyVilly
tiramisu
luckystar74
Nensi84
OKacica
krsticdr
Naja
MajaMarija
PalcicaBg
hocukusurnecuzvaku
dr house
leptirko82
lenjivica
lorelajlorelaj
Star77
laKole
bubamara84
plavaptica
tetreb
Enigma034
JELENAR
Bjanka
Erata
anela
Ema78
svrca25
bebica77
M.
buca
ninica2
Mrvica78
ivi
Republica
Divina
bebica mala
lilly13
SSanja
JocY
Kamilica
korpica
grudva
makica1984
maza1972
rada78
InNaturaVeritas
Mirjana
cile
karakaca
Bokicalepotica
lolipop
MAAKKI
kuzman123
cici
lena
heart84
anna
nena beba
soffka
dragana76ns
vašar
buby
BiKsi :)
sani
Malina
daco
tuzna
dacca
djole42
kalijana
d77
dr mali pariz
Shizika
kiki
Struzzo
Zoka83
Olika
Orline
Milijana
Dacaa
Kata
jul
terka
Gala
vakic
HappyGirl
zalosna_sova
maus
97 posters

Strana 12 od 18 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Struzzo 9/7/2012, 14:37

Da znate da tog hidrosalpinga bude pa nema....Kad se on skupi u jajovodu napravi se jajovod kao kobasica, a onda hidrosalping pljusne u unutrašnjost materice...Kao što sam već napisala, ja sam na dve laparoskopije pokušavala da sredim jajovode i kad sam došla na treću laparo da ih zapeckam zbog posumnjanog hidrosalpinga, njega nije bilo.
Što znači da treba pratiti....dobar UZ dijagnostičar na dobrom UZ može da ga primeti.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 10/7/2012, 09:24

Da, ali od trudnoce nema nista. To je poenta...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Struzzo 10/7/2012, 09:41

erato ::Da, ali od trudnoce nema nista. To je poenta...

Da, tako kažu. Na mom primeru je istinito.
Ovo sam napisala za cure koje sumnjaju u (ne)postojanje hidrosalpinga. Da malo duže prate jajovode i kad budu sasvim sigurne, ukloni ih pre vantelesne.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Dacaa 12/7/2012, 12:23

Ovo sto si napisala Struzzo je tacno.Ja sam isla kod vise njih.Te jedni vide na uz hidrosalpings te jedni ne vide i tvrde da se to ne moze videti uz! Shocked doktor Ko je tu lud ko normalan Rolling Eyes Inace bila je dr iz Perinatala kod nas u dz pre dve god.mislim i kao opstina je poklanjala preko njih 5inseminacija.I ona me pogledala na uz i kao pa vi imate hidrosalpings jasno se vide...A kad sam otisla kod dr Vesne K.pre vto znaci prosle god.ona je napisala u izvestaju da se ne vide i onako podvukla.I objasnila mi zena da su oni nekad tu nekad ne.E bilo bi super ostati trudna kad oni ne bi bili tu Wink sreca E kad bi znali....Hocu da kazem da se slazem sa Struzzo da su oni jednostavno nekad puni vode a nekad su prazni.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 12/7/2012, 12:39

To je verovatno tacno...ali nisam sigurna da je moguće zatrudniti kada nisu tu, jer je kraj jajovoda zatvoren i jajna ćelija ne može da uđe u tubu. Meni su taj kraj otvorili, tj. napravili neostomu - novi otvor, ali se on vrlo brzo zatvorio. Na HSG se vidi hidrosalpings, video se i na zadnjem UZ. To sa neostomom vredi pokusati jednom i ako ne profunkcionise, sledeca opcija je VTO. A kada se dodje do VTO - hidrosalpings smeta! I to je to. Ja nazalost nemam vremena da cekam vise ni dana. I kako vreme ide, sve vise mislim da necu cekati ni ovu drzavu - vec pare u dzep i pravac Evropa! Dok ja docekam red....ide vreme, jajnih celija je sve manje, ja sve starija...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od InNaturaVeritas 13/8/2012, 11:47

Dobar dan od mene posle dužeg vremena! Kako ide majstorisanje?
Ljubim sve cice!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Orline 13/8/2012, 11:50

Dje si matrix, je si živa lol!
Moradoh off ovde, kad nisi ti tamo došla. Ajd na Jutra podnesi rapost
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od anela 17/8/2012, 21:05

Devojke, hvala na objašnjenjima i odgovorima, pomogle ste mi...
Šta sam ja radila u međuvremenu? Ogorčena novonastalom situacijom, spakovasmo se i odosmo na more. No, ne lezi vraže, ja prokrvarih već dvanaesti dan ciklusa, dobih temperaturu, mučnine i jake bolove u grudima Sad
Vratismo se pre vremena...
Bila već kod dva doktora na uz, nijedan nije video ni endometriom ni hidrosalpinks. Krvarenje prestalo pa se nakon 10 dana javilo ponovo. affraid
Poučena vašim iskustvima, čvrsto odlučila da uradim histeroskopiju, laparoskopiju, bilo šta samo da budem načisto što se tiče hidrosalpinksa.
Moja doktorka mi ne da uput, tako da ću najverovatnije privatno odraditi predloženo.
Prošla prvostepenu komisiju, a na drugostepenu idem po odrađenoj intervenciji. Posle vaših iskustava, vto ne dolazi u obzir.
Hvala mnogo na pomoći, svaki korak napred me vrati deset unazad. Taman kad sam rešila da hladne glave pokušamo ponovo, iskomplikova se!!!
Devet godina maštamo o trudnoći, a sad se bojim da do iste dođe zbog hidrosalpinksa...
osmeh srce
anela
anela

Broj poruka : 32
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 23.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od InNaturaVeritas 18/8/2012, 14:59

Eto mene sa vestima. Ne baš najboljim.
Nešto me boluckalo sa leve strane posle mora. Od laparoskopije i HSG je prošlo četiri meseca. Pripisala sam ovo promeni klime, as usual.
Ipak, odem juče na kontrolu jer bol ipak mogu da lokalizujem, pregled i UZ.

Doca prokomentarisa: "djavo ga odneo". Imam polip u materici 1,5cm i upalu levog jajovoda, onog tretiranog.

Polip nije strašna stvar ali sam bobesnela. Odakle sad to đubre? Shvatićete da mi smeta za dalje, niko neće da radi ni inseminaciju ni vto sa tim. Moram na histeroskopiju. Rekla mi je da sačekam dva ciklusa, ako i dalje bude tu-nemam kud. Dokle više...

Za upalu sam dobila doksiciklin, pet dana.

Žene koje celog života paze, ne prave s.... uglavnom najviše nadrljaju. Baksuz.

Ljubim sve...
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Bjanka 20/9/2012, 13:14

Nisam citala sve postove na ovu temu,ali molim vas recite sta mislite, sta mi preporucujete..Trebalo bi da radim HSG pa se dvoumim Visegradska ili Front, anestezija ili bez anestezije?
Iiiiii ako neko slucajno zna sta mi je od nalaza potrebno za Visegradsku za HSG?
Hvala unapreddddddd osmeh srce
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 21/9/2012, 08:46

Nemoj da se dvoumis. Obavezno anestezija! Ja sam radila sa anestezijom. Kad su me budili, osetila sam kako mi materica vibrira - bukvalno, ali nije bolelo... Ne smem da zamislim kako bi bolelo bez anestezije.
Ako imas neka začepljenja ili nešto, boleće te. Ja ni zub ne popravljam bez anestezije. Čemu muke, kad smo već na mukama?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 21/9/2012, 08:47

invitroveritas ::Eto mene sa vestima. Ne baš najboljim.
Nešto me boluckalo sa leve strane posle mora. Od laparoskopije i HSG je prošlo četiri meseca. Pripisala sam ovo promeni klime, as usual.
Ipak, odem juče na kontrolu jer bol ipak mogu da lokalizujem, pregled i UZ.

Doca prokomentarisa: "djavo ga odneo". Imam polip u materici 1,5cm i upalu levog jajovoda, onog tretiranog.

Polip nije strašna stvar ali sam bobesnela. Odakle sad to đubre? Shvatićete da mi smeta za dalje, niko neće da radi ni inseminaciju ni vto sa tim. Moram na histeroskopiju. Rekla mi je da sačekam dva ciklusa, ako i dalje bude tu-nemam kud. Dokle više...

Za upalu sam dobila doksiciklin, pet dana.

Žene koje celog života paze, ne prave s.... uglavnom najviše nadrljaju. Baksuz.Ljubim sve...

Tačno tako. Al sta da se radi...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Luenna 24/10/2012, 19:45

Pozdrav svima,
ja sam nova,i prilicno neupucena,i veoma uplasena. Malo sam citala ovu temu,pa sam resila da vama iznesem ono sto sam danas cula od svog doktora,a na kontrolu idem tek za 3 meseca,a do tada mogu samo da se molim da sve bude ok.

Imam 35 god,trenutno sam sama,sto mi jos vise pogorsava problem,znate ono kada nemate sa kim da podelite i ne znate da li cete uopste imati Crying or Very sad Danas mi je doktor radio vaginalni uz,sve je u redu sa jajnicima i matericom,cak je bilo folikula i na desnom i levom jajniku,ali je na levom jajovodu dr nesto uocio sto ga je dovelo u sumnju da su mozda neke priraslice,jer sam ja pre 7 god operisala cistu na jajniku. Tek za 3 meseca idem na kontrolu,da vidimo da li je uopste to tacno (iskreno da vam kazem ne znam ni sta se tada radi),samo mi je dr. rekao da moram da ispraznim creva,jer je moguce posto je sa leve strane da je to ustvari nesto vezano za creva (sada ja to ne umem da objasnim),jer ja ne idem cesto u wc,naprotiv idem retko.Tako da dr.nije siguran da je uopste zacepljen jajovod,ali sumnja na to.
Pa kakav sam maler,nista cudno. Vi pricate o VTO,a ja nemam ni skim,ocajna sam Crying or Very sad

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Bjanka 24/10/2012, 22:35

I ja sam Luenna relativno "nova" ali sam dugo citala sta ove devojke pisu, i iznenadila se poznavanjem terminologije....Ali do toga je vecina dosla na tezi nacin. Sve smo mi ovde dospele zato sto imamo neki "problem"

E sada,sigurno ce ti neka devojka bolje od mene objasniti vezano za priraslice,ali koliko ja znam one se resavaju i nema razloga da budes veoma uplašena. Sve se resava...Nije dobro kada ne postoji vidljivi problem.

Ja sutra idem na HSG pa cu ti preneti i to iskustvo. Laughing

A to sto nemas sa kim:( verujem nije lako,ali nadam se da ce se pojaviti neko sa kim bi mogla.....A ako zelis dete i mozes uz pomoc rodbine i prijatelja da ga podizes,i zato postoji nacin....

Samo nemoj da si ocajna osmeh srce

Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od JELENAR 24/10/2012, 23:12

treba mi mala pomoc,imam zakazan hsg u narodnom frontu,zanima me da li se ostaje u bolnici i koliko... hvala <3
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 24/10/2012, 23:31

Mozes izaci istog dana. Samo kazes da hoces da ides i oni ti daju da napises da izlazis na svoju odgovornost. Ja sam izasla vec oko 13h, zajedno sa jos jednom curom koja je imala los rezultat. Sele na kafu i tako...poludela bih da sam ostala.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od JELENAR 24/10/2012, 23:33

aaaaa ja bi isto kuci,ne vidim razlog da ostanem ako to traje par minuta,i dal boli il ne... Sad bas sam se uplasila
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Luenna 24/10/2012, 23:46

Draga Bjanka,
hvala puno na razumevanju i sto mi odgovaras. Ne moram da ti govorim dokle su me vec odvele misli,a do danas nisam bukvalno ni znala neke stvari koje sam sada procitala. Nadam se da ce sledeci uz pokazati da nije tako,ali ne znma bas kolike sam ja srece Sad
Mozes li mi reci kako si ti otkrila?Ako hoce jos neko naravno neka se ukljuci,jer ja zaista ne znam puno o tim stvarima,da li to znaci da ja necu moci da imam ostanem trudna?

Zelim ti puno srece sutra i da se javis sa lepim vestima :)

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od M. 25/10/2012, 00:43

Loenna, žene najčešće saznaju da imaju priraslice i začepljene jajovode tako što ne uspevaju da zatrudne, pa urade HSG ili neki drugi pregled prohodnosti jajovoda.

Dobro je da znaš da je moguće da imaš problem. Kad dođe vreme na tvoju bebu, ako budete imali problem, bar ćeš znati šta prvo da proveravaš.

Međutim, priraslice i blokirane jajovode retko koji ginekolog može da dijagnostikuje na običnom ultrazvučnom pregledu. Tako mogu samo da pretpostave. Prava dijagnoza je HSG, laparoskopija, HyCoSy ili neka druga metoda. O svemu imaš na ovom forumu.

Ali ne bi trebalo da brineš oko ovoga. Idi mirna na kontrolu, a kad dođe vreme za bebca, i ako ga ne bue u nekom razumnom roku, seti se tih priraslica. One se lako skidaju laparoskopijom, ovde ima dosta žena sa sličnim problemom koje su najnormalnije postale mame.

Želim ti sve najbolje, za početak nekog s kim bi mogla da imaš bebu cvet
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Luenna 25/10/2012, 01:25

Draga M,
hvala ti puno,nemas pojma koliko se sada osecam bolje,vec sam se isplakala danas,stvorila sam vec sliku svoje buducnosti u glavi,naravno sve je lose.
Citajuci na netu,vidim da se spominje i hlamidija,i sama sam razmisljala o tome,medjutim doktor nista nije predlozio,a ja sma bila do pre godinu dana u dugoj vezi (napravio je dete drugoj) i sada razmisljam ako imam ja ne daj Boze,a da nisam znala onda valjda ima i on,nemam pojma.
Sad mi je krivo sto nisam pitala doktora ako sumnja da li je to obavezno i da je 100% tako?
Izvinite ako postavljam glupa pitanja,stvarno nisam upucena.Divni ste,citajuci sta ste pisale,shvatam koliko ima razumnih i plemenitih ljudi,a pre svega i optimista (za razliku od mene koja sve vidim crno)
Hvala puno :)

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Luenna 25/10/2012, 01:49

I jos nesto sam zaboravila da pitam. Meni je dr. rekao da je to verovatno od ciste koju sam imala,ali me zanima ako je uzrok bakterija da li je onda obavezno da oba jajovoda? Uh,ovo je bas mucno.

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 25/10/2012, 08:43

Jelena, ne brini za HSG. Dobices kratku anesteziju i kada se probudis za 10 minuta, sve je vec gotovo. Nista ne boli, nista ne osetis, niceg se ne secas. jos ako ti kazu da je rezultat dobar, ima da pevas! Meni je veca trauma odlazak kod zubara.

Luenna, svakako uradi vaginalni i cervikalni bris i briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. Zbog sebe. A sta ima tvoj bivsi...verovatno neku ozbiljnu hlamidiju u glavi! Very Happy
Sve i da se ispostavi da imas hlamidiju recimo, ne znaci da je ona dovela do zacepljenja jajovoda. Mnoge zene je imaju i izlece, a jajovodi ostanu netaknuti. Ja je nisam imala, a jajovodi su otisli...nema tu pravila i mislim da je tu najbitnija genetika.
Ako i imas priraslice, one su sa spoljne strane jajovoda, nastale posle operacije. Ne moraju uopste da ometaju zacece, ako je jajovod unutra ok.
Ako nije ok, ostaje ti drugi. Ne znaci ako je jedan jajovod zacepljen, da je i drugi. Nemoj sada da kopas po internetu i da razbijas glavu. Ako ti je taj doktor ubacio bubu u glavu, mogao je ranije da zakaze i kontrolu.
Jedino sto ti mozes je da prekontrolises sve ove bakterije i da odes mozda kod jos jednog doktora, sa praznim cervima :)
I da pokusas da prebolis proslost i krenes dalje...
Do nedavno sam i ja bila sama, razocarana i ubedjena da ON nikada nece doci...a sada kada je tu, mucimo se da dobijemo bebu. I zahvalna sam Bogu sto imam s kim...Sama nikada ne bih mogla, jer ja ne zelim decu samo s njim, jer ga volim kao zenicu oka!
Ja ti zelim da te jedan takav iznenadi i pronadje sasvim slucajno, kao sto je mene...A onda ce ti svi problemi lakse padati. I ovaj (ako uopste postoji), i svi ostali...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 25/10/2012, 08:45

Da - i priraslice i sve ostalo se hirurski mogu resiti. Ja sam nesto uberdjena da ih nemas. Tesko se to na UZ moze videti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Erata 25/10/2012, 08:48

Ispravka - ja zelim decu samo sa njim! Rolling Eyes
Jutros sam slogirana...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od JELENAR 25/10/2012, 12:25

hvala na podrsci i na pomoci,javljam kako je bilo :*
JELENAR
JELENAR

Broj poruka : 39
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 12 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 18 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu