KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub 38+

+33
nebuloza
Mirjana
kristina33
daxi011
dragmilk
vašar
Filippa
anna
Mali Princ
maza1972
Orline
JocY
heart84
racili
Republica
lolipop
lena
bebko
BiKsi :)
KoMetaK
Deni
Sneza
7-patuljaka
cicsa80
anak
djole42
Struzzo
MAAKKI
Sofka
Shizika
dr mali pariz
noja
natalija
37 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Shizika 18/6/2011, 13:35

Uteche Republica, nisam joj mahnula ff
Neka ona uziva pa da joj u septembru ne trebaju preliminarni razgovori vec double test.
Daxi011 dobrodoshla! cvet
Lolipop, bash mi je milo vidit da savjesno krecesh sa analizama. Dosadne su ali su dio puta. Kad se sjetim, jedno vrijeme mi je bilo lakshe skinit gacice kod ginekologa nego otvorit' usta kod zubara! Rolling Eyes
Orline mora da uziva sa muzicem dok se sprema za mariborske muckalice.
Anak, zelim ti uspjeshan postupak u Splitu, pratimo te.
Pariz, Noja, Biksi, Djole, Bebko, Patuljci, Struzzo, ... , zeneeeee
srcasti poljupci
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od cicsa80 18/6/2011, 16:45

Republica ko pravi uca: dnevnik ispred sebe i ko je sta i zasto kome.....  b  b  b
Anak srecno u Splitu i cekamo vesti srca
Daxi011 potpis je nemam reči Imam cetiri male bubamare zalepljene na monitoru i jednu vecu( to im je mama) Very Happy
Mali prince, ti sto otvaraju oci su mi omiljeni. E ja njima onda tras po glavi onako fiiiino pa im oci ispadnu i urolaju jezik na mesto predvidjeno za isti.
Lolicu, nema me jer jos uvek mi nije poceo raspust. Cekam da ova decurlija isprasi te ispite u utorak i da se konacno opustim. Inace, sinoc smo rezervisali smestaj u Baosicima. Krecemo u cetvrtak i ostajemo do 6.7.. Taj vikend (25.-26.6.) je jedini koji mm ne radi pa se mnoooooogo radujem sto cemo biti zajedno, odmarati i posvetiti se jedno drugom. I kockicama(jambu). Opet on ce 2.-3.7. raditi(ide za Maribor) pa cu biti sama dva dana (nosim knjige da citam)i vraca se kod mene d .Jedva cekam da odmorim glavu jer nam je ova godina bila i najlepsa i skoro pa najgora (hvala dragom Bogu na zdravlju onom primarnom).Kad su se svi raspisali, rekoh da nastavim i ja! Very Happy
Mili klube, ljubim te!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Shizika 18/6/2011, 16:56

Cicsa grljenje Bravo za rezervaciju. A gdje su Baoshici? Embarassed
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od cicsa80 18/6/2011, 17:13

Sizo blizu Herceg Novog. Trazili smo mestasce za odmor a ako se pozelimo guzve idemo pesaka u HN(ako mm bude mogao). Pre dve godine smo bili u Kumboru (isto blizu HN) i naterala sam ga da idemo pesaka do HN i krenuo covek u papucama da mu ne bude vruce po nogama  b Pesacili sat vremena sto stvarno nije mnogo a on besan, sve puca. Mislim ko mu kriv sto nije hteo pametnijeg da poslusa pa obuje lepo patike i uziva.
Ljubni Arianu!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od dr mali pariz 18/6/2011, 22:55

Cicsa,bravo za odmor! Odmor je slađi još više ako inače ne provodite puno vremena zajedno.Uživajte u Baošićima.
Nego...ti u Muzičkoj š? Još ako predaješ mojoj sestričini,tetkinom Cucu Very Happy
ali ona svira flautu...i nisam baš sigurna kako se zove škola...
Šizi,subota veče...odoh neke romantike da postavim...dobih jbni ciklus,pa da zalijem u to ime.............................
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od cicsa80 18/6/2011, 23:03

Jesam U MS (ne u NS) ali kod nas nema flauta. Dala se deca po klaviru, tamburi i harmonici. Ja sam svirala flautu u OMS, mnogo lep i koristan instrument, nauci se pravilno disanje sto u kasnije zivotu cime god se bavili, mnogo znaci. Bravo za sestricinu! srca
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od dr mali pariz 18/6/2011, 23:13

Very Happy hvala dušo...i ja joj kažem,ako ništa od toga ne bude,bar će naučiti pravilno disati-što ama po ženskoj liniji nije svojstveno...
eto,prošle nedelje je položila ispit,i od septembra je drugi razred,i tetka je presrećna,naravno,i traži knjigu za nju... Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Orline 18/6/2011, 23:14

Dobro veče Very Happy
Jes, šizika, uživam sa mužem...Otišli juče kod druga na Dunav, neko društvo tamo-pecanje, bućka somovi...Jutros u četiri navili sat...Zovu i mene sa njima Shocked . A ja četiri dežurstva u 12 dana...Da li ste bre normalni, imam knjigu da čitam kad se naspavam. A čitala sam na ležaljci ispod lipe u punom cvatu sa rojem pčela radilica na njoj. Otkad nisam čula taj zvuk, čoveče. Radilice skupljaju materijal za med. Ujutru hor ptica uveče ptice i žabe naizmenično.
Ma "napatila sam se" živa lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Orline 18/6/2011, 23:17

Anak, a de ti kupuješ DHEA?
Srećno za novi postupak, nadam se da će ti u dalmaciji biti bebićetno. Obično Janezi i Mojce, a sad će navijamo za Mare i Antu lol!

Loli, jaro, uživam, odmaram...

Šizo, ja neki dan spominjah Baošiće, preslatko mjestašce u Boki. Blizu H.NOvi, blizu trajekt, blizu Kotor. Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Shizika 18/6/2011, 23:34

Ma poznato mi zvuchi naziv, al' nisam mogla da ga smjestim na mapi. Very Happy Vazno da je Kotor blizu!
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od nebuloza 18/6/2011, 23:49

hi cure,
mogu li vam se pridružiti?

imamo malu lopužinu od tri godine, osam mjeseci nakon poroda sam nažalost imala missed ab.. Sad dakle sve bez VTO..
od tada pokušavamo već dvije godine..neće nas dijete da se postavim na trepavice.

u međuvremnu sam se iz mjeseca u mjesec počela kititi dijagnozama..mini endometrioza koja je laparoskopski uklonjena. desni jajnik je bio začepljen, lijevi je ok..desni je malte ne ugušen od zaraslica od slijepog crijeva i od njega dolaze samo ciste koje prsnu uz pomoć štoperice.

kariogram je ok, ali imam MTHFR-C677T - polimorfizam - homocigot, pa lupus markeri LA1 i LA2 su nešto povišeni, LAC je ok..što doc smatra da je razlog što sam se porodila ranije, što sam imala spontani i neuspjeh..tako nekako.
AMH je između 0.5 i 0.9
u aprilu smo imali IVF s dugim protokolom. s 300IE menopura samo dobili 4JS, ali nije došlo do fertilizacije. doc smatra da je punkcija prerano rađena, tj da sam prerano dobila štopericu. pa i jest. 2 dana prije no što ću si dati štopericu su folikli bili dobrano ispod 16mm..najveći folikel je bio 16mm i on je prsnuo vjerovatno prije punkcije, a ostali su bili vidno manji..negdje za trećinu i ostale doc (nije bio moj mpovac) nije ni mjerio.
ovaj put idemo na ICSI i bojim se kao vrag tamjana da nam se opet ne desi isto. affraid
opet ćemo s istim protokolom ali s 475IE menopura ujutro i navecer, downregualcija sa sprejom synarela.

nadam se da će nam pomoći činjenica da sam uz smokve, vitex i wheatgrass uspjela niziti FSH s 12.5 na 6.09..cak je i odnos FSH i LH postao bolji.nadam se da će odgovor na stimulaciju biti bolji neog zadnji put.

sretno svim suborkama Wink
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Orline 19/6/2011, 00:12

Ja sam ti već poželjela dobrodošlicu, a ovdje da ti poželim da se osjećaš kao kod kuće, i da "mala lopužina" što prije dobije batu ili seku, tj već za devet mjeseci Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Shizika 19/6/2011, 00:21

Nebuloza, dobrodoshla! Jesi radila folikulometriju prije IVFa da vidish pri kojoj velichini ti folikuli obichno pucaju? Mozda im se tako moze doskochiti?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od nebuloza 19/6/2011, 09:50

Shizika ::Nebuloza, dobrodoshla! Jesi radila folikulometriju prije IVFa da vidish pri kojoj velichini ti folikuli obichno pucaju? Mozda im se tako moze doskochiti?

hvala cure na dobrodoslici Very Happy
kako sam unazad godine gotovo svaki ili svaki drugi mjesec na folikumetrijama, znam da moji folikli pucaju najranije na 20mm, uobičajeno cak na 21-22mm
e2 peak je znao biti pred O i 300..dakle po foliklu.
priprema za punkciju je tako traljavo odradjena, nazalost. taj ponedjeljak sam imala folikumetriju, najveci folikel je bio 16mm, ostali su bili za trecinu manji..tako da oni do srijede navecer kad sam dobila stopericu nisu mogli dosegnuti 20mm ni pod razno..u petak, na dan punkcije su rekli da su folikli naoko ok, ali nisu gledali da li vec imaju pool body, sto je znak zrelosti folikla. tek dan kasnije su to gledali, nakon sto nije doslo do oplodnje. biologica je pitala doktora da li da predju na icsi, alil je doktor rekao da pricekaju jos..no ona je na kraju sve bilo kasno..
za ne povjerovati..sve je obavljeno u zemlji švabiji, toliko o njemačkoj pedantnosti No
a sto je, tu je..
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od MAAKKI 19/6/2011, 10:52

Nebuloza dobro dosla, da ti ovde vreme brzo prodje do novog bate ili seke smajli angel smajli angel
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od cicsa80 19/6/2011, 11:30

Nebulozice cvet Zelim ti da dodje jos jedan clan u vasu porodicu sto pre!
Klube, ti si kao predsoblje jedne vile. Prvo udjem ovde pa onda redom zavirim u svaku sobu.
Ljubim vas!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od KoMetaK 19/6/2011, 14:23

Nebuloza, dobro dosla! Puno srece u postupku i da ovog puta mala lopuzina dobije batu ili seku! osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od maza1972 20/6/2011, 01:02

Orli,bravo za kutiju kontraceptiva.Grozim se kad pročitam da je neko pio 3,pa i 4 kutije...strašno!
Evo, da se javim posle prelepo provedenog vikenda na severu naše lepe zemlje...čitam sve postove koje sam propustila ,pa me malo zaintrigirao ovaj komentar,a i zainteresovalo me- kakva je to skraćena varijanta dugog protokola?
Wink Inače,uzimam prvu kutiju kontraceptiva (od četiri),nisam oduševljena što moja priprema tako izgleda...ali zaista nisam toliko smela ,da na svoju ruku preskočim neki mesec ili radim bilo šta što mi nije dr.prepisao... No
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Mirjana 20/6/2011, 07:55

Nebuloza Very Happy Laughing , srecno!
I mene interesuje sta je skracena varijanta dugog protokola.....ovaj moj mi bas tako zvuci! Tj.ja pijem mesec dana kontraceptive, pa onda se bockam jos nekoliko, jel to to?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od noja 20/6/2011, 08:09

klube sunny
nebuloza draga da ovog puta ćera dobije i batu i seku !!! a jel si pila neke čajiće kao što je macina trava i virak jel kažu da se sekundarni sterilitet leči tako zbunjen roda
mazo kontracepcija nekad zna da uspava jajnike ako se pije dugooo, zbog god. mislim da nije baš preporučljivo tako duga šema,
ja isto nisam za te male sitne bbobice, to sam zaključila čitajući mnogooo, eventualnoo 1 mesec da ih malo umiri,
mirjana to spada u dugu šemu, kratka je od trećeg dana ciklusa sa bocama a da pre toga ništa. mada ima raznih kombinacija kao i raznih dr lol!
vi sad kad si krenule nemoj puno da se opterećujete verujte dr oni znaju šta rade, samo verujte ! roda srca
cici mi smo nekada davno imali bungalov u Baošićima, Boka je prelepa uživaj sa mužićem i vrati nam se T ! cvet
Repi i ti se lepo najedri srećan put, mozak opusti i takođe nam se vrati T yes!
i da čujemo lepe vesti od onih što letuju i sunčaju goli po plažama divljim Very Happy roda roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Orline 20/6/2011, 08:47

Dobro jutro Very Happy
Mazo, nije to nikakva skraćena varijanta dugog protokola. Mi smo to onako nazvale, mislim nije to zvaničan naziv. U Mariboru prave grupe, pa dobiješ čitavu šemu i tabele. Moj očekivani sledeći ciklus treba da bude polovinom jula, pa se po tome uklapam da tada počnem piti kontraceptive, od 1.8. supresiju i od 15.8. stimulaciju. Prošle godine sam i ja koristila dve kutije.
Ništa ti ne brini, bila si ti na pregledu. Pretpostavljam da ti dr ne bi ni dao toliko dugo kontraceptive da ti jajnici nisu izgledali dobro
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od nebuloza 20/6/2011, 09:00

hvala cure :)
noja, od čajeva sam pozelenila lol!

kad sam zatrudnila s curom sam imala mini kolicinu klomifena (25mg) i u trećem klomi ciklusu sam ubacila vrkutu, malinu i vitex. bingooo!
druga trudnoća je isto bila željena, hormoni pludili, unatoč brizi oko malene bebe mi ni noći nisu teško padale..htjela sam opet, valjda je toliko lijepo. tad sam još dojila i taj prvi i uspješni ciklus sam počela s malinom.

a ovaj put..ma nema što nisam probala. vitex, estrogensku mješavinu u prvom dijelu ciklusa, gestagensku u drugom..pa samo vrkutu, malinu, postala sam i fetiš za marulju, davala je odličnu sluz. crveni zdravac je isto bio na repertoaru..puno toga sam alternativno probala

prošle godine sam imala laparoskopiju i utvrđena je mini endometrioza. desni jajovod je bio začepljen. brijem da sam to sve dobila nakon kiretaže jer je i trajalo dok nisam dobila mengu skoro 4mj. no još neobičnija je činjenica da sam ca. 5 tjedana nakon kiretaže dobila neke grčeve da disati nisam mogla od bolova. to je trajalo tri dana i prestalo. menge niije bilo. ca 4 tjedna kasnije se desilo isto i tad sam išla ginićki, nije vidjela ništa posebno i htjela me poslati internisti je je mislila da je nešto s crijevima. mjesec dana kasnije opet ista stvar, ali tad sam dobila megu.
inače, čitav život nikad nisam imala problema s reproduktivnim organima, menge redovite kao i ovulacije..mislim da se nešto desilo nakon kiretaže..ne znam c
endometrioza 'jede' ovarijalne rezerve i utječe na kvalitetu JS..bit će da je tu negdje problem. lijevi jajnik je bio prohodan (i desni nakon što je propuhan), a mpovac misli da niti jedan nije pravo funkcionalan..
krajem mjeseca počinjem sa stimulacijom, ako ne uspije ići cu kod kineskog medicinara jer znam da postoje stvari koje se mogu napraviti za prohodnost jajovoda..nije garancija ali je vrijedno pokušaja..
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od noja 20/6/2011, 09:06

nebi a jesi kontrolisala TSH i prolaktin oni znaju da ometaju implat. ako su visoki zbunjen
a o čajevima, i ja sam polu zelena sad već polako lapi Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od noja 20/6/2011, 09:09

nebi a u kom obliku malina lišće ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od nebuloza 20/6/2011, 09:16

tsh je redu, kao i antijela.
prolaktin je redu, mada na višoj granici. zadnji put je bio 19 (ref. do 25) i doc ne vidi razloga za terapiju.
prije godinu i kusur sam i nakon prestanka dojenja imala koju kapljicu mlijeka i ca. pola godine sam uzimala bromergon. prolaktin je otišao na donju granicu, a mlijeka je još bilo. sad čitam da mnoge nakon dojenja mogu i godinama nakon prestanka istisnuti malkoc.

malina, pila sam čaj od sušenog lista.
unazad mjesec sam pila ovaj čaj - tzv. čaj za čišćenje gnijezda. no kako sadrži stolišnik i vrkutu koji djeluju gestagneski, nisam to više htjela miješati s down regulacijom i tako trenutno srčem zdravac koji je dobar za cirkulaciju.

dva dijela koprive
dva dijela zlatnice - Zlatnica biljka (Solidaginis herba)
tri dijela dobricice - Dobričica - biljka (Hederae terrestris herba)
tri dijela vrkute
dva dijela stolisnika
dva dijela crvenog zdravca (geranii robertiani herbi)
tri dijela imele - Imela - biljka (Visci albi herba)
jedan dio ljubicice - Ljubičica - biljka (Violae odorata herba)

na kakvim si ti travama trenutno Very Happy i što si sve probala?
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 17 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu