KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnoca posle kiretaze

+24
ljubicica13
leptirko82
Plavusica
Mica666
JocY
Marinela
Ema78
dajana00
kokolo
tink
Hajnalka
anastasia1980
saška
dragmilk
lolipop
Mirjana
tuzna bubamara
tia
dr mali pariz
Orline
lea2
Milijana
BiKsi :)
Smoki
28 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tink 30/6/2012, 08:32

anastasia.... molitva
drzimo vam palceve!!!
c
tink
tink

Broj poruka : 14
Godina : 41
Datum upisa : 13.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od anastasia1980 30/6/2012, 10:20

hvala tink srce mi vam zelimo sto pre roda
anastasia1980
anastasia1980

Broj poruka : 31
Datum upisa : 27.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od dajana00 1/7/2012, 14:00

Posle abortusa ,koliko vremena zena ne moze da ostane trudna ?

dajana00

Broj poruka : 7
Location : sabac
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od dr mali pariz 1/7/2012, 15:33

To je tako individualno...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od dajana00 1/7/2012, 18:49

Da li moze 15 dana posle toga ,jel moguce ?

dajana00

Broj poruka : 7
Location : sabac
Datum upisa : 01.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Ema78 1/7/2012, 19:33

Dajana00, dobrodosla !!!

Kao sto ti je vec Pari odgovorila, sve je jako individualno, i zavisi od slucaja do slucaja...
U svakom slucaju, dan kiretaze se tretira kao prvi dan menstruacije, krvavrenje kao menstrualno krvarenje, tako da ako ti je ciklus ranije bio na 28-30 dana, trebalo bi da vodis racuna o sredini ciklusa. Sanse su male, ali nije nemoguce.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Smoki 2/7/2012, 09:43

Dajana00, dobrodosla!
Zena moze vec od tog ciklusa posle kiretaze da zatrudni jer je u tom ciklusu ovulacija veoma burna. Zato ginekolozi i preporucuju da se posebno pazi tada. Endometrijum jos uvek nije dovoljno obnovljen pa postoji mogucnost da, prilikom formiranja posteljice, dodje do njenog urastanja u misicni sloj materice, sto se zove placenta accreta.
Smoki
Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od anastasia1980 4/7/2012, 14:03

ja sam upravo dobila obilno krvarenje uz strahovite bolove.. poslednja menstr. 29.05.. 29.06 beta 21... tri testa pozitivna ,02.07 uz nista... danas 04.07 kraj..
anastasia1980
anastasia1980

Broj poruka : 31
Datum upisa : 27.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tink 4/7/2012, 23:02

auf...
anastasia, jako nam je zao...
zna li se zasto?
uz tebe smo, tesko jeste, ali drzi se...
ne znam i da li uopste postoji nacin da te utesim, jedino sto mogu da kazem da znam kako se osecas, i da isto tako saosecam sa tobom. sve sto se desava desava se sa nekim razlogom, ne treba sebe preispitivati zasto, zbog cega ili sto bas meni (nama), na kraju sve to ipak ima nekog viseg smisla. sta ce sutra biti niko ne zna, ali bitno je da ti ostanes jaka, kao i tvoj partner, jer bez vas ne moze da bude buducih potomaka.
jos jednom, jako mi je zao, i nadam se da cete se uskoro pronaci u ulogama roditelja, zadovoljni i srecni. pre svega zdravi. cmoka
tink
tink

Broj poruka : 14
Godina : 41
Datum upisa : 13.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Marinela 24/2/2013, 20:11

Cao,ja sam se tek uclanila na ovaj forum iskljucivo zbog jednog jako vaznog pitanja...E ovako, pre dve godine sam abortirala, nedelju dana posle kiretaze sam zaglavila u bolnicu jer sam dobila upalu jajnika, materice, zadebljanje creva, upalu slepog creva, takoreci svi organi su mi se upalili zbog kiretaze, bila sam 16 dana u bolnici...I sad jako se plasim da li ja mogu da ostanem trudna zbog te komplikacije?Par puta sam sa deckom pokusavala ali nam nije uspevalo, a plasim se da odem kod ginekologa na pregled , plasim se sta ce mi reci...Hvala unapred...

Marinela

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Marinela 24/2/2013, 20:25

Jel' moze neko da mi pomogne molim vas...da me posavetuje bar sta da radim..SadSad

Marinela

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od JocY 24/2/2013, 20:27

Marinela moras kod lekara. Niko ti ne moze reci odgovor na tvoje pitanje osim lekara uz detaljan pregled...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Marinela 24/2/2013, 20:34

To me jako plasi jer ne znam sta ce da mi kaze, ne bih volela da cujem da ne mogu vise nikad zatrudneti.Ja imam tek 22 godine i jako se kajem zbog te kiretaze ali sad je gotovo. Da nije bilo tih komplikacija posle zahvata ne bih brinula ali vec sam pokusala da zatrudnim tj par puta smo pokusavali i ne uspesno:(

Marinela

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od JocY 24/2/2013, 20:42

Marinela, necu da ti drzim predavalja niti nesto tome slicno, ali svaka zena pre nego sto zeli da zatrudni treba da ode do lekara da uradi osnovne briseve, papu, ultra zvuk... Drugo nekoliko meseci pokusavanja nista ne znaci. Kod mladih osoba kao sto si ti kazu da treba da prodje godinu dana a da se ne desava trudnoca da bi se zabrinuli. Nema cega da se plasis, sta god ti kaze dr nece ti reci nesto sto vec nije prisutno, samo ces znati i moci ces da se boris sa tim i uhvatis u kostac. Ako uopste postoji problem. Ajde hrabro i pokazi da si savremena zena koja vodi racuna o svom telu a ovo ti je prvi korak zar ne?
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Marinela 24/2/2013, 20:46

Hvala ti...U najskorije vreme cu da odem kod doktora da bih znala na cemu sam...jer ovako mucim samu sebe sve vise...Hvala jos jednom:)

Marinela

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Ema78 25/2/2013, 06:44

Marinela, dobrodosla...
Zao m i je zbog toga kroz sta si prosla, ali to je bilo pre dve godine...Pokusaj tu da stavis tacku. Ako ti je za utehu, ima dosta zena koje kiretaze rade na primer zbog spontanog,pa posle nemju problema...Jeste gadno sto si ti imala komplikacije, ali to zaista ne mora nista da znaci.
Posto znam da se neces smiriti, moj savet je da odmah odes kod ginekologa, da krenes od neceg. Trebalo bi da uradis klasican ginekoloski pregled, kolposkopiju, papa test, briseve cerviksa i vagine, kao i briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu. Tvoj dragi bi trebalo da uradi spermogram sa spermokulturom. To je ono osnovno, sto bi svaka od nas trebalo da radi makar jednom u dve godine.
U medjuvremenu, mozes da kupis lh trake za pracenje ovulacije i da odnose imate ciljano...

Do 35. godine se smatra da je godinu dana neki period za koji bi zena trebalo da zatrudni,tako da jos uvek nema razloga za brigu. Ti mozes da nadjes dobrog ginekologa kome ces iskreno reci svoju istoriju bolesti, kako bi eventualno mogao malo da ubrza stvari...

Sa druge strane, strah moze itekako da te blokira, u svemu...nemoj to sebi da dopustis, psiha je cudo.

Srecno, i zelim ti da uskoro pocnes da se druzisa sa nama na trudnickim stranama...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Marinela 25/2/2013, 17:07

Hvala Vam puno na savetima, nadam se da ce sve biti uredu kada odradim sve te preglede...Hvala Vam na podrsci i nadajmo se uskoro dobrim vestima zajedno Very Happy

Marinela

Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Mica666 9/3/2013, 17:26

Cao svima...ja sam nova na forumu pa da kazem nesto o sebi. Imam 23 god, sa verenikom smo pokusavali 10-tak meseca da ostanem u drugom stanju, i poslo nam je od ruke, ali se posle ispostavilo da se na UZ plod ne vidi, pa sam isla na preglede vaginalnom sondom gde se plod video, bio je jako malo tako da se srcana radnja nije videla...taman kad sam mislila da je sve ok, nije bilo. Prokrvarila sam, pila sam utrogestan da se krvarenje zaustavi, medjutim na kraju je morala kiretaza. Sad cekam rezultate zbog cega je doslo do toga...i nadam se da je sve u redu. Kiretazu sam radila pre 5 dana, prvog dana sam imala krvarenje koje je sutra dan prestalo...medjutim, sad posle petog dana ja sam prokrvarila i ne znam sta da radim...iskreno, uplasila sam se jer mi je dr rekao da ako ne krvarim sve je ok, ali ako krvarim da to nije dobro. Jel ima neka slicno iskustvo? Ne verujem da sam dobila jer krv nije ista. Pozz svima i hvala unapred na odgovoru
srcasti poljupci

Mica666

Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od BiKsi :) 9/3/2013, 23:02

Mica666 dobrodošla. Žao mi je što ti se trudnoća tako završila, verujem u sledeću da će biti ok. Nemam ti dati pametan ni koristan savet, javiće se već neka cura. Sve najbolje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Plavusica 18/6/2013, 11:28

E drage moje,trazila sam po internetu nesto,ni sama ne znam tacno sta,sve vezano za trudnocu,spontani i tako te teme. Medjutim kad sam videla koliko ste divne,resih da se javim pa moza i ja dobijem koju divnu rec od vas. Iskreno nisam bas za pohvalu,prva trudnoca,drugi mesec,kiretaza,otisli smo kod doktora jer dva tri meseca pokusavamo da dobijemo bebu i on nam da da uradimo testove i ispostavi se da imamo hlamidiju,nista on nam samo kaze da ispijemo lekove,medjutim ja sam vec bila trudna i nisam znala kad sam bila kod njega i u drugom mesecu kiretaza je bila neizbezna. Mozda da smo znali...sad nzm ni doktora dal da krivim ni bilo koga,ali nastavili smo dalje,i desilo se slucajno odmah drugog meseca ali zakasnila mi je meca par sati i ja sam znala da sam trudna uradila test i bio je pozitivan,naravno brzo sam prokrvarila,doktor(inace sad drugi,prvog sam promrenila sto zbog lekova,to zbog toga sto ga nista ne razumem) me je uputio na odeljenje,jer to je bila rana trudnoca,medjutim nisu hteli da me ostave,ja sam danima krvarila,menjala sam doktore na odeljenju,isla sam svako vece,jer bas sam krvarila,oni su me ubedjivali da ima nesto ali nije za odeljenje,opet sam isla kod doktora mog i dobila opet uput,reko je da oni moraju da me ostave,bez obzira na to kolika je trudnoca,kad sam otisla uvece imalo je nesto,ujutru nije imalo nista,organizam je sam izbacio,a jedan doktor kad sam ga pitala sto se to desava,reko je jer nemamo boziju blagoslov,tad nismo bili vencani,sad jesmo., Proslo je negde oko 6 meseci od tad,ne znam tacno jer te datume ne pamtim,niti zelim da ih se secam,ali evo u maju je bila svadba,prvo htela sam da idem da dajem rezultate(kad sam htela posle spontanog doktor mi je reko da se opustim i da nema potrebe za rezultatima) a sad krenulik smo prvi mesec neuspesno,kasnila mi je par sati samo i dobila sam,a sad evo imala sam 3.jun..a kako mi se cini plodni dani bi trebali da su sad ovi dani,ali ja sve imam osecaj kao da se nesto desava,dal mogu nekako da saznam pre 3.jula,posto meni ciklus traje 30 dana? Nista ne razumem,ali nadam se. Da li je rano da uradim test? A sto je jos gore ne znam dal sam trudna,a moram kod sestre na svadbu,jedno200km odavde,a i idemo na more,prosle godine,ostalo je 10 dana do polaska i ja ostala trudna,trudnoca bila losa i rekli mi da ne idem,sta sad da radim,da li da pustim sve i odem na more,pa tamo uradim test,ili sad,ali ja msm da je sad rano,jer kako oni da racunaju trudnocu od 3. ako je meni 19 najplodniji dan..nista ne razumem,upmoc? Shocked
Plavusica
Plavusica

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 18.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od leptirko82 18/6/2013, 12:37

Kao prvo, to sto ti je doktor rekao za Boziji blagoslov je veoma primitivno, iako ja verujem u Boga.
Sada ti je jako rano za test. Ako treba da dobijes tek 3. jula, nema smisla da se sad testiras.
Sada si verovatno u fazi ovulacije, tako da ne mozes jos uvek biti trudna. Ako si nestrpljiva, 3.jula odradi beta hgc iz krvi, tada ce se videti da li je u pitanju trudnoca.
Opusti se, idi na svadbu i more.
Ako ne dodje do trudnoce, postoje odredjene analize koje treba da odradis, posebno posle spontanih pobacaja.
Savetujem te da menjas doktora, jer se tvoj ponasa kao svestenik.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Plavusica 18/6/2013, 12:47

da taj mi je bas u tom trenutku bio bzvz,ali dobro,sad imamo sve. Pa nista sacekacu,nastavicu da se cuvam,u smislu da ne pijem lekove ni za glavu(koga zmija ujede i mrava se plasi) alkohol necu da pijem,ali znam ako ne dobijem 3. onda je to to,nadam se da ce sve biti ok. Test smo kupili ali stoji jos uvek u pakovanju,kad dodje vreme za to otvoricemo ga,a verujem da cu i ja znati,drugi put sam znala da sam trudna i pre kasnjenja...Ali ipak bih volela da dani malo brze prolaze Sad
Plavusica
Plavusica

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 18.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od leptirko82 18/6/2013, 12:53

Verujem da si nestrpljiva, ali zacece je jedno cudo prirode i moras biti mirna i strpljiva. Ako te nesto zaboli, popij panadol, paracetamol... Znam da se sme, jer sam pitala doktora. Nemoj da pijes, nemoj da razmisljas konstantno, opusti se i sacekaj. ne govorim ti ovo bez razloga, veruj mi. Verovatno si citala iskustva mnogih zena sa foruma. vecina njih je dugo cekala, neke jos uvek cekaju, kao i ja, ali nijedna ne gubi strpljenje, vec se nada iz sve snage....
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Plavusica 18/6/2013, 12:56

Moram da imam strpljena i zivaca,jer stalo nam je,pogotovo posto njemu je vec 30 godina,ja sam doduse mladja 23,ali moji mene nisu mogli da dobiju 5 godina,volela bih da su oni tu i da mogu njih da pitam sto to...ali ne mogu,mogu samo da nagadjam...Plasim se da nije nesto porodicno,ali ako su oni mene dobili onda mogu i ja,valjda...
Plavusica
Plavusica

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 18.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od leptirko82 18/6/2013, 13:10

Plavusice, dodji na temu koraci, pa ces se malo ohrabriti kad procitas koliko se trude zene ovog foruma i koliko su hrabre.
Necemo da zatrpavamo ovu temu
https://kutak.forumotion.com/t2619p195-korak-po-korak-na-putu-do-bete#426393


Poslednji izmenio leptirko82 dana 18/6/2013, 13:11, izmenjeno ukupno 1 puta
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze - Page 3 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu