KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anja&Mia- jedva dočekane

+49
mamajednogprinca
medolino
Orline
cufta
Tanja83
Mali Princ
Mirjana
dragana76ns
bokica
kasia
gagax81
maja76
gea
KoMetaK
Zoka83
lolipop
jul
Jelence
Struzzo
bebko
Sami
brinbili
HappyGirl
Milijana
Simona
Anuska
Nefertari
maus
tuli
maša
Tinche
catherine290505
key
dr mali pariz
adriatika
MARA
zoxa
caci
lena
bobica83
djole42
naca
nesalela
Pakki
nena beba
Shizika
buby
BiKsi :)
Sneza
53 posters

Strana 6 od 39 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 22 ... 39  Sledeći

Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 18/3/2011, 15:03

Sinoć sam ih budila u 23 i dala im da jedu, posle 2 opet žurka sa dudama, ja polusnena dala Mii dudu i onda sam servisirala do 7 ujutro a Anja je spavala. Probaću opet večeras pa da vidimo.
Cathy, ja mleka imam samo za 2 podoja, nema šanse da izvučem više, da su od početka samo sikile, možda bi imala još ali čim su osetile flašicu, neće.
Izmlazm se pa im dajem. Što se tiče pedijatara oni savetuju tek posle 6 meseci da krenu sa drugom hranom, e sad, moja sestra koja ima dvoje dece, sa prvim detetom se toga pridržavala i on neće ništa da jede, muka sa njim, a sa drugim je krenula sa 4 iako je samo sikila i ona jede kao zmaj.
A isti slučaj i moja drugarica i kuma ima sa svojom decom.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od catherine290505 18/3/2011, 16:21

Uopste nema pravila, ima milion primera i argumenata i za jedno i za drugo stanoviste, a najnovije preporuke Svetske zdravstvene organizacije su da ako se beba doji iskljucivo do sestog se nista drugo ne daje a ako je dohrani onda da se krene ranije. Obzirom da su i Anja i Mia vise na vestackom mleku ti mozes sa 4.5 da pocnes da im uvodis cvrstu hranu, na kraju ti proceni kada mislis, ti ih poznajes -ali sa tri -tri ipo meseca mislim zaista da je rano.

srca1
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 18/3/2011, 16:39

catherine290505 ::Uopste nema pravila, ima milion primera i argumenata i za jedno i za drugo stanoviste,

Slažem se, pogotovo što ni jedna knjiga ne može ukalupiti ni dete ni osobu u isti kalup, svi smo mi priča za sebe, svako od nas ima svoju "posebnu potrebu". Da ne filozofiram previše, probaću par dana ovo hranjenje oko 23 pa ćemo videti kako to ide, ipak su to 2 mala različita bića, nadam se da ćemo se uspeti dogovoriti, do sada je sve bilo po njihvom a sad bar ovo neka bude po mom (osim minđušica to je po tatinom lol! )
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od catherine290505 18/3/2011, 16:47

yes lol!
SAmo za to hranjenje u 23h -ne znam kako kod vas, ja Neru ne budim da joj dam flasicu vec ona je popije onako u polusnu. Ja uvek naravno budem sigurna da nije u dubokom snu da se ne bi zagrcnula i slicno, ali cini mi se da kad bih je razbudila skroz, tesko bih je ponovo uspavala Rolling Eyes , tako da je dobro sto popije u polusnu..e sad ne znam da li vi to mozete da primenite, svakako pazi da se ne zagrcnu. Nadam se da cete uspeti nesto da smislite da malo bolje spavate nocu, jer ja zaista znam sta znaci biti iscrpljen, sreca pa jse to sad promenilo kod nas.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 18/3/2011, 17:53

I u 3 kada sam ih hranila jedna je budna a drugu sam budila, to je pravilo za svaki obrok, a desi im se da se zagrcnu i kad su budne, zavisi koliko su halave.
Moram malo da poradim na svemu, jako sam omekšala, poput pamuka, dovoljno je da me pogledaju i ja se istopim.
Ne kažu za džabe da su deca vaspitačica najgore vaspitana Laughing ali ne mogu da im odolim, ali za njihovo dobro, zaista je vreme da se trgnem, jer deca vole red i vole ustaljen ritam jer tako znaju šta ih čeka i osećaju neku sigurnost.
Sada moram poraditi da spavaju i preko dana u isto vreme i da ovo noćno spavanje dovedem u red. yes
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Tinche 19/3/2011, 10:27

Sneza :: jer deca vole red i vole ustaljen ritam jer tako znaju šta ih čeka i osećaju neku sigurnost.

Apsolutno tacno. Ovim sam se i ja vodilai nisam imala problema sa baticom.
Mi smo krenuli sa pirincanim pahuljicama sa tri meseca i tri nedelje, ali ja sam bila sigurna da je bata spreman...tako se i ispostavilo. Od samog pocetka mi je odlicno jeo. Davala sam mu umesto obroka u 13h.
Sto se noci tice, bata je jeo oko 21, pa oko 01 pa u pet. Onda smo vremenom pomerali onaj u 01h i cim smo ga pomerili do 03 on je izbacio sam obrok u pet i budio se prvi put tek oko cetiri.


Slike su vam fantasticne, moj favorit je kao i ostalim tetama slika sa tatom...premedene su...i lice mi na tatu ako se ne varam. Ljubi ih puno puno!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Milijana 19/3/2011, 12:18

Hmmm verujem da će me sada kritikovati neke mame, možda s pravom jer ja još nisam iskusna mama, ali ja moje dete nisam navikavala na neki poseban ritam. Jednostavno, puštam je da se ponaša kako želi. Jedino smo od početka uveli kupanje u 22h, večera i spavanje između 23 i 24h, tako da je vrlo rano počela da spava celu noć. Ostalo joj puštam kako voli. Dajem joj da jede kad i koliko želi, preko dana spava kad joj se spava, desi se da zaspi, a mi onda krenemo u šetnju, pa se ona probudi, pa spava kasnije i sl... Nekad se probudi ujutru u 7, nekad spava do 10.... kako joj je volja.
Ja jednostavno smatram da ni nama nije svakog dana isti raspored, pa ne mora ni njoj da bude. Ona je za sada zadovoljna i vesela, lepo napreduje i nemam nameru da je menjam. Moja jetrva od početka pokušava da detetu nametne neki ritam i ono je konstantno nervozno i ljuto.
E sad, ja lično mislim da je svako dete osoba za sebe i ne može se praviti kalup, vidiš i sama da su njih dve različite i da moraš svku posebno da tretiraš.
Pahuljice male smajli angel smajli angel

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 19/3/2011, 15:18

tinche ::i lice mi na tatu ako se ne varam.
Ne baš, Mia da, oči pogotovo, a Anja je na moju sestru, moraću da rodim još jedno da liči na mene lol!



Milijana, niko se iskusan nije rodio, naravno da svaka od nas se trudi biti najbolji roditelj, a vreme će pokazati da li smo uspeli u tome, (nadam se da hoćemo), tako da opušteno i one iskusne su nekad bile neiskusne Very Happy , a svako mišljenje je lepo čuti, bar meni jer se nekada ne setim svih stvari, zato ste vi tu [Only admins are allowed to see this image]
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od caci 20/3/2011, 08:56

Samo da vas ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od maus 20/3/2011, 21:30

Slatke li deceeeeeeeee...i kako da im odolis Very Happy Macici maleni!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od dr mali pariz 21/3/2011, 18:20

Samo da ljubnem preslatke drugarice,jer savet nemam...znam da je svaka najpametnija mama za svoje dete! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 21/3/2011, 21:17

E Parižanka potpuno si u pravu, mada kažu kada bi po livadi prosuli svačiju pamet, svako bi za svojom potrčao Very Happy
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od dr mali pariz 21/3/2011, 22:06

naravno...u se i u svoje kljuse Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Milijana 29/3/2011, 09:38

Devojke, nema vas? Žvrljnite malo koju reč i daj neku sličku ovih bubica smajli angel smajli angel

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 29/3/2011, 17:36

[Only admins are allowed to see this image] Mia sisa palac, ja baš nisam oduševljena Rolling Eyes

[Only admins are allowed to see this image] tatine tri pishulje

[Only admins are allowed to see this image] mice kičerice lol!

[Only admins are allowed to see this image] nema me ko nahraniti pa moram sama

[Only admins are allowed to see this image]
mama je dosadna sa trakama za kosu lol!

[Only admins are allowed to see this image] obožavaju da se igraju ovde

[Only admins are allowed to see this image] veseo zid, lepo je pričati sa njim Very Happy
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Milijana 29/3/2011, 19:04

Joooj love love love love love love
Sve su mi lepe, ne znam koju da odaberem, ali one su isteee sestro slatka kako ih razlikuješ?
A i mama je za svaku pohvalu naočare

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 29/3/2011, 20:31

Nisu iste Milijana, uopšte nisu, okačiću i klip jednom kada budem imala vremena da čujete kako ciče i vrište od radosti.
Novost je ova bebi gimnastika, u njoj provedu veći deo dana zveckaju i pokušavaju da dohvate igračke. Polako trpaju igračke u usta i prevrću se sa leđa na bok i obrnuto.
Mia voli da priča sa medama na ogradici krevetića i zna tako da priča prilično dugo.
Uz tešku muku su prihvatile promenu ritma hranjenja ali su prihvatile yes
znači 7-11:30-15:30-19:30 (kupanje, spavanje) i 23, na početku su se budile, tako da nisam oka sklopila skoro nedelju dana, a sad nekada ustanu u 6 pa se same malo igraju onda ja u 7 pravim hranu i to je to.
Preko dana idemo u šetnju i to one obožavaju, dobra stvar je da će nam ispred zgrade napraviti rampu, zamolila sam predsednika da nam napreve, tako da će nam puno lakše biti kada krenemo u šetnju. I naravno kada ne budemo morali nositi sve rekvizite ćebad, decu u skafanderima(nisu to zimski nego prolećni skafanderi), izgledamo kao cirkus kada krenemo. Moram priznati da i meni prija šetnja pa iako je komlikovano ne odustajem lol!
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od BiKsi :) 29/3/2011, 21:27

O kakve ste vas tri! OOOOOOooooooOOOOOOoooooo! Snežo, ti kao dete, i mene si zeznula, ko klinka si!
Šećere imaš, slatkiše, čokoladice, ma rafaelo kuglice! Dunde preslatke! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od brinbili 31/3/2011, 11:11

Meni je ovo sisanje palca,pa i cijele sake tako slatko da se topim,jos kadf pocne da cokce......Mislim da nema potrebe to da im branis,i to je jedna od razvojnih faza-upoznaju svoje tijelo...
Kako su samo slatke [Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 31/3/2011, 15:49

Brini ne branim ja šaku da sisaju, nego samo palac, lakše ću je odviknuti od dude a i higijenskije je. A šaku sisaju i cokću obe [Only admins are allowed to see this image]
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od MARA 31/3/2011, 16:39

Preslatke su,kako su mile i drage
meni uopste nisu iste,iz profila su skroz razlicite.
sve tri ste lepotice
uzivajte snezo
p.s.meni se svi dive kako postizem sve sa decom razlicitog uzrasta ,a ja se divim tebi i svim mamama koje imaju blizance kako one mogu onda sve da postignu.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 31/3/2011, 16:49

Maro, ja mislim da je tebi teže jer Viktor i Vuk imaju različite potrebe. Anja i Mia jedu u isto vreme a sad i preko dana uspevam i da ih uspavam u isto vreme tako da može se postići. Jedini problem je noć i spavanje i ta duda i ko je izmisi' , svaku noć nekom ispadne duda pa je traži i tako meni isecka san, ima dana kada ne mogu da se pomerim a opet ima dana kada sve stižem. Moram se pohvaliti da moja mama dođe jednom nedeljno da mi spremi stan (prašina, usisavanje, prozori i to) a ja preko nedelje samo "gde pop prolazi" Very Happy , kuvam svaki dan a peglam nekad ja a nekad mama, uglavnom stižem, one su mi trenutno najbitnije, idemo u šetnju, da spavaju, da se igramo i mazimo, sve ostalo može čekati.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od dr mali pariz 31/3/2011, 16:58

Joj lepote!!!
Pupupupu,Snežo,sve tri ste kao tri anđela! Vi ste jedna -pravo lepa porodica!
beke su preslatke,i tačno su podeljene...a ti mi pomozi...
Beka sa oštrijom bradicom-ona koja je u sedištu-liči na tebe,a ona u tvom naručju,ne znam ,je l to Anja? Ona je tatina šćer! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sneza 31/3/2011, 17:25

Pa dabome, podelili se, tako je fer, Anja je u sedištu a liči na tetku (moju sestru), a Mia e tu su polemike, rodbina mm kaže njihova fela a moja kažu naša fela, a meni svejedno samo neka su zdrave i srećne (moj ujak kaže i oni na Titaniku su bili zdravi (uglavnom, nećemo sitničariti) ali nisu imali sreće [Only admins are allowed to see this image] ), tako neka su zdrave i srećne [Only admins are allowed to see this image]

A i Vi ste jedna lepa gospođa, mada, zamišljala sam Vas sa crnom kosom (zbog avatara) pa sam se iznenadila kada sam videla sliku, hehehe
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od dr mali pariz 31/3/2011, 19:18

Very Happy ja i jesam crnka-prirodno,i sad se tako deklarišem lol!
i nemojTE slučajno u obraćanju da izostaviTE to veliko sl.V lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anja&Mia- jedva dočekane - Page 6 Empty Re: Anja&Mia- jedva dočekane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 39 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 22 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu