KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kortizol

+25
Sanjci87
missile
SoJa
tuli
Kamilica
ciklama
JocY
MAAKKI
7-patuljaka
bebko
Republica
cicsa80
Cupava
Orline
noja
anna
lolipop
KoMetaK
bak
catherine290505
laKole
Mirjana
nabla
dr mali pariz
djole42
29 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od KoMetaK 24/5/2014, 12:13

Draga, tek sad vidim da si imala povecan kortizol i sta ti je dr preporucio. Ja sam pisala vise puta kako KOpitovicka i Crnogorka preporucuju bromazepam od 1.5 u postupku, a ja sam uzimala persen (tabletice na biljnoj bazi). Ja sam proveravala u nekom trenutku kortizol, cini mi se da je bio normalan, ali nisam radila taj profil 2puta. Mada, ja sam do sada odlicno reagovala na stimulaciju. Mozes da uzmes i persen da probas, biljni je 100% koliko se secam, a ni od bromazepama ti nece nista faliti u nekom kratkom roku. Probaj prvo sa ovim, pa ces videti kako stoje stvari, ako ne, uzmi persen, pa tek na kraju bromazepamcic.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od SoJa 24/5/2014, 12:21

Proveriću kortizol, pa ako ne bude u normali, u postupku ću preći na Bromazepem.
Meta, ako bude bilo potrebe, reći ćeš mi kako njih dve preporučuju, kad krenuti sa lekićem i koliko dugo u postupku. Stim što ću u narednom ciklusu ići na čist prirodnjak

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od SoJa 10/6/2014, 14:38

Moj Kortizol, posle dve nedelje korišćenja Valerijane (3x30 kapi) 24.5 ug/dl (ref. vr. 6.2-19.4), što bi prevedeno u nmol/L iznosilo 675.95, a to je, opet iznad gornje referentne vrednosti, ali je "pao" sa 819.8.
Totalno sam zbunjena, jer sam skontala da Kortizol "jede" Progesteron, zato što se Progesteron sintetiše u kori nadbubrežne žlezde pri stvaranju Kortizola, a moj Pg od pre par dana (22. dc) 28,5 ng/ml (1.7-27). Ništa meni ovde nije jasno, pa ako neka cura zna i može, neka mi napiše svoje mišljenje.
I da li da nastavim sa Valerijanom, a da u postupku krenem sa Bromazepamom?

P.S. Zvala sam endokrinologa, idalje tvrdi da je posledica stresa, a ne problem sa nadbubregom. Pošto nema reagenasa za proveru (info od istog endokrinologa), ostaje mi samo UZ abdomena, tj. nadbubrežnih žlezdi.

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od missile 10/6/2014, 16:01

Soja, valerijana je delovala, a na biljnoj je bazi. Ja bih nastavila, a mozda da ipak prosetas do dr?

Meto, ja sam jednom popila pola tabletice Librium, i samu sam sebe zaprepastila kako sam nekako emotivno umrtvljena. Tad sam se naplasila od svih tableta za smirenje, pa sam uzimala caj od maticnjaka. Meni je delovao, mada jako blago.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Sanjci87 11/12/2014, 00:22

Ja jos nisam proveravala Kortizol a imam problem sa tsh koji je iznad referndnih vrednosti..
Uradicu vec sutra da vidimo koliki je,pa cu ako bude potrebe i profil..Da li je nekom stavrno pravio problem kod ostajanja u drugom stanju??
Sanjci87
Sanjci87

Broj poruka : 112
Godina : 37
Datum upisa : 08.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od BiKsi :) 8/5/2017, 23:46

micam ::Zene jeste li gledale tv ordinaciju Vujovicka tu rece da zene koje se spremaju za VTO treba da spavaju pre22h jer taj period sna 2 sata pre ponoci je jako bitan za pripremu bar 3 meseca pre postupka.Na pitanje voditeljke 8 sati sna je bitno ona kaze ne to vec ova 2 sata su jako vazna.
Kakvo je vase misljenje o tom?

mamadabudem ::Ma važi, 8 sati... i treba da imaju platu 2000 evra da se izbegne stres. Malo Vujovićka preteruje.

mamadabudem ::Drugo, većina žena nije umorna nego smorena zbog situacije u kojoj se nalazi,a to je druga priča.

micam ::Po njoj nije vazno da se spava 8h vec je bitno da se legne 2 sata pre ponoci jer to je bitan deo noci koji povecava uspeh

sirijus ::Spominjala je da je to vezano za kotizol čini mi se i da utiče na stres.
mamadabudem ::Ma znam kako ona razmišlja i šta priča, njen sam pacijent. Ja sam neko ko leže celog života oko 22h uveče, leti malo produžim, a zimi umem da legnem i u 21h....pa evo dopisujemo se na temi steriliteta na Kutku...Mnogo stvari utiče na ovo što se dešava nama, umor/odmor je samo karika u lancu.

mimi85 ::Potpisujem MDB! Takodje lezem sa kokoskama ceo svoj zivot....

Nessi ::Evo ja sam slucaj koga bi dr Vujovic verovatno istukla Very Happy
Ne pamtim kad sam poslednji put legla pre ponoci. Obicno legnem oko 1 i spavam najvise sedam sati, prosto mi ne treba vise, prirodno se budim. Znam i bez toga da mi neko kaze, da to ne valja ali potrudicu se da se nateram da lezem ranije Very Happy
A ako cemo bukvalno da shvatimo njene reci, onda da spavamo od 22 do ponoci, pa u zivot jer nije bitan san od 8 sati  Laughing

mamadabudem ::Ne bi te istukla, ona fina i kulturna pa bi ti finim tonom rekla da gresis. :) :) :)

Nessi ::lol! Ne poznajem je ali ti verujem na rec :)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Principessa 11/7/2017, 02:26

Meni je isto tu pricu pricala i ona i Stefanovicka (akupunkturolog), ali ja zaista ne znam kako da obrnem svoj bioritam, kad pola zivota vec lezem u 2-3h ujutru i budim se oko 11, 12h. Cak i kad radim pre podne, a to je samo 2x nedeljno, nema sansi da legnem pre 1, pola 2... I to nije sad kao treba da legnem sat vremena ranije, nego 5h! Pa to kapiram da bih samo mogla ako promenim time zone-u i odem u Ameriku da zivim. Nema tog melatonina koji mi moze pomoci. Probala ja tako kao u 11 da legnem, a ono oci kao u sove i onda se vrtim anyway do 2-3h ujutru u krevetu kao mentol dok ne zaspim...🙈😏
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 25/5/2018, 19:54

Da li Kortizol utice na zacece,to nikada nisam proveravala.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 26/5/2018, 18:57

Ej Borbice,postoje podeljenja mišljena endokrinologa o uticaju kortizola na sam čin začeća. To je tzv "hormon stresa" i njegov nivo se povećava usled dugotrajne izloženosti stresu. Sam uticaj stresa na uspešnost et-a nam je svima poznat. Sve je to povezano!! Ja sam pre ulaska u postupak imala povišen nivo kortizola, ali meren samo u jutarnjim časovima. Moja endokrinolog je taj podatak zanemarila i rekla mi da se smirim. Kada je slušam sve zvuči tako lako! Very Happy
Možeš da uradiš samo jutarnji kortizol, pa ako bude povišen, onda se upoređuje jutarnji i poslepodnevni. srca1

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 26/5/2018, 19:28

Bas ti hvala zensko pero,ja to nisam davala nikada do sada.Procitala sam da i helio.bakterija utice na zacece,i to nisam radila.Pokusavam da pronadjem sta jos moze da mi bude problem,jer sve sto sam dosad davala je ok.Osim trombofilije koju imam urodjenu,i blagu insulinsku rezistenciju.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 26/5/2018, 20:13

Uradi Borbice, zašto da ne?! Ali nemoj time da se opterećuješ! Ne znam kada si imala stimulaciju, ali sačekaj nekih 2,3 meseca da se to sve vrati na početno stanje. Ja imam Hashimoto i moja prethodna endokrinolog mi je dala gomilu analiza da uradim pre prve vto kada je utvrđen i taj povišeni nivo kortizola. Kasnije sam uspela da dođem do prof Popović i ona taj podatak zanemaruje i rekla mi je da se ne opterećujem i da probam da svedem stres na minimum i naravno zdrave životne navike. Od tada ga nisam radila. Mada sam ja prilično senzibilna osoba i emotivno reagujem tako da je to negde kod mene i bio očekivan nalaz.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 27/5/2018, 09:48

Zensko pero stimulaciju sam imala od17 maja od 10 juna dugi protokol.13 maja su mi vracena tri osmocelijska embriona,skolska tako mi je rekla dr.Kopitovic,ali nazalost nista beta 0.48.Evo vec cetvrti dan,a ja jos nisam prokrvarila.U tolikom sam soku,jer sam verovala treca sreca.Neznam vise sta raditi od analiza,da bi sebi nasla problem.Jesi ti to isla kod profesorke Jasmine Popovic?

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 10:59

Draga Borbice, jako mi je žao Crying or Very sad , znam koliko boli tolika nada i uloženi trud pa na kraju jedno veliko "Ništa"! Ja sam trenutno kod Prof Vere Popović. Poludeo mi je Tsh nakon prve stimulacije i ona je to sredila. Meni prija jer i psihički dobro deluje na mene, bodri me. Nisam ni ja pametna šta treba raditi još od analiza ali rećiču ti šta sam sve ja do sada radila: hormoni tiroidee i antitela, trombofilije, OGGt,homocistein, neka silna antitela (antikardiolip, antifosfolip...), histeroskopija i biopsija endometrijuma, hsg (pre prve IUI),k.s., urin i mislim da je to sve. Nađen je Hashimoto i Pai1.
Inače, ja isto ne znam šta je kod mene problem da vto ne uspeva. Za jurenje "prirodnih radova"mi nemamo mogućnost jer živimo u različitim zemljama. Koliko ti imaš godina? Zašto ste ušli u vto program?

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 11:02

Za krvarenje ne brini, uskoro će, očekuj sutra ili prekosutra.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 27/5/2018, 11:07

Pet god.smo u braku,posle dve god.nije dolazilo do trudnoce i predali smo tada za prvu,suprug je insistirao,posle toga druga,treca i evo nakon pet godina jos uvek nista.Ja imam 41 god.suprug 36.Inace iz Nisa sam.Sve sto sam radila je ok.nisam ova antitela i histeroskopiju,niko od doktora mi nije predlozio.Gde ti zivis?Koliko god.imas?

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 27/5/2018, 11:08

Pet god.smo u braku,posle dve god.nije dolazilo do trudnoce i predali smo tada za prvu,suprug je insistirao,posle toga druga,treca i evo nakon pet godina jos uvek nista.Ja imam 41 god.suprug 36.Inace iz Nisa sam.Sve sto sam radila je ok.nisam ova antitela i histeroskopiju,niko od doktora mi nije predlozio.Gde ti zivis?Koliko god.imas?

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 11:21

Ja sam iz Beograda i imam 36 godina, ove godine punim 37. Borbice ja bih ti savetovala da uradiš i histeroskopiju, možda postoji neki mali problemčić čijim uklanjanjem bi se rešio problem. Imaš ovde na Kutku sve o tim dodatnim analizama, pa pročačkaj! Otpusti te strahove vezane za godine, ti još imaš velike šanse, samo da nađeš to što koči. Nadam se da si ti hormoni ok?

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 27/5/2018, 12:17

Tesko se snalazim po kutku da bi nasla sta mi sve treba od analiza,ako slucajno znas,mozes mi napisati.Planiram da odradim histeroskopiju.Hormoni su mi svi ok.samo mi je antimilerov zbog vantelesnih nizi,ovo ostalo je sve ok.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 12:33

Borbice, iščitaj Ženski sterilitet, tu imaš apsolutno sve!!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 13:10

A mozes da se vratis na Korake,tu ima devojaka koje su duze ovde i znaju mnogo vise. I ja sam relativno nova

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 27/5/2018, 13:15

Hvala ti zensko pero,trazila dosad ali nista nisam konkretno nasla na sterilitetu.Trazicu po netu,tamo mi je lakse.Ovde kod nas to i nerade tako da cu morati opet negde privatno.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 13:19

Rade i u Feroni,cudim se da to Kopitovicka nije predlozila s obzirom da imas neuspelih pokusaja iza sebe. Ali da ne kritikujem i ja sam tek skoro radila,nisu ni meni ranije trazili.Srecno Borbice i da sledeci put bude dobitni! :*

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Borbica 27/5/2018, 13:35

Niko meni dosad to nije predlozio,da li nema potrebe ili im dodjem ko igracka,stvarno neznam.Da li su ti nakon odradjene histeroskopije nesto pronasli?Da li si imala neki vto posle toga?

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 13:43

Meni je bio uredan histeroskopski nalaz. Radila sam ga pre nekih 10ak dana i polako se pripremamo za sledeci postupak. Meni je dr rekao da to moramo da uradimo tj.bilo bi dobro jer ne moze bas sve da se vidi na uz koliko god bio precizan. Biopsijom se utvrdi postojanje eventualne infekcije i jos niz nekih drugih stvari. Znam da se osecas nepoverljivo prema svima i svemu ali meni ta intervencija itekako ima logike

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Zensko pero 27/5/2018, 13:47

Nemoj samo da budis gorcinu u sebi,sve smo mi imale te osecaje. Uradi te osnovne stvari i polako,umiri se,veruj sebi i svom telu i uspeh nece izostati. Zvuci lako receno,znam jer je i meni tako bilo ali bez nade i vere nemamo nista i uzaludno je raditi sve ovo

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Kortizol - Page 4 Empty Re: Kortizol

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu