KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia

+91
Lucija85
lalojedac
**lady**
gage33
missile
dzonivajsmiler
mikan
kockicaaa
Erata
DMANA
cvjela
nina :)
boki82
sareni leptir
Bebironcic
mala zeka
ella1309
Gramatika
ddeki
wladika
JocY
merce
gabrielle25
alo-alo
korpica
Gogo
seka81
dra00
Diksica
senka
pegaz
grudva
tvinki
Mirjana
dragmilk
Malena88
ciklama
noja
Maza
Mali Princ
charlyy
uplasena
LaFolie
KoMetaK
Dejan-T
Vesela
Likoli
Milijana
wulf
vašar
Shizika
Deni
lolipop
cicsa80
anak
maja.e
BiKsi :)
JacaKg
anna
heart84
Željica
tuzna
daco
Gala
Marija86
malenica
Orline
djole42
baksuzi
ana78
nelab
Republica
marija26
bak
bobica83
dr mali pariz
Zoka83
Kockica
maja76
eni
Jelena*
tanjica
dina
NINA1
beban
brinbili
nena beba
nabla
duolite.blagunja
Hitron-Luka
HappyGirl
95 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od dina 23/3/2010, 16:46

Nicije tjelo nije isto, pa tako mislim da covjek treba da sve pokusa da se posle nebi kao.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 23/3/2010, 17:01

bas tako happy,retki su slucajevi.mm je za azo. saznao u martu,a biopsiju je radio u julu.i tako smo znali na cemu smo.
mi ne zelimo da se zavaravam da to sto je mm mlad(25 god.),da ce nesto da se promeni,jer nece.stvari su takve kakve jesu.a ako kod nekog ima nade onda se borite...
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od HappyGirl 23/3/2010, 18:47

Dina sve je to ok, ali ako kod muškarca biopsijom nisu pronađeni spermatozoidi, jedan naprema bilion je verovatnoća da će se ikada pojaviti. A oni godinama piju tabletice, čajeve i raznorazne stvarčice koje mogu delovati na poboljšanje možda opšteg stanja organizma ali će teško stvoriti spermatozoide. Zato kažem da je sve duže od 6 meseci gubljenje vremena ako ne uradite biopsiju. Pričam ti iz iskustva, jer da sam podučena na vreme, možda bi sve bilo drugačije. U svakom slučaju stvar ličnog izbora.
Sve najbolje!


Poslednji izmenio HappyGirl dana 23/3/2010, 22:14, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tanjica 23/3/2010, 22:00

i mi smo mladi ja imam 24 a suprug 28 god.slazem se sa vama da je sto pre -to bolje saznati na cemu ste,jeco zao mi je zbog tvog mm mada mislim da je donacija sasvim ok,ako nemas drugog izbora.
mi smo uradili hormone ,i prolaktin je malo povisen,zna li neko ima li to neke veze sa azzo?
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od eni 23/3/2010, 22:31

Happy, slazem se, sto pre saznas istinu i suocis se sa realnim stanjem stvari to bolje. Jeste tesko, ali uvek postoji resenje ukoliko par ima zelju da ostane zajedno, ukoliko zele da pomognu jedno drugom i zajedno se izbore do kraja.
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od eni 23/3/2010, 22:35

Jelena, samo da znas da niste jedini par sa takvim problemom. Drzim vam palceve da vam uspe i da nam dodjes kao trudnica iz Maribora. Javljaj sta se desava kod tebe.
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 23/3/2010, 23:26

Eni,hvala puno.znam da nismo jedini,nazalost sve je vise parova sa problemom azo. iskustva - Azoospermia - Page 2 Icon_eek .Kad se dvoje vole spremni su na sve zarad srece onog drugog.Ja sam mm bila velika podrska(a i danas sam),i bila sam spremna sve da prihvatim sta god da odlucimo.bilo mi je jako tesko,kad je on bio u bolnici u BG na ispiti.ja sam bila u bolnici u SD(operacija slepog creva).Svasta smo prosli u zivotu,ali je on meni vazniji od bilo cega!U maju idemo na konsultacije kod dr.Vlaisavljevica pa vam javljam kako je bilo.
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 23/3/2010, 23:45

Tanjice kod mm je bio povisen FSH I LH(duplo povisena vrednost),a prolaktin je bio ok.Nasla sam ti jedan tekst o prolaktinu http://zdravlje.krstarica.com/l/seks/uloga-hormona-prolaktina/
Moj savet ti je da sto pre odete do urologa da vidite sta dalje.Urolog je opet vise za "muske stvari"
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tanjica 25/3/2010, 09:09

ono sto smo juce saznali je da je kod mene ureoplazma pozitivna,ostali brisevi su ok,sto verovatno ima i moj muz,,sto cemo videti u njegovim brisevima.moze li ureoplazma da bude razlog zbog koga moj suprug ima azzo?ona kod muskaraca dovodi do zacepljena kanalica kako sam ja nacula zna li neko nesto o tome?
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 25/3/2010, 23:04

Tanjice ureaplazma ne moze da bude uzrok azoospermije!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od tanjica 25/3/2010, 23:16

hvala majo,neznam vise sta sa cime da povezem,licno mij ginekolog mi je dao do znanja da clamidija moze da bude uzrok,pa sam eto pomislila...
a da morcemo da vidimo i sta sa hormonima,povisen je estradilol,i prolaktin,a smanjen tostesteron...
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od maja76 26/3/2010, 23:27

Mislis na slobodni testosteron, on je po pravilu smanjen ukoliko je azoospermija u pitanju.

MM je pre godinu i po dana koristio kapi od jednog travara za koje smo sada i definitivno sigurni da su one i samo one pomogle. Tada nismo bili sigurni kako se sve to dogodilo, rezultat se jednostavno pojavio uz poboljsanje iz nekoliko pracenja spermograma u periodu od par meseci. Sada ih je koristio neprestano dva meseca i u nedelju cu uzeti terapiju za jos jedan mesec. Jeste vrlo odvratno ali se prezivi.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nena beba 20/4/2010, 12:33

e da vas pitam: u pragiu sam dr pitala za nalaze naseg druga sa azoo. da li moze sa njima da radi icsi ili mor aponovo na biopsiju testisa ili punkciju. dr je rekao da moze ali da te plocice sa tkivom mora da transportuje u tecnom azotu.
medjutim ovi nasi mu to skladiste negde kod njih , ali su mu dali u obicnoj plasticnoj kutijici kad je trebalo da odnese na drugo mesto na analizu privatno.
sad nam nista nije jasno-da li moze ili ne moze da se transportuje na temperaturi okoline? meni to nesto nije logicno!
nekako mislim da se sve to cuva duboko smrznuto zbog spermica, a ne tako u plasticnoj kutiji. i sad ne znamo da li uopste jos ima relevantne uzorke ili ne...
a on se bas nije bavio detaljima, a znate kakvi su dr-ovi u objasnjavanju ako ih ne pitate posebno...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od brinbili 20/4/2010, 16:32

Neno,biolog mi je rekao da se tkivo cuva na otprilike -190 stepeni u tecnom azotu...ali sa klinike gdje je radjena biopsija do klinike za VTO je vjerovatno transportovano u odredjenim medijumima jos uvijek svjeze jer je biolog tamo trebao da ga pogleda i zamrzne...
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nena beba 20/4/2010, 18:18

za tu sam temp i pretposatavila... oko -200. ali ne njemu su plocice dali posle par nedelja jer na drzavnoj klinici je ispalo da nema nista u tkivu. i onda ga poslali na privatnu da proveri, kad ono ima !!!!
neverovatno! neodgovornost, losa aparatura, sta li?
elem, verovatno su u medjuvremenu morali biti zamrznuti?!?!?!? ne kontam...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nena beba 20/4/2010, 18:18

za tu sam temp i pretposatavila... oko -200. ali ne njemu su plocice dali posle par nedelja jer na drzavnoj klinici je ispalo da nema nista u tkivu. i onda ga poslali na privatnu da proveri, kad ono ima !!!!
neverovatno! neodgovornost, losa aparatura, sta li?
elem, verovatno su u medjuvremenu morali biti zamrznuti?!?!?!? ne kontam...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od brinbili 20/4/2010, 18:28

Par nedelja?!?! iskustva - Azoospermia - Page 2 Icon_eek ...u kutiji ,kao keksice?!?! iskustva - Azoospermia - Page 2 Affraid
Ipak je bolje da to ponovi,ili mozda uradi punkciju jer su sad mm nasli punkcijom plivace i biolog je bio bas zadovoljan...
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nena beba 20/4/2010, 18:31

CEK CEK, AJD MI MALO OBJASNI.
punkcija je isto sto i biopsija ali je manja povrsina tj manje je agresivna? jel? ili gresim? i da li je uzorak isti dobili ga ovako ili onako? ili je veci na biopsiji?

ma poslala sam ga da ih napadne da mu sve objasne... ali znate kakvi su muskarci... ne zna sta da pita?!?! mislim da ce njegova draga to brze i efikasnije
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od brinbili 20/4/2010, 18:43

Biopsija je bukvalno operacija,pravi se rez i iz testisa se uzima isjecak...kroz isti taj rez dr je mm sanirao i varikocelu..a punkcija je samo izvlacenje spermica iglom kroz testis (ubod i isisavanje-plasticno receno)...U svakom slucaju nasli su nesto sto nece da izadje u ejakulatu tj. sjemenoj tecnosti...i niko ne zna dje je zapelo...
E sad,za ICSI je nekom logikom bolje to sto se nadje punkcijom jer je svjez materijal (radi se neposredno prije moje aspiracije)...A isjecak treba da pretrpi odmrzavanje....
To ja ovako laicki i logicki...
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 20/4/2010, 23:53

mm je radio biopsiju testisa.Prave se mali rezovi i uzima se tkivo(nekom sa oba nekom sa jednog testisa,mm su uzeli sa oba).Posto smo mi radili drzavno u SD bolnici,uzorke smo poslali privatno kod jednog patologa u BG.Uzorci su bili stavljeni u staklene bocice koje su bile ispunjene tecnoscu zute boje.Nista nije bilo smrznuto...
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Kockica 21/4/2010, 00:16

MM je takođe, radio biopsiju testisa i tom prilikom su mu nađeni spermatozoidi, tako da imamo zamrznutih 7 štapića u Jevremovoj. Kada smo poslednji put radili ICSI, insistirali smo da se uradi punkcija, i tom prilikom su nađeni spermatozoidi, nepokretni ali ih je biolog pokrenuo nekim lekovima. Vraćena 4 embriona. Neuspešno!
Kockica
Kockica

Broj poruka : 332
Location : Beograd
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Kockica 21/4/2010, 00:25

Objašnjenje za neuspeh je bilo da su spermatozodi bili vrlo iskustva - Azoospermia - Page 2 207995 iskustva - Azoospermia - Page 2 207995 loši, ali mi nije jasno zašto onda nisu iskoristili one zamrznute, ako su ovi iz punkcije bili loši? Ostalo je na onome-više sreće sledeći put.
Kockica
Kockica

Broj poruka : 332
Location : Beograd
Datum upisa : 19.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Jelena* 21/4/2010, 00:48

Stvarno za borbu sa sterilitetom treba imati veoma debele zivce!
Svasta covek prezivi...Probajte da radite ICSI sa spermatozoidima sto su zamrznuti,mozda su oni boljeg "kvaliteta".
Sta vi mislite o donatorskoj oplodnji?
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od nena beba 21/4/2010, 11:18

i sta je sa tim uzorcima sada jelena?
ocete moci to da koristite za vto? gde ih cuvaju?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Zoka83 21/4/2010, 12:05

Zanima me to sto je Jelena rekla, da su zamrznuti spermatozoidi boljeg kvaliteta....?
Da podsetim, dijagnoza mog muza je astenoterato, propao jedan pokusaj IUI ( nismo otisli), a sada mu je dijagnostifikovan tumor testisa i treba uskoro da se operise. U medjuvremenu smo zamrznuli 3 uzorka ( jer je velika mogucnost da ce mm morati na hemo) pa cemo ih iskoristiti u septembru, Boze zdravlja.
Kao info, u Genesisu smo platili 10000 dinara na godisnjem nivou, i toliko kosta bilo da zamrzavate 1 ili 3 uzorka. Nije strasna cifra. Za godinu dana, ako ne iskoristimo, placamo ponovo 10000.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 2 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu