KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neredovna menstruacija

+4
Ivanaaa
dr mali pariz
buby
Hercegovka
8 posters

Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Neredovna menstruacija

Počalji od Hercegovka 27/3/2010, 00:25

Postovani,
godinu i sest mjeseci polusavam da ostanem u drugom stanju,Moj ginekolog mi je preporucio da uradim analizu polnih hormona treci dan ciklusa a suprug spermatogram.Medjutim, moj menstrualni ciklus je neredovan i menstruaciju dobijem na svakih35-40 dana.Ovaj mjecec naravno oet kasni skoro 40 dana,i pojavi se krvarenje (svijetlo crvene boje).Prethodno nisam osjecala nikakve bolove koji su inace uobicajna pojava prije menstruacije,bez ikakvih simptoma.Dali je moguce da sam trudna ili je jos samo jedna lazna uzbuna.Inace koristila sam Utrogestan i Folacin i prije mjesec dana prestala sam da koristim!Molim Vsa za odgovor!Unaprijed zahvalna!

Hercegovka

Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od buby 27/3/2010, 09:43

ja sam imala isto poremecen ciklus...dobijala sm na 40-50 dana a nekad i dva puta mesecno...tako da tada ti ne znas kad je ovulacija ni da li sam je uopste imala...meni je dr.sioforom regulisala ciklus ali ipak mi je radjena vto...tako da moj savet odradi hormone svakako i muz spermogram...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od dr mali pariz 30/3/2010, 20:09

Hercegovka,dobrodošla!
Ako su ciklusi neredovni,bolje ispitaj sit. Ako si dobila,a ti sigurno možeš prepoznati kod sebe ciklus,onda 2. ili 3.dan uradi reproduktivne hormone,a muž svoj nalaz.Posle toga,na dalje pretrage...HSG,histeroskopija ili laparoskopija.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od Ivanaaa 6/8/2010, 11:58

Znaci,tko ima neredovan mjesecni ciklus teze zatrudni?

Ivanaaa

Broj poruka : 4
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od dr mali pariz 19/8/2010, 21:35

Ivanaaa ::Znaci,tko ima neredovan mjesecni ciklus teze zatrudni?
ne,to ne mora da znachi.
Znachi da treba da se prekontrolishe zashto je to tako...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od blizanac 10/1/2013, 21:31

ja imam jedno pitanje... imam 27 god i godinu dana pokusavam da ostanem u drugom stanju i nista... redovno sam dobijala 0d 28 do 30 dana, u oktobru sam radila hsg od tad imam neredovne cikluse ...posledni ciklus sam imala 18.12 vec 7.1 su pocele da me bole grudi uza i primetila sam rozikastu tecnost i pomislila da sam dobila,medjutim to traje vec 3 dana a krvi nigde,pa sam zabrinuta a inace i grudi i ledja i dalje odpadaju
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od nina :) 10/1/2013, 22:12

sto ti blizanac ne uradis test jer je to meni nesto sumljivo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od blizanac 10/1/2013, 22:21

pa znas kako mom muzu je los spermogram pa se ja ne nadam da sam trudna,nazalost,al nikad se ne zna... daj bozeeeeee bila bi najsrecnija na svetuuuu
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od nina :) 10/1/2013, 22:24

verujem ti .nisam ni ja jos osetila cari trudnoce ali sam nakraju osetila cari roditeljstva preko usvajanja ali sam rekla da se nikad nebi ljutila da ostanem trudna prirodno
otkad pratim forume takve sintome sam cula i da su zene ostajale trudne.ako sutra nedobijes redovno uradi test ili betu da znas na cemu si
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od blizanac 10/1/2013, 22:28

hvala ti puno i divim ti se,iskreno ti zelim da ostanes trudna jer ja znam kako je meni i koliko to zelim
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od blizanac 13/1/2013, 16:41

e samo da se javim nista od trudnoce jutros sam dobila Sad(((( bice valjda drugi put
blizanac
blizanac

Broj poruka : 57
Datum upisa : 08.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od Tebi 28/3/2014, 22:00

Ne znam da li sam pogodila mesto na kom treba da pisem...
Meni su menstruacije trajale duze,35 dana ciklus, izuzetno bolne,ali folikulometrija je dva puta pokazivala da imam vodeci folikul i on je pucao svaki put.
Od proslog meseca pocela sam da krvarim 15.dana ciklusa ( pre mi se to desavalo ali je bilo 2-3 dana u ovulaciji ).Pre dva dana ( opet je bio 15.dan ciklusa ) sam opet prokrvarila,prvo oskudno,a sad vec kao menstruacija.
Kad sam prvi put prosli mesec prokrvarila bila sam kod doktorice,pregledala me je i ogranski je sve uredi,tu nema razloga za brigu.
Inace,zadnji put kad sam radila hormne ( jun mesece 2013, pre saznanja za suprugov spermogram ) svi hormoni su mi bili ok,sem sto mi je AMH bio za nijansu povisen.
Vise nisam pametna i ne znam sta da radim.Molim vas ako je neko imao slican problem da mi da neki savet.
Hvala devojke unapre :*
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od SladZana 30/3/2014, 00:05

Tebi, Amh bude povecan kod PCO a najcesce u pratnji insulinske rezistencije. Ja imam oboje, ciklusi su znali mnogo duzi da budu ali uvijek bude ovulacije.
Jesi li radila kad ogt test i insulin?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od Tebi 30/3/2014, 21:58

Па мени су у дијагнози,јајници благо полицистични.Мислим да имам око 8 фоликула мале димензије на оба јајника.
Глукоза ми је савршена,а инсулин тек треба да радим.Нисам се пуно бринула док су ми овулације биле константне,али ме сад брине ово крварење па ћу опет радити све хормоне.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 39
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neredovna menstruacija Empty Re: Neredovna menstruacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu