KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anja&Mia- jedva dočekane

+49
mamajednogprinca
medolino
Orline
cufta
Tanja83
Mali Princ
Mirjana
dragana76ns
bokica
kasia
gagax81
maja76
gea
KoMetaK
Zoka83
lolipop
jul
Jelence
Struzzo
bebko
Sami
brinbili
HappyGirl
Milijana
Simona
Anuska
Nefertari
maus
tuli
maša
Tinche
catherine290505
key
dr mali pariz
adriatika
MARA
zoxa
caci
lena
bobica83
djole42
naca
nesalela
Pakki
nena beba
Shizika
buby
BiKsi :)
Sneza
53 posters

Strana 7 od 39 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 39  Sledeći

Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Pakki 1/4/2011, 02:19

Sneza ::Jedini problem je noć i spavanje i ta duda i ko je izmisi' , svaku noć nekom ispadne duda pa je traži i tako meni isecka san
to je i kod mene problem isti pogotovo sad kad je Mia bila malo prehladjena sve se poremetilo a dudu izbacuje odmah jer joj nosic bio zacepljen a bez dude ne moze Mad .Zato vec sad pokusavam polako da se rijesim dude.
Inace sve tri ste preslatke...imaju oci na tebe sreca
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 2/4/2011, 20:48

mali pariz ::Very Happy ja i jesam crnka-prirodno,i sad se tako deklarišem lol!
i nemojTE slučajno u obraćanju da izostaviTE to veliko sl.V lol!

Pa kad znamo šta je vospitanije lol!

Pakki, ja sam nedavno uvela "Ćebe za utehu", to je disney proizvodnja, veličine poput maramice i sa tim one sad spavaju, plus duda, tako kada jednog dana budu ostavljale dudu ostaje im "titi" (tako to zovemo) a sa tim ako hoće nek spavaju do udaje  b
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od lena 2/4/2011, 20:58

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od BiKsi :) 3/4/2011, 01:23

Sneza ::
ja sam nedavno uvela "Ćebe za utehu", to je disney proizvodnja, veličine poput maramice i sa tim one sad spavaju, plus duda, tako kada jednog dana budu ostavljale dudu ostaje im "titi" (tako to zovemo) a sa tim ako hoće nek spavaju do udaje [Only admins are allowed to see this image]

Samo se ti smej, ali ima još uvek nekih, kao malih, naviknutih da spavaju i njuše prvo pelenu, pa maminu staru spavaćicu, a kad im je momak otišao u vojsku počeli da njuše njegovu majicu! A i kad su se udali nisu prekinuli, samo su promenili majicu, jer se ta prva pohabala! Čak su s vremena na vreme terali muža da drži tu istu majicu na njedrima, radi mirisa koji se pranjem izgubi! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed I tu istu majicu nosaju sa sobom svuda! Mogla bi se priča ispričati: Put jedne majice! Obidje ona dosta toga, ni kriva ni dužna! I već je zna većina društva, rodbine, ma mnogi su je upoznali! Embarassed Embarassed Embarassed I već je prilično dronjava, moraće da je zameni neka nova!

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! I pokušavali roditelji pred prvi razred sve to da promene, podmićivali dete digitronom, tada vrhunskom tehničkom napravom, no džaba!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 3/4/2011, 07:37

Biksi [Only admins are allowed to see this image], ma slatko je sve to, sa tom majicom i tom osobom koja je svuda nosi [Only admins are allowed to see this image].
Da SLUČAJNO to nisi ti? [Only admins are allowed to see this image]
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od lena 3/4/2011, 10:46

Konacno sam uspela da otvorim sve slike sem one na kojoj je mama Sneza! Grrrrr! Mad
Ali zato sam uzivala u cica micama, preslatke su!!!! sunny queen sunny queen

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Struzzo 3/4/2011, 11:03

Izvini Snežo, ako nisam bila dosad u ovom vašem lepom i mirišljavom dnevniku... Embarassed
Curice su ti mnogo, mnogo slatke... likeit likeit
I meni su se na prvi put učinile identične...u svakom slučaju, obe su podjednako lepe...
I ti, mama... Very Happy
P.S. Mnogo sam subjektivna...znam...ali crnke ipak više volim... Wink
osmeh srce
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od BiKsi :) 3/4/2011, 11:10

Sneza ::Biksi [Only admins are allowed to see this image], ma slatko je sve to, sa tom majicom i tom osobom koja je svuda nosi [Only admins are allowed to see this image].
Da SLUČAJNO to nisi ti? [Only admins are allowed to see this image]

Embarassed Embarassed Embarassed Aha. Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 3/4/2011, 12:12

Hvala Struzzo, hvala.

Biksi, nemoj se crveneti, to je tako slaaatko Wink
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od nesalela 4/4/2011, 15:30

Biksi ja došla da pišem u Snežinom dnevniku ali moram i za tebe da prokomentarišem da si queen oduševila si me sa majicom..... love Samo vi nalazite načine kako da uspavljujete lepotice, pa neka kao Biksi i kada se udaju to rade ali vi sebi olakšajte Very Happy Ljubni andjela dva mala.... smajli angel smajli angel
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od lena 4/4/2011, 15:48

Iiiii yes [Only admins are allowed to see this image] ! Uspela sam da otvorim sve fotke i sad vidim na koga su toliko lepe - na mamu!!! [Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od catherine290505 4/4/2011, 16:59

sestro slatka sestro slatka sestro slatka

PRESLATKE STE!!! KAZEM JA NISTA LEPSE OD DVE DEVOJCICE anđeo
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 4/4/2011, 17:11

Hvala vam tete na komplimentima. Mi malo u šetnju ovih dana, toplo je, lepo, baš za šetnju, mada išle smo mi, samo da nije minus i da ne duva, ali ovo je uživancija.
Nekako tokom šetnje gledam malo u druga kolica i uspoređujem kako ja oblačim svoju decu u odnosu na drugu i uvek sam u nedoumici, kako to u stvari treba obući dete na 17 stepeni ili 22 ?????
U petak idemo da primimo Pentaxim, onda ću sa doktoricom da se posavetujem oko uvođenja nemlečne hrane. Primetila sam, da im, recimo nije dosta kada popiju dohranu, iako sam pojačala količinu, jedva to popiju a brzo ogladne, pa ćemo da vidimo šta dr savetuje.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Shizika 4/4/2011, 19:43

Snezo, prelijepe su ti curice, dosta sliche ali niposhto nisu iste. Ai ti si i lijepa i mladolika.
Ne znam imash li strpljenja da naviknesh Anju i Miu da koriste dudu samo kao "utjehu", dok se ne smire, ali ne i da zaspu s njom u ustima? Mnogo je lakshe da se navuku na palac, njega ne trazis 10 puta po noci po krevetu.
A shto se tiche majica, i ja sam jedno vrijeme vidjala mm samo za weekend, pa sam svake nedjelje uvecher putovala sa njegovom poluchistom majicom koju bih navukla preko jastuka i na njoj spavala do petka.
ff
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od BiKsi :) 4/4/2011, 22:06

Shizika ::
A shto se tiche majica, i ja sam jedno vrijeme vidjala mm samo za weekend, pa sam svake nedjelje uvecher putovala sa njegovom poluchistom majicom koju bih navukla preko jastuka i na njoj spavala do petka.
I posle se neko čudi što ja tebe toliko volim! Pa prepoznale se, drugarice po majici! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Milijana 4/4/2011, 22:23

Snežo, ja sam isto mislila da je bolje da beba bude navučena na varalicu nego na palac, ali sada sam se predomislila. Čitala sam u onoj knjizi "Vaše dete i Vi" da ne treba bebama uskraćivati to zadovoljstvo, da, to nije njima uteha nego zadovoljstvo, piše da su to pokazala istraživanja. Zato ja puštam LEnku da sisa palac, a ona ga stavi samo dok zaspi i kad utvrdi san izvuče i ne sisa više.
Napiši šta će ti reći dr za ishranu jer i mene to čeka, pa sam sada u istraživanjima.
Što se tiče oblačenja, ja moje dete oblačim za jedan sloj više nego sebe. Znači, hulahopkic, farmerice ili trenerku i gore jedan bodi i deblji duks. Pričamo o temperaturi 17-20 stepeni kad ja imam samo majcu i duks. Ipak je uvek pokrivena kad je šetam nekim pokrivačem srednje debljine, a ako pirka vetrić, stavim joj pamučnu kapicu.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 4/4/2011, 22:43

Joj Milijana, ja radim sa decom, videla sam kako su im izdeformisani prstići od sisanja a da ne govorim o tome ako ne operu ruke pa stave u usta, prestala je, sada obe guraju ruke u usta i žvaću celu šaku, ali to je normalna razvojna faza, to mi je normalno, mada se često povrede a noktići im rastu jako brzo, čini mi se da bi svaki 4 dan mogla da ih sečem, pa zaplaču, sirotice male.

A gde si našla hulahopke za tako malo dete?
Ma najgore je što svako ko te sretne ima savet, neki kažu pretoplila si ih a drugi, a jel se neće prehladiti?
Uglavnom se pokolebam i stalno o tome razmišljam, nikako da se opustim.

I ja sam u istraživanjima vezanim za hranu. Počeću sa pirinčanim pahuljicama pa slano prvo ali čekam zeleno svetlo, tj savet pedijatra. A sva sreća ima tu iskusnih mama pa će nam pomoći.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Milijana 5/4/2011, 10:17

To su one Kika čarape, ima ih u svim dečijim radnjama, ali sam mnogo lepše i jeftinije kupovala i na buvljaku yes
Meni ti komentari na jedno uvo uđu, na drugo izađu, primenim samo one savete koje mislim da treba, ostalo ne pamtim. Pa poludela bih kad bi sve to memorisala affraid

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Nefertari 5/4/2011, 11:34

Za palac i dudu neznam moje dete nije htelo ni jedno ni drugo, u stvari sisao je dudu jedno 10 dana mozda a palac nije nikako. imas da andjes male hulahopke skoro u svim bebi radnjama. Sto se tice oblacenja, kad je bio tako mali, oblacila sam ga prema sebi, i stvarno sam se trudila da ga ne trontam. Recimo ja mu nisam kupovala skafander kad je imao mesec,2,3 nego sam mu oblacila donji deo sa stopalima, carapice, pantalone, gore bodic sa tanjom bluzicom i jaknu i to kad je bilo bas, bas hladno oko 0st ili hladnije, kako smo otisli u plus sve manje sam ga oblacila. Skafander smo premijerno ove godine nosili na sankanju
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od maus 5/4/2011, 22:11

Druga slika je za naslovnu stranu! Snezo izgledas prelepo, kao devojcica si i iii bas si bre lepa!
Na trecoj slici su mi potpuno iste. Medenice prave, mnogo su slatke i velike, sada pijemo same iz flasice osmeh srce
Cmaci ih za mene.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 8/4/2011, 20:30

Evo nas, bili na kontroli
Anja 5250 g i 59 cm
Mia 5400 i 59 cm.
Primile su pentaxim i sada spavaju.
Sa dr. sam ovaj put uspela lepo da popričam, vezano za dalju ishranu, pošto moje mleko uzimaju jednom dnevno po 40 ml, što je ništa, može se reći da su na dohrani. Rekla je da počnem sa žitaricama i objasnila kako dalje.
Pitala sam je kada kolica smem podići na prvu prečku, kaže smeš odmah zbunjen a ja vas pitam, nije li to malo rano?
Inače ih je pohvalila, kaže da su puno naprednije, lepo se smeju, pričaju, prate, lepo drže telo i glavicu kada se okrenu na stomak, moram priznati da sam bila ponosna na svoju decu.
Što se tiče Anjinog pupka, kaže daće mi uput sledeći put za hirurga pa ćemo videti, inače, prilično se uvukao od onog bapskog leka pa ću sa tim da nastavim dalje. Čitala sam da u principu hirurzi čekaju 2-3 godine da se uvuče, pa ako ne, onda operišu.
Mia ima ekcem, mada kaže dr, to je suva koža, eto ti ga na! Pa imam ja ekceme kad god se istresiram iskoče mi bar 1-3 i dosadni su pa prođu ipak.
E sad, bila je pre dva dana moja sestra a pre toga nije bila 2 nedelje (zauzeta tetka), kada su je ugledale tj. kada im se obratila a one u plač Shocked, ja sva u neverici, pa onda smo tri puta pokušali da im se obrati i one su tri puta plakale. Danas ista situacija sa mojima. Malo su mi smešne kako nameste usta na dole pre nego što krenu da plaču.
Baš sam otegla...
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od maus 8/4/2011, 20:53

Lepo, lepo radost radost radost radost radost radost radost bas lepo napreduju! Vejike devojcice smajli angel smajli angel I ja sam Ani u tom periodu digla naslon za jedan stupanj, kako je tada voznja bila zanimljivija yes
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 9/4/2011, 18:47

Anja ima kao i prošli put reakciju na pentaxim Crying or Very sad , duša mala, tako je raspevana pored te malo povišene temperature 37.2 i vesela ali pospanija nego inače. A seka Mia je vrlo nadrndana, to je njena reakcija.
Jao kako brzo rastu, sve nekuda žure.....
Iz dana u dan nove fore i fazoni, sve više cike i vriske i dečjeg smeha a Boga mi kada zaplaču, ori cela zgrada.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od catherine290505 9/4/2011, 21:46

Zao mi je za reakciju, Pentaxim je tako retko daje ali do sutra vec treba da bude ok. Za naslon- ja bih jos malo sacekala. Inace super napreduju likeit . Sto se tice ekcema- mazi Pantenol ali mast ne krem dva-tri puta na dan, ta koza treba da se hidrira (Nera ima ekcem).
cvet
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Milijana 9/4/2011, 22:34

Milina jedna, ponosna mama dve devojčice smajli angel smajli angel
Možeš li da mi pošalješ na pp šta ti je dr objasnila za ishranu ili piši ovde, baš me interesuje jer i mene to čeka.
Što se tiče naslona i aj se ovih dana lomim oko toga, moja sestra kaže da joj slobodno podignem, a mene je nešto strah... možda sačekam još mesec dana, ili krenem po malo da je vozim tako, a malo u ležećem položaju.
Srca mala, kako različito reaguju na vakcinu zagrljaj

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 7 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 39 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu