KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 3/2/2012, 23:05

Vasilija, najvise se zbog tebe javljam ovim putem...

Kao sto drugarica rece, mi nimo medicinski radnici i ne mozemo da ti odredjujemo terapiju, ali zato dr Sumarac jeste i to, po mnogim merilima, slobodno cu reci, najbolja u Srbiji.
Ne znam na osnovu cega si zakljucila da tvoji rezultati nisu "toliko losi". Ok, insulin deluje i da nije, ali meni tvoja glukoza uopste ne stima. Kao prvo, prelazi kriticnu tacku od 9 u jednom trenutku ( sto nikako ne sme), a na kraju ti je veca od 6... Veruj, da po onome sto sam citala ovde ( a procitala sam mnogooooo) dr Sumarac uopste nije tako "laka" na davanju terapije ukoliko zaista nije neophodno. Da si otisla kod dr Stokic, 100% sam sigurna da bi dobila isto.
Ne brini, nece ti skoditi, moze samo da pomogne da ostvaris svoj cilj, sto ti od srca zelim. Tako da nemoj da preispitujes lekare, pogotovo ne dr Sumarac i redovno pij prepisanu terapiju. Ako se plasis da bi mogla imati neke nus pojave, pokusaj da lek uvodis postepeno, kao sto sam ja, prvo 2 nedelje po pola doze pa tek onda celu.

Srecno!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od xelijana 5/2/2012, 22:11

Drage procitalla sam sve sto ste uspeli da napisete na ovoj temi uspeli ste da me ubedite da posetim Dr .Sumarac.E sad mene zanima koliko se kod nje ceka za prvi pregled u Klinickom centru, i jel potreban uput i koji ? igra

xelijana

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 6/2/2012, 00:48

xelijana ::Drage procitalla sam sve sto ste uspeli da napisete na ovoj temi uspeli ste da me ubedite da posetim Dr .Sumarac.E sad mene zanima koliko se kod nje ceka za prvi pregled u Klinickom centru, i jel potreban uput i koji ? igra

Izvini, ja ne znam ni koliko se ceka ni koji uput treba, samo da ti postavim link ove teme koja je zakljucana jer je popunjena. Za slucaj da nisi videla... lol!
https://kutak.forumotion.com/t654-ogtt-test-i-implantacija-nevezano-za-pcos
Srecno!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 6/2/2012, 01:39

vasilija1980 ::Mali Princ, citam tvoj post nisam razumela sta znaci da ona i jedan muskarac imaju super rezultate za trudnocu????hvala..

Vasilija, to znaci da dr Sumarac i jedan dr endokrinolog, muskarac, nije ga imenovala, imaju veliki postotak uspesnnih vto i prirodnih trudnoca, u kojima su ucestvovali, i da im je to jedna od uzih delatnosti.
Mene je cak nacelnik endokrinologije na VMA uputio na nju - rekao mi je - vasi rezultatisu izuzetni za zdravu normalnu osobu, ali posto planirate vto, ja bih vam preporucio endokrinologa koji je extra za reprodukciju - dr Sumarac.

Drugo, terapija koju ti je dala uopste nije strasna, jer toliku piju i oni koji imaju varijacije i samo u insulinu, a ne i u glukozi.
Tvoj secer je onaj koji je problematican i zbog koga ti je rekla da je preddijabetes, a to znaci stanje koje ukoliko se ne prati, ne kontrolise i ne obuzdava moze dovesti do dijabetesa.
Kao sto si vec mogla da procitas, bitno je samo da lek uvedes postepeno.
Pri tom, ukoliko je sve drugo ok, kada ti se stabilizuje secer, moze doci i do spontane trudnoce, kao sto sam ti pisala za moju prijateljicu.

U svakom slucaju, odluka je na tebi, kao i za sve drugo - da li hoces da je slusas, neces, hoces da pijes-neces, sve zavisi od tebe, mi smo ovde samo da ti pomognemo svojim iskustvima.

Srecno!

E, da, potpuno se slazem sa Zoka83 porukom ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 995453
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 6/2/2012, 14:49

Mali Princ, hvala ti puno na savetu i veoma vaznim informacijama, odlucila sam da poslusam Dr. Sumarac, jer mi je ona stvarno ulila veliko poverenje,kada dobro razmislim. I pogotovo kada cujem da su mnogi zadovoljni sa njom, bolje da krenem sto pre sa terapijom,ionako nemam sta da izgubim ,mogu samo da dobijem,pa jel tako. Hvala puno svima jos jednom smajli angel
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od vasilija1980 6/2/2012, 14:53

Zoka83,hvala i tebi, ja sam luda najvise sto sam pitala jos jednog endokrinologa za misljenje, pa mi je ona dala to misljenje da nije strasno. Ali ja znam da nije tako,jer cela moja skoro familija boluje od dijabetesa,tako da ja cu ovaj put da budem pametna,sto do sada nisam bila,i poslusam DR.Sumarac.Zena mi je sve lepo objasnila a ja luda zena..hvala..ljubim vas sve puno..i nadam se da do VTO nece ni doci.. osmeh srce smajli angel
vasilija1980
vasilija1980

Broj poruka : 129
Location : Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od maza1972 6/2/2012, 14:58

Evo mojih rezultata insulina,prvo da vam kažem da sam jedva dobila rezultate jer su ih izgubili affraid pa sam sat vremena išla po šalterima i na kraju uzela prepis,ali dobro...

GLUKOZA

0 min. 4.7 (3.6-5.8)

30 5.6 (3.6-5.8)

60 5.0 (3.6-5.8)

120 5.2 (3.6-5.8)

180 4.8 (3.6-5.8)

INSULIN
0 min. 13.9 mlU/L ref.5-25

30min. 61.0mlU/L

60min. 38.9mlU/L

120min.42.2mlU/L

180min.11.8mlU/L

Molim vas za neki komentar...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 6/2/2012, 15:41

Mazo, glukoza odlična!
Insulin je delimično o.k.-nije strašan, vidiš i sama, ti se posle dva ipo sata vraćaš na početnu, dobro je to, e sad,što kažu da ne bi trebalo iznad 24 da ide-meni lično deluje malo neverovatno,ali dobro. I ako dobiješ terapiju,verovatno nešto u svrhu "smirenja"
Meni to dobro deluje.
Jesi li zakazala nekog?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od maza1972 6/2/2012, 15:51

Hvala Pari za komentar i mišljenje.Nisam još nikog zakazala. Laughing
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Orline 6/2/2012, 16:22

Potpisujem Pariz. sunny

Sećam se da je G. Ivanović uključivala svojima terapiju i kad je Insulin 30 u prvom satu.
Tebi nakon dva sata je sve OK, ali se može desiti da i dobiješ neku manju dozu.
Endokrinolog - pa ćeš onda videti.
A rezultati izgledaju sasvim OK
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 6/2/2012, 18:10

I meni se cini da nista nisi zasladjena sunny, ali reci ce dr da li bi nesto ipak malo prijalo.

Vasilija, bice sve super ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 490909
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 6/2/2012, 22:13

orline ::Tebi nakon dva sata je sve OK, ali se može desiti da i dobiješ neku manju dozu.

Slazem se Very Happy
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od xelijana 6/2/2012, 22:41

Zoka queen

xelijana

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od smarija 6/2/2012, 23:38

ovo su moji rezultati testa ogtt+insulim. s tim da su mi kod insul.samo dva puta vadili krv

insulinemija
4.16 uIU/mL (2.6 - 25.0)
120m 42.00 120m

OGTT
5.0 mmol/L (3.0 - 6.1)
30m 9.1
60m 9.2
120m 2.4

cure molim vas za misljenje i ono sto me najvise zanima ako je u pitanju IR kod mene da li se moze ici u postupak VTO ili se prvo mora dovesti u normalu
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 7/2/2012, 00:00

Smarija, po mom vidjenju stvari nije ti dobra ni glukoza, ni insulin, i mislim da si kandidat za uvodjenje metformina! Drugo, vidim u tvom potpisu da imaš pcos, metforminima se i to sredjuje, pa ćeš jednim udarcem tri muve ubiti! Treća je ona koja se tiče poboljšanja kvaliteta jajnih ćelija nakon uzimanja metformina! Srećno!

P.S. Pravac dobar endokrinolog!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od smarija 7/2/2012, 00:15

hvala biksi na odgovoru sutra odmah krecem u potragu za endokr.
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 7/2/2012, 00:21

Obavezno imaj u vidu da se taj endokrinolog bavi reproduktivnom endokrinologijom, jer džaba ti često od onih običnih, veruj mi! Ne znam u BL da li imate takvog, al vredi otići i u Bgd zbog toga! Regulacija insulina i glukoze u trudnoći je jako bitna, i mora redovno da se prati!

BL je Banja LUka, pretpostavljam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od smarija 7/2/2012, 00:26

jeste iz Banja Luke sam zato sam i napisala da krecem u potragu za dobrim endokrinologom,nekad davno sam bila kod jednog dr.Beric i dugo je radio sa dr.Mirjanom Sumarac i docent Macut tako je nesto spominjao
sutra cu se raspitati za njega ako nista ne bude onda cu morati za BG
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od xelijana 7/2/2012, 00:29

Potpuno se slazem sa Biksija ,ja sam se ovoga i uverila,
,elem moj sadasnji engokrinolog iz Klinickog centre jelte docentkinja je samo pogledala nalaze stitne onako ispalpirala zlezdu okom a ne rukom i dala terapiju letrox 25 bez da proveravi antitela i zakazala kontrolu za 6 meseci .Ja sam pre 20 dana imala biohemisku trudnocu i naravno do nje nisam nikako mogla doci .Zato i ponavljam ono sto je Biksi rekla., Smarija trazi reproduktivnog endokrinologa sve ostali su na zalost razocaravajuci. Pozdrav

xelijana

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 7/2/2012, 09:17

smarija, i ja sam iz bl.
ja idem kod dr mirjane bojić, meni je uvela siofor, gukoza je ok, al' insulin ostaje visok nakon dva sata.
takođe sam, sa više strana, čula preporuke za dr berića.
nadam se da sam pomogla.
ff
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od smarija 7/2/2012, 09:58

lakole naravno da si mi pomogla i svaki savjet je dobrodosao,mozes li mi reci gdje radi dr.Mirjana u koliko ne uspijem doci do dr.Berica mada bih voljela kod njega jer sam nekad davno bula njegov pacijent
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 7/2/2012, 10:06

oboje su sa klinike za endokrinologiju, ukc banja luka. ta klinika ima vanjsku ambulantu u poliklinici gdje jednom sedmično ordiniraju doktori sa klinike. dr bojić radi četvrtkom a dr berić ponedjeljkom ili utorkom, nisam sigurna, tako da ne moraš na paprikovac. broj ambulante je 343 301, za informacije i naručivanje.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od smarija 7/2/2012, 11:28

evo ja sad dodjoh od dr. i necete vjerovati kaze da mi je nalaz uredan,covjek samo da poludi
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 7/2/2012, 11:35

smarija, kod koga si bila?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 7/2/2012, 11:38

smarija ::evo ja sad dodjoh od dr. i necete vjerovati kaze da mi je nalaz uredan,covjek samo da poludi

Jeste se videli ili samo culi telefonom?
Da li si rekla da imas pcos i da se boris sa sterilitetom?
Nisam lekar, ali po onom sto znam, slazem se sa Biksi, mislim da si definitivno kandidat za metformin.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 22 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu