KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia

+91
Lucija85
lalojedac
**lady**
gage33
missile
dzonivajsmiler
mikan
kockicaaa
Erata
DMANA
cvjela
nina :)
boki82
sareni leptir
Bebironcic
mala zeka
ella1309
Gramatika
ddeki
wladika
JocY
merce
gabrielle25
alo-alo
korpica
Gogo
seka81
dra00
Diksica
senka
pegaz
grudva
tvinki
Mirjana
dragmilk
Malena88
ciklama
noja
Maza
Mali Princ
charlyy
uplasena
LaFolie
KoMetaK
Dejan-T
Vesela
Likoli
Milijana
wulf
vašar
Shizika
Deni
lolipop
cicsa80
anak
maja.e
BiKsi :)
JacaKg
anna
heart84
Željica
tuzna
daco
Gala
Marija86
malenica
Orline
djole42
baksuzi
ana78
nelab
Republica
marija26
bak
bobica83
dr mali pariz
Zoka83
Kockica
maja76
eni
Jelena*
tanjica
dina
NINA1
beban
brinbili
nena beba
nabla
duolite.blagunja
Hitron-Luka
HappyGirl
95 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Kockica 21/4/2010, 13:59

Neno, spermatozoidi su zamrznuti i čuvaju ih u Jevremovoj. Potpuno je logičnoi ovo što Zoka83 pita, pošto sam i ja bila mišljenja da je bolje da nam rade ICSI sa spermatozoidima iz punkcije, zato smo i insistirali da mm urade punkciju. Prethodni put smo radili bez punkcije, samo sa smrzlićima i bilo je neuspešno. Međutim kada je i ovaj put bilo neuspešno sa spermatozoidima iz punktata, dr mi je rekla da su bili prilično loši, ali mene je to zbunilo iskustva - Azoospermia - Page 3 Icon_rolleyes - pa kakvi su tek oni zamrznuti. Rekla sma joj neka porazgovara sa profesorom i sa biologom i zamolila da mi javi kakve su šanse za dalje. Zbunjena sam, valjda ih ne bi zamrzavali da su baš toliko loši. Ima i ono pravilo, što je loše to se ne zarmzava.
Pozdrav za Jelenu 21 iskustva - Azoospermia - Page 3 275568
Kockica
Kockica

Broj poruka : 332
Location : Beograd
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Kockica 21/4/2010, 14:04

Jelena pitala si me za donorsku spermu. Svakao ako nam ne uspe sa ovim materijalom koji imamo (pokušaćemo još), onda je rešenje donorska iskustva - Azoospermia - Page 3 207995
Kockica
Kockica

Broj poruka : 332
Location : Beograd
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 14:12

Neno nema sanse da nesto iskoristimo jer su oni poslati na analizu odmah i nije nadjen ni jedan spermatozoid i uzorci su baceni.Da je nesto nadjeno bili bi zamrznuti..Odlucili smo se za donatorsku opl.u Pragu.Zoko dace Bog da uspete u sept.Inace posle hemoterapije nema vise proizvodnje sperm.
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 14:16

Kockice nadam se da ce te uspeti i da ces uskoro biti iskustva - Azoospermia - Page 3 523476
Kad krecete sa postupkom? iskustva - Azoospermia - Page 3 639820 iskustva - Azoospermia - Page 3 543728
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Zoka83 21/4/2010, 14:19

Jelena, mislim da gresis. Ima proizvodnje i posle hemo, tako nam rece dr, ali ne sme neko vreme da se koristi. A i s obzirom da mu se tumor nije prosirio, ako uopste bude morao na hemo, bice manje doze...
Kockice, citala sam negde da je kvalitet spermatozoida isti i kada je svez uzorak i kada je zamrznut. Jedino sto oko 50% prezivi odmrzavanje. Mm i ja imamo "srece" sto kod njega nije u pitanju azoo, vec po poslednjem 60M/ml, pa cemo imati materijala i ako vise od 50% ne prezivi. Nadam se da ce vam uspeti i bez donorske sperme.
Jelena, zao mi je sto je situacija takva... Super sto gurate dalje i razmisljate o donatorskoj, nadam se da ce biti uspesno!
ljubim vas obe!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od brinbili 21/4/2010, 14:20

Zene zelim vam/nam puno srece u svakom slucaju... iskustva - Azoospermia - Page 3 275568
Kockice mozda se tm pogorsao spermogram u medjuvremenu pa je zato punktat bio gori??? Ja sam ipak ubijedjena,mada mi je i biolog rekao da je bolji svjez materijal od zamrznutog jer treba da pretrpi i zamrzavanje i odmrzavanje....
Zoko,Jelena iskustva - Azoospermia - Page 3 490909
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 14:34

Imali neko ciji muz ima azoo i da su mu pomogne neke tablete ili vitamini da docu do sperica u ejakuletu?

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 14:42

Zoko ja sam tako cula,ali ako gresim super.ma bice sve ok! iskustva - Azoospermia - Page 3 543728
brinbili iskustva - Azoospermia - Page 3 779578
Dina retki su slucajevi da se nesto popravi,ali desava se...Da li ste radili punkciju ili biopsiju testisa?
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 14:44

Nismo radili nista. Samo smo radili nalaze hormon sto je pokazao povisen FSH i LH.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 14:45

kolike su vrednosti?
Pitam jer su i mm vrednosti tri puta vece nego sto treba da budu...
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 14:52

FSH 30.9
LH 13.1
Prolatin14.2
Testosterone 185

Mi idemo maja 4 da radimo spermogram posel godinu dana koristenja tribestana i bioastina sto su mi cure na rodi rekle da pomaze.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 14:58

I mm su hormoni slicne vrednosti.Da li idete kod nekog lekara?
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Zoka83 21/4/2010, 15:07

Dina, mm-u nije problem hormonski status, ali koliko sam uspela da vidim, tesko da ce tribestan pomoci. javice ti se vec neka zenica sa vise iskustva, a ja ti zelim puno srece u svakom slucaju. iskustva - Azoospermia - Page 3 925363
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 15:22

Neznam sigurno dali ce pomoci ili ne, ali ako neprobamo onda necemo ni znati. Tribestan pomaze da se FSH spusti i da se mocu pojavljivati spermici. Ima par zena cini su muzevi to koristili i radile su ICSI i uspjelo je. Ako ovo nepomone onda cu pokusati nesto drugo. Nije svacije tjelo isto.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 15:33

Dina slazem se sa tobom da nicije telo nije isto i da svi mi reagujemo razlicito.Moj savet od srca ti je da ako sada(daleko bilo)kad radite spremogram ne bude sperm.onda trazite lekara koji ce vas uputiti na dalja istrazivanja jer hormoni nisu za zezanje.MM je mogao da ima ozbiljnih problema da nije na vreme otkrio vrednost hormona i da se nije obratio lekaru.I da se uradi punkcija ili biopsija jer kod muskaraca koji imaju azoo to jedan od nacina da se odmah zna ima li necega ili ne.A ko nema dzabe bilo sta da se pije kad ne pomaze.Mi smo bili kod raznih lekara i svi su nam rekli da cemo samo bezveze baciti pare,a ti lekovi nisu bas jeftini.Sta god da bude zelim vam puno srece iskustva - Azoospermia - Page 3 490909
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Zoka83 21/4/2010, 15:34

Naravno, treba probati. ali se slazem sa Jelenom, cudno mi je da mu odmah nisu uradili punkciju da vide kakvo je stanje i ima li bar par komada.
Poz
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 15:41

Biopsiju smo ostavili za zadnju opciju. Jedan je doktor samo spominjao biospiju i da ima samo 20 % sanse da nacu nesto, a drugu je rekao da radi kromozone nalaze. Sad kad uradi nalaze ako bude isto radicemo kromozone nalaze da vidimo kakvu su oni. Neznam vise ni sama sta da radim ali jos malo pa ce mo prestati sa svemu i pomiri ti se sa sudbinom da zivimo bez djece. Ovo je vec 3 godina kako se borimo pa mi je vise dosta svega. Koliko se vi dugo borite sa azoo?

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 15:43

Jelena 21 jesuli dali tm kakve tablete za hormone? Sta su vam rekli?

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Zoka83 21/4/2010, 15:50

dina :: ali jos malo pa ce mo prestati sa svemu i pomiri ti se sa sudbinom da zivimo bez djece. Ovo je vec 3 godina kako se borimo pa mi je vise dosta svega.

Neka ti ovo bude zadnja opcija. Ne znam zasto dr bilo sta prognozira pre nego sto ima uvida u situaciju. Na dobroj klinici, dovoljno je da nadju 1-2 spermica i da ti nama budes trudna. Tako da, okani se negativnih misli, samo pozitivno i mora da bude bebice. Niko nije rekao da je svima nama lako, bez obzira da li se borimo sa azoo, PCOS, idiopat. ili necim desetim. Da je tesko, tesko je. Ali kada se dodje do cilja, sve zaboravis. Bar pretpostavljam da je tako.
Tek posle sam videla kakav post sam ti napisala. Izvini ako sam te uvredila, vezano za Tribestan i sve ostalo. Stvar je u tome sto smatram ( posle svega sto smo mm i ja pokusali) da je jako tesko popraviti spermogram preparatima i raznim vitaminima i lekovima. Jednostavno, licno iskustvo mi govori tako. I mi smo 3-4 godine probavali svasta i nismo stigli nigde, sto ne znaci da nema izuzetaka i da tm nije medju njima. Zato izvini jos jednom, samo sam imala potrebu da objasnim zasto sam napisala to sto sam napisala, a to nikako nije bilo sa namerom da te obeshrabrim! iskustva - Azoospermia - Page 3 275568
Samo furaj napred, bice bebice sigurno.
ljubac.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 15:53

Dve dodine.S'tim sto smo mi odmah hvala bogu naisli na pravu doktorku koja nam je odmah rekla sta sve treba da se uradi.U roku od 5 meseci smo znali na cemu smo,ali su za tih 5 meseci obavljene brojne analize,cak je mm bio na ispitivanju 7 dana u bolnici.
Zato ti kazem da je potreban dobar doktor,a ne neko ko ce da vas seta.Ako hoces mogu da ti posaljem podatke o njoj na pp.Nemoj da se miris sa sudbinom da zivite bez dece,tako sam misljenje i ja imala pa sam kad sam malo sela i razmislila uvidela sta je dobro za nas oboje.
Sto se tice hormona,mm prima tostesteron depo na svake 3 nedelje.A zbog hormona takodje ima osteoporozu za koju uzima terapiju.Sta su vama rekli za hormone?
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 16:04

Zoka83 nisi ti mene nista uvrijedila nego ja samo kaze sta mislim. Mi smo bili samo kod 2 dokotra prvi je rekao da je azoo i mi nismo mogli da vjerujemo jer moj muz nepusi nepije zdrav je nikad nije imao nikakvih problema. Pa smo otisli kod drugog i on je rekao to isto. Po mom misljenju je samo problem sa hormonima. Vidjecemo sta ce biti sada.

Jelena21 hvala ti na ponudi ali mislim da mi nemoze nista tvoja dokotra pomoci jer mi zivimo u Americi. Nama je dokotr rekao da prvo vidie kromozone pa onda mozda mogu da dovedu hormone u normalu sa tabletama. Samo sto ga nisam pitala hoceli se odna pojaviti sperici.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 16:13

aha,onda ok,u svakom slucaju zelim vam da uspete iskustva - Azoospermia - Page 3 Icon_wink
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 21/4/2010, 16:32

Vidjecemo sta ce biti. Kako je kod majinom muza se poboljsalo stanje sa pomocu travara.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od eni 21/4/2010, 22:09

Jelena, ja mislim da je Prag odlicno resenje. I ja sam jedno vreme o tome razmisljala.
Dina, pusti te travare. Ne moze to pomoci kod azzo. Bolje se drzi lekara.
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 21/4/2010, 22:15

Eni, ne mogu da se slozim sa tobom, u nasem slucaju je travar izuzetno pomogao, dovoljno da nema bockanja testisa!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 3 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu