KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nolinica 25/7/2011, 11:35

E, sad molim vaše mišljenje! Ne mogu da se setim ko me prošli put nakrpi osim Pariza, zato što nisam popila lek kad je trebalo!!! tuga
Sutra idem da vadim krv, kontrola insulina i glukoze. Kad trebam popiti Glucophage? Odmah nakon popijene glukoze? Znam da su meni pre tamo rekli da ni slučajno ne smem nimalo vode jer ću lako povratiti, a zamislite kako će mi biti sad kad sam trudna i kad imam mukice!!!
Čekam te Parizu!!!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od viktorija 25/7/2011, 12:34

Nolinice trudnicice evo da ti se ja javnem Very Happy
Od kada sam trudna nisam proveravala insulin i glukozu na taj klasican nacin,jer mislim da je rizicno ukoliko si ranije imala povisen insulin...
Ja sam po savetu endokrinologa Edite izvadila glukozu i insulin naste, pa doruckovala, popila lekic i posle 120 min ponovo izvadila krv...
Molim te, proveri jos jednom sa endokrinologom da li u tom periodu treba da se opterecujes glukozom,mislim da je i ovaj drugi nacin dobar kako bi se proverilo stanje insulina nakon popijenog leka, tj da li treba pojacati ili smanjiti dozu...
Molim te ne zameri nije mi namera da te uplasim,pisem ti moje iskustvo a i nisam nigde procitala da je neka devojka u ranoj trudnoci na taj nacin proveravala insulin... Very Happy
Ljubim te puno, javni sta si uradila i stavi nam trudnicki tiker da vidimo koliki ste sada ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 275568
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nolinica 25/7/2011, 12:40

Viktorija, verovatno si u pravu, jer dr i ne zna da sam trudna. Kontrolu radim po dogovoru pre trudnoće!
Nije mi dr rekao baš u dan trudnoću, ali mislim da sam danas ušla u 8 nedelju.
I da, imamo dve bebice!!! Ju-huuuu! trudnica
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od MAAKKI 25/7/2011, 12:44

Nolinice bravo za dve bebice i mislim da je Viktorija u pravu, da se kada si trudna ne pije ona secerna vodica nego samo izvadis krv, lagan dorucak pa onda opet vadjenje krvi, u svakom slucaju sigurna sam da i u laboratoriji znaju kada si trudna kako se to radi. Very Happy
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od viktorija 25/7/2011, 13:03

Nolinice bravoooooo,kako mi je drago, dve beke ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 569534
Poslusaj me draga,zovni svoju doktorku i ja sam isto imala takav dogovor koji se promenio... Very Happy
Tako ti je najsigurnije...otvaraj trudnicki dnevnik Very Happy
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nolinica 25/7/2011, 13:06

Tamo sam ja, na forumu gde su devojke koje nisu otvorile TD.
Jaoooooooooooo, pa sad vidim slikicu, i ti ćeš imati dva bebirona???
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od viktorija 25/7/2011, 13:26

Da,decaka i devojcicu, sada smo koleginice Very Happy
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nolinica 25/7/2011, 13:28

Ko ti je kriv, sad ću te udaviti pitanjima!!!! igra
Imaš td? Da te baš previše ne davim.
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od agata 25/7/2011, 13:40

Nolinice,

pitaj svoju doktorku da bi ti bila mirnija.
Neki je standard da se test opterecenja glukozom u trudnoci radi izmedju 25. i 27. (ili 28) nedelje, da bi se videlo da li krece gestacioni dijabetes. Radi se sa 100gr glukoze i sa onih vise vadjenja krvi, a ne 75gr i vadjenje nakon 2h. Kada je trebalo ja da radim OGTT pitala sam doktora da li je mozda bolje da radimo profil glikemije (dorucak i vadjenja krvi, a bez pijenja glukoze), jer mi je bilo nekako zao da bebu opterecujem tolikim secerom, na sta mi je on rekao da bebi taj secerni obrok opste ne smeta, naprotiv da ce samo malo da zivne i da bude aktivnija od njega i ja sam ga poslusala i uradila test.
Tada test obavezno radis bez popijenog leka, da bi se videlo sta radi organizam, a ne lek, odnosno da li mozda krece gestacini dijabetes.
Vezano za pijenje vode u toku testa, laborantni daju razlicite savete. Ja sam radila u Konzilijumu, telefonom mi je na to pitanje zena rekla da ne treba da pijem vodu do kraja testa, sto je meni zvucalo i nelogicno i surovo. Nelogicno, jer u toku tog vremena mi u kontinuitetu gubimo vodu, tako da ne odrzavamo isti stepen hidratacije organizma, a surovo bas zbog toga sto mi je bilo zao da moja beba dehidrira ( a ti narocito sa dve bebice treba inace da pijes vise tecnosti). Onda sam pogledala uputstvo za pripremu za OGT test iz nekih velikih svetskih bolnica i svuda je bilo da je voda dozvoljena tokom testa, da ne treba jesti 8 - 10 casova, negde pise 12, pre pocetka testa, a da prethodnih dana ne treba biti na dijeti, vec imati redovan, normalan unos secera.
Kada sam otisla da radim test, laborantkinja koja je bila je rekla da je, naravno, voda dozvoljena.
Moji rezultati su bili dobri i onda sam prestala sa Glukofazom.

Odluci sama, ali moja ti je preporuka isto kao i drugih drugarica, da ne radis test dok ne porazgovaras sa svojom doktorkomn koja ti prati trudnocu.

Mazi bebice i uzivaj!



agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 25/7/2011, 15:42

Nolinice,tu sam draga!
Imaš dve beke Very Happy diiivno draga,baš si me obradovala! Obavezno stavi ticker da te pratimo.
E sad,što se tiče tvog pitanja- slažem se sa Agatom,ali i sa dr. našim drugaricama da pozoveš svoju dr Editu.
Ono što znam zasigurno-to je da ne treba posle doručka ili opterećenja glukozom da piješ siofor-glucophage,jer ti ustvari,kako Agata kaže treba da vidiš da li se stanje sredilo,pa da prestaješ sa terapijom,mada mislim da se pije do 12.nedelje,tako da ne znam što sad da radiš,ali svejedno.Ti kad piješ lek si sigurno pokrivena i zato ne treba da daješ nalaz sa popijenom terapijom-tako je i meni moja dr rekla.
Zato mislim ,da ne bi bilo zabune,da nazoveš Editu,sve joj kažeš,koliko dugo piješ,koja si nedelja i da vas je više Very Happy,pa uradi kako ti ona kaže.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nolinica 25/7/2011, 20:06

Cure, hvala vam mnogo na savetima. Danas sam zvala sestru i rekla da bi se sa dr čula, jer ona ne zna bitnu činjenicu, da sam TRUDNA, pa da onda dogovorimo na koji način ću test raditi!
U sredu je zovem, pa vam javljam! ljubav
Ticker ću staviti kad budem znača tačno koliko su moje mrvice stare!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malenaa 27/7/2011, 10:41

viktorija ::
Ja sam po savetu endokrinologa Edite izvadila glukozu i insulin naste, pa doruckovala, popila lekic i posle 120 min ponovo izvadila krv...
Molim te, proveri jos jednom sa endokrinologom da li u tom periodu treba da se opterecujes glukozom,
ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 275568


i ja sam ovako i uvek tako radim i zoka je tako...nikako da se sad opterecujes glukozom ..nego vadis pa jedes pa lekic pa vadis i to je to jer je poenta videti da li si dobro pkrivena lekom zbog beba
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od shenon 8/8/2011, 12:54

Nakon neuspele vto uradila sam ogtt koji kaze:

0 min 4.3
30min 6.1
120min 5.2

Insulin rezultati gotovi za nedelju dana.

Zna li neko da tumaci?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 8/8/2011, 14:39

Shenon, koliko se ja razumem, i ako je ovo glukoza, rekla bih da je sasvim ok.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 9/8/2011, 12:46

malenaa ::
viktorija ::
Ja sam po savetu endokrinologa Edite izvadila glukozu i insulin naste, pa doruckovala, popila lekic i posle 120 min ponovo izvadila krv...
Molim te, proveri jos jednom sa endokrinologom da li u tom periodu treba da se opterecujes glukozom,
ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 275568


i ja sam ovako i uvek tako radim i zoka je tako...nikako da se sad opterecujes glukozom ..nego vadis pa jedes pa lekic pa vadis i to je to jer je poenta videti da li si dobro pkrivena lekom zbog beba

Jeste i Zoka je tako - Edita mi rece da tako treba. Prvi put kad sam kontrolisala, bilo je to tik pred postupak i nisam popila lek, pa me je uputila da radim ponovo.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od MAAKKI 9/8/2011, 12:52

Mene ste sada opet zbunile, ja kada kontrolisem glukozu i insulin, popijem onu secernu vodicu i u labu mi ne daju da popijem Siofor, naravno da sam zaboravila da pitam dr treba li, ali sam racunala da i ovo u labu znaju. E sad Zoka kaze da je vadila ponovo pre postupka zato sto nije popila lek, vise ne znam sta je isprano, jer sad ponovo treba da kotrolisem pa ne znam sta da radim da popijem ili ne? Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 9/8/2011, 17:16

Meni je dr Danka Jeremić, koja radi sa dr Šumarac rekla da prestanem da pijem lek jedno 5 do 7 dana, i da onda odradim test bez pijenja leka, da se vidi pravo stanje stvari! Meni bi to bilo prvo kontrolisanje posle korišćenja terapije. Dakle, da se vidi da li je lek i koliko uticao na insulin.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od viktorija 9/8/2011, 23:28

Imam pitanje za Zoku Very Happy
Do koje nedelje se pije siofor u trudnoci?
Meni je Edita spominjala 6-ti mesec a mi se polako primacinjemo Very Happy
Koliko dugo se smanjuje pre prestanka?
Ako imas malko vremena napisi nam svoje iskustvo, verujem da ce znaciti i ostalim trudnicama koje su na sioforu...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od buby 9/8/2011, 23:32

ja sam siofor pila meseci pre nego sam zatrudnela i goca(ivanovic) mi je rekla da ga pijem do 12e nedelje..zadnjih 10 dana sam smanjivala na po 2 dnevno pa jednu i cao...znaci 5 dana po 2 i 5 dana po jednu...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od viktorija 9/8/2011, 23:37

Hvala Buby... Very Happy
Edita praktikuje do 6 meseca da se ne bi razvio gestacijski dijabetes a pogotovu ako je potvrdjena dijagnoza insulinske rezistencije kao kod mene...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od buby 9/8/2011, 23:43

viktorija ::Hvala Buby... Very Happy
Edita praktikuje do 6 meseca da se ne bi razvio gestacijski dijabetes a pogotovu ako je potvrdjena dijagnoza insulinske rezistencije kao kod mene...
onda ok...zato sto kod mene to nije bio slucaj nego zbog pcos...i neredovnih ciklusa...ona je meni sioforom regulisala cikluse posle dva meseca..onda ok..pijes kako ti tvoj dr kaze ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 196545
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od shenon 27/8/2011, 15:21

Za glukozu sam vec pisala a sad sam dobila i nalaze insulina, molim za misljenja:

0min 11.2
30min 47.8
120min 35.9
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 27/8/2011, 16:02

šenon, nije strašno,ali odstupanja postoje. Insulin ne bi trebalo ni u jednom minutu da izlazi iz granice (24 ili 27,u zavisnosti od laba), i da se posle 2 sata vrati na početnu vrednost.
Ne znam,najbolje je da konsultuješ endokrinologa.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nina26 28/8/2011, 10:04

Da li neko moze da mi kaze, kako se pravilno radi inuslin iz krvi?

Da napomenem, da sam radila OGTT test, i bio je ok, ali u DZ gde sam radila test, naravno ne rade insulin uz to, tako da moram sad samo njega da uradim, pa me zanima kako se to radi, pre jela jedno vadjenje, pa valjda pojedem nesto pa posle koliko vremena drugo vadjenje radim?

Imam malu ineverziju Lh I fsh i treba da pocnem sa Sioform, ali prvo da uradim insulin da bi znali koju dozu da mi daju.

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 28/8/2011, 10:27

Meni su radili ovako:

3 dana pre normalna, uobicajena ishrana - bez dijete, sa 250gr ugljenih hidrata min.

vece pre testa lagana vecera najkasnije od 19h, posle toga samo malo vode ako treba

ujutro, bez jela i pica, pravac laboratorija

cim udjes prvo vadjenje krvi,

a onda slatki rastvor 75gr ili 100gr koliko ti dr prepise, i

onda ti vade na svakih pola sata jos 4puta, za to vreme mirujes, bez ikakvog zamaranja da ne bi trosila secer, dobijes malo vode ako ti je bas nepodnosljivo.

i to je to.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 7 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu