KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Menstruacija i poremecaj rada hormona

+17
laKole
missile
saska1
julija
winni
sareni leptir
Erata
mica90
Orline
LaFolie
heart84
kristina33
karakaca
deja
Zoka83
novosadjanka
bibi
21 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od saska1 14/3/2013, 21:05

Zadnjih par mjeseci sam primjetila oskudnije menstruacije ali ovaj mjesec baš oskudne Dr Šumarac mi rekla da provjerim fsh ,estradiol amh i inhibin b.
Dali je neka od vas imala išta slično?I grudi su mi nekako napete i bolne. Rolling Eyes
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od LaFolie 14/3/2013, 21:07

ja nisam ni dobila od nove godine.... Rolling Eyes inace su mi sve oskudniji ciklusi. Da nemam visok AMH, mislila bih da cu u menopauzu
meni su hormoni niski, FSH, LH su mi oko 3,4...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od missile 14/3/2013, 21:16

Joj, Lafe! Ja već godinu dana, od kad sam lepila Estradot flastere, imam neuredan ciklus. Posle stimulacije sve se odmah vratilo u normalu, al od FETa nikako. Sad čekam vešticu, pa radim hormone. Strah me od rezultata.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od saska1 14/3/2013, 21:17

Kod mene je prošle god amh bio o,6 baš nizak i ja se bojim menopauze daleko bilo niko mi u familiji nije rano ušao svi oko 50-te pa se tješim da neću ni ja još
Šta tebi kažu jel imaš policistične jajnike ?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od LaFolie 14/3/2013, 21:20

da da, ja sam od policisticne sorte, mama i sestra takodje, sve imamo neredovne cikluse.
nisam ni rezistentna na insulin, niti bilo koji hormon ukazuje na PCOS, sem visokog AMH....
Kad sam bila mladja,, dobijem jednom za zimski raspust, jednom za letnji....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od winni 15/3/2013, 07:58

isti problem i kod mene ja zato pijem cikloproginovu i dhea i vredi.... Razz
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od saska1 15/3/2013, 08:56

Wini jel ti nisu uredne ili su ti oskudne kao kod mene i ko ti je to rekao da piješ jeli po preporuci doktora ?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od laKole 15/3/2013, 09:34

evo još jedne sa oskudnijim krvarenjem u posljednje vrijeme, mada su redovne.
a endometrijum nije ni tako loš - zna da bude između 8-10 mm.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od saska1 15/3/2013, 09:47

Lakole i kod mene endometrijum se kreće oko 8 pred aspiraciju možda kasnije bude i deblji neznam a jesi ti pitala dr za ta oskudnija krvarenja i kod mene se prilično redovna od 25-29 dobijem
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od LaFolie 15/3/2013, 09:49

ja posto retko dobijem, endo bude 14mm, deblja se po mesec dva tri :)
Ja sam na primer, pila cikloproginovu u srednjoj skoli 2-3 meseca, posle su se VTO lekari krstili nogama zasto su mi ikada doktori to dali, kad se to daje zenama preko 35 god?!
a meni se tada bas ocistilo lice i nakon toga sam imala redovnije cikluse
cudno
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od laKole 15/3/2013, 09:59

saška, nisam ni pitala, računam sa to ide sa godinama. Rolling Eyes
lafolie, cikloproginova jeste hormonska nadomjesna terapija, ali nije ekskluzivno namijenjena starijim ženama, znam da se daje i mlađim da uredi ciklus. sličan joj je princip kao kontraceptivne pilule ali ne sprečava ovulaciju.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od LaFolie 15/3/2013, 10:01

ja sam nesto cula, ispravite me ako gresim, da snizi FSH... a meni je FSH 3 zbunjen
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od laKole 15/3/2013, 10:13

može da snizi fsh. u kutiji su 21 tabletice - za prvi dio ciklusa estrogenske a za drugi dio ciklusa progesteronske. i piju se po tačno određenoj šemi (čini mi se od 5 dana ciklusa, mada, ne držite me za riječ, nisam sigurna) pa nastupa pauza od 7 dana. znači, ako neko ima viši fsh, vrlo vjerovatno će joj ovulacija biti i ranije (10.-12. dc), a ovim tableticama ovulacija će se vratiti na školskih 14. dc (tako se 'vještački' smanjuje fsh na prihvatljivu vrijednost za ovulaciju na 14 dc).
možda je ovo totalno pogrešno, ali ja sebi tako objasnih mehanizam djelovanja cikloprognove na hormonski status.
lafolie, tebi one utiču na spuštanje lh kako bi se ovulacija 'školski' desila.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od LaFolie 15/3/2013, 10:15

mozda bih ja to trebala da pijem pred fet Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od missile 15/3/2013, 10:18

Taj FSH mi nikad nije bio jasan. Arsicka mi je rekla da on pokazuje rezervu jc, i posto mi je bio 13,8 povisen, kaze ona nemam vremena, eto menopauze kuca na moja vrata. E sad, ako je to pokazatelj rezerve, kako ona kaze, kako onda da ga smanjim, rezerva je rezerva, tolika kolika je, ne mogu sad da lazem sebe da ima vise. Bice da sam ja pogresila dr.

Inace, meni menstruacije stizu svaki put za dan ili 2 ranije, pa od 29danastigoh do 24. Rolling Eyes dal je to menopauza Rolling Eyes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od laKole 15/3/2013, 10:25

missile, ne bih ja rekla da visina fsh pokazuje rezervu. ako je viši -pokazuje da kreću promjene koji vode ka menopauzi uz smanjenje rezerve jć.
fsh se 'vještački' može spustiti, ali nakon prestanka uzimanja terapije, vraća se na staro. neće ostati tako nizak.
to što su ti se ciklusi sad skratili na 24 dana još nije menopauza, već perimenopauza (uvod u). menopauza nastupa sa prestankom krvarenja.
i moji si ciklusi sad kraći, 25-26 dana, u odnosu na ranijih 28.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od saska1 15/3/2013, 10:25

Missile meni je fsh bio 14 i nakon par mjeseci 8 a tad sam počela sa glukofažom a jela sam i one smokve u maslinovom pa sad od čega se snizio neznam ,sad ga opet trebam provjerit idući ciklus ovaj nisam mogla jer mi 2dana nešto smeđe pa tek 3ći crveno nisam znala od kad da računam da sam dobila
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od winni 15/3/2013, 10:26

Saska bile su oskudne i onda prestale a fsh mi seta i to dosta od 7 pa do 100 amh mi je o.k a da sa ciklom ovulacija bude bas skolska sto rece i lakole Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od laKole 15/3/2013, 10:35

LaFolie ::mozda bih ja to trebala da pijem pred fet Very Happy

pa, mislim da će ti dati neki estrogen za prvi dio ciklusa do et (flastere, estrofem - svakako su bijele tabletice iz cikloproginove iste kao estrofem), a poslije et utrogestan- progesteronski dodatak isto kao i smeđe tabletice, koje sadrže mnogo manju količinu progesterona od one koje mi uzimamo u postupcima.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od missile 15/3/2013, 10:40

Hvala, devojke! Lakole, najzad mi neko pojasni taj FSH! Meni nije krvarenje oskudno, ima ga, isto kao i ranije, ali su nekako drugaciji ciklusi. Al da ne duzim napamet, ovih dana treba sa dobijem (svaki dan je moguc zbog neredovnog ciklusa), pa radim najzad hormone 2dc posle 3 godine!!! Ovi u Jovanovoj su mi radili bilo kog dana ciklusa, sve oskudno, povrsno, jadno... Mad
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od saska1 22/3/2013, 20:01

Ja opet dobila menzes a danas mi 13-ti dan nemam pojma šta se ovo dešava uvijek mi je bila redovna samo oskudna a sad šta je ovo ?Neznam da nije od zlatne make koju pijem ali na njoj piše da uspostavlja hormonsku ravnotežu ako je neko imao ovako nešto pišite Shocked
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od Star77 22/3/2013, 20:05

Draga Saska, meni je 35 godina, nikada mi nije ni kasnilo niti dolazilo ranije..prosle godine od jula do septembra dobijam dva puta mjesecno Mad Poludila..odem ginekologu tek treci mjesec, jer sam u julu bila na moru, pa kao mozda od promjene klime, u avgustu odemo na jeero, pa mozda od promjene klime, vec u septembru shvatim da to nije u redu..uradim hormone i haos..5 mjeseci bila na kontracepciji, uradila juce hormone i dobar je nalaz...vidjecemo sta ce biti dalje....ovo je samo moje iskustvo, ne mora da znaci da je isto, ali ti provjeri naravno odmah sta je u pitanju...veliki pozdrav!
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 47
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od laKole 22/3/2013, 20:06

i meni je prošli ciklus bio kratak - 21 dan. mislim da je bio anovulatoran.
da to nije neko 'resetovanje' organizma od zlatne make?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od saska1 22/3/2013, 20:19

Hvala Suzo moraću ia otići kod doce dok ovo prođe pa da vidimo šta je u pitanju više me stvarno izluđuje

Lakole pa ne znam može biti da je i od nje .


saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od Star77 22/3/2013, 20:41

Uh, ja sam bila luda ta tri mjeseca, srusio mi se svijet...zaboravila sam ti reci da mi je tada lice bilo puno nekih sitnih bubuljica, i da sam i prije toga na mozda godinu i jace pocela da dlakavim kao majmun affraid Mislila sam, hajde to je od silnih godina brijanja posvuda...medjutim, doktorica cim me vidjela odmah je i bez nalaza pretpostavila da je to to, poremecaj hormona Sad
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 47
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija i poremecaj rada hormona  - Page 2 Empty Re: Menstruacija i poremecaj rada hormona

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu