KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li bi usvojili dete?

+51
nina :)
JAmajka
SannI-AlL
majat
lilya
hocukusurnecuzvaku
milkyway
Erata
Bebis
Shizika
filipa.panko
Ema78
leptirko82
bebironcic78
lilymar
fight&faith
plavaptica
snedra
Masha UK
Djordjee
menora72
korpica
dra00
tvinki
Mirjana
MAAKKI
KoMetaK
bibiro
LaFolie
Srecica
adrijanaPA
zova
bubili2
NINA1
jecab
lilly13
Cupava
bak
Zoka83
dr mali pariz
Orline
cufta
vašar
Republica
lolipop
bule74
Simona
Gala
Struzzo
catherine290505
HappyGirl
55 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Da li bi usvojili dete?

Da li bi usvojili dete? Vote_lcap26%Da li bi usvojili dete? Vote_rcap 26% 
[ 45 ]
Da li bi usvojili dete? Vote_lcap39%Da li bi usvojili dete? Vote_rcap 39% 
[ 67 ]
Da li bi usvojili dete? Vote_lcap13%Da li bi usvojili dete? Vote_rcap 13% 
[ 22 ]
Da li bi usvojili dete? Vote_lcap22%Da li bi usvojili dete? Vote_rcap 22% 
[ 38 ]
 
Ukupno Glasova : 172
 
 

Da li bi usvojili dete? Empty Da li bi usvojili dete?

Počalji od HappyGirl 13/1/2011, 22:28

usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od catherine290505 13/1/2011, 22:30

Apsolutno. Nadam se da cu jednog dana moci da ostvarim sebi tu zelju.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Struzzo 13/1/2011, 22:32

Pa, draga Happy, ima nešto što ja ne znam? usne
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Gala 14/1/2011, 00:03

Ja glasala jos nisam sigurna.
razmisljam, volela bi Gala da ima batu ili seku. Imam jos smrzlice u Jevremovoj, ne verujem da cu ove godine ici na FET. Cistim se od svih silnih hormona koje sam uzimala od 2006.
2012 god ukoliko ne uspe FET, vise necu pokusavati VTO. Dolazi u obzir usvajanje.
Ukoliko uspe FET, Gala ce imati batu ili seku. A usvajanje (trece dete)...pa iskreno ne. Zasto? Jer tada cu, pretpostavljam imati 40+ ne verujem da bi u tim godinama mogla da se nosim sa troje dece. Svaka cast majkama koje mogu.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 14/1/2011, 01:34

Ja sam glasala sa drugu opciju kao najpriblizniju. To zato sto je usvajanje bila moja zelja nezavisno od bioloskog roditeljstva. E sad, tu je i druga strana tj muz koji je imao vise dilema nego ja. Tako da smo uspeli sa vto ko zna sta bi bilo... to je sad ono sbbkbb i tesko je reci. U svakom slucaju mi smo sa vto pokusajima zavrsili i u postupku smo dobijanja podobnosti.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od bule74 14/1/2011, 08:12

Glasala da jos nismo sigurni.
Ja ozbiljno razmisljam na tu temu ako nam ne uspe VTO ali se dragi dvoumi.
Sto se mene same tice jedno veliko DA ali za odluku je ipak potrebno dvoje. Que sera sera
bule74
bule74

Broj poruka : 209
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od lolipop 14/1/2011, 09:10

Glasala sam za Da ukoliko nam ne uspe VTO. Zašto? Oduvjek sam željela usvojiti dijete, i mm se slaže sa tim, ali uvjek stoji dilema dali ću uspjeti izbalansirati odgoj između usvojenog i biološkog djeteta tako da se ni jedno ne osjeti ugroženim. Prosto bojim se dali ću to uraditi kako treba.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Republica 14/1/2011, 21:47

Glasala sam Ne.
Razlog imam velikog sina i ako ne mogu da rodim zajednicko sa mojim covekom neka ostane tako.
Naravno ja dosta pomazhem deci iz domova i ako me neko zamoli ili u porodici ostane bez stratelja ko i od prijatelja gde sam za dve familije potencijalni staratelj ako se njima neshto desi , deca meni.
Ali da idem kroz proceduru usvajanja nemam sada zhivaca.Imala sam kad je moj sin imao 8 meseci krenuli smo da iskoristim shto sam josh bila u braku ali nije se brak odrzhao.
Da mi neko poveri dete bez razmishljanja bih prihvatila.Ali ta administracija i dokazivanje koje je naravno potrebno za dobrobit dece ja ne mogu iskreno.Znam ko sam ,pokazala na svom detu pa ako hoce ovako bez procedure ...ODMAH.
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od vašar 15/1/2011, 17:13

Glasala za prvu opciju,jer je po meni to nekako logican sled stvari.Bicemo roditelji na ovaj ili onaj nacin!!!
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 15/1/2011, 17:49

Vasar,
nije svim ljudima to bas logican sled... Moja poznanica sa klinika i ja jos tamo na nekom susretu i pokusaju smo odmah pocele da pricamo o usvajanju. Sad smo obe predale zahteve. A ona je na poslednjem vto pokusaju bila u sobi sa zenom koja ima 44 god i to joj je bio poslednji pokusaj ali je rekla da nikad ne bi usvojila. Takodje prijateljica moje rodjake, isla je niz godina i u 43 god bio joj je poslednji pokusaj vto, koji je na srecu uspeo, dobila je sina. Ali ja sam stalno pitala rodjaku i dok su trajale te silne oplodnje - pa sto ne usvoji dete? Na sta mi je ona odgovarala da ona to ne zeli. Meni je to isto malo neobicno, kao i tebi, isto mi se cini da je to logicki sled. Mada kod mene eto bilo je usvajanje i nezavisna zelja od bioloskog roditeljstva. A eto kod nekih ljudi bude ili njihovo biolosko dete ili nista...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Struzzo 15/1/2011, 18:51

Nismo isti. I ovde, na Kutku mnoge žene ne bi usvojile, ali nas koje bismo usvojile dete one podržavaju. Moja sestra od tetke isto ima 42 godine i niz neuspelih pokušaja vantelesne, ali kad sam je pitala da li bi usvojila dete, ona se uvredila...Sad, kad je čula da sam ja u procesu usvajanja čujem od mame da ima razne komentare, uglavnom ne može da se načudi pogotovo što to meni nije krajnje rešenje da dođem do beba Ja ne mogu da trošim snagu objašnjavajući nekome nešto što ta osoba u startu ne želi da razume.
Svako od nas ima svoj put, životne izbore...
Ta moja sestra od tetke se pomirila da živi život bez dece. Eto, ja to ne bih mogla...ali je ne krivim.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od vašar 15/1/2011, 18:55

Dada....znam Simona da ne misli svako tako,cak ne znam ni da li da kazem na zalost ili na srecu.Znam parove koji su se razveli,jer nisu mogli imati "svoje" dete,i bas iz tog razloga sam napisala da je to -PO MENI logican sled stvari.
Ali moram da dodam,da postujem svaku odluku i ne osudjujem ni jednu odluku.PO MENI,usvajanje je prilicno delikatna "stvar",pa kakva god odluka bila,ipak svako sebe najbolje poznaje.
Kada sam bila mladja,cesto sam odlazila u nasu "Kolevku" (centar za napustenu decu),pomagala sestricama i htela jednog malenog,kovrdzavog Verislava da nosim kuci Very Happy I dan danas ga se cesto setim!
P.S.Simona,Struzzo,neka je sa srecom!
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 15/1/2011, 19:21

Vasar,
hvala... :)

Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od cufta 16/1/2011, 18:26

Simona, Struzoo, znate moj stav o tome i od ranije, glasala sam za drugu opciju, i zelim vam SVU SRECU u ovom poduhvatu - srecu u smislu da se zelje rezalizuju sto pre! za sve ostalo nemam nikakve dileme, znam da cete se odlicno snaci u novoj ulozi. Samo napred, navijam da nam sto pre posljete slike svoje dece.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 16/1/2011, 19:14

Hvala Cuftice, nadam se da ce tako biti :)

Bas mi je drago da si opet na forumu, nedostajala si. Puno pozdrava za Luciju i tebe osmeh srce osmeh srce
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od cufta 16/1/2011, 20:05

Bice Simona, itekako ce biti, ubrzo ces (cete) se i samo uveriti. Toliko divnih primera usvajanja znam, a nijedan los. A vreme leti......
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Simona 17/1/2011, 13:49

:)

Ja znam i ovakvih i onakvih primera i sa samim procesom usvajanja a i sa decom koja su usvojena. Vise je pozitivnih, to da... Mada i ti uslovno receno negativni primeri ne znace nesto protiv usvajanja. Isto znam i negativne primere a da su bioloska deca u pitanju. Zato roditeljstvo nije lak zadatak...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Orline 17/1/2011, 14:23

Ja sam, nažalost glasala da još nismo sigurni Rolling Eyes
Ja bih usvojila, čak sam ranije razmišljala o tome da iako dobijem svoju imam i usvojenu, ali MM još nije prelomio. Čak i odlaže razgovor na tu temu. A ipak je potrebno da i on bude svim srcem spreman, zbog deteta.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od cufta 17/1/2011, 16:27

Simce, svi znamo mnogo "problematicnih" roditeljstava sa bioloskom decom (mada je njih naravno vise, pa je i statisticki to logicno). Zaista mislim da to nema nikakve veze, i potpuno se slazem sa mojom majkom koja mi je rekla da se uopste ne seca njene dve trudnoce, ali se seca svega u vezi sa odgajanjem nas dvoje, cime ona potpuno podrzava roditeljstvo kakvo god bilo, samo da je dobro.
Orle, muskarcima za odluke treba mnooooogo vise nego nama zenama u svemu, pa i u ovome. to je sve logicno i normalno.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Gala 20/1/2011, 12:00

Ja mislim da kad bi pored Gale usvojila jos jedno dete da ne bi pravila razliku izmedju njih. Ni ja ni moj muz. Ne mogu sto posto da budem sigurna u ovu tvrdnju, jer jos nisam bila u takvoj situaciji. mozda je glupo poredjenje, i nadam se da se niko nece uvrediti ali imala sam kuce zenku rotvajlera koja je bila nemoguce razmazena i nevaspitana, ali sam je ja jako volela, pa kao i samu sebe. Cak sam se i u vreme krize odricala mesa i jela pasulj da bi ona mogla kvalitetno da se krani. Odrekla sam se letovanja da bi ona isla na operaciju krajnika koja je bila jako skupa. Nju sam dozivljavala kao osobu a ne kuce. Pa po tome mislim da bi mogla i dete. Izvinjavam se na poredjenju, dete naravno nije kuce, ali poenta je u mojoj ljubavi prema kucetu i u mojoj volji da joj pruzim sve.

Ali, iskreno kada bi birala da li hocu da rodim Gali batu i seku putem VTO(smrzlici) ili da usvojim bez procedure koju pominje Republika, na gotovo izabrala bih prvu opciju. Zato kazem ne mogu biti sto posto sigurna da li bi gledala isto Galu i usvojeno dete, 98% mislim da bih.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Gala 20/1/2011, 12:03

I kako kaze moj muz: nije roditelj onaj ko napravi dete i donese to dete na svet. Roditelj je onaj koji odgoji dete.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od dr mali pariz 20/1/2011, 15:21

Glasala sam.Ne bih usvojila dete.Pre bih svoje slobodno vreme uložila u pomaganje ustanova i dece bez roditeljskog staranja,ali usvojila ne bih.
Već sam o tome pisala,da me kroz ovu borbu vodi želja da nekom život podarim,i omogućim da uživa u životu,više nego sebe kao roditelja da ostvarim. Ako mi to nije pisano,ja ću to prihvatiti...ali kao što Struzzo reče,silno podržavam druge koji su u tome,jer znam šta to njima znači,i oni osećaju tu moju podršku.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od cufta 21/1/2011, 09:35

Gala, to je i moj rezon. Sve sto si napisala, kao da sam ja napisala.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Zoka83 21/1/2011, 23:34

Glasala da nisam sigurna....
Moram priznati da je to prvenstveno zelja mm-a, a ne moja, jer isto kao i Lolipop i Gala, nisam 100% sigurna da bi to dete, u mojoj glavi i srcu, imalo isti tretman kao biolosko. Pa ako vec nisam sigurna, bolje da to ne radim.

Moj muz je pricao o usvajanju jos dok smo bili jako, jako mladi i nismo znali da cemo se boriti sa sterilitetom. Njegovi roditelji imaju jos jednog sina i kada je mm imao oko 8 godina, predali su zahtev za usvajanje devojcice. Medjutim, svekrva se kasnije razbolela od raka i...od toga svega nije bilo nista. Ali mm i dalje zeli da usvoji, bez obzira sto imamo bebu na putu jer smatra da nema nista lepse nego usreciti napusteno dete. Slazem se sa njim, ali nisam sigurna da bih ga usrecila, iz vec navedenog razloga.
Videcemo jos gde ce nas zivot odvesti....
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Struzzo 22/1/2011, 08:52

Obično ljudi o usvajanju razmišljaju kao o nečem lepom i humanom, ali ne tako bliskom činu. Meni je to razumljivo jer sam ja dosta dugo razmišljala na tu temu pre nego što sam se odlučila da uđem u proces i tokom samog procesa. Zašto kažem razumljivo...zato što je najprirodnije da par, pogotovo žena najpre poželi biološko dete...ta želja, ta potreba kad vas obuzme nekada bude jača od vas samih...nekada ne umete njom da vladate, bar ne onako racionalno (da ne napominjem trenutke kad vas hormoni "šetaju").
Ali moram da naglasim i to...da roditelji usvojitelji nisu ništa bolji i humaniji ljudi od roditelja biološkog deteta...čini mi se da se nekad insistira na humanosti tog čina, ali ti parovi, pogotovo oni koji nemaju svoju decu najpre žele da postanu roditelji, kao svi. I samim činom usvajanja nikoga ne žele da zadive, u stvari, žele da ih ljudi gledaju kao svakog drugog roditelja, u bilo kom smislu.
Paris, zanimljiv mi je ovaj deo tvoje rečenice: "...kroz ovu borbu vodi me želja da nekom život podarim, i omogućim da uživa u životu...
Ne mogu detetu koje ću usvojiti da podarim život, nažalost, ali biću beskrajno zahvalna ženi i onom gore koji su to omogućili i samim tim naš susret i ovo drugo, "da omogućim da uživa u životu"....ali ja to u raznim oblicima već to činim nekome kao dete, žena, sestra, prijateljica, sestričina itd, itd...potrebno mi je sad da to bude kao roditelj, da se tako nekome dam.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li bi usvojili dete? Empty Re: Da li bi usvojili dete?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu