KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 3/1/2012, 15:56

malo sam pročešljala ove stranice, a i prethodni pdf.....
u principu, što duže na terapiji, to bolje, u svakom slučaju. mada ima mišljenja (dr stokić) da je i 2 sedmice dovoljno za prvo regulisanje insulina i da se postupak može planirati tada, čini mi se da je makki dobila takav savjet, a zoka83 je nešto preko mjesec dana bila na terapiji prije aspiracije jć u uspješnom ivf.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 3/1/2012, 16:15

lakole ::biću ja na terapiji sigurno, samo me interesuje moram li duži vremenski period biti pod terapijom prije nego što uđem u postupak.
Maza ti je već dala jedan razuman odgovor. Dobro je da ćeš biti na terapiji, a da je odrađen OGTT kako treba- nije.
Takav , kakav si ti radila-zove se screening i rade ga trudnice, a pravi test je vađenje krvi na pola sata.
No, kad je insulin toliki posle 2 sata, on gazi stotku sigurno posle sat vremena.
Mišljenje mog endokrinologa je minimum 3 meseca terapije, a optimalno 6-koliko je i meni preporučila, a ja sam bila godinu pre postupka na terapiji.
Znam da dr Edita ima drugačije mišljenje.
No- insulin ćeš još pri prvom pijenju regulisati-dakle dok piješ lek-pokrivena si. Zašto onda 3 ili 6 meseci terapije?
Da bi ti se telo regenerisalo, tačnije jajnici i poboljšao kvalitet jajne ćelije.
Reći u ti da sam u prethodna 3 postupka (bez terapije) davala 6, 3, 4 jajne ćelije, a u ovom, poslednjem-12 folikula- 12 jajnih ćelija.
Naravno-i potpis vidiš.
I ja pijem za hipotyr., za trombofiliju primam terapiju i za IR.
Mislim da sam uspela da ti približim tumačenje zašto toliki meseci terapije.
Srećno! ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 338438
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 3/1/2012, 17:04

jeste, sad shvatam.
a što se tiče načina rađenja testa, jasno je i meni da nije rađen onako kako ste ga vi radile, ovako mi je pisalo na uputnici i u labu nisu htjeli dodati još par vađenja, iako sam ja bila spremna i da platim punu cijenu analiza. eto, takav je naš zdravstevni sistem!
htjela sam još nešto pitati. terapija se uzima poslije glavnih obroka, a šta je sa užinama? ja voće grickam nezavisno od obroka, da li trebam da se 'uobročim' i da ništa ne uzimam između?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 3/1/2012, 17:09

Ne moraš posle užina
ili...ako ti lakše...podeli neku dozu, pa nakon svakog jedenja pij lek.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od maza1972 3/1/2012, 17:48

od dr mali pariz taj Uto Jan 03, 2012 4:15 pm
...Reći u ti da sam u prethodna 3 postupka (bez terapije) davala 6, 3, 4 jajne ćelije, a u ovom, poslednjem-12 folikula- 12 jajnih ćelija.
Ovo jeste povezano,odnosno kako sam shvatila -stanje štitne određuje vitalnost j.ć.
Kada sam bila po upute za level1 ,a uradila sam već hormone štitne i antitela štitne,ginekolog je komentarisala da je ova analiza bila nepotrebna,jer je u postupku bilo vitalnih j.ć (doduše samo 3),da se ove analize rade kada nema zrelih i vitalnih jć.a ona je moje videla i ocenila ...Sad sam malo zbunjena,jer je bio mali broj jć.,ako bih nakon OGTT dobila terapiju,možda bih proizvela veći broj jć?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 3/1/2012, 18:19

Mazo, ko će ga znati? To ja povezujem...I mojih 6 iz prvog, 3 i 4 iz sledećih postupaka su uvek ocenjivane kao super zrele i kvalitetne ćelije...
Trninićka u 2. postupku je bila jako razočarana nakon bete, jer sam u njenom notesu pored svog imena imala zvezdicu-kao potencijalna trudnica.
Def. naš problem je bio muški ster.,ali povezujem da su neke terapije, zdrava ishrana i vitamini ipak odrafdili svoje, ali i adekvatna stimulacija.
Meni je opodnja uvek 100% bila.To govori o kvalitetu ćelija.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od maza1972 3/1/2012, 18:25

Da li si od početka ,odnosno od prve VTO bila na terapiji za insulinsku rezistenciju?...sad ja pokušavam da povežem da li ima veze terapija sa brojem jć ili kvalitetom jć?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 3/1/2012, 18:32

ne.
tad sam imala 13kg manje nego u prethodna 2.
verujem da sam u prvom postupku bila najzdravija.
Terapiju sam počela 3 meseca nakon 3. postupka,a bila na njoj godinu pre poslednjeg.
Inače, ja sam sama odradila sve nalaze, većinu - 98% privatno, jer tek kod nas ništa ne rade niti upućuju, i to čačkajući po netu i forumima, a od dr-ka nijednog nisam savet dobila..sem...vama ništa ne fali. Razumeš, zato sam ti od starta govorila da odradiš sve, i budeš mirna.
Saberi, oduzmi-ne može se sa sigurnošću znati šta je uticalo. Mislim sve- pauza, psihička stabilnost, vitamini, terapije i pravi tim. Sklopile se kockice, kako često kažem, iliti ovo što mi u potpisu piše-kad će biti.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od maza1972 3/1/2012, 18:55

Generalno,svi smo zdraviji kada smo mlađi...ali opet,da nisi išla i tražila i ispitivala, ne bi došla do saznanja šta od kockica nedostaje...nažalost dr-ovi neznaju da na upute,a na sreću- ti si sama bila dovoljno jaka i istrajna,i isplatilo se...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 3/1/2012, 19:02

Generalno-nisam ja ni tad ni sad imala neke godine, ali sam pregurala 3 jake stimulacije
sad četvrtu...najjaču. To je uzrok svim burama u meni. Štitna je donekle kod mene i nasledni faktor.Ali u prvom postupku nisam imala ni antitela a tsh-1,7
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 3/1/2012, 20:07

dr mali pariz ::Ne moraš posle užina
ili...ako ti lakše...podeli neku dozu, pa nakon svakog jedenja pij lek.

hvala, trudnice i mazo, na savjetima! ff
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od medolino 4/1/2012, 13:48

Drage,prvo da vas pozdravim ff
Pari,trudnice slatka, procitala sam temu,nisam bila lenja... ljubav
E sada, poslala sam nekim curama pp ali mi jos nisu odgovorile,pa sam pomislila da ne bi bilo lose ovako da vas sve pitam.... Trebala bih pre postupka da odem kod endokrinologa u Novom Sadu, tacnije kod dr Edite Stokic... Da li neko zna kako da stupim u kontakt sa njom,da li radi privatno ili u klinickom centru? I da li se moze raditi u Novom Sadu preko uputa OGTT test ili ipak moram privatno? Hvala vam unapred osmeh srce
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Kamilica 4/1/2012, 15:37

Medolino, imaš PP
Zaboravih ti reći da uput za OGTT može od lekara opšte prakse i to onaj za stacionirano lečenje
Ako treba još nešto, ti pitaj
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 4/1/2012, 16:02

Medo, eto, javljaju se cure, drago mi je! ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 543728
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od medolino 4/1/2012, 17:24

Kami, Pari hvala vam od srca do neba!!!! Ljubim vas i grlim ljubav d
Zakazala sam kod dr Edite za 17.januar.. E sada mislila sam da odem kod svoje doktorke opste prakse da mi da uput da odradim onaj ogtt test ali ne verujem da ce mi ispisati uput jer nemam nikakav izvestaj od doktorke...tj ona nema nikakvo opravdanje zbog ceka mi pise uput...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od MAAKKI 4/1/2012, 21:15

Medolino ako ti je dr ok i ako je lepo zamolis i kazes da su ti telefonom rekli da odradis i to pre odlaska kod endokrinologa sigurna sam da ce ti napisati uput, bas se ja tako snalazim i nisam imala problema, a i dr mi je ok pa se lepo dogovorimo.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od medolino 4/1/2012, 21:21

MAAKKI, draga,rekla mi je kami da traze izvestaj od dr Edite i u novom sadu kad odem da uradim OGTTtest,tako da za sada idem samo kod doktorke Edite privatno pa sta mi ona kaze tako cu uraditi.. A i danas kada sam zvala da zakazem rekli su mi da ne radim ogtt test dok mi doktorka ne kaze...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 5/1/2012, 10:18

Medolino, imas pp. Sorry, nije me bilo na forumu nekoliko dana.

Sto se tice toga da dr Stokic ima misljenje da je dovoljno piti metformin 2 nedelje pre postupka, moram reci da meni nije tako rekla Rolling Eyes
Isto kao i dr Sumarac, savetovala mi je pijenje siofora minimum 3 meseca pre... Ja sam na svoju ruku otisla u postupak nakon manje od mesec dana, srecom dobro se zavrsilo. Pitala sam dr Kopitovic da li treba da sve odlozimo, ona je rekla NE i ja sam je poslusala. Ali dr Edita nije bila za to iz istog razloga koji je Paris napisala.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 5/1/2012, 10:23

Citam u Blicu da je serija glucophage-a povucena sa trzista u Srbiji...
Kad nadjem link na netu postavicu, ne znam sta se desilo...
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 5/1/2012, 10:25

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/299804/Povuceni-lekovi-za-dijabetes
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od laKole 5/1/2012, 10:30

lakole ::
u principu, što duže na terapiji, to bolje, u svakom slučaju. mada ima mišljenja (dr stokić) da je i 2 sedmice dovoljno za prvo regulisanje insulina i da se postupak može planirati tada, čini mi se da je makki dobila takav savjet, a zoka83 je nešto preko mjesec dana bila na terapiji prije aspiracije jć u uspješnom ivf.

zoko, evo rekoh da je makki dobila taj savjet, ne ti, tebe sam samo navela da nisi odgodila postupak. ff
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 5/1/2012, 10:48

Znam draga, shvatila sam, nego samo da kazem i ja sta je meni rekla cvet
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od medolino 5/1/2012, 11:07

Hvala vam cure ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od grudva 5/1/2012, 12:07

devojke ja sutra radim ogtt rekli su mi da danas poslednji obrok bude oko 18h i dabude lagana hrana i bez slatkisa a ujutru nista cak ni zvaka ok to razumela
recite mi jel ima nesto sem slatkog sto treba danas da izbegavam i do kad najkasnije smem bar vodu da pijem i jos jedna stvar da li pusenje ima nekakveveze sa ovim

e sad mazo
neznam sta da ti kazem u vezi zakazivanja za ogtt
obecala sam da cu se raspitati ali cini mi se kako stvari tamo stoje podhitno nadji vezu affraid juri trazi mozda neko nekog zna nisam ni ja znala nikog pa sam pitala i nakraju mi nasli pa zavrsila sve danas
ti bi trebalo da zakazes tamo konsultacije kod dr sto se ceka dugo pa ona te uputi da radis ogtt i zakazes sto se opet ceka koliko sam razumela kad se radi sa glukozom minimum 2 nedelje nisam mogla da verujem sta naprica zena pobelela sam od besa nemogu da verujem
sreca nasla sam ovog pa on danas sa sve uputom bio kod dr i ona mi napisala izvestaj i dala uput za ogtt hitno pise i odma zakazali za sutra a ujedno odma zakazali i kontrolu posle ogtt testa
probacu sutra na salter preko puta da ponovo pitam (stavicu razdeljak na drugu stranu da me neprepoznaju Laughing ) mozda mi ona bolje objasni ali mrka kapa ono je ludilo
ili ipak da probas u visegradskoj tamo imas zakazano ve pa odlezi taj dan ako je manjje cimanje nego ovamo
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od maza1972 5/1/2012, 19:57

Nemoj da se mučiš i raspituješ zbog mene.Bila sam kod interniste u DZ,imala sam sve što traže za klinički,i uput i rez.krvi i mišljenje interniste,ali opet ništa,tek 10.februara da dođem ,da me zakažu za neku grupu lekara ,koji se bave ovom našom tematikom,kod dr.Sandre Pekić.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 16 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu